Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30% --> den gnwrizoun apo ypologisth .. tha kseroun apo uiq platform ?

( asxetoi sxrhstes..)

 

20% --> den yparxei empeiria kai kyriws oreksh ?

[ gia na breis tis dynatothtes sto epakro xreiazetai poli xronos kai kyriws oreksh !! kanw lathos ? ]

 

( asxetoi sxrhstes..)

 

40% --> megalh othonh kai kalh kamera

[ ayta kanoun ena kinhto smartphone triths genias? ,de nomizw.]

( asxetoi sxrhstes..)

 

molis ebgales to 70% twn agorastwn tou p990 asxetous...

dhlash mono 10% einai kata th gnwmh sou oi empeiroi xrhstes...???

 

δυστυχως ναι. (μιλαω για την δικια μου περιοχη ρεθυμνο) ισως επρεπε να κανω την διευκρινηση.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

30% --> den gnwrizoun apo ypologisth .. tha kseroun apo uiq platform ?

( asxetoi sxrhstes..)

 

20% --> den yparxei empeiria kai kyriws oreksh ?

[ gia na breis tis dynatothtes sto epakro xreiazetai poli xronos kai kyriws oreksh !! kanw lathos ? ]

 

( asxetoi sxrhstes..)

 

40% --> megalh othonh kai kalh kamera

[ ayta kanoun ena kinhto smartphone triths genias? ,de nomizw.]

( asxetoi sxrhstes..)

 

molis ebgales to 90% twn agorastwn tou p990 asxetous...

dhlash mono 10% einai kata th gnwmh sou oi empeiroi xrhstes...???

 

90% είναι πράγματι μεγάλο νούμερο, αλλά 50% είναι σίγουρα!

 

Το 50% δεν χρησιμοποιεί τις PIM δυνατότητες του P990, το θέλει γιατί έχει μεγάλη οθόνη και γουστάρει το πενάκι.

 

Μέχρι και το ηλίθιο demo video της SE το δείχνει αυτό με τον κουστουμαρισμένο εντελώς βλάκα τύπο να παίζει με την touchscreen και στο τέλος να χαζοχαίρεται.... :p

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

και το χειροτερο σε ολη αυτην την κατασταση ειναι,οτι η περισσοτερες λειτουργιες του τηλεφωνου ειναι ''υπηρεσιες προστθεμενης αξιας'' δηλαδη εαν θελεις να δεις τα e-mail σου πρεπει να συδεθεις ειτε με gprs η με hscsd ( εαν δεν διαθετεις adsl και ασυρματο μοντεμ) και το οποιο χρεωνεσαι για την ληψη δεδομενων απο τα δικτυα και οι περισσοτεροι χρηστες φοβουνται της επιπλεον χρεωσεις. αλλα εχουν δωσει ομως στην πλειοψιφια το λιγοτερο 300 ευρω για την αγορα του τηλεφωνου, δεν ειναι ηλιθιο;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα μου φαίνεται διαφορετικό απο όλα τα άλλα...:p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε! Να κάνω μια κιεγώ μια ερώτηση.

 

Υπάρχει VoIPBuster στο 990? Γίνονται τηλ.κλήσεις μέσω του WiFi?

 

Όχι, δυστυχώς. Θα ήταν πολύ χρήσιμο...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

....

 

Γιατί μέχρι να διορθώσει τα προβλήματα η SE κατάλαβε πως είναι πολύ υψηλή η τιμή που διαθέτει την συσκευή, δεν πουλούσε σε αυτή την τιμή με τόσα προβλήματα, και σου λέει κάτσε να ρίξω την τιμή για να πιάσω και μεγαλύτερο αγοραστικό κοινό. Από την στιγμή που κάποιος θα αγοράσει την συσκευή μετά όσα προβλήματα και να έχει δεν την δίνει εύκολα γιατί περιμένει ότι κάποια στιγμή θα λυθούν. Με αυτή την τακτική Marketing η SE "κλειδώνει" πελάτες, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξει και τα προβλήματα γιατί μετά θα τους χάνει τελείως.

 

ΣΟΦΏΝ !!! ;)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

kana programa gia na alazoume ta kanalia exei bgei akoma???

 

Όχι, προς το παρόν δεν έχει βγεί κάτι τέτοιο...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα :happy: .Πήρα το P990i ενός φίλου για να το αναβαθμίσω όλα καλά οκ αλλά όταν φτάνει στο 100% η αναβάθμιση λιγισμικού δεν μου λέω να το αποσυνδέσω ή κάτι άλλο. Το αποσυνδέω μου δίνει μερικές γλώσσες για να επιλέξω όταν το ανοίγω , επιλέγω ελληνικά αλλά δεν προχωράει μετά για να ανοίξει το κινητο :wacko: .Τι κάνω λάθος?

EDIT: Τελικά τα κατάφερα, είναι πιο γρήγορο τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να το αγοράσω, αλλά διαβάζοντας τις απόψεις των πρώτων χρηστών του και για τα προβλήματα που είχε και λοιπά έκανα πίσω.

 

Τελικά όμως, βλέποντας ότι τα περισσότερα λύθηκαν με το ανανεωμένο λογισμικό, θα το πάρω μέσα στη βδομάδα.

 

Πιστεύετε ότι κυκλοφορεί με το νέο λογισμικό πλέον ή θα χρειαστεί να περάσω το νέο λογισμικό? (θα το κάνω, απλά ρωτάω)

 

Όταν περάσω το νέο λογισμικό και γενικά νέα updates στο μέλλον, εκτός από backup των εφαρμογών και των αρχείων που θα έχω περάσει εγώ, θα πρέπει να κρατάω και backup πχ του quick office κλπ ή ό,τι έχει περασμένο μέσα το κινητό από την αρχή δεν επηρεάζεται;

 

Μιας και θα πάρω και κάρτα μνήμης 2 GB, έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα; Ποια χρησιμοποιείτε και δε σας έχει παρουσιάσει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να το αγοράσω, αλλά διαβάζοντας τις απόψεις των πρώτων χρηστών του και για τα προβλήματα που είχε και λοιπά έκανα πίσω.

 

Τελικά όμως, βλέποντας ότι τα περισσότερα λύθηκαν με το ανανεωμένο λογισμικό, θα το πάρω μέσα στη βδομάδα.

 

Πιστεύετε ότι κυκλοφορεί με το νέο λογισμικό πλέον ή θα χρειαστεί να περάσω το νέο λογισμικό? (θα το κάνω, απλά ρωτάω)

 

Όταν περάσω το νέο λογισμικό και γενικά νέα updates στο μέλλον, εκτός από backup των εφαρμογών και των αρχείων που θα έχω περάσει εγώ, θα πρέπει να κρατάω και backup πχ του quick office κλπ ή ό,τι έχει περασμένο μέσα το κινητό από την αρχή δεν επηρεάζεται;

 

Μιας και θα πάρω και κάρτα μνήμης 2 GB, έχετε να προτείνετε κάποια μάρκα; Ποια χρησιμοποιείτε και δε σας έχει παρουσιάσει πρόβλημα;

 

Λογικά θα το βρείς με το νέο λογισμικό, μιας και η αρχική παρτίδα με το παλιό ήταν περιορισμένη.

 

Το backup είναι ενιαίο για τις εφαρμογές , τα αρχεία και γενικότερα για ότι έχεις περάσει μέσα στο κινητό. Οπότε με την επαναφορά του, θα επιστρέψουν όλα αυτά.

 

Όσο για την κάρτα μνήμης, εγώ χρησιμοποιώ μια Sony εδώ και αρκετό καιρό, χωρίς κάποιο πρόβλημα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα το βρείς με το νέο λογισμικό, μιας και η αρχική παρτίδα με το παλιό ήταν περιορισμένη.

 

Το backup είναι ενιαίο για τις εφαρμογές , τα αρχεία και γενικότερα για ότι έχεις περάσει μέσα στο κινητό. Οπότε με την επαναφορά του, θα επιστρέψουν όλα αυτά.

 

Όσο για την κάρτα μνήμης, εγώ χρησιμοποιώ μια Sony εδώ και αρκετό καιρό, χωρίς κάποιο πρόβλημα...

 

Αν δεν κάνω λάθος η SONY και η SanDisk έχουν γίνει ένα ... :rolleyes:

Και μέχρι στιγμής όσες έχω βρει είναι SanDisk ...

Πάντως πρόσφατα βγάλανε SanDisk 8GB Ultra III και θα βγάλουν σε λίγο και 16GB Ultra III.

 

Φιλικά Στέφανος.

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

OLOI OI KATOXOI TOU P990 NA POSTAROUN EDW !!!!

 

 

>> MONO OSOI NIWTHOUN OTI H SE TOUS THN EKANE ME THN TIMH KAI EXOUN XASEI EYRW APO TO PORTOFOLI TOUS.

 

 

EPISHS PWS NIWTHETAI OTAN TO KINHTAKI MAS TO AGORAZEI KAI O POIO ASXETOS LOGW PROSITHS TIMHS ????

 

( DE LEW EGW OTI MOU PERISSEYOUN TA XRHMATA ALLA PWS THA ENIWTHES ESY POY TO AGORASES 515 EYRA AN EXANES 150+ EYRW SE LIGOUS MHNES ? , ALLOI DOULEYOUN SKLHRA GIA 150 EYRW.)

 

H SEIRA PXXX DEN PROORIZOTAN SE APAITITIKOUS XRHSTES H STO EYRY KOINO ?????????????????????????

 

Η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα στην Ε.Ε. στην αποδοχή νέας τεχνολογιας κινητών και laptop και η δεύτερη απο το τέλος στην αποδοχή desktop.Πολύ απλά γιατί το desktop δεν μπορείς να το πάρεις μαζί σου οπουδήποτε, όπως το κινητό και το laptop, για να το παίξεις πονηρός και μάγκας.Δηλαδή αρκετούς δεν τους ενδιαφέρει η τεχνολογία απλά η μούρη.

 

Υ.Γ. Και για να μην παρεξηγούμαστε το να μην χαίρεσαι όταν πέφτει η τιμή μιας συσκευής το θεωρώ τουλάχιστον κακεντρέχια:!:

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνατε ομως και την μεταπωλητικη αξια του προ'ι'οντος που αν θελει καποιος να το δωσει για οποιονδηποτε λογο, θα πρεπει να το σκοτωσει, σε σχεση με την αρχικη του τιμη!

πχ. Εγω το πηρα 659 ευρω! σε 4 μηνες επεσε η τιμη στα 459! εγω αν θελω να το δωσω αυτη τη στιγμη, που ειναι ολοκαινουριο ακομα το κινητο, θα χασω πολλα λεφτα γιατι θα πρεπει να ριξω την τιμη του πολυ κατω απο τα 400 ευρω!

Αρα, αυτοι που το εχουν παρει στην αρχη και δωσανε πανω απο 600 ευρω, ειναι λογικο να μη θελουν να πεσει η τιμη του!

Απο την αλλη, αυτοι που περιμεναν λιγους μηνες, ο καθενας για τους δικους του λογους, σιγουρα θα πετανε απο την χαρα τους με αυτη την πτωση της τιμης του!

Γι'αυτο, εγω χαιρομαι για τους μελοντικους αγοραστες, αλλα λυπαμαι ΛΙΓΟ, για τους ηδη κατοχους του κινητου που ειμαι κ'εγω ενας απο αυτους!

Ευτυχως ειμαι ικανοποιημενος με το Ρ990 και δεν θελω να το δωσω συντομα!:D

Γι'αυτο ρε παιδια μη μαλωνετε! ο καθε ενας εχει τους λογους του γι'αυτο που λεει! δεν τιθεται θεμα κακιας:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η SONY και η SanDisk έχουν γίνει ένα ... :rolleyes:

Και μέχρι στιγμής όσες έχω βρει είναι SanDisk ...

Πάντως πρόσφατα βγάλανε SanDisk 8GB Ultra III και θα βγάλουν σε λίγο και 16GB Ultra III.

 

Φιλικά Στέφανος.

 

Ναι, ισχύει νομίζω αυτό που λές για την SONY και την SanDisk. Δεν νομίζω όμως ότι σταμάτησε η SONY να παράγει κάρτες με το λογότυπο της.

Αυτή που πήρα εγώ είναι η Sony Memory Stick™ Pro Duo High Speed 2 GB.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου!!

 

Τελικά πήρα μία SanDisk 2 GB (και από ότι είδα και μέσα το πακέτο η κάρτα μνήμης που έχει η συσκευασία SanDisk είναι).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία απορία, οι επαφές που περνάω (όχι στην κάρτα sim) πώς ξέρω ότι αποθηκεύονται στη μνήμη του τηλεφώνου ή στο memory stick;

 

:O Σόρρυ αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά διάβασα όλα τα μηνύματα του thread και δε θυμάμαι αν έχει ξαναειπωθεί.

 

Αύριο το μεσημεράκι θα κάνω και το update στο λογισμικό, ομολογώ ότι ένα "άγχος" το έχω για τη διαδικασία, πιστεύω να πάει καλά :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για το σαρωτή των επαγγελματικών καρτών έχει βγει καμμιά διόρθωση για να αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες; Όταν σκανάρω μια κάρτα τα ελληνικά μου τα εμφανίζει λατινικά..
Link to comment
Share on other sites

Όπως και το σύμβολο (& ) δεν το βρήσκω ???

(Έχω αφερέσει το πορτάκι ...)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα σε post του sealover ότι με την αναβάθμιση το πρόβλημα με τα ελληνικά στα sms λύνεται (δηλαδή γράφεις κανονικά μήνυμα 160 χαρακτήρων), εμένα γιατί στους 72 χαρακτήρες περνάει σε δεύτερο μήνυμα??
Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα σε post του sealover ότι με την αναβάθμιση το πρόβλημα με τα ελληνικά στα sms λύνεται (δηλαδή γράφεις κανονικά μήνυμα 160 χαρακτήρων), εμένα γιατί στους 72 χαρακτήρες περνάει σε δεύτερο μήνυμα??

 

Θα πρέπει να βάλεις ώς κύρια γλώσσα την αγγλική για να γίνει αυτό. Έχε υπόψη σου όμως ότι έτσι οι ελληνικοί χαρακτήρες θα έπονται των αγγλικών...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Guys, πώς μπορώ να συνδεθώ στο internet με το P990i μέσα από το router της adsl μου που έχω στο pc μου; (ένα της microcom είναι αυτό που δίνει η vivodi στο cube).

 

Αν ξέρει κάποιος τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν ας απαντήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι ακριβώς γίνεται;;;; Νέο firmware για το P990 το Organizer R4B03

 

Διαβάστε εδώ:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=141244

 

Υ.Σ. με το R9 που περάσαμε στις 4 Ιανουαρίου είχαμε το Organizer R4Α13

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...