Jump to content

iGO 2006


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης σας δίνω και μια πληροφορία σχετικά με το i-go και την NGi. Η i-go μας γνωρίζει πολύ καλά και ο ίδιος ο ceo της, παραδέχθηκε στη cebit ότι έχουμε το καλύτερο χάρτη. Επίσης και τεχνικά έχουμε προχωρήσει σε κάποιο βαθμό μιας και υπάρχει ένα μικρό demo με χάρτη NGi (που το έχει τιμής ένεκεν ο πρωτεργάτης katj - μέλος του myphone). Το θέμα όμως είναι ότι ποτέ δεν ενδιαφέρθηκαν σοβαρά για την Ελλάδα όπως η Destinator. Μπορείτε επίσης να δείτε τα 10άδες Posts στο forum τους και μάλιστα από πολλούς χρήστες του myphone. Επίσης ανάλογες επαφές έχουν γίνει και με tom tom αλλά και με Navigon χωρίς να υπάρχει ενδιαφέρον από αυτούς για την Ελληνική αγορά.

Είναι άδικο λοιπόν να κατηγορείτε την NGi ότι δε θέλει να συνεργαστεί. Από την άλλη αν κοιτάξει κάποιος το μοντέλο της NGi θα καταλάβει ότι είναι εταιρία που βασίζεται σε συνεργασίες. Για παράδειγμα, το μόνο που κάνει για το Destinator είναι να κατασκευάζει τους χάρτες, δίνοντας χώρο σε συνεργάτες για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://rapidshare.com/files/33239455/SplitScreen320x240.zip,to bazoume sto igo/skin,aneksartita apo to skin poy exoume...

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/33239455/SplitScreen320x240.zip,to bazoume sto igo/skin,aneksartita apo to skin poy exoume...

 

Για mio παίζει να το βρούμε;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

bazika ayto einai ena komati apo to baziko skin toy miomap 3.3 pou paizi mono se pna,kapios ekane tin katalili epeksergasia gia to igo,gia to miomap den ksero ti na sou po dioti den ypostirizi "skin"...

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

bazika ayto einai ena komati apo to baziko skin toy miomap 3.3 pou paizi mono se pna,kapios ekane tin katalili epeksergasia gia to igo,gia to miomap den ksero ti na sou po dioti den ypostirizi "skin"...

 

Το ΜΙΟ υποστηρίζει skin. Δείτε εδώ:

h__p://gpstrooper.googlepages.com/miomap

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

oxi den ypostirizi skin me tin enia oti sto mio ftiaxnoume ena fakelo skin gia na baloume mesa opiodipote skin opos sto igo pou exontas ta original data.zip,prosthetoume kai alla,yparxoun omos skin gia to miomap,ta opia ginonte epeksergazontas ta original data.zip toy mio...

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

oxi den ypostirizi skin me tin enia oti sto mio ftiaxnoume ena fakelo skin gia na baloume mesa opiodipote skin opos sto igo pou exontas ta original data.zip,prosthetoume kai alla,yparxoun omos skin gia to miomap,ta opia ginonte epeksergazontas ta original data.zip toy mio...

 

Έχεις δίκιο. Στο ΜioMap πρέπει να επεξεργαστείς το data.zip. Και για το iGO όμως υπάρχουν skins που δουλεύουν ακριβώς έτσι (αντικαθιστώντας το original data.zip και όχι βάζοντάς το στο folder "skin"). Μάλιστα είναι πολύ πιθανό (δεν το έχω δοκιμάσει) να δουλεύουν και έτσι όλα τα skin που έχουν φτιαχτεί για το iGO

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

nai etsi eine,i istoria me to fakelo skin egine tora me tin ekdosi toy igo plus,prin protoy bgi to plus ginotan epeksergasia mono sta data.zip,opos kai sto mio,poly kalo omos to igo plus dioti sto fakelo skin bazeis opidipote skin kratontas ta original data(opos to mikro arxio pou anebasa,ean den ipirxe i dynatotita toy skin eprepe na prostheseis to arxio ayto sta original data,me apotelezma na min doulebe i na dimiurgouse alla problimata,eno tora doulebi to afinis,den doulebe to diagrafis,auto einai to kalo..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

gia pda einai....

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κατηγορούμε το iGo για ελλιπή χαρτογράφηση , αλλά εχτές ήμουν σε ένα χωριό το Χαλίκι Τρικάλων και είχε τους βασικούς δρόμους του χωριού και μάλιστα σωστούς. Να σημειώσω ότι το χωριό αυτό το χειμώνα δεν κατοικήτε λόγω χιονιών και στο Destinator υπάρχει μόνο σαν γκρι περίγραμμα. Δεν λέω ότι ο χάρτης του iGo είναι καλύτερος αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κατηγορούμε το iGo για ελλιπή χαρτογράφηση , αλλά εχτές ήμουν σε ένα χωριό το Χαλίκι Τρικάλων και είχε τους βασικούς δρόμους του χωριού και μάλιστα σωστούς. Να σημειώσω ότι το χωριό αυτό το χειμώνα δεν κατοικήτε λόγω χιονιών και στο Destinator υπάρχει μόνο σαν γκρι περίγραμμα. Δεν λέω ότι ο χάρτης του iGo είναι καλύτερος αλλά μου έκανε μεγάλη εντύπωση.

 

 

Και εμενα μου εκανε εντυπωση που ειχε ενα ακατοικητο χωριο στα ιωαννινα

το κωστητσιο....δεν εχει ουσιαστικα κατοικους παρα μονο ενα καλο hotel....

λαθακια αρκετα...πολλα απο αυτα πιστευω πως ειναι ευκολο να μην υπαρχουν στον νεο χαρτη....υπομονη...

 

εβαλα τα poi που εδωσε εδω καπιος φιλος

ειναι super...στην εθνικη θεσ/κης-αθηνων με γλυτωσε τουλαχιστον απο 3 μπλοκα...

αναρωτιεμαι ομως αν ειναι το ιδιο αξιοπιστο και με τις σταθερες καμερες...

νομιζω πως με ενημερωνε για λιγες σχετικα...οι υπολοιπες?

να υποθεσω παραπλανητικες πινακιδες? ή να εχω το νου μου?

 

σημερα αρχιζουν να πουλανε την sd miomap eastern europe 2007

τι θα εχει αραγε? 2006.10 ή επιτελους 2007.01?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το κύριο συστατικό ενός συστήματος πλοήγησης είναι ο χάρτης. Δηλαδή δε πρέπει να αναφερθούν οι τεχνικές λεπτομέρειες δημιουργίας του? Πως θα πληροφορηθεί ο κόσμος? Αυτή την ανταλλαγή πληροφορίας δεν εξυπηρετούν τα forum?

Το κυριο συστατικο ειναι πραγματι οι χαρτες αν βεβαια το λογισμικο δουλευει σωστα.Αμα το λογισμικο σε δειχνει πισω απο την πραγματικη σου θεση ή αμα εσυ εχεις στριψει και αυτο στριβει με καθυστερηση 5 δευτ. ή αμα την ωρα που οδηγεις εξαφανιζεται ο χαρτης και δεν ξερεις που εισαι τι να του κανεις τους χαρτες κ. zepelin.Και μην αρχισουμε τις δικαιολογιες οτι φταινε τα ppc.Διοτι αμα φταινε τα ppc γιατι τοτε τα αλλα προγραμματα δουλευουν καλα.Και μια που ειπαμε για χαρτες να σας θυμισω οτι οι χαρτες σας εχουν να ενημερωθουν απο περυσι τον Αυγουστο κοινως 10 μηνες.

ΥΓ Για να σας προλαβω λεω οτι ειναι γνησιο το λογισμικο (αν δεν με πιστευτε σας στελνω με πμ το σειριακο αριθμο)

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου κάνει εντύπωση γιατί στο Ριο δεν έχει παρα μόνο τους πολύυυ μεγάλους δρόμους, το υπόλοιπο είναι χωράφια

και είμαι σίγουρος ότι το χειμώνα μένει κόσμος εδώ :)

 

το dest έχει τους δρόμους, αλλά χωρίς ονόματα

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ freco, άλλο η πληροφόρηση κι άλλο η διαφήμιση. Εσύ δηλαδή γνώριζες όσα είπα για τη δημιουργία των χαρτών στο post που με παρότρυνες να βάλω ως υπογραφή? Νομίζω πως ένα forum χρειάζεται και τις τεχνικές παρεμβάσεις ανθρώπων που ξέρουν πολύ καλά τη δημιουργία τέτοιων ΒΔ.

Καλώς ή κακώς το κύριο συστατικό ενός συστήματος πλοήγησης είναι ο χάρτης. Δηλαδή δε πρέπει να αναφερθούν οι τεχνικές λεπτομέρειες δημιουργίας του? Πως θα πληροφορηθεί ο κόσμος? Αυτή την ανταλλαγή πληροφορίας δεν εξυπηρετούν τα forum?

Επίσης δε καταλαβαίνω που είναι το κακό στις επώνυμες παρεμβάσεις των εταιριών που μόνο κύρος έχουν να δώσουν σε ένα forum.

 

Καταρχήν δε νομίζω να ενδιαφέρει και πολλούς το πως φτιάχνετε τους χάρτες και οι τεχνικές λεπτομέρειες δημιουργίας του. Κι αν ενδιεφέρεται κάποιος ας έρθει στο forum της NGΙ να ρωτήσει ή ας ανοίξει νεό topic.

 

Δεύτερο, εδώ δεν συζητάμε για το Destinator ούτε για τους χάρτες του. Υπάρχει σχετικό thread.

 

Τρίτο, οι επώνυμες παρεμβάσεις είναι πολύ καλές και σε συγχαίρω γι αυτό, ομολογουμένως προσφέρεις σημαντικό έργο στους χρήστες, αλλά το να ευλογούμε τα γένια μας και κυρίως σε thread ανταγωνιστικού προϊόντος μάλλον σε διαφήμιση μου κάνει.

 

Έστω ότι είμαι αλυσίδα φαστ φουντ. Αν πω ότι το τάδε χάρμουγκερ με την τάδε κόλα είναι σε προσφορά, εμμέσως διαφημίζω και την xx κόλα, άσχετα με το ότι η διαφήμιση έγινε για την προσφορά.

Με την παραμικρή λοιπόν ευκαρία εμφανίζεται κάποιος και δοξάζει το Destnator και την NGI.

Έχετε γίνει σαν την Coca Cola. Destinator πάει με όλα (ακόμα και με το IGO) :lol:

 

Φιλικά Κώστας.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιοχές που ο τελευταίος χαρτης έχει λάθη, αλλά και περιοχές που όλα είναι ok. Για παράδειγμα στην περιοχή της θεσ/νίκης όλα φαίνονται μια χαρά.

Αντίθετα όταν ήμουν στις στροφές στο Μπράλο αλλού έδειχνε οτι είμαι, αλλού τη στροφή. Σαν ο χάρτης να ήταν μετατοπισμένος.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό το skin:

http://www.xs4all.nl/~rubenb/igomio/quicksilver_5_data.zip

εδω: http://www.navguide.net/igomiofan/ (στην μέση της σελίδας)

 

ξερεί κάποιος πως μπορώ να το περάσω στο igo?

αν σβήσω το data.zip και βάλω αυτό στην θέση του το πρόγραμμα δεν ξεκινάει

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιοχές που ο τελευταίος χαρτης έχει λάθη, αλλά και περιοχές που όλα είναι ok. Για παράδειγμα στην περιοχή της θεσ/νίκης όλα φαίνονται μια χαρά.

Αντίθετα όταν ήμουν στις στροφές στο Μπράλο αλλού έδειχνε οτι είμαι, αλλού τη στροφή. Σαν ο χάρτης να ήταν μετατοπισμένος.

 

Και στην Κροατία αλλά και Νοτιοδυτική Πολωνία το iGO δεν παίζεται.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δε νομίζω να ενδιαφέρει και πολλούς το πως φτιάχνετε τους χάρτες και οι τεχνικές λεπτομέρειες δημιουργίας του. Κι αν ενδιεφέρεται κάποιος ας έρθει στο forum της NGΙ να ρωτήσει ή ας ανοίξει νεό topic.

 

Δεύτερο, εδώ δεν συζητάμε για το Destinator ούτε για τους χάρτες του. Υπάρχει σχετικό thread.

 

Τρίτο, οι επώνυμες παρεμβάσεις είναι πολύ καλές και σε συγχαίρω γι αυτό, ομολογουμένως προσφέρεις σημαντικό έργο στους χρήστες, αλλά το να ευλογούμε τα γένια μας και κυρίως σε thread ανταγωνιστικού προϊόντος μάλλον σε διαφήμιση μου κάνει.

 

Έστω ότι είμαι αλυσίδα φαστ φουντ. Αν πω ότι το τάδε χάρμουγκερ με την τάδε κόλα είναι σε προσφορά, εμμέσως διαφημίζω και την xx κόλα, άσχετα με το ότι η διαφήμιση έγινε για την προσφορά.

Με την παραμικρή λοιπόν ευκαρία εμφανίζεται κάποιος και δοξάζει το Destnator και την NGI.

Έχετε γίνει σαν την Coca Cola. Destinator πάει με όλα (ακόμα και με το IGO) :lol:

 

Φιλικά Κώστας.

 

Κώστα διαφωνούμε ακριβώς στο γεγονός ότι το πιο σημαντικό που πρέπει να γνωρίζει κάποιος είναι το πως κατασκευάζονται οι χάρτες και το πως επικαιροποιούνται.

 

Ατυχές το παράδειγμα με το μπιφτέκι γιατί εγώ δεν είπα ότι εμείς το έχουμε σε προσφορά αλλά πως το κατασκευάζουμε και γιατί είναι καλύτερο από το μπιφτέκι του i-go. Forum είναι εδώ, ψέματα δε λέμε, δε καταλαβαίνω γιατί αυτή η πληροφορία σε ενοχλεί. Κάποιος μπορεί να μη το γνωρίζει. Επίσης μπορεί να έρθει ο κατασκευαστής του χάρτη του i-go και να πει ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα.

 

Το να έρθει ο κόσμος στην NGi να ρωτάει δεν νομίζω ότι είναι λογικό και τα forum τι ρόλο παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ατυχές το παράδειγμα με το μπιφτέκι γιατί εγώ δεν είπα ότι εμείς το έχουμε σε προσφορά αλλά πως το κατασκευάζουμε και γιατί είναι καλύτερο από το μπιφτέκι του i-go. Forum είναι εδώ, ψέματα δε λέμε, δε καταλαβαίνω γιατί αυτή η πληροφορία σε ενοχλεί. Κάποιος μπορεί να μη το γνωρίζει. Επίσης μπορεί να έρθει ο κατασκευαστής του χάρτη του i-go και να πει ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα.

 

Φίλε μου επιμένεις να μην καταλαβαίνεις το πνεύμα των λεγομένων μου. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι το

Destinator πάει με όλα

Που παντού εμφανίζεται κάποιος ασχέτως θέματος και εξυμνεί το Destinator και τους χάρτες. Εκεί είναι η ένστασή μου.

 

 

Κώστα διαφωνούμε ακριβώς στο γεγονός ότι το πιο σημαντικό που πρέπει να γνωρίζει κάποιος είναι το πως κατασκευάζονται οι χάρτες και το πως επικαιροποιούνται. ...Forum είναι εδώ, ψέματα δε λέμε, δε καταλαβαίνω γιατί αυτή η πληροφορία σε ενοχλεί. Κάποιος μπορεί να μη το γνωρίζει.

 

Και τώρα που το είπες στο thread του iGO τι κερδίσαμε οι χρήστες του iGO και τι οι χρήστες του Destinator? Θα μας βοηθήσει σε κάτι αυτό?

 

Το να έρθει ο κόσμος στην NGi να ρωτάει δεν νομίζω ότι είναι λογικό και τα forum τι ρόλο παίζουν?

 

Μα για το http://www.ngi.gr/forum μιλούσα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το κυριο συστατικο ειναι πραγματι οι χαρτες αν βεβαια το λογισμικο δουλευει σωστα.Αμα το λογισμικο σε δειχνει πισω απο την πραγματικη σου θεση ή αμα εσυ εχεις στριψει και αυτο στριβει με καθυστερηση 5 δευτ. ή αμα την ωρα που οδηγεις εξαφανιζεται ο χαρτης και δεν ξερεις που εισαι τι να του κανεις τους χαρτες κ. zepelin.Και μην αρχισουμε τις δικαιολογιες οτι φταινε τα ppc.Διοτι αμα φταινε τα ppc γιατι τοτε τα αλλα προγραμματα δουλευουν καλα.Και μια που ειπαμε για χαρτες να σας θυμισω οτι οι χαρτες σας εχουν να ενημερωθουν απο περυσι τον Αυγουστο κοινως 10 μηνες.

ΥΓ Για να σας προλαβω λεω οτι ειναι γνησιο το λογισμικο (αν δεν με πιστευτε σας στελνω με πμ το σειριακο αριθμο)

 

Η ανανέωση του σήματος του GPS γίνεται κάθε 1 sec (για τα απλά gps που χρησιμοποιούμε σε τέτοιες εφαρμογές). Ανάλογα με τη ταχύτητα που κινήσε υπάρχει και μία υστέρηση που δε πρέπει να είναι πάνω από αυτό. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση πρέπει να δούμε τι φταίει. Δε είναι πρόβλημα hardware αλλά συνεργασίας του hardware με το software αλλά κυρίως με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις του GPS.

Αυτή την εβδομάδα θα κυκλοφορήσει ο χάρτης 2007.Q2 και μετά με πολύ πιο συχνές αναβαθμίσεις (3μηνες) μιας και η διαδικασία του compilation γίνεται από την NGi.

Δε χρειάζεται να μας στείλεις το serial στείλε μας τη συσκευή να δούμε τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που το είπες στο thread του iGO τι κερδίσαμε οι χρήστες του iGO και τι οι χρήστες του Destinator? Θα μας βοηθήσει σε κάτι αυτό?

 

Δε ξέρω αν κερδίσατε κάτι χειροπιαστό, αλλά κερδίσατε γνώση, το πιο σημαντικό πράγμα για κάποιον καταναλωτή. Εξ' άλλου ποτέ δε ξέρεις, μπορεί από αύριο ο κατασκευαστής του χάρτη του i-go να βγάλει συνεργεία για πιο λεπτομερή καταγραφή του χάρτη. Όταν η πληροφορία διαχέεται ποτέ δεν είναι κακό, το αντίθετο βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

φαντάσου ο τίτλος να έλεγε "FLAME ABOUT NGI" και όχι iGO 2006 τι θα γινόταν εδω μέσα

 

δεν ξέρω τι γνώμη έχετε εσείς αλλά θα μπορούσατε να συνεχίσετε αλλού όσο δεν λέτε κάτι επάνω στο iGO

αρκέτες δεν είναι οι 2-3 σελίδες εως τώρα?

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλετε στα παρακάτω:

 

1. Κανείς άλλος πέρα από την NGi δεν έχει κάνει λεπτομερή καταγραφή με τα πόδια σε Αστικό περιβάλλον. Μία μέθοδο που είναι πολύ πιο χρονοβόρα και κοστοβόρα αλλά και που δίνει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ειδικά στις ιδιομορφίες του Ελλαδικού χώρου.

2. Οι συχνές αλλαγές που γίνονται θα πρέπει να παρακολουθούνται και πέρα από το ειδικευμένο κι αρκετό προσωπικό που χρειάζονται, πρέπει να έχεις μεγάλη πελατειακή βάση, πληθώρα εφαρμογών (H NGi έχει: destinator, http://www.driveme.gr, how2acces-how2address, εφαρμογές mapserver, 2 μεγάλες εφαρμογές fleet management, κλπ.) αλλά και πολύ καλοστημένο και οργανωμένο σύστημα bug reporting (φτιάξτε ένα λογαριασμό εδώ http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2 από περιέργεια για να καταλάβετε τι εννοώ) για όλες τις παραπάνω εφαρμογές αλλά και τους μεγάλους Δημόσιους οργανισμούς και μεγάλες εταιρίες που έχουμε εγκαταστήσει δικές μας εφαρμογές με χάρτες.

3. Εξαντλητικό QC.

 

Δε ξέρω αν κερδίσατε κάτι χειροπιαστό, αλλά κερδίσατε γνώση, το πιο σημαντικό πράγμα για κάποιον καταναλωτή.

 

Αν αυτό το θεωρείς σημαντική γνώση για τους χρήστες του IGO (μια και βρίσκεσαι στο σχετικό thread) και γενικότερα για τους καταναλωτές τότε ΟΚ.

Εγώ θα το έχω υπ΄όψιν αν σκεφτώ να ανοίξω αντίστοιχη εταιρία για πρόγραμμα πλοήγησης.

Σταματάω εδώ γιατί ξεφύγαμε πολύ και προτιμώ να μιλάω για το θέμα μας.

Ζητώ συγνώμη από τους συμφορουμίτες.

 

BTW Mandos, αυτό είναι skin για το MioMap και δεν παίζει στο IGO.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...