Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως λετε οτι θα πανε φετος οι βασεις? πανω? ελεος....

 

βεβαια αμα παρουμε τοις μετριτοις αυτα που λεγονται εδω περα οι βασεις οχι απλα θα ανεβουν.. θα εκτιναχτουν..

 

και τωρα ΑΟΔΕ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι βασεις θα γινουν πιο σταθερες..Δεν νομιζω να ανεβουν πολυ.Παντως πολλα ατομα θα εισαχθουνε φετος στην πρωτη τους ισως επιλογη.Αλλα φιλε οκ , ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ υπαρχει το ποσοστο γυρω στο 30-40 τοις εκατο που γραφει κατω Η γυρω στο 10.Οποτε τα πραγματα δεν αλαζουν.

 

Νομιζω αλαγη θα υπαρξει στις σχολες με μεγαλες βασεις...

 

Οσο αναφορα τις σχολες ΕΛ.ΑΣ-ΣΤΡΑΤΟΥ νομιζω στον στρατο προφανως θα πεσουν οι βασεις λογο αυξησης θεσεων , και το ιδιο θα συμβει στην ΕΛ.ΑΣ.Προσωπικα μαλιστα με ενδιαφερει η ΕΛ.ΑΣ.Ελπιζω να βγαλω γυρω στα 14.250τουλαχιστον για να εχω ελπιδες (η φετινη βαση ειναι 14.450 αλλα θα παρουν 263 ατομα παραπανω απο περισυ) αν και με τα μεχρι στιγμης δεδομενα ειμαι ελαφρως καλυτερα απο οτι το σχεδιαζα.Ελπιζω για το καλυτερο.

 

ΥΓ : φιλε Κρητικο ζητημα ξερεις? εαν οχι ΜΑΘΕ ΤΟ.Σιγουρα θα πεσει κατι απο εκει.Δυστηχως , θα χασεις μορια απο το προσφυγικο.Διοτι σιγουρα καποια ερωτηση θα πεσει ειτε Σ-Λ , ειτε πολαπλης , ειτε ημερομηνιες , ειτε ορισμος κτλ κτλ κτλ...Απο ολα τα κεφαλαια πεφτουν...Εγω την ιστορια την εχω διαβασει αρκετα καλα μπορω να πω (αρε κατι 6ωρα που εριχνα απο τις 25 Απριλιου και μετα....) και τα μονα κομματια που δεν ξερω και πολυ καλα ειναι το 1 και το 9 απο το οικονομικες εξελιξεις 21ο αιωνα (το 9 αλλωστε επεσε περισυ) και το 9 απο το κρητικο ζητημα.Κατα τα αλλα κομματα , προσφυγικο , 21ο αιωνα και παρευξεινιο τον εχω.Ελπιζω σε κανα 16-17..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ και στο 2γ με μέτρα...! Τέσπα το 4ο άπιαστο όνειρο φαινόταν.. Παρόλο αυτά ό,τι δν κατάφερα να λύσω ή δεν ήξερα τα περιέγραφα... Θα κάνουμε εκείνο το άλλο κτλ απο το να τα αφήσω τελείως... Τώρα ΑΟΔ! Πάμε γερά και δυνατά!! Σας έχει πει κανείς τπτ?:shifty: :ninja:

Καλή τύχη ( επιτυχία δεν λέω γιατί είναι πλεονασμός! Δεν υπάρχει κακή επιτυχία:p )!

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν διαβάσει αοδε όλη την χρονιά τα hypersuperSOS είναι τα παρακάτω :

 

οργάνωση (κεφ 2 -μανατζμεντ)

επιχείρηση ως θεσμός (κεφ 1)

παραγωγική λειτουργία (κεφ 1)

 

Μαθηματικά σήμερα ενώ θα είχα χάσει μόνο το 4β , πήγα και έκανα μια λαλακια στο 3δ ...βρήκα το πρόσημο τις διαφοράς και αντί να πάρω τον δρόμο του θεού προσπάθησα με κυρτοτητες και εφαπτομένες να βρώ το πρόσημο το εμβαδού.Είμαι για μπάτσες ! Υπολογίζω γύρω στο 89-91 εκτός αν τα παρει ο διορθωτής επειδή έχω γράψει 12 σελίδες με 3 σελίδες μουτζούρες :ninja: :lol:

 

Λογικό είναι να έχουμε μεγάλους βαθμούς στα μαθ κατ σε αυτό το φορουμ αφού η πληροφορική είναι στενά συνδεδεμένη με την μαθηματική σκέψη και το πρακτικό μυαλό.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ...και καλά αποτελέσματα ..με κάποιους απο σας μπορεί του χρόνου να είμαστε μαζί στη θεσσαλονίκη στους ΗΜ - Μ Υ/Η .

Τσαμπουκάς ,ψυχραιμία ,καλή παρέα και όλα θα πάν καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ : φιλε Κρητικο ζητημα ξερεις? εαν οχι ΜΑΘΕ ΤΟ.Σιγουρα θα πεσει κατι απο εκει.Δυστηχως , θα χασεις μορια απο το προσφυγικο.Διοτι σιγουρα καποια ερωτηση θα πεσει ειτε Σ-Λ , ειτε πολαπλης , ειτε ημερομηνιες , ειτε ορισμος κτλ κτλ κτλ...Απο ολα τα κεφαλαια πεφτουν...Εγω την ιστορια την εχω διαβασει αρκετα καλα μπορω να πω (αρε κατι 6ωρα που εριχνα απο τις 25 Απριλιου και μετα....) και τα μονα κομματια που δεν ξερω και πολυ καλα ειναι το 1 και το 9 απο το οικονομικες εξελιξεις 21ο αιωνα (το 9 αλλωστε επεσε περισυ) και το 9 απο το κρητικο ζητημα.Κατα τα αλλα κομματα , προσφυγικο , 21ο αιωνα και παρευξεινιο τον εχω.Ελπιζω σε κανα 16-17..

 

Το Κρητικό το ξέρω πολύ καλά,βασικά όλα τα ξέρω καλά εκτός από το προσφυγικό.Απλά εύχομαι να μην πέσει καμιά ερώτηση με πολλές μονάδες από προσφυγικό.Δεν θα με πειράξει αμα χάσω ένα Σ-Λ ή μια ημερομηνία.

Απο'κει και πέρα,απο Ποντιακό τί λετε να πέσει;Ελπίζω να μην πέσουν πολλά απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν διαβάσει αοδε όλη την χρονιά τα hypersuperSOS είναι τα παρακάτω :

 

οργάνωση (κεφ 2 -μανατζμεντ)

επιχείρηση ως θεσμός (κεφ 1)

παραγωγική λειτουργία (κεφ 1)

 

Μαθηματικά σήμερα ενώ θα είχα χάσει μόνο το 4β , πήγα και έκανα μια λαλακια στο 3δ ...βρήκα το πρόσημο τις διαφοράς και αντί να πάρω τον δρόμο του θεού προσπάθησα με κυρτοτητες και εφαπτομένες να βρώ το πρόσημο το εμβαδού.Είμαι για μπάτσες ! Υπολογίζω γύρω στο 89-91 εκτός αν τα παρει ο διορθωτής επειδή έχω γράψει 12 σελίδες με 3 σελίδες μουτζούρες :ninja: :lol:

 

Λογικό είναι να έχουμε μεγάλους βαθμούς στα μαθ κατ σε αυτό το φορουμ αφού η πληροφορική είναι στενά συνδεδεμένη με την μαθηματική σκέψη και το πρακτικό μυαλό.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ...και καλά αποτελέσματα ..με κάποιους απο σας μπορεί του χρόνου να είμαστε μαζί στη θεσσαλονίκη στους ΗΜ - Μ Υ/Η .

Τσαμπουκάς ,ψυχραιμία ,καλή παρέα και όλα θα πάν καλά !!!

 

 

να κανω μια ερωτηση??καποιος με μαθ κατ δηλαδη 89-91 μπορει να περασει και ΗΜ - Μ Υ/Η ???νομιζω ειναι πολυ ψηλα αυτη η σχολη η μηπως οχι κανω λαθος???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έχασα το 20 για ένα Σ-Λ, συγκεκριμένα το (γ) το οποίο πιστευω οτι ηταν μεγάλη παγίδα, αφου αν δεν το διαβάσεις προσεκτικά σου φαίνεται ολοσωστο.

Αρα για κάνα 98/100 με βλέπω...

 

Καλά , έγραψες το 4.β?

 

Ο αδερφός μου είναι μαθηματικός και μας έλεγε ότι φέτος η βάση στα μαθηματικά κατ. είναι ουσιαστικά το 94 (αφού το 4β έπιανε 6 μονάδες)

 

Όσους μαθητές κ αν ρώτησε, άριστους ,από διάφορα φροντιστήρια, κανένας δεν το είχε λύσει. Οπότε τι μπήκε σαν θέμα .. τι δεν μπήκε..το ίδιο κάνει για όλους.

 

Το ίδιο είχε γίνει κάποια χρόνια πριν με ένα θέμα στη φυσική κατ. Από όλη την Ελλάδα, μόνο ένα γραπτό στη Σάμο είχε βρεθεί με 100.

 

Καλή συνέχεια :D

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά , έγραψες το 4.β?

 

Aν το έλυσες με κατά παράγοντες ολοκλήρωση τότε το έκανες λάθος. Αν το έκανες φέρνοντας τα πάντα στα αριστερά και μετά με ιδιότητες ολοκληρωμάτων τότε σε θέλω να βρεθούμε να πάμε οι 2 μας στη μαθηματική ολυμπιάδα να τους πάρουμε τα σώβρακα!!!!

 

P.S. Έλεος! τέτοια άσκηση μόνο σε κάτι βιβλία που διάβαζα για το διαγωνισμό μαθηματικών είχα δει. Ασχετα απο το αν το λύσαμε μερικοί πιστεύω ότι σαν υποερώτημα απέτυχε αφού δεν μπόρεσε να ξεχωρίσει τους μαθητές του 18 από αυτούς του 20. Αυτό που πέτυχε ήταν να κάνει τους 20 να γράψουνε 18 και να ξεχωρίσουν και τα 30-40 άτομα που ασχολούνται με τα μαθηματικά συστηματικά με πάθος και που έχουν λύσει ασκήσεις ανώτερων εξωσχολικών βιβλίων , όμως η ουσία των εξετάσεων δεν είναι αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ είχα δει του κόσμου τις ασκήσεις,αλλά τέτοιο πράγμα σαν το β δεν είδα.

 

γύρω στο 85-90 εγώ.

 

Πρέπει τώρα να γράψω 2 19αρια σε Φυσική και Βιολογία και 20αράκι χαλαρό στην Χημεία.

 

Καλή μας συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε ρε παιδια απογοητευτηκα.... Ειχα λυσει και 2000 θεματα ολη την χρονια κολλωντας περιπου σε 10.... ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ... Παντως ευτυχως δεν ηταν τιποτα ευκολο να το γραψουν τπτ μπουμπουνηδες... Μονο ενα παιδι που ξερω το εκανε. Δεν πειραζει παμε για αλλα
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχει ψάξει κανείς το θέμα ''Πληροφορικής'' Πειραιά στο παπει??

Μεχρι περσι κατεβαιναν οι βασεις, φοβαμαι μην εκτοξευτουν φετος με

ολα αυτα και τρεχουμε...

Επισης αν μπορουσαμε να ξεραμε ποσο μπορει να ανεβει μια σχολή...

Link to comment
Share on other sites

Δες καταρχας τις θεσεις εισακτεων..Εαν οι θεσεις εισακτεων ειναι περισσοτερες η λογικη λεει πτωση βασεων αφου η προσφορα αυξανεται.Εξαλου ναι μεν εμεις εδω λεμε βατα , σχετικα πιο ευκολα απο αλλες χρονιες κτλ κτλ , ομως , ξεχναμε οτι καθε χρονια γυρω στο 30% γραφει ετσι και αλλιως κατω απο την βαση η γυρω στο 10.

 

Νομιζω παντως οτι οι χαμηλες σχολες (βασεις τυπου 10-11) θα ανεβουν , οι μεσαιες θα μεινουν σταθερες (η πτωση αναλογα με τον αριθμο εισακτεων) και οι υψηλες θα ανεβουν...

 

Πιστευω θα γινει ετσι (αν και δεν ειμαι αναλυτης ελεος) γιατι ατομα που ισως δεν υπολογιζαν να βγαλουν ουτε 10 μπορει να βγαλουν 10 η κατι παραπανω , επισης ατομα που θελουν σχολες μεσης βαθμολογιας απο 13 εως 15 θα μπουνε αφου δεν θα τους "φανε" τις θεσεις ατομα που υπολογιζαν πχ να βγαλουν 16-17 και επειδη δεν το βγαλανε μπηκαν με με τον βαθμο αυτον σε μεσαιες σχολες..

Οσο για τις υψηλες , ε καθε χρονο εχει ανταγωνισμο νομιζω φετος ομως θα ειναι καπως πιο σκληρος.Αυτο επειδη ΣΙΓΟΥΡΑ το ποσοστο που γραφει φετος πανω απο 17 ειναι μεγαλυτερο απο περισυ.Ολα αυτα μου θυμιζουν παντως ημερες πανελλαδικων ΠΡΙΝ απο το 2004 (γιατι απο το 2004 και μετα ανεβασαν την δυσκολια)...

Link to comment
Share on other sites

Οι βασεις θα γινουν πιο σταθερες..Δεν νομιζω να ανεβουν πολυ.Παντως πολλα ατομα θα εισαχθουνε φετος στην πρωτη τους ισως επιλογη.Αλλα φιλε οκ , ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ υπαρχει το ποσοστο γυρω στο 30-40 τοις εκατο που γραφει κατω Η γυρω στο 10.Οποτε τα πραγματα δεν αλαζουν.

 

Νομιζω αλαγη θα υπαρξει στις σχολες με μεγαλες βασεις...

 

Οσο αναφορα τις σχολες ΕΛ.ΑΣ-ΣΤΡΑΤΟΥ νομιζω στον στρατο προφανως θα πεσουν οι βασεις λογο αυξησης θεσεων , και το ιδιο θα συμβει στην ΕΛ.ΑΣ.Προσωπικα μαλιστα με ενδιαφερει η ΕΛ.ΑΣ.Ελπιζω να βγαλω γυρω στα 14.250τουλαχιστον για να εχω ελπιδες (η φετινη βαση ειναι 14.450 αλλα θα παρουν 263 ατομα παραπανω απο περισυ) αν και με τα μεχρι στιγμης δεδομενα ειμαι ελαφρως καλυτερα απο οτι το σχεδιαζα.Ελπιζω για το καλυτερο.

 

ΥΓ : φιλε Κρητικο ζητημα ξερεις? εαν οχι ΜΑΘΕ ΤΟ.Σιγουρα θα πεσει κατι απο εκει.Δυστηχως , θα χασεις μορια απο το προσφυγικο.Διοτι σιγουρα καποια ερωτηση θα πεσει ειτε Σ-Λ , ειτε πολαπλης , ειτε ημερομηνιες , ειτε ορισμος κτλ κτλ κτλ...Απο ολα τα κεφαλαια πεφτουν...Εγω την ιστορια την εχω διαβασει αρκετα καλα μπορω να πω (αρε κατι 6ωρα που εριχνα απο τις 25 Απριλιου και μετα....) και τα μονα κομματια που δεν ξερω και πολυ καλα ειναι το 1 και το 9 απο το οικονομικες εξελιξεις 21ο αιωνα (το 9 αλλωστε επεσε περισυ) και το 9 απο το κρητικο ζητημα.Κατα τα αλλα κομματα , προσφυγικο , 21ο αιωνα και παρευξεινιο τον εχω.Ελπιζω σε κανα 16-17..

 

 

akrivws sta idia eimai kai stin idia epilogi ;)

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση??καποιος με μαθ κατ δηλαδη 89-91 μπορει να περασει και ΗΜ - Μ Υ/Η ???νομιζω ειναι πολυ ψηλα αυτη η σχολη η μηπως οχι κανω λαθος???

 

Mπορείς με έκθεση κοντά στο 16 , αοδε ,προγραμματισμο και μαθ γεν 20 , και φυσική κοντά στο 18-19 .Και με 16 στα μαθηματικά μπορείς να περάσεις ηλεκτρολόγους (όχι αθήνα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς με έκθεση κοντά στο 16 , αοδε ,προγραμματισμο και μαθ γεν 20 , και φυσική κοντά στο 18-19 .Και με 16 στα μαθηματικά μπορείς να περάσεις ηλεκτρολόγους (όχι αθήνα πάντα)

 

 

καλα που μου το διευκρινισες να σαι καλα γιατι θελω να τη δηλωσω κι αυτη τη σχολη αλλα επειδη εγραψα γυρω στο 87 μαθηματικα κατ την απεκλεισα thanx αν

και δεν ειμαι σιγουρη βεβαια για την εκθεση anyway βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

paidia vohtheiaaaaaaaaaaaaaaaaa...eimai se apelpistikh katastash..apo istoria kserw mono 1 kai 2 kefalaia kala..to krhtiko ligo kala kai to prosfygiko apla kati liga.... kala apo to pareyksinio oute syzhthsh..ti na kanw????heeeelpp:shock: :cry: :X :w00t: :help: :help: :help:
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις 1 και 2?Κοιτα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μαθεις απο τον παρευξεινιο τις προσπαθειες που εγιναν για την δημιουργια κρατους , και τους ορους "φροντιστηριο Τραπεζουντας".Κρητικο διαβασε την προσωρινη κυβερνηση Κρητης , και την επανασταση του Θερισσου.

 

Τα αλλα καντα 1-2 αναγνωσεις να παρεις μια ιδεα...Ο Θεος μαζι σου...

Link to comment
Share on other sites

akrivws...o monos pou mporei na me vohthsei einai o Theos...ennow tis oikonomikes ekselikseis kai ta kommata.apo prosfygiko?
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τώρα τα Μαθηματικά. Εγώ έχασα το 18 από βλακείες. (Τελικά έπιασα το 16)

 

ΑΟΔΕ, τα καμμένα θέματα για ερωτήσεις ανάπτυξης είναι

 

1. Από διαγώνισμα προσομοίωσης ΟΕΦΕ:

 

- R. Cyert και S. March και συμπεράσματα (σελίδα 38 κάτω κάτω και 39 πάνω πάνω)

- Βασική οικονομική αρχή, σελίδα 40 τελευταία παράγραφος

- Μίγμα Μάρκετινγκ γενικά, σελίδα 65 μέση, και δίκτυα διανομής, σελίδα 67.

- Έννοια και φύση της παραγωγής σελίδα 76 και σκοποί της διοίκηση παραγωγής σελίδα 77 πρώτη παράγραφος.

- Στοιχεία που προκύπτουν από τη θεωρία του Maslow, σελίδα 131 στη μέση μέχρι πρίν το β.

 

2. Από θέματα εσπερινών λυκείων:

 

- Gantt, σελίδα 58

- Παραγωγικότητα-Ανταγωνιστικότητα, σελίδα 42

- Τοποθεσία εργοστασίου και διάταξη χώρων, εξασφάλιση ποιότητας και έλεγχος παραγωγής (σελίδες 77 και 78 αντίστοιχα)

- Λειτουργία της πληροφόρησης, σελίδα 33

- Προϋποθέσεις αποτελεσματικής άσκησης του Management, διοικητικά συστήματα ή εργαλεία διοίκησης σελίδα 61 (όλο το 2.2.4)

 

Αυτά γλιτώνουμε από ανάπτυξης.

 

:luck: :luck: :luck: :luck: :luck:

:heat:
Link to comment
Share on other sites

Τα ξερεις καλα ομως ?Εγω απο τις οικονομικες εξελιξεις δεν ξερω την κριση του 1932 (επεσε περισυ) και το αγροτικο ζητημα (δεν θα το διαβασω ευχομαι να μην πεσει) , κομματα ξερω καλα ,κρητικο καλα , παρευξεινιο χρειαζομαι επαναληψη.

Προσφυγικο επισης καλα..

 

Διαβασε απο προσφυγικο τις αντικειμενικες συνθηκες που πηρε υποψη της η ΕΑΠ καθως επισης και την αστικη και αγροτικη αποκατασταση.Ισως βαλουν σαν ερωτηση αναπτυξης τι γνωριζεται για την αστικη αποκατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τώρα τα Μαθηματικά. Εγώ έχασα το 18 από βλακείες. (Τελικά έπιασα το 16)

 

ΑΟΔΕ, τα καμμένα θέματα για ερωτήσεις ανάπτυξης είναι

 

1. Από διαγώνισμα προσομοίωσης ΟΕΦΕ:

 

- R. Cyert και S. March και συμπεράσματα (σελίδα 38 κάτω κάτω και 39 πάνω πάνω)

- Βασική οικονομική αρχή, σελίδα 40 τελευταία παράγραφος

- Μίγμα Μάρκετινγκ γενικά, σελίδα 65 μέση, και δίκτυα διανομής, σελίδα 67.

- Έννοια και φύση της παραγωγής σελίδα 76 και σκοποί της διοίκηση παραγωγής σελίδα 77 πρώτη παράγραφος.

- Στοιχεία που προκύπτουν από τη θεωρία του Maslow, σελίδα 131 στη μέση μέχρι πρίν το β.

 

2. Από θέματα εσπερινών λυκείων:

 

- Gantt, σελίδα 58

- Παραγωγικότητα-Ανταγωνιστικότητα, σελίδα 42

- Τοποθεσία εργοστασίου και διάταξη χώρων, εξασφάλιση ποιότητας και έλεγχος παραγωγής (σελίδες 77 και 78 αντίστοιχα)

- Λειτουργία της πληροφόρησης, σελίδα 33

- Προϋποθέσεις αποτελεσματικής άσκησης του Management, διοικητικά συστήματα ή εργαλεία διοίκησης σελίδα 61 (όλο το 2.2.4)

 

Αυτά γλιτώνουμε από ανάπτυξης.

 

:luck: :luck: :luck: :luck: :luck:

 

Nαι ρε φίλε βάλε και αυτά που έπεσαν πέρσι και στο τέλος είναι έτοιμα τα θέματα.

Τα πάντα είναι πιθανά να πέσουν.Μην διαβάσεις έτσι και καης τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γλιτώνουμε από ανάπτυξης.

 

:luck: :luck: :luck: :luck: :luck:

 

Φιλε μου πως είσαι τόσο σιγουρος γι'αυτο...??

Με αυτούς ΟΛΑ να τα περιμένεις....

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερεις καλα ομως ?Εγω απο τις οικονομικες εξελιξεις δεν ξερω την κριση του 1932 (επεσε περισυ) και το αγροτικο ζητημα (δεν θα το διαβασω ευχομαι να μην πεσει) , κομματα ξερω καλα ,κρητικο καλα , παρευξεινιο χρειαζομαι επαναληψη.

Προσφυγικο επισης καλα..

 

Διαβασε απο προσφυγικο τις αντικειμενικες συνθηκες που πηρε υποψη της η ΕΑΠ καθως επισης και την αστικη και αγροτικη αποκατασταση.Ισως βαλουν σαν ερωτηση αναπτυξης τι γνωριζεται για την αστικη αποκατασταση..

 

nai ta kserw..gia ayto pou fovamai einai gia to prosfygiko giati olo kai kati tha valoun gia anptyksh..kai meta apo ayto pou pathame me ta keimena fovamai paaaraa polu..exw agxwthei kai den mporw na stamathsw na klaiw.ti tha kanw..den perimena na ftasw edw sthn istoria giati panta se oles tis eksetasesi phgaina diavasmenh.

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...