Jump to content

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε εδώ ποια είναι τα δεδομένα σου να σε βοηθήσουμε.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεχρι ~10000 εως 1400...χαμηλη καταναλωση..ομορφο(υποκειμενικο) και να χει ευκολιες(ηλεκτρονικες)

μου αρεσει αρκετα το c4 coupe..

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ~10000 εως 1400...χαμηλη καταναλωση..ομορφο(υποκειμενικο) και να χει ευκολιες(ηλεκτρονικες)

μου αρεσει αρκετα το c4 coupe..

 

Αυτο το αυτοκινητο εχει βγαλει πολλα προβληματα..καλητερα ψαξτω περισσοτερο αν το θες παρα πολυ...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σε citroen xanthia...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ~10000 εως 1400...χαμηλη καταναλωση..ομορφο(υποκειμενικο) και να χει ευκολιες(ηλεκτρονικες)

μου αρεσει αρκετα το c4 coupe..

 

Koιταξε για κανενα civic,corolla,golf,swift.

 

Παιδια το τεκμηριο τελικα ησχυει?και αν ναι μετα απο ποσα κηβικα? και ποσο ειναι τα τελη κυκλοφοριας σε ενα 1,300 και σε ενα 1,400 κηβικα?:)

 

τα τελη κυκλοφοριας σε αυτα τα κυβικα παν ετσι:

από 786 κ.ε. μέχρι 1357 κ.ε. 112 €

από 1358 κ.ε. μέχρι 1928 κ.ε. 202 €

 

για το τεκμηριο ακουγεται για πανω απο 2000 κ.ε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεχρι ~10000 εως 1400...χαμηλη καταναλωση..ομορφο(υποκειμενικο) και να χει ευκολιες(ηλεκτρονικες)

μου αρεσει αρκετα το c4 coupe..

 

Καλό είναι να αποφύγεις τα Γαλλο-ισπανο-ιταλικά διότι θα δώσεις 10χιλ για να τα πάρεις και άλλα 10χιλ. για να τα φτιάχνεις οπότε ας αγόραζες καινούργιο;)

Τα C4 τα είχαμε και σαν εταιρικά και τα δώσαμε πίσω διότι έβγαζαν απίστευτες βλάβες.

Θα σου πρότεινα το Yaris 1.3 της προηγούμενης γενιάς. Πιστεύω ότι έχει αυτά που ζητάς με εγγυημένη αξιοπιστία. Μακράν το πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ~10000 εως 1400...χαμηλη καταναλωση..ομορφο(υποκειμενικο) και να χει ευκολιες(ηλεκτρονικες)

μου αρεσει αρκετα το c4 coupe..

 

Ψάχνεις κάτι στην κατηγορία της C4 ή κοιτάς και πιο μικρά;

 

Αν πας σε αυτή την κατηγορία καλύτερα θα ήταν να πάρεις 1600 αφού οι 1400αριδες κινητήρες πιέζονται με το μεγάλο βάρος των καινούργιων αυτοκινήτων και καίνε τελικά περισσότερο.

 

Πάντως έχεις αρκετές επιλογές.

 

Ενδεικτικά:

 

Peugeot 307 1.6

Renault Megane 1.6

 

Με έμφαση στην αξιοπιστία:

Honda Civic

Toyota Corolla

 

Και σε πιο μικρά:

Fiat Punto MK2b Sporting

Peugeot 206 1.6

Renault Clio 1.4

 

Προσωπικά αν τα 10.000 είναι μετρητά θα κοίταζα για κάποιο καινούριο με τις προσφορές που παίζουν.

 

Βέβαια αν πάνω από όλα βάζεις την αξιοπιστία πάρε ένα Yaris ή μία Corolla από το 2004 και μετά να έχεις και εγγύηση. Αλλά στο δρόμο υπάρχουν καλύτερα αυτοκίνητα από αυτά.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να παρω 14αρι παρα 16αρι?θα γλυτωσω χρηματα?σκεφτομουν για αλφα 147 ,το οριο μεχρι 10χιλιαρικα..για πρωτο το θελω..δεν ξερω ομως..τι πως που :p

 

Φιλε μου εγω θα σου προτεινα να παρεις 1600 μιας και τα τελη ειναι ιδια η κατανάλωση λίγο μεγαλύτερη αλλα η διαφορά στην δύναμη κάνει την διφορά!! Σ' αυτά τα λεφτά δίνω το δικό μου peugeot 307 xsi, με δερματινα, κλίμα κ καποια εξτρα...αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ για να σου στείλω φώτο και να σου πω λεπτομέρειες!!:)

Link to comment
Share on other sites

Koιταξε για κανενα civic,corolla,golf,swift.

 

 

 

απο αυτα μου αρεσει λιγο το corolla(sport) και το golf..swift ,δεν με τρελενει..

Καλό είναι να αποφύγεις τα Γαλλο-ισπανο-ιταλικά διότι θα δώσεις 10χιλ για να τα πάρεις και άλλα 10χιλ. για να τα φτιάχνεις οπότε ας αγόραζες καινούργιο;)

Τα C4 τα είχαμε και σαν εταιρικά και τα δώσαμε πίσω διότι έβγαζαν απίστευτες βλάβες.

Θα σου πρότεινα το Yaris 1.3 της προηγούμενης γενιάς. Πιστεύω ότι έχει αυτά που ζητάς με εγγυημένη αξιοπιστία. Μακράν το πιο αξιόπιστο.

το yaris ,και αν δεν μ αρεσει καθολου :p οπως και να ναι δε νομιζω να ειναι νομος αυτο που λες,αν και δεν γνωριζω τι παιζει ..γι αυτο ψαχνομαι ομως σιγα σιγα :) μου αρεσε και το 207 που ξεφευγει λιγο..

Ψάχνεις κάτι στην κατηγορία της C4 ή κοιτάς και πιο μικρά;

 

Αν πας σε αυτή την κατηγορία καλύτερα θα ήταν να πάρεις 1600 αφού οι 1400αριδες κινητήρες πιέζονται με το μεγάλο βάρος των καινούργιων αυτοκινήτων και καίνε τελικά περισσότερο.

 

Πάντως έχεις αρκετές επιλογές.

 

Ενδεικτικά:

 

Peugeot 307 1.6

Renault Megane 1.6

 

Με έμφαση στην αξιοπιστία:

Honda Civic

Toyota Corolla

 

Και σε πιο μικρά:

Fiat Punto MK2b Sporting

Peugeot 206 1.6

Renault Clio 1.4

 

Προσωπικά αν τα 10.000 είναι μετρητά θα κοίταζα για κάποιο καινούριο με τις προσφορές που παίζουν.

 

Βέβαια αν πάνω από όλα βάζεις την αξιοπιστία πάρε ένα Yaris ή μία Corolla από το 2004 και μετά να έχεις και εγγύηση. Αλλά στο δρόμο υπάρχουν καλύτερα αυτοκίνητα από αυτά.

ποια καινουργια υπαρχουν με 10000?το c4 μου αρεζε εξαρχης οταν βγηκε και ηταν και να το παρουμε τοτε..αλλα τελικα δεν εκατσε..και εμφανησιακα τουλαχιστον που το βλεπω εξω,ειναι σχετικα πιο ομορφο(για μενα) απο αμαξια τυπου corolla,swift κτλ.

Φιλε μου εγω θα σου προτεινα να παρεις 1600 μιας και τα τελη ειναι ιδια η κατανάλωση λίγο μεγαλύτερη αλλα η διαφορά στην δύναμη κάνει την διφορά!! Σ' αυτά τα λεφτά δίνω το δικό μου peugeot 307 xsi, με δερματινα, κλίμα κ καποια εξτρα...αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ για να σου στείλω φώτο και να σου πω λεπτομέρειες!!:)
η αληθεια ειναι οτι ξεκινησαμε απο smart(απο δικη μου προτοβουλια επδ μ αρεζε),μετα 1.2 και στο τελος μπορει να καταληξω και σε κανενα 1.6 χαχ..δεν ξερω,αλλα μου λενε πως,για πρωτο ειναι σχετικα πολλα,και δεν ειμαι ωριμος κτλ στο δρομο και τετοιου στυλ......γονεις :p
Link to comment
Share on other sites

ποια καινουργια υπαρχουν με 10000?το c4 μου αρεζε εξαρχης οταν βγηκε και ηταν και να το παρουμε τοτε..αλλα τελικα δεν εκατσε..και εμφανησιακα τουλαχιστον που το βλεπω εξω,ειναι σχετικα πιο ομορφο(για μενα) απο αμαξια τυπου corolla,swift κτλ.

 

Δεν υπάρχουν καινούρια σε αυτό το μέγεθος στα 10.000 αλλά μπορείς να τα δώσεις προκαταβολή και να βάλεις μικρές άτοκες δόσεις.

Πάντως αν σου αρέσει τόσο η C4 αγόρασέ την. Μια χαρά αμάξι είναι.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να το εχω ολη την ωρα στα συνεργεια και να πληρωνω συνεχως ηλεκτρικα..ευχαριστω δε θα παρω..παντως σαν αμαξι μου αρεσει αρκετα..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρεται παιδια.

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο αμαξι και δεν ξερω ποιο να διαλεξω.

Τα χρηματα που προκειται να διαθεσω ειναι 5000-6000. Πιστευω μπορω να παρω κατι καλο μ'αυτα τα χρηματα. Εχω στο νου μου το yaris, αλλα τον τελευταιο καιρο μου εχει κολλησει το corsa. Εχω κατι υποψιν μου, αλλα θα ηθελα την γνωμη σας γι αυτο.

Γενικοτερα οι απαιτησεις μου ειναι 1200 με 1400 κυβικα,το πολυ 60.000 χλμ, υδραυλικο τιμονι, AC, κυριως με βιβλιο service, μοντελο 2003 και πανω και να το παρω με προκαταβολη και τα υπολοιπα δοσεις.

 

Μπορειτε να με βοηθησετε??

Link to comment
Share on other sites

αν ψάξεις θα βρείς σίγουρα, δεν βλέπω περιοχή;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μινι κουπερ του 2002 - 2003 ειναι καλο σαν αμαξι η βγαζιε προβληματα γενικα?γνωριζετε?
Link to comment
Share on other sites

ego gia proto autokinito 8a eperna : Honda civic EK9 kai h starlet KP61 , to deutero gia drift , kai ta dio einai eukolodigita kai sxetika kales times. to starletaki kai me 800 euro perneis aneta... pes 1000 akoma na doseis kai 8a einai etoimo gia voltes to autokinito
Link to comment
Share on other sites

Ti γνωμη εχετε για το ΚΙΑ CEED??

 

μια χαρα αμαξι για τη κατηγορια του,το πηρε πριν ενα μηνα ο ξαδερφος μου,πολυ καλη αισθηση στο δρομο.ειναι και ομορφο ;)

Link to comment
Share on other sites

Eiναι στην κατηγορια του YARIS ε??

 

οχι το γιαρις ειναι πιο μικρο και πιο κουβαδιαρικο :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι το γιαρις ειναι πιο μικρο και πιο κουβαδιαρικο :lol::lol:

 

Δηλαδη ανηκει στην κατηγρια του golf focus??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το Cee'd είναι στην κατηγορία των μικρομεσαίων, δηλαδή Golf, Astra, Focus, Auris και i30. Και πολλά ακόμα βέβαια. :)
Link to comment
Share on other sites

Το Cee'd είναι στην κατηγορία των μικρομεσαίων, δηλαδή Golf, Astra, Focus, Auris και i30. Και πολλά ακόμα βέβαια. :)

 

ετσι ακριβως,παρεμπιπτοντως το αουρις οταν εχει σηκωμενο χειροφρενο μοιαζει με κατι :lol::lol: μα τι αισχος ειναι αυτο :wacko::wacko:

 

χρονια πολλα να τα 1000σεις οτι επιθυμεις και να χεις την υγεια σου μια ολοκληρη ζωη πολυ πιο σημαντικο απο καθε τι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Το Cee'd είναι στην κατηγορία των μικρομεσαίων, δηλαδή Golf, Astra, Focus, Auris και i30. Και πολλά ακόμα βέβαια. :)

 

Mαλιστα...αρα καλυτερα ενα αστρακι η ενα γκολφακι...(ξερει κανεις ποτε θα βγει καινουριο αστρα??)Χρονια πολλα κ απο μενα...να τα 100στησεις κ να αποκτησεις οτι θελεις στη ζωη σου κ παντα ευτυχισμενος....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...