Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο (κανα τρίωρο δλδ!) σκάσαν κάτι τηλέφωνα να δω ΑΝΤ1 , γιατί ο Ευαγγελάτος είχε κάτι για κινητά και υποκλοπές, και πολλοί φαντάστηκαν οτι θα μου άρεσε να τα δώ... Και είδα. ΚΑι μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!

 

Όχι με αυτά που έλεγε ο Ευαγγελάτος και τις @@ριες που έλεγε σε κάτι σημεία (όπως το οτι το κινητό εβλεπε ΑΠΟΡΗΤΕΣ πληροφορίες. Ποιες? το δίκτυο που ήταν, την χώρα που βρισκόταν, την περιοχή της κυψέλης, και το νούμερο της κυψέλης... Αλήθεια, η μπαταρία είναι και αυτή απόρητη πληροφορία? αν είναι να κρύβω το κινητό μου, γιατί την δείχνει κάτω αριστερά!!! :lol: ), ούτε και τις τρομερές δηλώσεις που έκανε προς χάρη εντυπωσιασμού.

 

Τι με εκνεύρισε? Αυτό που δεν ήθελα να παραδεχτώ. Οτι ενα τεράστιο ποσοστό που έχει "καλά" κινητά, δεν ξέρει ούτε μήνυμα να στείλει. Στην εκπομπή σκάσαν μύτη κάτι κυράτσες (μια ξανθούλα και η διευθύντρια παραγωγής (αν θυμάμαι καλά)) η μία με το 910, η άλλη με το 990...

 

Η πρώτη δεν μπορούσε να συντάξει μήνυμα αξιοπρεπώς (δλδ πριν τελειώσει η εκπομπή), η δεύτερη δεν ήξερε καν πως γινόταν αυτό!!!! Τι γραφίδες βγαίναν, τι πληκτρολόγια κλείναν, τι διπλανοί βοηθάγαν... Το αποτέλεσμα? ένα μήνυμα μιας λέξης!!!! να φέυγει μετά απο 2-3 λεπτά.... ΚΑΤΑΝΤΙΑ

 

Το ίδιο βλέπω και δω (μην αρπάζεστε, κοιτάξτε μερικές απορίες που έχουν κατα καιρούς εκφραστεί και μετά μου λέτε). Άτομα που δεν έχουν ιδέα απο υπολογιστές, απο smartphones, έστω κινητά μεσαίας κατηγορίας, πάνε, σκάνε τα κέρατά τους, και μετά ρωτάνε όπου βρουν ευκαιρία ότι πιο απλό. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν, απλά σκέφτομαι οτι μερικά πράγματα δεν θα έπρεπε να είναι για τους πολλούς.

 

Είναι σαν να πάω εγώ να πάρω μηχανή 1100στάρα, ενώ το μόνο που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα απο μηχανάκι είναι τσάλυ αυτόματο.... Τέσπα, για αλλού το ξεκίνησα στην αρχή, αλλού το πήγα. Μην παρεξηγηθεί κανείς ε? προσωπικές σκέψεις ήταν τα παραπάνω, και τώρα που τις ξαναδιαβάζω είναι και Off topic. Κρίμα να τις σβήσω ομως. :X :X

 

 

PES TO PSEMATA!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο (κανα τρίωρο δλδ!) σκάσαν κάτι τηλέφωνα να δω ΑΝΤ1 , γιατί ο Ευαγγελάτος είχε κάτι για κινητά και υποκλοπές, και πολλοί φαντάστηκαν οτι θα μου άρεσε να τα δώ... Και είδα. ΚΑι μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!

 

Όχι με αυτά που έλεγε ο Ευαγγελάτος και τις @@ριες που έλεγε σε κάτι σημεία (όπως το οτι το κινητό εβλεπε ΑΠΟΡΗΤΕΣ πληροφορίες. Ποιες? το δίκτυο που ήταν, την χώρα που βρισκόταν, την περιοχή της κυψέλης, και το νούμερο της κυψέλης... Αλήθεια, η μπαταρία είναι και αυτή απόρητη πληροφορία? αν είναι να κρύβω το κινητό μου, γιατί την δείχνει κάτω αριστερά!!! :lol: ), ούτε και τις τρομερές δηλώσεις που έκανε προς χάρη εντυπωσιασμού.

 

Τι με εκνεύρισε? Αυτό που δεν ήθελα να παραδεχτώ. Οτι ενα τεράστιο ποσοστό που έχει "καλά" κινητά, δεν ξέρει ούτε μήνυμα να στείλει. Στην εκπομπή σκάσαν μύτη κάτι κυράτσες (μια ξανθούλα και η διευθύντρια παραγωγής (αν θυμάμαι καλά)) η μία με το 910, η άλλη με το 990...

 

Η πρώτη δεν μπορούσε να συντάξει μήνυμα αξιοπρεπώς (δλδ πριν τελειώσει η εκπομπή), η δεύτερη δεν ήξερε καν πως γινόταν αυτό!!!! Τι γραφίδες βγαίναν, τι πληκτρολόγια κλείναν, τι διπλανοί βοηθάγαν... Το αποτέλεσμα? ένα μήνυμα μιας λέξης!!!! να φέυγει μετά απο 2-3 λεπτά.... ΚΑΤΑΝΤΙΑ

 

Το ίδιο βλέπω και δω (μην αρπάζεστε, κοιτάξτε μερικές απορίες που έχουν κατα καιρούς εκφραστεί και μετά μου λέτε). Άτομα που δεν έχουν ιδέα απο υπολογιστές, απο smartphones, έστω κινητά μεσαίας κατηγορίας, πάνε, σκάνε τα κέρατά τους, και μετά ρωτάνε όπου βρουν ευκαιρία ότι πιο απλό. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν, απλά σκέφτομαι οτι μερικά πράγματα δεν θα έπρεπε να είναι για τους πολλούς.

 

Είναι σαν να πάω εγώ να πάρω μηχανή 1100στάρα, ενώ το μόνο που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα απο μηχανάκι είναι τσάλυ αυτόματο.... Τέσπα, για αλλού το ξεκίνησα στην αρχή, αλλού το πήγα. Μην παρεξηγηθεί κανείς ε? προσωπικές σκέψεις ήταν τα παραπάνω, και τώρα που τις ξαναδιαβάζω είναι και Off topic. Κρίμα να τις σβήσω ομως. :X :X

 

Χαχαχαχα μόλις τελείωσε η άθλια αυτή εκπομπή και ακόμα λέει ο Master Hacker Ευαγγελάτος δεν αγγίξαμε το θέμα του Bluetooth και ένα κάρο μπούρδες που αφήνουν τον κόσμο να φαντάζεται πως το Bluetooth είναι κάποιο θανάσιμο εργαλείο :X . Και αυτός ο συνεργάτης ο Κώστας όλα τα ξέρει ποια :lol: Αντί να καλέσουν κάποιον ο οποίος είναι γνώστης μαζέψανε όπως λέει και ο mpampir ποιο πάνω μερικές κυράτσες οι οποίες ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ τόλμησαν να βγάλουν και το P990i και προσπαθούσαν 5-10 λεπτά να στείλουν ένα sms. Τι να πει κανείς... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξερει κανεις κανενα link με sample mp4 videos παρμενα απο το P990 για να δω την ποιοτητα τους πριν το αγορασω; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξερει κανεις κανενα link με sample mp4 videos παρμενα απο το P990 για να δω την ποιοτητα τους πριν το αγορασω; Ευχαριστω

 

Κάποιο μέλος είχε βάλει εδώ ένα βιντεάκι απο το Ρ990.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Οπως με ενημέρωσαν χτές απο Vodafone, το τηλεφωνό μου ήρθε αλλά σε έκδοση Vodafone Live. Δεν το δέχτηκα φυσικά, και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν ότι έρθει σκέτο.

 

Εχει πάρει κανείς σε VL, να μας πεί εντυπώσεις?

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

@mpampir

Αληθεια λες? Μας ρουφιανευει και τη μπαταρια!!!!???? OMG!!!

 

 

:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα μόλις τελείωσε η άθλια αυτή εκπομπή και ακόμα λέει ο Master Hacker Ευαγγελάτος δεν αγγίξαμε το θέμα του Bluetooth και ένα κάρο μπούρδες που αφήνουν τον κόσμο να φαντάζεται πως το Bluetooth είναι κάποιο θανάσιμο εργαλείο :X . Και αυτός ο συνεργάτης ο Κώστας όλα τα ξέρει ποια :lol: Αντί να καλέσουν κάποιον ο οποίος είναι γνώστης μαζέψανε όπως λέει και ο mpampir ποιο πάνω μερικές κυράτσες οι οποίες ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ τόλμησαν να βγάλουν και το P990i και προσπαθούσαν 5-10 λεπτά να στείλουν ένα sms. Τι να πει κανείς... :cry:

 

 

 

Ποπο παιδια την ειδα και γω την εκπομπη.....και μολις ειδα την ξανθια να βγαζει το Ρ910 μου επεσε το σαγωνι.....η γραφιδα την μαρανε!!!Οταν ειδα και το Ρ990 ε τοτε το επαθα το εγγεφαλικο....:blink: :blink:

 

Παντως αν καποιος εχει το προγραμματακι ......ενδιαφερομαι....!:ninja: :ninja: :ninja:

 

Καλημερα σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που επιασε το κολπο αυτο και σας βοηθησα :happy: Hulk & fotis (συνονοματε)

 

Επεισης και το WIFI δεν χρειαζετε να ειναι ανοιχτο παρα μονο οταν το χρειαζομαστε , οποτε κλειστε το και αυτο . εχει μεγαλη διαφορα με κλειστο το wifi , να πω και τα δικα μου ? με τα παραπανο + κλειστο το wifi , με 15 λεπτα ομιλια ,5-6 sms και καθολου σκαλισμα το κινητο , το βραδυ κλειστο απο (00.00-07.00) εφτασα τις 4 μερες και η μπαταρια ειναι ακομα στο 40%

 

Να εισαι καλα φιλε Φωτη για τις συμβουλες σου, οπως και ολα τα παιδια που δινουν εδω μεσα τις εμπειριες τους πανω σε θεματα που αλλοι δεν ξερουν τι τους γινετε (οπως εγω φυσικα) και μας ανοιγεται τα ματια! ενα μεγαλο μπραβο σας!:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που επιασε το κολπο αυτο και σας βοηθησα :happy: Hulk & fotis (συνονοματε)

 

Επεισης και το WIFI δεν χρειαζετε να ειναι ανοιχτο παρα μονο οταν το χρειαζομαστε , οποτε κλειστε το και αυτο . εχει μεγαλη διαφορα με κλειστο το wifi , να πω και τα δικα μου ? με τα παραπανο + κλειστο το wifi , με 15 λεπτα ομιλια ,5-6 sms και καθολου σκαλισμα το κινητο , το βραδυ κλειστο απο (00.00-07.00) εφτασα τις 4 μερες και η μπαταρια ειναι ακομα στο 40%

 

Λοιπόν εμένα μετά από 37 μέρες χρήσης με κομμένο το θριτζί και το γουάιφάι (το ανοίγω μια φορά τη μέρα κατά μ.ο. για τσεκ στα μέηλς), κάμποση πασιέτζα και κανένα ταβλάκι, με φωτεινότητα στο 80%, ανοικτό 24/7 και με αρκετή ομιλία (σύνολο έχω σήμερα 33 ώρες) και όχι πάντα με καλό σήμα... κρατάει πλέον 2 μέρες! Πάλι καλά... :superman:

Link to comment
Share on other sites

σύνολο έχω σήμερα 33 ώρες

 

Ρε φιλε θα μας πεις πως καταφερες να μιλισεις 33 ωρες μεσα σε ενα 24ωρο?:nuke:

Μαλλον 3 ώρες θα ηθελες να γραψεις:lol:

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε θα μας πεις πως καταφερες να μιλισεις 33 ωρες μεσα σε ενα 24ωρο?:nuke:

Μαλλον 3 ώρες θα ηθελες να γραψεις:lol:

 

Σύνολο κλήσεων έχω σήμερα 33 ώρες, αν εσύ κατάλαβες ότι τις έκανα σήμερα κι όχι συνολικά τότε δε θέλω να το σχολιάσω..

Πάντως χαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις! Καλύτερα τα γέλια από τα .. κλάματα!

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις τωρα επαθα μια ηττα! :(

 

Eσκασε μυτη το παλικαρι που μας κανει service τον server μας και ειχε στα χερια του το HTC HyTN και πρεπει να πω την αμαρτια μου... αλλα μου αρεσε πολυ σαν σχημα/design. Απο δυνατοτητες δε ξερει ακομα το παιδι απο πρωτο χερι καθως το εχει δυο μερες, αλλα παει σα σφαιρα μου ειπε... Ουααααα!

 

Γιατι μου το εκανες αυτο... Το σκεφτομαι αλλα ειναι και ακριβουτσικο! Θα παραμεινω πιστος στην SE αραγε!? Σνιφ σνιφ...

 

ΛΙΓΟ OFF-TOPIC αλλα τι να κανω... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Morfeus mi dineis simasia auta pou leei o Eisaggelatos...dimosiografos einai ti na pei..??Poulaei tin ''texni'' kai plironetai gi'auta pou kanei...Oson afora gia to P990i...an to xrisimopiisei kapios pou einai pano apo 40 etwn..kanei tis sinitheis gkrinies...alloste auto to kinito proerxetai ti diki mas genia kai tous gatzetakides...pou i diki mas genia kserei poli kala apo ipologistes kai smartphones kinita...akoma o Eisaggelatos den kserei ti simainei 3G:lol: :lol:
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Kαλά αυτό με το Ευαγγελάτο χθες ήταν μεγάλη πατάτα...

Γιατι....ο Καμμένος που εβαλε απο το π990 smilie και φωναζε με χαρα 'Εστειλα εικονομηνυμα....' :D Για γέλια....

 

Και το άλλο που έλεγε ο Ευαγγλάτος οτι και με ενα SMS μπορει να σου εγκαταστήσει το προγραμμα.....

 

Ελεος....ποιος ειναι αυτός ο super -Αλγοριθμος που με 160 χαρακτηρες κανει αυτη τη δουλεια...:D EΛΕΟΣ.........:D

 

Παντως για να μην ξεφυγουμε απο το θέμα μας για την αυτονομια παρατηρησα και το εξης..Ενα πιο σκοτεινο θέμα βοηθα...Κοινως το αρχικό θεμα που εχουν τα π990 (default) δεν ειναι κ το πλεον καταλληλο ενεργιακα...Προτιμήστε το Βluelines...

Link to comment
Share on other sites

Paidia ego mexri stigmis eimai poli ikanopiimenos...perimenete paides omos pou tha emfanistei i mpataria BST-34..na doume poso tha krataei:D ..mou kanei psilotreles alla tha diorthothei me ti nea prosexws anabathmisi pou tha erthei..ipomoni...kallio arga para pote:D

 

ela re patrida.karea lakwnias...se ligo kairo feugw gia agrotikos giatros sta timimena k adoulwta edafi mas.pira k gw p990i.to prosmenw me kourier me apisteyti laxtara.ithela ena antistoixo til apo tin epoxi tou p800.skepsou ti mania mou pou edwsa antallagi ena olokainourgo hp ipaq 6515 me destinator pn k ena psp me 100 iso games.eimai arrwstos me to sygkekrimeno tilefwno.osa problimata k na xei.einai opws ta italika autokinita(exw tin 147 gta).ta erwtevesai mera me ti mera olo kai pio poly :happy: k as sou kanoun kapoia nera pou k pou :mad: .zitw to p990i zitw i alfa romeo.....

auta.molis to paralavw tha allaksw k to avatar mou... :D

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

...zitw to p990i zitw i alfa romeo..... :D

Και μετά έλεγα ότι εγώ είμαι άρρωστος... keep it up mate... :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Και το άλλο που έλεγε ο Ευαγγλάτος οτι και με ενα SMS μπορει να σου εγκαταστήσει το προγραμμα.....

 

Ελεος....ποιος ειναι αυτός ο super -Αλγοριθμος που με 160 χαρακτηρες κανει αυτη τη δουλεια...:D EΛΕΟΣ.........:D

 

Kαταρχάς, τα μηνύματα πλέον δεν περιορίζονται στους 160. μπορεί να σου στείλει με 400 (πχ) χαρακτήρες.

 

Κατα δεύτερον, παλιότερα είχα δει με τα μάτια μου ΝΟΚΙΑ να μπλοκάρει εντελώς απο ένα μήνυμα των 15 (αν θυμάμαι καλά) χαρακτήρων!!! Μετά τι μπαταρίες έπρεπε να του βγάλεις, τι σιμ... Νομίζω (και το τονίζω το νομίζω) οτι είναι κάτι εντολές που μπορεί να πάρει το τηλέφωνο απο sms , και βάσει αυτών μπλοκάρει ,ή κάνει ότι είναι να κάνεί.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ela re patrida.karea lakwnias...se ligo kairo feugw gia agrotikos giatros sta timimena k adoulwta edafi mas.pira k gw p990i ... zitw to p990i zitw i alfa romeo.....

auta.molis to paralavw tha allaksw k to avatar mou... :D

 

μην σου πω και ψέματα, για το 990 συμφωνάω, αλλά την άλφα γιατί την έβαλες μέσα? :lol: :lol: saab για μια ζωή! :O (εχμ, εγώ έχω όπελ btw!):( :(

 

Και επειδή το θέμα πάει δαγκωτό για off topic (σιγά μην το αφήσετε να περάσει ντούκου), ας προσπαθήσω να το μαζέψω λιγάκι.

Αλήθεια, με τι αυτοκίνητο νομίζετε οτι ταιριάζει το 990? Φανταστείτε το σε μια θήκη πάνω στο ταμπλώ... Επιμένω οτι σε saab πάει γάντι πάντως!!!

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

skeftome na paro ena p990i me simlock tis orange....

POS MPORO NA TO KSEKLIDOSO XORIS NA PAO SE KATASTIMA?

GINETE APO TO SPITI?

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, με τι αυτοκίνητο νομίζετε οτι ταιριάζει το 990? Φανταστείτε το σε μια θήκη πάνω στο ταμπλώ... Επιμένω οτι σε saab πάει γάντι πάντως!!!

πάντως όχι με οπελ:lol:

 

πιστεύω ότι πηγαίνει γάντι σε που θέλει να είναι καλό αλλά κάποιες μικρολεπτομέριες το χαλάνε:!:

 

π.χ.μια alfa

αν όμως δεν είχε κανενα πρόβλημα τότε σε lexus:cool::shifty:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απο την Vodafone, μου έδωσαν νέα συσκευή. Μου έιπαν ότι λογικά δεν θα έχει πρόβλημα με την φωτογραφιή μηχανή.

 

Επίσης μου είπαν και τα εξής αλλά δεν έχω τρόπο να ξέρω αν είναι αληθινά. Η Vodafone Live συσκευή, έχει λυμένο το πρόβλημα των Ελληνικών, και αναμένεται πάρα πολύ σύντομα η αναβάθμιση και για τούς υπόλοιπους.

 

Αυτά.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...