Jump to content

[ΟΤΕ]Aναβάθμιση ταχυτήτων ADSL & προβλήματα


 Κοινοποίηση

Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;  

179 members have voted

  1. 1. Μετά την αναβάθμιση του ΟΤΕ (ADSL): Έχετε πρόβλημα;



Recommended Posts

Εδω εμενα με αφισανε 3 μερες χωρις νετ γιατι τους χαλασε η κεντρικη πλακετα στον οτε..τωρα το φτιαξανε
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oraia ta eipe o proigoumenos!!

 

na giasei to stomma sou megale :D

 

kontevei na allaksei o xronos kai ta idia skata me tis taxitites..

exo 1mb meta tin anavathmisi kai i sindesi mou einai i idia kai xeiroteri apo 384!!

 

ta idia skata edo kai tosous mines.. de kanoun tpt gia na to diorthosoun!!

 

na psofisoun oi kleftes

 

ante kali xronia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μονάχα απαίτηση από αυτό το forum. >>>

Να μην σβήσετε αυτό το post παρόλη την εχθρότητα και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησα.

Αφήστε το για να δουν και άλλοι σαν εμάς που υπήρξαν θύματα της κατάχρησης μονοπωλίου του ΟΤΕ. Για να ξέρουν πως υπάρχουν και άλλοι που έχουν κηρύξει πόλεμο στους λωποδύτες αυτής της παρακμαζόμενης χώρας.

 

Αϊ στο διάολο τώρα. Συγχύστηκα. ;) :p [/b]

 

Η ουσια της υποθεσης ειναι οτι ο ΟΤΕ ΠΟΥΛΑΕΙ πολυδιαφημιζομενες απο τον ιδιο παρακαλω ευρυζωνικες υπηρεσιες οι οποιες δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα! Αρα μιλαμε για παραπλανηση και ψευδη διαφημιση!

Το νομικο κομματι ομως το εχει κατοχυρωσει ο Αλαζωνικος μονοπολιακος ΟΤΕ που εχει ακομη το θρασος μεσα σε τοσο μεγαλο ανταγωνισμο να μην αντιλαμβανεται τι συμβαινει γυρω του! Πως το εχει κατοχυρωσει λοιπον: Στα συμβολαια που υπογραφει ο πελατης για την ADSL προσβαση ο ΟΤΕ σημειωνει οτι η ταχυτητες μεταδοσης δεδομενων που παρεχονται ειναι μικροτερες ή ισες της ονομαστικης ταχυτητας!

 

Διευκρινηστε μου τωρα εσεις το μικροτερες........?:O

 

Οσο για μηνυσεις και προσφυγη στη δικαιοσυνη, αδικος κοπος! Κανεις μας ατομικα δεν εχει τη δυνατοτητα να πειραξει μια εταιρια οπως ο ΟΤΕ νομικα οπως και τις περισσοτερες τηλεπικοινωνιακες γιατι στηριζονται σε βασιμα κατα τα συμβολαια τους επιχειρηματα!!!

 

Η πιο εξυπνη φραση ειναι αυτη που ειπε και ο φιλος παραπανω. Η δυσφημιση απο στομα σε στομα και μεσα απο τα ΜΜΕ με εμμεσους τροπους!

Link to comment
Share on other sites

Δυσφήμιση?

Μονοπώλειο δεν είναι? Τι θα κερδίσουμε αν τον δυσφημίσουμε?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πεστα φιλε μαζι σου και εγω.

Εκοψα λαι εγω τον ΟΤΕ και πηγα ΤΕλλας μονο και μονο να μην τους πληρωνω τους κομπογιαννιτες. Τωρα που γραφω κατεβαζω με 25Κβ.Α Ι Σ Χ Ο Σ.

Θα το εκοβα τελειως αλλα ειμαι εθισμενος 2 1/2 χρονοα τωρα.

Μεσα απο το oteshop τους εστειλα διαμαρτυρια και στην ΤΕλλας και στον Τριανταφυλλοπουλο εστειλα E-mail χωρις πλακα.

Δυσφημιστε τους οσο μπορειτε παιδια μηπως κανουν κατι.

Επισης ειπα στην Τελλας αν δεν φιαξουν οι ταχυτητες θα τους πληρωνω το αντιτιμο της ταχυτητας που εχω και ας κανουν οτι θελουν.

Μα πια φθανει η κοροιδια δεν ειμαστε ιθαγενεις και ερμαια του καθενος.

Φιλε κανε και μια κταγγελια στην ΕΕΤΤ.

Εχω συμμετασχει σε μια σε ενα αλλο FORUM και ετοιμαζετε και δευτερη με περισσοτερα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να γράψουμε ή να γράψει κάποιος μια επιστολή διαμαρτυρίας, την οποία θα υπογράψουμε επώνυμα όλοι και θα την στείλουμε στον ΟΤΕ και όσα περισσότερα μμε (ηλεκτρονικά και μη) γίνεται. Τι λέτε;

 

ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Δυσφήμιση?

Μονοπώλειο δεν είναι? Τι θα κερδίσουμε αν τον δυσφημίσουμε?

 

Ακριβώς. Όταν σχεδόν στο σύνολο της ελληνικής επικράτειας μόνο ο ΟΤΕ έχει δίκτυο και εναλλακτικό φορέα να επιλέξεις πάλι μέσω ΟΤΕ θα συνδέεσαι και πάλι τα ίδια χάλια θα έχεις. Εκτός αν μένεις στο κέντρο της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης και έχεις πιθανότητες να καλύπτεσαι από Vivodi/Tellas/HOL... Και όταν ο ΟΤΕ έξασφαλίζεται μέσω των ψιλών γραμμάτων στα συμβόλαια όπως είπε ο DJ_TEO τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Ή κόβεις το ADSL και γυρνάς στη dial up, ή μπαίνεις μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας 3G/GPRS αλλά το χρυσοπληρώνεις ή κάθεσαι και κάνεις υπομονή... Βέβαια ένα μικρό κράξιμο από τους συνδρομητές στα κανάλια και η απόρριψη των απαράδεκτων υπηρεσιών του (κόψιμο ADSL) ίσως θορυβήσουν το εθνικό μας φορέα... Aλλά τώρα που το internet έχει μπει για τα καλά στη ζωή μας λίγο δύσκολο να δούμε τέτοιες μαζικές ενέργειες...

Link to comment
Share on other sites

200000 φορές τα έχω πει.

Αυτά είναι για το σπίτι το δικό μου και αυτά για το σπίτι που μετακόμισα.

 

Τα προβλήματα συνεχίζονται και δεν μπορώ να μπώ καθόλου στο Internet τώρα τελευταία... Όοοοοοταν μπαίνει κατεβάζει με ~10

 

@bill1 στις dial up υπάρχει συμπίεση. Απενεργοποίησε την μέσα απο τις ρυθμίσεις του modem Και θα δεις κανονικά αποτελέσματα

 

κοίτα το ρούτερ σου πόσο αντέχει δηλ μέχρι ποια ταχύτητα μπορεί να δειχτεί.αν αντέχει μέχρι 512 και εσύ έχεις 1024 πρέπει να αγοράσεις καινούργιο

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα το ρούτερ σου πόσο αντέχει δηλ μέχρι ποια ταχύτητα μπορεί να δειχτεί.αν αντέχει μέχρι 512 και εσύ έχεις 1024 πρέπει να αγοράσεις καινούργιο

Φίλε διάβασε τα λινκ που δίνω πιό πάνω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνουμε ένα petition να το στείλουμε στο Υπουργείο Συγκοινωνιών, Πρωθυπουργό και κανάλια (Ελλάδα ρεεεε: το ΚΤΕΛ και οι άδειες οδήγησης ανήκουν στο ίδιο υπουργείο με τις τηλεπικοινωνίες, επειδή έχουν το ίδιο συνθετικό στη λέξη. Μετά λέμε γιατί τα πάντα είναι σκατά;;;!!!) ή έστω να αρχίσουμε mass mailing με forward και στα κανάλια μήπως και γίνει θέμα στις ειδήσεις και κάνουν κάτι;;

Έτσι και αλλιώς ο ΟΤΕ μας έχει γραμμένους, ας τους γράψουμε και εμείς, τον επικήδειο. Θα ήθελα πάρα πολύ θα πούλαγαν και τον ΟΤΕ κομμάτι-κομμάτι και τα κοπρόσκυλα που δουλεύουν εκεί σε σκλαβοπάζαρο με την ένδειξη: "ακατάλληλοι για βρώση" αφού έχει γεμίσει πτωμαϊνη το σώμα τους απ'το καθισιό.

 

Επειδή αυτή τη στιγμή το dsl meter μου δείχνει ότι η σύνδεσή μου είναι 128 (απο 1024), αν δεν φτάσει το post, θα σας το στείλω με σήματα καπνού που είναι και ο μόνος σίγουρος τρόπος στην κωλοχώρα που τόσο αγαπάμε.

edit: Φίλε skato_ote (χρησιμοποιείς και τη λέξη ΟΤΕ βλέπω, μπράβο), θα σε παρακαλούσα να κάνεις edit το μήνυμά σου, τα μπινελίκια είναι περιττό να τα διαβάζουμε. Τα ρίχνουμε ομαδικά, αλλά προφορικώς.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα ο χρόνος που θα φάμε....

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δν ξέρω... Τα πράγματα είναι όντως χάλια... Αυτή την στιγμή που μιλάω πάει καλά η σύνδεσή μου... Είχα πάρει τηλ και τους απειλούσα, ώσπου με πήρε ένας υπεύθυνος απο το τεχνικό τμήμα και με ενημέρωσε πως στην περιοχή μου θα έχουν τελειώσει οι εργασίες μέχρι και την τρίτη ημέρα Χριστουγέννων και εγένετο το φώς! Αυτή την στιγμή που μιλάμε εδω και κάτι μέρες πάει καλά...(645kb/s) και σε ώρες αιχμής... Αν δν γινόταν τπτ ειλικρινά θα πήγαινα στον ΟΤΕ απ'εξω και θα πετούσα γιαούρτια(πήλινα)! Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως είναι αυτό που είπε ο DJ_TEO σε προηγούμενα post...( πως έχει φύγει ο κόσμος που χρησιμοποιεί επαγγελματικά το DSL)

Αυτό που παρατήρησα επίσης είναι πως εδώ και κάτι μέρες δν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου...

 

Δεν ξέρω παιδιά όντως όλο αυτο χάλι το βαρέθηκε η ψυχή μου... Μα να πηγαίνω σε μαγαζί για ρούχα και να μου λέει δν μπορώ να δουλέψω τον Η/Υ λόγω ΟΤΕ, πάω σε πρακτορείο ΟΠΑΠ, δν μπορώ να σου ρίξω το τζόκερ γιατί φταίει ο ΟΤΕ... ΟΤΕ, ΟΤΕ, ΟΤΕ... Βαρέθηκα!:(

 

Εύχομαι σε όλους τους dslπαθέντες με την είσοδο του 2007 προπαντώς υγεία και χαρά και να λυθούν όλα τα dslπροβλήματα...!:)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω παιδιά όντως όλο αυτο χάλι το βαρέθηκε η ψυχή μου... Μα να πηγαίνω σε μαγαζί για ρούχα και να μου λέει δν μπορώ να δουλέψω τον Η/Υ λόγω ΟΤΕ, πάω σε πρακτορείο ΟΠΑΠ, δν μπορώ να σου ρίξω το τζόκερ γιατί φταίει ο ΟΤΕ... ΟΤΕ, ΟΤΕ, ΟΤΕ... Βαρέθηκα!:(

[/b]:)

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :up:

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε όλους τους dslπαθέντες με την είσοδο του 2007 προπαντώς υγεία και χαρά και να λυθούν όλα τα dslπροβλήματα...!:)
Να σε καλά ρε φιλαράκι και ανταποδίδω:D. Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα (αν και πολύ αμφιβάλω) γιατί αυτός ο γολγοθάς που περνάω τις τελευταίες 2 βδομάδες λεν λέγεται...

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην,Χρονια πολλα κι απο μενα!Να σας πω κι εγω την ιστορια μου!Στις 21/12/06 μου κοβεται το τηλ.ενω το dsl(otenet)δουλευε κανονικα.Στις 23/12/06 μου φτιαχνουν την τηλ.βλαβη και μου κοβεται(βλαβη)το internet(dsl)!!!!Κι ακομα περιμενω να το κανουν!!Βεβαια,μου ειπαν απο την otenet,οτι επιδει ευθηνεται ο Ποτε για τη βλαβη,θα μου δωσουν παραταση στην συνδρομη μου(4 μηνες on dsl kit 2048),τις αντιστοιχες μερες.Τι αλλο να πω!Φυσικα συμφωνω και με το φιλο πιο πανω που τα χωνει και καλα κανει!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην,Χρονια πολλα κι απο μενα!Να σας πω κι εγω την ιστορια μου!Στις 21/12/06 μου κοβεται το τηλ.ενω το dsl(otenet)δουλευε κανονικα.Στις 23/12/06 μου φτιαχνουν την τηλ.βλαβη και μου κοβεται(βλαβη)το internet(dsl)!!!!Κι ακομα περιμενω να το κανουν!!Βεβαια,μου ειπαν απο την otenet,οτι επιδει ευθηνεται ο Ποτε για τη βλαβη,θα μου δωσουν παραταση στην συνδρομη μου(4 μηνες on dsl kit 2048),τις αντιστοιχες μερες.Τι αλλο να πω!Φυσικα συμφωνω και με το φιλο πιο πανω που τα χωνει και καλα κανει!

Otenet έχεις?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Πολύ χαίρομαι που ακούω ότι κάποιοι άρχισαν να έχουν λογικές ταχύτητες. Άντε και στα δικά μας! :)
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Πολύ χαίρομαι που ακούω ότι κάποιοι άρχισαν να έχουν λογικές ταχύτητες. Άντε και στα δικά μας! :)

 

Και οι δικες μου ταχυτητες ειναι καλυτερες! Μην ξεχνατε οτι χθες και σημερα ειναι μη εργασιμες μερες και σημερα ημιαργια οποτε δεν υπαρχει μεγαλος φορτος στο δικτυο! Τιποτα δεν εχει κριθει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τα ιδια σκα*α ειναι. χ8ες μαλιστα κατεβασζα με 33 παρακαλω. ειλικρινα τσαμπα τα λεφτα που δινω γμτ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τα ιδια σκα*α ειναι. χ8ες μαλιστα κατεβασζα με 33 παρακαλω. ειλικρινα τσαμπα τα λεφτα που δινω γμτ

 

Τα ιδια ακριβως και εγω με 1024.Απο το καλοκαιρι που εκανα τη συνδεση

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ τα 45!!!

Μην τους πληρωνεις κανα 2 μηνες να αναγκαστουν να σου διακοψουν τη

συνδεση γιατι αν ζητησεις ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΣΥ θα σου ζητησουν να πληρωσεις

τα εναπομειναντα ΠΑΓΙΑ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τα ιδια σκα*α ειναι. χ8ες μαλιστα κατεβασζα με 33 παρακαλω. ειλικρινα τσαμπα τα λεφτα που δινω γμτ

 

Τα ιδια ακριβως και εγω με 1024.Απο το καλοκαιρι που εκανα τη συνδεση

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ τα 45!!!

 

Που ειναι ο διπλασιασμος! Αυτες ειναι οι συνεπειες της καταχρησης bandwidth!

Link to comment
Share on other sites

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 223.45Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 314.71kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

 

1024/256

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως και εγω με 1024.Απο το καλοκαιρι που εκανα τη συνδεση

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ τα 45!!!

Μην τους πληρωνεις κανα 2 μηνες να αναγκαστουν να σου διακοψουν τη

συνδεση γιατι αν ζητησεις ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΣΥ θα σου ζητησουν να πληρωσεις

τα εναπομειναντα ΠΑΓΙΑ

 

 

 

πληρωνεται με καρτα κατευθειαν αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα,δεν ειναι του παροχου το 8εμα αλλα του οτε !!!!! γιαυτο κ δε βρισκουμε ακρη και ουτε προκειται να βρουμε. απλα μου τη σπαει να εχω 1024 συνδεση κ να κατεβαζω με 30 . χειροτερα και απο πριν δηλαδη. απλα βουλωσε το συστημα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...