Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Antisos θέματα.

 

Ρώτησα όλοι την τάξη μέχρι να καταλάβω τι ενούσε στο Β3 ευτυχώς το κατάλαβα και το έγραψα.:O

 

Έχασα ΠΑΛΙ Σ-Λ όπως και στα μαθηματικά και μπορεί να με αφήσουν απ'έξω τα μαμημένα. Ευτυχώς εδώ έχασα 1 όχι 4 σαν τα μαθηματικά.:ninja:

Μου αρέσει που τα 4/6 τα ρώτησα και αυτό οχι γιατί ήταν σίγουρο.....Το marketing έχασα. Εχω την εντύπωση ότι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ λέει στην διανομή.

 

Και εγώ στους λειτουργικούς έχασα παραδείγματα.

 

Ολα τα έγραψα τα θέματα αλλά με δικά μου λόγια.

 

Ε κανα 80/100.........:cool: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

marketing έχασα. Εχω την εντύπωση ότι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ λέει στην διανομή.

Αυτή την απάντηση μπορείς να τη βρεις και στην περιγραφή της Εμπορικής λειτουργίας που λέει ''Περιλαμβάνει όλες τις ενέργειες, οι οποίες είναι απαραίτητες προκειμένου η επιχείρηση να διαθέτει τα προιόντα της στην αγορά, ώστε να αγοράζονται από τους καταναλωτές-πελάτες... [...] ...Η Εμπορική λειτουργία εκφράζεται κυρίως με τις σύγχρονες έννοιες του Marketing και των πωλήσεων. ''

&

όπως σωστά είπες, αυτό το λέει και στη διανομή η οποία ανήκει στο marketing.

 

Σήμερα δεν πρόκειται να ανοίξω να διαβάσω Φυσική! Όλη τη μέρα χθες και από σήμερα στις 5:00 το πρωί διάβαζα ΑΟΔΕ!

Μιας που οι ελπίδες να γράψω πάνω από 10 είναι λιγότερες και από των Μαθηματικών κατ [που έγραψα κανα 13,5 με 14ρακι], θα διαβάσω μόνο τα βασικά ώστε να βγάλω 1ο-2ο και κάτι λίγα από τα 3ο θέμα... δεν έχει νόημα να διαβάσω πολύ προχωρημένα πράγματα..

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απάντηση μπορείς να τη βρεις και στην περιγραφή της Εμπορικής λειτουργίας που λέει ''Περιλαμβάνει όλες τις ενέργειες, οι οποίες είναι απαραίτητες προκειμένου η επιχείρηση να διαθέτει τα προιόντα της στην αγορά, ώστε να αγοράζονται από τους καταναλωτές-πελάτες... [...] ...Η Εμπορική λειτουργία εκφράζεται κυρίως με τις σύγχρονες έννοιες του Marketing και των πωλήσεων. ''

&

όπως σωστά είπες, αυτό το λέει και στη διανομή η οποία ανήκει στο marketing.

 

Σήμερα δεν πρόκειται να ανοίξω να διαβάσω Φυσική! Όλη τη μέρα χθες και από σήμερα στις 5:00 το πρωί διάβαζα ΑΟΔΕ!

Μιας που οι ελπίδες να γράψω πάνω από 10 είναι λιγότερες και από των Μαθηματικών κατ [που έγραψα κανα 13,5 με 14ρακι], θα διαβάσω μόνο τα βασικά ώστε να βγάλω 1ο-2ο και κάτι λίγα από τα 3ο θέμα... δεν έχει νόημα να διαβάσω πολύ προχωρημένα πράγματα..

 

 

 

-philos

 

egw diavaza apo tis 6!kai se ola ta exw paei skata.den eimai euxaristimenos.den kserw ti na kanw

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορω να βρω τα πάντα για τις μεταθέσεις στα Πανεπιστήμια;Ποιοι δικαιούνται και τα σχετικά./...;;;
Link to comment
Share on other sites

όπως σωστά είπες, αυτό το λέει και στη διανομή η οποία ανήκει στο marketing.

 

Ευχαριστώ ρε φίλε. Τουλάχιστον η σκέψη μου ήταν σωστή. :D

 

Αυτήν είναι η λακαμία με το ΑΟΔΕ.

Τα ιδια και τα ιδια σε όλο το βιβλίο.Αντε βγάλε άκρη......:mad:

Link to comment
Share on other sites

ε!αν ειναι δυνατον!δε νομιζω.....

ρομποτ ειμαστε?:wacko:

 

ρομποτ δεν ειμαστε αλλα αυτοι οι κα***δες μας θελουν ετσι, για αυτο υπολογιζε λεξη και μοριο.... τουλαχιστον κατα την αποψη του καθηγητη μου.....

 

και ετσι να μην ειναι καλλιτερα να σου ερθει περισσοτερο παρα λιγοτερο απο το τι περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

Eγω εγραφα ιστορια και μπορω να πω τα θεματα ηταν "σκληρα" αφου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αφορουσαν ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΛΗ!Και πρωτο κεφαλαιο , και προσφυγικο , και κομματα , ΚΑΙ ποντιακο χεχε.Οπως σωστα ειχα πει εχθες , ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ουλεν/παουερ και αγροτικη/αστικη αποκατασταση γιατι ΝΑΙ επεσαν και τα 2 :D

 

Απο το πρωτο κεφαλαιο ουλεν/παουερ σε στυλ "ποιες επενδυσεις εγιναν στην υδροδοτηση και την ηλεκτροδοτηση" και στην αστικη αποκατασταση , τελευταιο θεμα Β2 που ελεγε να πουμε για την αστικη αποκατασταση για ευπορους και μη ευπορους αλλα επισης και για την δημιουργια οικοσμων και απο που/πως ξεκινησαν...

 

Οπως ειπα τα θεματα δεν ηταν βατα , καθως πχ η εννοια που ζητουσε "ταγματα εργασιας" ηταν γενικη , οποιος ομως ειχε διαβασει εφτιαχνε δικο του ορισμο.

 

Σε γενικες γραμμες , με βαση οσα ειπα στην καθηγητρια μου , (που τραβουσε τα μαλια της) πρεπει να εχω γραψει ΠΟΛΥ καλα , προφανως απο 17+ αν και η ιδια πιστευει πανω απο 18...Ειναι πραγματικα ενα χαρουμενο γεγονος για εμενα καθως το να γραψει κανεις 18+ στην ιστορια κατ/νσης ειναι πολυ δυσκολο και επισης χαιρομαι για τα 6ωρα και 7ωρα που εριξα απο τις 20Απριλιου και μετα...

 

Καλη επιτυχια σε ολους , ευχομαι να συνεχισω ετσι (αν και εγω ηλπιζα να γραψω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 στην ιστορια με αυτον τον σημερινο βαθμο ειμαι αρκετα πιο κοντα στον στοχο μου...)

Link to comment
Share on other sites

Πάει και η ιστορία..τα θέματα ήταν βατά.

Αν και το μάθημα δεν είναι το φόρτε μου πιστεύω πως

κάποιος πολύ καλά διαβασμένος άνετα έραφε 18+++

(εδώ εγώ με αρκετά κενά ζωγάφισα..!!!)

πάντως κρίμα το χθεσινό ξενύχτι αφού πάλι αγνοήθηκαν τα "sos":O

Link to comment
Share on other sites

βιιολογια πωσ τα πηγατε ? εγω εχω παρει πανω απο 95( ισωσ και 100! ) αλλα ρε ****το εχω παρει γυρω στο 16,8 μαθηματικα, γυρω στο 15,5 εκθεση και 100 γενικησ που σημαινει οτι για να πιασω ιατρικη θελω πανω απο 19 και στα 2 επομενα..
Link to comment
Share on other sites

Antisos θέματα.

 

Ρώτησα όλοι την τάξη μέχρι να καταλάβω τι ενούσε στο Β3 ευτυχώς το κατάλαβα και το έγραψα.:O

 

Έχασα ΠΑΛΙ Σ-Λ όπως και στα μαθηματικά και μπορεί να με αφήσουν απ'έξω τα μαμημένα. Ευτυχώς εδώ έχασα 1 όχι 4 σαν τα μαθηματικά.:ninja:

Μου αρέσει που τα 4/6 τα ρώτησα και αυτό οχι γιατί ήταν σίγουρο.....Το marketing έχασα. Εχω την εντύπωση ότι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ λέει στην διανομή.

 

Και εγώ στους λειτουργικούς έχασα παραδείγματα.

 

Ολα τα έγραψα τα θέματα αλλά με δικά μου λόγια.

 

Ε κανα 80/100.........:cool: :wacko:

 

Εδώ διαφωνώ. Πίστεύω πως οι 4 από τις 5 ερωτήσεις ήταν από τα sos (εκτός από τις διαφορές επιχείρησης - παραγωγικής μονάδας).

 

Χτες που διάβαζα το management είχα μια διαίσθηση ότι θα πέσει η συγκεκριμένη πρόταση Σ-Λ!! :wacko: :D

Νομίζω ότι το είχαμε κάνει στο φροντιστήριο μια φορά και το είχα λάθος γι αυτό το σκέφτηκα κατευθείαν.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

ρομποτ δεν ειμαστε αλλα αυτοι οι κα***δες μας θελουν ετσι, για αυτο υπολογιζε λεξη και μοριο.... τουλαχιστον κατα την αποψη του καθηγητη μου.....

 

και ετσι να μην ειναι καλλιτερα να σου ερθει περισσοτερο παρα λιγοτερο απο το τι περιμενεις...

 

επειδη δινω για 2 φορα και περυσι ΑΟΔΕ εγραψα 18 σου λεω οτι αυτο δεν ισχυει παντα...

Εγραφα αυτα που ελεγε το βιβλιο αλλα με δικα μου λογια...οχι "παπαγαλια";)

 

Εμενα περυσι στην εκθεση αυτα που ειχα γραψει στο φροντ μου τα βαθμολογουσαν με 13 και τελικα μου ηρθε ενα 16,1...

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα και καλά αποτελέσματα! Εγώ φέτος είμαι Β Λυκείου αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τις πανελλήνιες του χρόνου. Σκέφτομαι από θετική που είμαι φέτος να πάω τεχνολογική του χρόνου, αφού δεν με ενδιαφέρει η βιολογία και μου αρέσει και ο προγραμματισμός. Όμως αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται φροντιστήριο στην ΑΟΔΕ. Γιατί εγώ νόμιζα πως είναι καθαρά θέμα διαβάσματος και αποστήθησης και έχω σκοπό να αρχίσω να διαβάζω από το καλοκαίρι. Έχω ακούσει και άλλους να το λένε. Αξίζει όμως;
Link to comment
Share on other sites

Στους λειτουργικούς στόχους ξέχασα 1-2 παραδειγματάκια, μικρό το κακό.

Στη θεωρία προσδοκιών ήθελε ΜΟΝΟ την βασική λογική (3 παύλες) ή και τα υπόλοιπα? Τα έγραψα όλα καλού κακού.

Γενικά αν γράφουμε κάτι που δεν ισχύει υπάρχει περίπτωση να έχουμε αρνητική βαθμολόγηση ή μία πιο αυστηρή βαθμολόγηση απο την αναμενόμενη??

Σε γενικές γραμμές πιστευω 95+ :O

 

Τα ίδια κι εγώ, 95+. Πάντως η ΑΟΔΕ ήταν το χειρότερο μάθημα για μενα. Tο διάβαζα ολη την χρονιά και χτες που πήγα να κανω επανάληψη δεν θυμόμουνα σχεδόν τίποτα και έτσι αναγκάστηκα να διαβάζω μέχρι τις 3...

Πάντως ρε παιδια αυτό με την μικρή ύλη στη ΑΟΔΕ και την ευκολία της δεν ισχύει με τίποτα, παρόλο που είναι γυρω στις 70 σελίδες εχει τοσα πολλα πραγματα που μάλλον δεν υπάρχει μαθητής που να τα ξέρει ολα τελεία...

 

 

και φίλε από πάνω, καλυτερα μην μπαίνεις στον κοπο να διαβάζεις ΑΟΔΕ απο το καλοκαίρι γιατι θα τα ξεχάσεις ολα σε ενα μηνα, καλυτερα ξεκουράσου... όσο για τα φροντιστήρια δεν ξερω, δεν πήγα ποτε σε κανενα μάθημα και πιστεύω πως τα φροντ είναι μόνο για τεμπέληδες που δεν μπορούν μονοί τους να συγκεντρωθούν και να διαβάσουν....

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα και καλά αποτελέσματα! Εγώ φέτος είμαι Β Λυκείου αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ με τις πανελλήνιες του χρόνου. Σκέφτομαι από θετική που είμαι φέτος να πάω τεχνολογική του χρόνου, αφού δεν με ενδιαφέρει η βιολογία και μου αρέσει και ο προγραμματισμός. Όμως αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν χρειάζεται φροντιστήριο στην ΑΟΔΕ. Γιατί εγώ νόμιζα πως είναι καθαρά θέμα διαβάσματος και αποστήθησης και έχω σκοπό να αρχίσω να διαβάζω από το καλοκαίρι. Έχω ακούσει και άλλους να το λένε. Αξίζει όμως;

 

κοιτα αμα δεν σε ενδιαμφερει η ιατρικη τοτε σιγουρα να αλλαξεις κατευθυνση οσο για το αοδε δεν χρειαζεται τοσο φροντ για τις παραδοσεις αλλα για τα διαγωνισματα που ειναι ο μονος τροπος για να αποκτησεις εμπειρια αλλα και να αναγκαστεις να διαβασεις, καθως πολλοι το παραμελλουν και χανουν τσαμπα μορια

Link to comment
Share on other sites

ΑΟΔΕ μια λεξη μπορει τα χαρακτηριστουν τα θέματα....έλεος...

 

δε σέβοντε τίποτα....Για να γράψει η πλειοψηφία πάνω απο 10,μπορούσαν να βάλουν εύκολα Σ-Λ....όχι και ανάπτυξης....Αν έμπαιναν δύσκολα θα εγραφα 20, αλλά τους λειτουργικούς στόχους δε σου πάει αναπτυξης...με τοσα παραδείγματα.... + οτι δε μπηκε τιποτα απο το 2ο....

 

Πάει....και μόρια να βγάλουμε λιγοι απο μας θα πετύχουν τη σχολή που θέλουν....το κόβω....

 

Γνωρίζεις κανείς αν υπάρχει περίπτωση αει στα 16500 μόρια να φτάσει τα 17200++ ??? Γιατι απο ζήτηση δε μπορουμε να γνωρίζουμε....

εδώ θα περάσουν σε αει αυτοί που στόχευαν σε αντιστοιχα τει...

Link to comment
Share on other sites

Eγω εγραφα ιστορια και μπορω να πω τα θεματα ηταν "σκληρα" αφου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αφορουσαν ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΛΗ!Και πρωτο κεφαλαιο , και προσφυγικο , και κομματα , ΚΑΙ ποντιακο χεχε.Οπως σωστα ειχα πει εχθες , ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ουλεν/παουερ και αγροτικη/αστικη αποκατασταση γιατι ΝΑΙ επεσαν και τα 2 :D

 

Απο το πρωτο κεφαλαιο ουλεν/παουερ σε στυλ "ποιες επενδυσεις εγιναν στην υδροδοτηση και την ηλεκτροδοτηση" και στην αστικη αποκατασταση , τελευταιο θεμα Β2 που ελεγε να πουμε για την αστικη αποκατασταση για ευπορους και μη ευπορους αλλα επισης και για την δημιουργια οικοσμων και απο που/πως ξεκινησαν...

 

Οπως ειπα τα θεματα δεν ηταν βατα , καθως πχ η εννοια που ζητουσε "ταγματα εργασιας" ηταν γενικη , οποιος ομως ειχε διαβασει εφτιαχνε δικο του ορισμο.

 

Σε γενικες γραμμες , με βαση οσα ειπα στην καθηγητρια μου , (που τραβουσε τα μαλια της) πρεπει να εχω γραψει ΠΟΛΥ καλα , προφανως απο 17+ αν και η ιδια πιστευει πανω απο 18...Ειναι πραγματικα ενα χαρουμενο γεγονος για εμενα καθως το να γραψει κανεις 18+ στην ιστορια κατ/νσης ειναι πολυ δυσκολο και επισης χαιρομαι για τα 6ωρα και 7ωρα που εριξα απο τις 20Απριλιου και μετα...

 

Καλη επιτυχια σε ολους , ευχομαι να συνεχισω ετσι (αν και εγω ηλπιζα να γραψω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 στην ιστορια με αυτον τον σημερινο βαθμο ειμαι αρκετα πιο κοντα στον στοχο μου...)

Σκληρά τα θέματα;;;Δεν το νομίζω. Πιστεύω πως για μια ακόμη φορά είναι τα πιο εύκολα θέματα που έχουν πέσει στην ιστορία.Ειδικά οι πηγές...Έχω ασχίσει να ανησυχώ πολύ για τις βάσεις στη θεωρητική!

Όντως τα πέτυχες τα θέματα...Να σε ρωτήσω...εσύ είσαι που έλεγες ότι η σονάτα έχει καποιες πιθανότητες γιατί είναι η τελευταία της χρονιά;Αν είσαι εσύ σε πληροφορώ ότι με έσωσες από βέβαιο πάτο στη λογοτεχνία.Τη σονάτα είχα σκοπό να μην την κάνω καθόλου επανάληψη αλλά το προηγούμενο βράδυ θυμήθηκα ότι είχα διαβασει στο forum πως είναι η τελευταία της χρονιά και είπα να τη διαβάσω!

Στην ιστορία βέβαια δε χρειάστηκε να ενδιαφερθώ για το ποια είναι sos και ποια όχι αφού ήξερα όλο το βιβλίο απ'εξω κι ανακατωτά και δεν είχα καθόλου άγχος παρά μόνο για το αν θα βάλουν δύσκολες πηγές,πράγμα που τελικά δεν έγινε....Αφου χτες πιο πολύ ώρα έβλεπα τηλεόραση παρά διάβαζα. Σύμφωνα με το φροντιστή έχω γράψει 18-19 αλλά για να μην πετάω στα σύννεφα θέλω να ελπίζω απλά σε βαθμό άνω του 16.'Ασχετο αλλά γιατί η καθηγητρια σου τραβούσε τα μαλλιά της;Αφου έγραψες καλά....Ή μήπως το τράβηγμα μαλλιών είναι ένδειξη χαράς; :-Ρ

Στην ερώτηση με τις επενδυσεις έγραψα όλο το κομμάτι ως εκεί που λέει την εγκατάσταση μονάδων παραγωγής ηλεκτρικής ένέργειας στην πρωτεύουσα. Δηλαδή ε΄κοψα την πρόταση στη μέση και δεν έγραψα γιατα ηέκτροκίνητα τραμ κτλ.Δε νομίζω να μου κόψουν έτσι δεν είναι;γιατί οι περισσότεροι που βγήκαν έξω έλεγαν ότι το έγραψαν όλο το κεφαλαιακι με τις επενδύσεις. Θα μου πεις θεωρητική την ειπανε, αρα η κρίση συνήθως απουσιάζει και η παπαγαλία βασιλεύει....

Επ'ισης στην ερώτηση απο το κρητικό έπρεπε να γράψουμε απο εκεί που λέει ότι οι ξένοι ναύαρχοι αναχώρησαν μεχρι...ορίστηκε ο Ελευθέριος Βενιζέλος; Γιατί επίσης ΄πολλοι έλεγαν ότι χρειαζόταν και το επόμενο κεφάλαιο με τις πρώτες ενέργειες της νέας κυβέρνησης...

Πάντως πολύ κρήτη παίζει φέτος...τη μια ο Κρητικός την άλλη η ιστορία... :-) είναι άλλη μια΄απόδειξη ότι εμες οι Κρητικοί είμαστε παντου :-Ρ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που έχω να πω είναι οτι το ΑΟΔΕ είναι αηδία και ο μόνος σκοπός που εξυπηρετεί ειναι να γράφουν τίποτα και τα παπαγαλάκια... Ολα τα άλλα μαθήματα αξίζουν πραγματικά και ειδικά η Εκθεση που είναι ίσως το πιο σημαντικό μάθημα απ 'ολα... :ninja:

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα με 2 φιλολογους και δεν χρειαζοταν οι επομενες κινησεις..Η ερωτηση ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ σαφεστατη , μεχρι την συγκροτηση της πρωτης κυβερνησης δηλαδη ναι εισαι σωστη εως και του οτι οριστηκε ο βενιζελος υπουργος.Διχως να θελω να σε ανυσηχησω η να προκαλεσω αγχος , καλο θα ηταν να κανεις μια μικρη εισαγωγη καθως δεν ακουγεται και τοσο ωραιο η απαντηση να αρχιζει "την επομενη εφυγαν οι ναυαρχοι" εγω πχ ειπα , "μετα την παραδοση της δοιηκησης του νησιου απο τον Ποττιε , μετα το διαγγελμα του υπατου αρμοστη , μετα την υψωση της σημαιας της κρητικης πολιτειας στον φιρκα και μετα τον χαιρετισμο αυτης απο τα πλοια της διεθνους προστασιας , ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ εφυγαν οι ναυαρχοι μπλα μπλα μπλα...

 

Ναι εγω το ειχα πει οτι η σονατα εχει πιθανοτητες επειδη ηταν η τελευταια χρονια , μου χρωστας χαρη χαχαχα :D

 

Στην ιστορια επισης επιασα ΠΟΛΥ πραμα απο αυτα που ειπα συνολο 12+25 μορια απο ειπα οτι θα πεσει για επενδυσεις (ουλεν-παουερ) και επισης αστικη/αγροτικη αποκατασταση :lol:

 

Ενταξει σε γενικες γραμμες γραψαμε καλα ομως τα θεματα δεν ηταν και τα ευκολοτερα.Αυτο το λεω επειδη καλυπταν ΟΛΗ την υλη.Τα παραθεματα οφειλω να ομολογησω οτι ηταν ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και μικρα.Με βαση υπολογισμους που εκανα πριν λιγο μαλιστα με αυστηρη βαθμολογια πρεπει να εχω γραψει 89% , ενας πολυ καλος βαθμος εαν σκεφτεις αγαπητη οτι ηθελα να γραψω 75% τουλαχιστον εχεχε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έτσι γερά με τσαμπουκά!! Και εγώ έγραψα φοβερα σήμερα ΑΟΔΕ αλλά φοβάμαι γτ την τελευταία ερωτήση την ανέπτυξα λίγο με δικά μου λόγια... τέσπα we r looking forward πάρα πολυ καλύτερα απο πέρισυ... Το θέμα που με προβληματίζει είναι ότι... ΟΛΟΙ γράφουμε ΚΑΛΑ (Τουλάχιστον έτσι λέμε) που αυτό σημαίνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΟΔΟ στις βάσεις... ΕΚΤΟΣ κ αν μας χαντακώσουν στα υπόλοιπα δλδ να μας βάλουν τπτ τρελό στην φυσική ή στο προγραμματισμό να μας βάλουνε να τετραγωνίσουμε τον κύκλο:lol: ... Σωστά δεν τα λέω?? Πέρισυ που έγραφα άκουγα... "Πω ρε φίλε σκ@τά έγραψα, όχι ρε γμτ.." κλπ και όχι τόσα πολλά όπως φέτος(έσκισα...! 95... κλπ...) Τι να πώ...! Εγώ πάντως που θέλω Σ.Μ.Υ παρακαλώ να μείνει εκεί που είναι ή διαφορετικά αν με πάρουν στο ύψος στην ΕΛ.ΑΣ (1.69,9 γμτ είμαι κ ειδική κατηγορία..!:( θα με βάλουν στον προκρούστη δν παίζει φάση...:p )...Διαφορετικά εκεί που πέρασα δεν με χαλάει.:O ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΑΙΔΙΑ Το τέλος πλησιάζει!!! :cool:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω ΕΛ.ΑΣ γουσταρω και μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα κοντα στον στοχο μου.Οι βασεις των στρατιωτικων σχολων ΜΑΛΛΟΝ θα πεσουν επειδη στην ΣΜΥ θα παρουν παραπανω.Οσο αναφορα την ΕΛ.ΑΣ η βαση θα πεσει αλλα οχι παραπανω απο 300-350 μορια.Αλλωστε μην ξεχναμε ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ χιλιαδες γραφουν καλα και ΧΙΛΙΑΔΕΣ οχι.Στην Αστυφυλακων φετος 263 ατομα παραπανω..Ε δεν μπορει σε τοσα παραπανω ατομα να μην φαει η βαση μια πτωση 300-350 μορια ελεος.......Το μονο καλο με τα "βατα" θεματα ειναι οτι τουλαχιστον υπαρχει μια σταθεροτητα.Κατ' αυτον τον τροπο πιστευω πχ ενας που ηθελε να βγαλει 15 θα βγαλει 15 , ενας που θελει 14 θα βγαλει 14 και ενας που ηθελε 18 θα βγαλει 18.Περισυ ατομα που ηθελαν 18 βγαλαν πχ 17 η 16 και πηγαν σε σχολες με μικροτερη βαση για αυτο ανεβηκαν..Φετος πιστευω ΜΟΝΟ οι υψηλες σχολες θα ανεβουν (οπου εκει ετσι και αλλιως υπαρχει ανταγωνισμος).
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δίνετε του χρόνου, φροντίστε να διαβάζετε ΑΟΔΕ από την αρχή της χρονιάς... πολύ καλά. Όταν σας λέει επανάληψη ο καθηγητής, τότε πάλι διάβασμα και κάλυψη όσων κενών κάνετε. Στο τέλος θα αισθάνεστε περήφανοι και θα λέτε ''ΕΥΤΗΧΩΣ'' που διαβάζατε όλη τη χρονιά γιατί όπως και να ΄χει, αν δεν διαβάζετε στο τέλος θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε καθώς δεν είναι μάθημα που βγαίνει τη τελευταία στιγμή [όπως πχ η θεωρία των μαθηματικών γενικής ή του προγραμματισμού που μπορείς να τη βγάλεις σε 4 μέρες!].

Προσωπικά προτείνω να πηγαίνετε και φροντιστήριο στο ΑΟΔΕ καθώς έτσι θα αναγκαστείτε να διαβάζετε, θα σας βάζουν κάποια όρια και γενικά θα σας ''προγραμματίζετε'' το διάβασμα [επαναλήψεις κτλ].

Είναι ένα μάθημα που αν το δουλέψεις βγάζεις άνετα το 19-20, δεν είναι ούτε μαθηματικά ούτε φυσική ούτε προγραμματισμός με ασκήσεις που μπορεί να σου ξεφύγει κάτι.

 

Πάντως αυτό που έχω να πω είναι οτι το ΑΟΔΕ είναι αηδία και ο μόνος σκοπός που εξυπηρετεί ειναι να γράφουν τίποτα και τα παπαγαλάκια... Ολα τα άλλα μαθήματα αξίζουν πραγματικά και ειδικά η Εκθεση που είναι ίσως το πιο σημαντικό μάθημα απ 'ολα... :ninja:

Και τα ''παπαγαλία'' είναι μια ικανότητα που αξίζει να τεστάρεται στα σχολεία όπως και να 'χει. Θεωρία είναι που πρέπει να βγει. Το κάθε μάθημα έχει το δικό του χαρακτήρα και προσωπικά δεν το θεωρώ άχρηστο μάθημα. Και μετά το σχολείο οι φοιτητές συναντούν δύσκολη θεωρία που απαιτεί αποστήθιση, είναι μια εξάσκηση και το ΑΟΔΕ σε αυτό.

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Tωρα να μην αρχισω να μιλαω περι Ιστοριας κατ/νσης..Εαν το ΑΟΔΕ φαινεται σε μερικους ως μαθημα που δεν αντεχεται εξαιτιας της.. υλης η της παπαγαλιας , τοτε γιατι δεν ριχνετε μια ματια στην φυση των ερωτησεων της Ιστοριας κατ/νσης και στην υλη της ?Ωωωω ναι.... ενα μαθημα απαγορευτικο για οσους δεν ειναι καμμενοι...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...