Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως για να λεμε και τα καλα....με εντυπωσίασε η χωριτικότητα στα μηνύματα...........400 σχεδον και ακομα να γεμισει η μνήμη!!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Θυμάται κανεις γιατι δεν μπορω να θυμηθω...αν τα μηνύματα χάνονται όταν κάνεις online αναβάθμιση??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως για να λεμε και τα καλα....με εντυπωσίασε η χωριτικότητα στα μηνύματα...........400 σχεδον και ακομα να γεμισει η μνήμη!!!!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Θυμάται κανεις γιατι δεν μπορω να θυμηθω...αν τα μηνύματα χάνονται όταν κάνεις online αναβάθμιση??

Νομίζω το μπακ απ τα επαναφέρει πίσω, και δεν μένουν κατα την διάρκεια της αναβάθμισης. Πάντως μετά την αναβάθμιση / backup (restore) τα μηνύματα παραμένουν.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ THREAD ΕΔΩ

μια απαντηση παρακαλω (εχω βρει 2-3 ευκαιριες στο ebay)

 

Αν το παρω απο ebay μπορω να περασω Ελληνικα μενου μετα

και αν ναι πως?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ρε παιδια καποιος να παρει το 990 με τα προβληματα που λετε καποιοι;Η μπαταρια τελικα με μετρια χρηση ποσο κραταει;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ THREAD ΕΔΩ

μια απαντηση παρακαλω (εχω βρει 2-3 ευκαιριες στο ebay)

 

Αν το παρω απο ebay μπορω να περασω Ελληνικα μενου μετα

και αν ναι πως?

Φυσικά και μπορείς, αρκεί να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο ξένης χώρας. απλά προσθέτεις στην συσκευή το αρχείο γλώσσας που θες, ή απλά μετά απο αναβάθμιση επιλέγεις σαν γλώσσα τα ελληνικά. Εύκολα, απλά και γρήγορα!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ρε παιδια καποιος να παρει το 990 με τα προβληματα που λετε καποιοι;Η μπαταρια τελικα με μετρια χρηση ποσο κραταει;

 

ανάλογα. Αυτό είναι απορια του τι θέλει ο καθείς απο το κινητό του. Αν το θες να βγάζεις φώτο, σίγουρα υπάρχουν καλύτερες και φτηνότερες λύσεις. Αν το θες για να βλέπεις μεγάλα βίντεο, πάλι δεν θα σε ικανοποιήσει. Απλά διάβασε τα προβλήματα που παραθέτουμε σε όλο το νήμα για το κινητό, και ανάλογα με τον αντίκτυπο και την βαρύτητα που έχουν για σένα, πράτεις.

 

ΠΧ για μένα το τηλέφωνο ήταν απαράδεκτο, αλλά στην κοπελιά μου που το χάρισα της φαίνεται απίστευτο... :blink:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ΠΧ για μένα το τηλέφωνο ήταν απαράδεκτο, αλλά στην κοπελιά μου που το χάρησα της φαίνεται απίστευτο... :blink:

 

Φίλε Mpampir και εμένα αν μου το χάριζες θα μου φαινόταν απίστευτο :D :)

Προσωπικά αν και το περίμενα τοσο καιρό να βγει (από πέρισυ τέτοια εποχή...), τελικά μετά και από μία απογοητευτική εμπειρία όπου κατάφερα να το κολλήσω σε 10 δευτερόλεπτα αφ' ότου το έπιασα στα χέρια μου, στράφηκα μια και καλή προς την λύση του PPC mobile και με βλέπω να αγοράζω το HTC P3600.

Ας ελπίσουμε ο αντικαταστάτης του P990 να είναι τουλάχιστον ισάξιος με το p900 που ακόμη με βγάζει ασπροπρόσωπο εδώ και 2,5 χρόνια...

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς, αρκεί να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο ξένης χώρας. απλά προσθέτεις στην συσκευή το αρχείο γλώσσας που θες, ή απλά μετά απο αναβάθμιση επιλέγεις σαν γλώσσα τα ελληνικά. Εύκολα, απλά και γρήγορα!

 

ΟΚ Καταλαβα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φιλε μου:rolleyes: :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mpampir και εμένα αν μου το χάριζες θα μου φαινόταν απίστευτο :D :)

Προσωπικά αν και το περίμενα τοσο καιρό να βγει (από πέρισυ τέτοια εποχή...), τελικά μετά και από μία απογοητευτική εμπειρία όπου κατάφερα να το κολλήσω σε 10 δευτερόλεπτα αφ' ότου το έπιασα στα χέρια μου, στράφηκα μια και καλή προς την λύση του PPC mobile και με βλέπω να αγοράζω το HTC P3600.

Ας ελπίσουμε ο αντικαταστάτης του P990 να είναι τουλάχιστον ισάξιος με το p900 που ακόμη με βγάζει ασπροπρόσωπο εδώ και 2,5 χρόνια...

 

Θα βγει αντικαταστατης τοσο γρηγορα (Αυγουστο δεν αρχισε να κυκλοφορει)

ή ενα ΠΟΛΥ ΠΛΗΡΕΣ Update που θα διορθωνει εστω τα μεγαλα του προβληματα?

 

Ειναι δυνατον να το αφησει ετσι η SE ;

Τι πληροφοριες εχετε παιδια;

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Re paidia pragmatika ayta poy exw akoysei gia to thlefwno ayto einai sxedon...tromaktika gia ton ypopsifio agorasth (dhladh emena..)..:wacko:

 

Tothema einai oti nai men fainetai oti h SE ..kapoy ta stravwse..alla telika gia enan meso xrhsth smartphoen.. mhpws thn kanei thn doyleia toy?? ( MHn pesete na me fate...rwtaw apla..:ninja: )

Dhladh.... egw to thelw gia na moy vriskei hot spots kai na syndeomai sto net (xwris ekeinh thn wra na trexw kai 1000 alless efarmoges taytoxrona), na diavazei megala arxeia pdf mexri kai 10 MBytes xwris na crasharei .. kai na kanw edit ta arxeia keimenoy egathistwntas pithanws mia katallhlh efarmogh na krataei ena wraio organizer:blink: ..... kai rwtw loipon.... Ayta ta kanei ola wraia kai ola kala ? ? ? ? xwris na crasharei??

 

An ta kanei... poy allou tha moy..spasei ta nevra to thl?? Exw akoysei mexri kai to oti den mporeis na sviseis afypniseis me apotelesma na krataei oses oses kian exeis valei.. dhladh ..10ades.:worry: .

Link to comment
Share on other sites

An ta kanei... poy allou tha moy..spasei ta nevra to thl?? Exw akoysei mexri kai to oti den mporeis na sviseis afypniseis me apotelesma na krataei oses oses kian exeis valei.. dhladh ..10ades.:worry: .

 

καλά, μην το παρακάνουμε κιόλας! είπαμε έχει μπαγκάκια, αλλά σε λίγο θα κυκλοφορήσει βρώμα οτι δεν δουλεύει ούτε η οθόνη του (αν και εδώ που τα λέμε, με απότομο άνοιγμα στο πορτάκι , παρατηρούσα σπασίματα στο κάτω μέρος της οθόνης....)! :lol: :lol: Μια χαρά σβήνουν τα ξυπνητήρια/αφυπνήσεις/κτλ. Καμιά φορά κολλάει το μενού και δεν μπορείς να σβήσεις μηνύματα, αλλά με κλείσιμο της εφαρμογής και ξανάνοιγμα σιάχνει.

 

Για pdf των 10 Μέγκα χμ... ίσως και να σε κρεμάσει! εμένα με κρέμασε 2-3 φορές με κάποια των 5-7 ΜΒ. Επεξεργασία δεν έχω κάνει , μην σου πω και ψέματα, αλλά αν κολλάει με απλή εμφάνιση, με επεξεργασία πρέπει να βγάζει τρελλές μούτζες...

 

Τι άλλο ενδεχομένως θα σου σπάσει τα νεύρα? οτι δεν μπορείς να έχεις αξιοπρεπή Ελληνικά. Και οτι με μεγάλα αρχεία κολλάει (ότι αρχεία και να είναι αυτά).

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

To kainourgio firmware yparxei ston EMMA server tis Sony Ericsson kau ine i eksis:

 

Organizer: R4A13

Phone: R9EA001

Bluetooth: R5A01

 

Ontos itane na kykloforisei sto koino to week 48, alla akyrothike gia peretero beltioseis.

Osoi exete kapio gnosto se Sony Ericsson Service Point pou kserei ti tou ginete, mporei na sas tin perasei sto P990 sas, kanonika ine piramatiki kai apagoreuete i anabathmisi tis stous telikous xristes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κανω μια ερώτηση...ΔΕΝ εχω καταλάβει κατι.Αφου ολοι γκρινίζουνε,και εχουνε μόνιμα προβλήματα με το κινητό τους,γιατί δεν πανε να το πουλήσουνε -οσο είναι νώρις-να μην τους σπάνε και τα νεύρα??ΔΕΝ θεωρώ οτι ειναι σωστό να λένε κάποιοι,σε τρίτους :MHN τό πάρεις είναι χάλια,δεν εχει βίντεο, δεν εχει καλές φωτό ,κολλάει συνέχεια ,δεν εχει μπαταρία...Εδω μέσα ,είμαστε ενα αμελητέο ποσοστό κατόχων p990(ούτε το 10% καν)Οι υπόλοιποι δεν ασχολούντε τόσο, η εχουνε άγνοια.Προσωπικά το εχω απο τις πρώτες μέρες που βγήκε και ΔΕΝ εχω προβλήματα(εκτος sms)και δουλεύω πολύ μεγάλα αρχεια,και ταινίες εχω δει, χωρίς να κολλήσει.Απο τους 5 συναδέλφους που το πήραμε ΜΟΝΟ ένας είχε πρόβλημα,και του το αλλάξανε.Θέλω να πω με ολα αυτά , να ΜΗΝ είμαστε τοσο αρνητικοί...Αλλιως ολοι μας μπορούμε να το "σουτάρουμε"...Ετσι δεν είναι??Απ οτι βλέπω πάντως, απο τον Οκτώβριο ΔΕΝ βλέπω κανέναν να το κάνει...ΑΠΛΑ γκρινίζουμε:) :)Συγνώμη για την πολυλογία.Ηθελα μονο να καταλάβω, γιατί οι "επικριτές"ειναι και μόνιμοι κάτοχοι, της εν λόγω συσκευής;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κανω μια ερώτηση...ΔΕΝ εχω καταλάβει κατι.Αφου ολοι γκρινίζουνε,και εχουνε μόνιμα προβλήματα με το κινητό τους,γιατί δεν πανε να το πουλήσουνε -οσο είναι νώρις-να μην τους σπάνε και τα νεύρα??ΔΕΝ θεωρώ οτι ειναι σωστό να λένε κάποιοι,σε τρίτους :MHN τό πάρεις είναι χάλια,δεν εχει βίντεο, δεν εχει καλές φωτό ,κολλάει συνέχεια ,δεν εχει μπαταρία...Εδω μέσα ,είμαστε ενα αμελητέο ποσοστό κατόχων p990(ούτε το 10% καν)Οι υπόλοιποι δεν ασχολούντε τόσο, η εχουνε άγνοια.Προσωπικά το εχω απο τις πρώτες μέρες που βγήκε και ΔΕΝ εχω προβλήματα(εκτος sms)και δουλεύω πολύ μεγάλα αρχεια,και ταινίες εχω δει, χωρίς να κολλήσει.Απο τους 5 συναδέλφους που το πήραμε ΜΟΝΟ ένας είχε πρόβλημα,και του το αλλάξανε.Θέλω να πω με ολα αυτά , να ΜΗΝ είμαστε τοσο αρνητικοί...Αλλιως ολοι μας μπορούμε να το "σουτάρουμε"...Ετσι δεν είναι??Απ οτι βλέπω πάντως, απο τον Οκτώβριο ΔΕΝ βλέπω κανέναν να το κάνει...ΑΠΛΑ γκρινίζουμε:) :)Συγνώμη για την πολυλογία.Ηθελα μονο να καταλάβω, γιατί οι "επικριτές"ειναι και μόνιμοι κάτοχοι, της εν λόγω συσκευής;) ;)

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα πω άλλη μια φορά ότι ούτε εμένα έχει κολίσει μέχρι τώρα !!!

Αλλά θα πω άλλη μια φορά ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι μονόδρομος !!!

( Τouchscreen, Qwerty πληκτρολόγιο, 3G, Wifi, και τέλος SymbianOS .-)

AppleIIc 65C02 1MHz, MacPlus Motorola68000 8MHz, Performa630CD Motorola68040 33MHz

PowerBook190cs Motorola68LC040 33MHz,MHz, PowerMac7600 PowerPC604 120MHz,

PowerMacG3 PowerPC750 300MHz, PowerBookTi G4 PowerPC7450 550MHz

iMacG5 PowerPC 9702GHz, MacBook 2.0GHz Unibody IntelCore2 Duo, MacBook 2.4GHz Unibody IntelCore2 Duo, iPad, MacBook Pro 2.7GHz i7, iPad 2, MacPro 3,2GHz 2012.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα πω άλλη μια φορά ότι ούτε εμένα έχει κολίσει μέχρι τώρα !!!

Αλλά θα πω άλλη μια φορά ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι μονόδρομος !!!

( Τouchscreen, Qwerty πληκτρολόγιο, 3G, Wifi, και τέλος SymbianOS .-)

 

και η δική μου γνώμη είναι ότι ειναι μια χαρά τηλέφωνο (είμαι εξαιρετικά heavy user). Μοναδικό σημαντικο πρόβλημα για το δικό μου "κύκλο" χρήσης είναι η μη υποστήριξη DHCP στο WiFi (ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ πως "παίζει" σωστά). Τα υπόλοιπα προβλήματα είναι για να γεμίζει το forum.

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι κάποιες στιγμές το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση μόνο του, κατά τα άλλα είναι αρκετά αξιόπιστο τηλέφωνο, καλύτερο απο πλλά ΝΟΚΙΑ που πολλά βίντεο δεν τα ανοίγει καθόλου.

Από ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα του κινητού είναι στην διαχείρηση της μνήμης που κουτσοδιορθώνεται με το swissman, και ελπίζουμκε ότι θα διορθωθεί με το νέο firmware, απο εκεί προκύπτει για τα πολύ μεγάλα βίντεο,όσο για τα αρνητικά σχόλια πολλών, πιστεύω, ότι δεν έχουν καν sonyericsson.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κανω μια ερώτηση...ΔΕΝ εχω καταλάβει κατι.Αφου ολοι γκρινίζουνε,και εχουνε μόνιμα προβλήματα με το κινητό τους,γιατί δεν πανε να το πουλήσουνε -οσο είναι νώρις-να μην τους σπάνε και τα νεύρα??ΔΕΝ θεωρώ οτι ειναι σωστό να λένε κάποιοι,σε τρίτους :MHN τό πάρεις είναι χάλια,δεν εχει βίντεο, δεν εχει καλές φωτό ,κολλάει συνέχεια ,δεν εχει μπαταρία...Εδω μέσα ,είμαστε ενα αμελητέο ποσοστό κατόχων p990(ούτε το 10% καν)Οι υπόλοιποι δεν ασχολούντε τόσο, η εχουνε άγνοια.Προσωπικά το εχω απο τις πρώτες μέρες που βγήκε και ΔΕΝ εχω προβλήματα(εκτος sms)και δουλεύω πολύ μεγάλα αρχεια,και ταινίες εχω δει, χωρίς να κολλήσει.Απο τους 5 συναδέλφους που το πήραμε ΜΟΝΟ ένας είχε πρόβλημα,και του το αλλάξανε.Θέλω να πω με ολα αυτά , να ΜΗΝ είμαστε τοσο αρνητικοί...Αλλιως ολοι μας μπορούμε να το "σουτάρουμε"...Ετσι δεν είναι??Απ οτι βλέπω πάντως, απο τον Οκτώβριο ΔΕΝ βλέπω κανέναν να το κάνει...ΑΠΛΑ γκρινίζουμε:) :)Συγνώμη για την πολυλογία.Ηθελα μονο να καταλάβω, γιατί οι "επικριτές"ειναι και μόνιμοι κάτοχοι, της εν λόγω συσκευής;) ;)

 

+1...απλά..:happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να κανω μια ερώτηση...ΔΕΝ εχω καταλάβει κατι.Αφου ολοι γκρινίζουνε,και εχουνε μόνιμα προβλήματα με το κινητό τους,γιατί δεν πανε να το πουλήσουνε -οσο είναι νώρις-να μην τους σπάνε και τα νεύρα??ΔΕΝ θεωρώ οτι ειναι σωστό να λένε κάποιοι,σε τρίτους :MHN τό πάρεις είναι χάλια,δεν εχει βίντεο, δεν εχει καλές φωτό ,κολλάει συνέχεια ,δεν εχει μπαταρία...Εδω μέσα ,είμαστε ενα αμελητέο ποσοστό κατόχων p990(ούτε το 10% καν)Οι υπόλοιποι δεν ασχολούντε τόσο, η εχουνε άγνοια.Προσωπικά το εχω απο τις πρώτες μέρες που βγήκε και ΔΕΝ εχω προβλήματα(εκτος sms)και δουλεύω πολύ μεγάλα αρχεια,και ταινίες εχω δει, χωρίς να κολλήσει.Απο τους 5 συναδέλφους που το πήραμε ΜΟΝΟ ένας είχε πρόβλημα,και του το αλλάξανε.Θέλω να πω με ολα αυτά , να ΜΗΝ είμαστε τοσο αρνητικοί...Αλλιως ολοι μας μπορούμε να το "σουτάρουμε"...Ετσι δεν είναι??Απ οτι βλέπω πάντως, απο τον Οκτώβριο ΔΕΝ βλέπω κανέναν να το κάνει...ΑΠΛΑ γκρινίζουμε:) :)Συγνώμη για την πολυλογία.Ηθελα μονο να καταλάβω, γιατί οι "επικριτές"ειναι και μόνιμοι κάτοχοι, της εν λόγω συσκευής;) ;)

 

an k de ksero an prepei na apantiso giati eho to paraplisio tou p990 to m600 alla apo oti eho katalavi ehoun ta idia provlimata tha apantiso gia afton akrivos ton logo

giati den to ehoun poulisi...

an girisis piso stis selides to foroum tha dis oti idi 3-4 atoma to kanane idi afto..k min pis siga more 4 atoma mono giati kamia 10aria grafoume oloi k oloi edo mesa sihna

episis posoi nomizis ehoun tin dinatotita na to poulisoun k na paroun kati allo...giati to na agorasis 1 kinito 550 euro na to poulisis stin kaliteri san metahirismeno 400 k na pas n ksana skasis alla 550 gia kapio allo diladi zimia 300 euro den ine k oti kalitero

na ise sigouros ego an iha tin dinatotita tha to iha stili idi alla ta ikonomika den to epitrepoun se olous..tora an to epitrepoun se esena k milas me tosi anesi ela more vgike provlimatiko pouliste to k min griniazete den ksero..k ohi mono ego k poli alloi tha to ihan poulisi

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι κάποιες στιγμές το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση μόνο του, κατά τα άλλα είναι αρκετά αξιόπιστο τηλέφωνο, καλύτερο απο πλλά ΝΟΚΙΑ που πολλά βίντεο δεν τα ανοίγει καθόλου.

Από ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα του κινητού είναι στην διαχείρηση της μνήμης που κουτσοδιορθώνεται με το swissman, και ελπίζουμκε ότι θα διορθωθεί με το νέο firmware, απο εκεί προκύπτει για τα πολύ μεγάλα βίντεο,όσο για τα αρνητικά σχόλια πολλών, πιστεύω, ότι δεν έχουν καν sonyericsson.

 

Παιδια τι ακριβως γινεται με τη μνημη του?

Δηλαδη απο τα 60 MB ποσα εχει ελευθερα τελικα και οταν λετε διαχειριση

τι εννοειτε?

Δηλαδη μενει απο μνημη καποια στιγμη, ειναι πολυ αργο , κολλαει ;

Γενικα το προτεινετε για αγορα με την προοπτικη και του νεου Firmware

ή εχει τοσα πολλα προβληματα που ειναι μη λειτουργικο και χρησιμο?

Εφαρμογες - Παιχνιδια κλπ. υπαρχουν?

Please απαντηστε γιατι ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακριβως γινεται με τη μνημη του?

Δηλαδη απο τα 60 MB ποσα εχει ελευθερα τελικα και οταν λετε διαχειριση

τι εννοειτε?

Δηλαδη μενει απο μνημη καποια στιγμη, ειναι πολυ αργο , κολλαει ;

Γενικα το προτεινετε για αγορα με την προοπτικη και του νεου Firmware

ή εχει τοσα πολλα προβληματα που ειναι μη λειτουργικο και χρησιμο?

Εφαρμογες - Παιχνιδια κλπ. υπαρχουν?

Please απαντηστε γιατι ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του

 

Λοιπόν, το αγόρασα πριν από καμιά εβδομάδα.......

 

Το πρόβλημα μνήμης υφίσταται, αλλά ξεπερνιέται!!!Οταν πηγαινεις να ανοιξεις καμια βαρια εφαρμογη, χτυπαει και δεν ανοιγει!!Βασικα το προβλημα του ειναι οτι κραταει ανοιχτες εφαρμογες στο Backround!!οποτε κομπλαρει και δεν τις ανοιγει!!Με το Swissmanager που εχω βαλει, κλεινεις τις ανοιχτες εφαρμογες και δουλευει τζαμι!!!

 

πέραν από το πρόβλημα της μνήμης (που ξεπερνιέται με το manager) δεν εχω αντιμετωπίσει κάτι άλλο σοβαρό!!!

Link to comment
Share on other sites

k kati akomi,vlepo 3 hristes na antidran san na tous thigoume tin diki tous eteria k na tous disfimoume i oipioi ehoun oloi idia hronologia egrafis k gia 3 hronia pou ine sto site elahista minimata..98 o1 100 o allos...pou ksero ego oti den litourgite valti apo tin eteria gia na stamatan i grinies..

pite me trelo alla mou fenete ipopto

3 hronia 100 minimata k emfanizese ksafnika gia na grapsis oti to kinito me ta provlimata ine kinitara k na katakrinis tous eksapatimenous pelates

an psakso kati mou leei k ta ipolipa minimata sou tha litourgousan san diafimisi gia tin eteria..mehri k stihima vazo

 

Μου φαίνεται φίλε μου την έχεις πιάσει την δουλειά. Γινεται συχνά σε forums για την ποιό περίπλοκη τεχνολογία μέχρι την ποιό απλή. Εχω παραδείγματα που τα γνωρίζω απο πρώτο χέρι. Μάλιστα μου έχει ζητηθεί από μία εταιρία (φυσικά κ δεν μπορώ να πώ όνομα) η οποία εμπορεύεται πολύ ποιό περίπλοκη τεχνολογία να προπανγαδήσω forum. Δεν θα γινόταν κ εδώ?

 

Πετυχαίνω ένα σωρό προβλήματα με την συσκευή που είμαι ακόμα πρωτάρης όσο αφορά τα κινητά. Φαντάσου λοιπόν πόσο τραγικό είναι να διαψεύδονται πολύ ποιο advanced χρήστες..............

 

Δεν ξέρω για τον συγκεκριμένο μέλος αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι εδώ γράφουν κ άτομα που......... δεν έχουν κ τα αγνώτερα ενδιαφέροντα για τα θέματα που πραγματεύονται......... sorry αν πέρνω θέση ενώ δεν πρέπει αλλά μου φαίνεται αμαρτία το να επιτιδεύονται οι πληροφορίες όπου κ να γίνεται αυτό κ ιδίος μέσω χώρων που δέν έχουν σκοπό να διακηνήσουν χρήμα αλλά να προσφέρουν μέρος για ανταλαγή αυτών των πληροφοριών.

[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είπα να γράψω σαν τον πρώτο "καμένο" απο το ^%&^$*&^ λειτουργικό Vodafone Live.

 

Πρώτον: Start up screen k shut down screen. Τι χαζά κ βαριά animation είναι αυτά?

 

Δεύτερον: Μπορεί να πέρνει τα themes αλλά χάνει σίγουρα πολλά όσο αφορά της γραφικές δυνατότητες της συσκευής σε κατάσταση αναμονής. Κοινός την κάνει ποιό άσχημη ιδίος σε stand-by mode.

 

Τρίτον: σίγουρα ποιο δύσχρηστο και λιγότερο λειτουργικό.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο ο μόνος τρόπος να το ξεφορτωθείς είναι στο 9volto. Κόστος 20 euro. Αλλά δυστηχώς μέχρι την προυγούμενη βδομάδα δεν μπορούσαν ακόμα να κάνουν την αλλαγή για την συσκευή. Μαλλον μέσα στα Χριστούγεννα θα έχουν νεότερα απ' ότι μου είπαν.

 

Σημειώνω πως έχω κάνει το update απο το site της SE και το λειτουργικό έμεινε ακριβώς το ίδιο. Οπότε φαντάζομαι ότι πέρνει updates απο internet στο firmware αλλά καμία διαφορά στο interface.

 

Πιστεύω πάντως πώς σίγουρα υπερέχει έστω κ λίγο το κανονικό λειτουργικό της συσκευής εν σχέση με το Vodafone Live (ίσως κ με τα αντίστοιχα των άλλων παροχέων)

[sIGPIC][/sIGPIC]purpledragon9983 - yahoo*gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...