Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασα ένα βιντεάκι, στην μέγιστη ποιότητα. Συνθήκες μέτριες προς κακές, και λόγω νεύρων κ άστα να πάνε, το χέρι μου έτρεμε όλή την ώρα!!! πάντως θα πάρεις ένα δείγμα τι μπορεί να βγάλει απο βίντεο. Τώρα, αν τα θες όλα ιδανικά, περίμενε να κάνει λιακάδα! (ψιλοψιχάλιζε όταν έβγαλα το βίντεο)

 

κατέβασέ το απο Εδώ

 

ok euxaristw sintoma pisteuw oti tha eimai kai gw xristis p990 an kai akoma den to eida to video giati mpainw apo alo pc kai pali euxaristw:)

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι που ήθελα να ρωτήσω:ακούστηκε εδώ μέσα ότι αν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες τότε στέλνεις μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.Ισχύει;αν ναι, τότε sorry παιδιά, αλλά το κινητό είναι άχρηστο.Καλύτερα Ρ910...επίσης το qwerty άκουσα έχει μόνο αγγλικά (κ μπορείς να στείλεις πάλι μόνο 70 χαρακτήρες).Αληθεύει;
Link to comment
Share on other sites

κάτι που ήθελα να ρωτήσω:ακούστηκε εδώ μέσα ότι αν γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες τότε στέλνεις μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.Ισχύει;αν ναι, τότε sorry παιδιά, αλλά το κινητό είναι άχρηστο.Καλύτερα Ρ910...επίσης το qwerty άκουσα έχει μόνο αγγλικά (κ μπορείς να στείλεις πάλι μόνο 70 χαρακτήρες).Αληθεύει;

 

όλα σωστά, εκτός του ότι το μέσα πληκτρολόγιο hardware (που έχει μόνο αγγλικά) γράφει κανονικά μήνυμα 160 χαρακτήρων. Τώρα αν το οτι πρέπει να περιμένεις την αναβάθμιση λογισμικού για να διορθωθεί, κάνει το κινητό άχρηστο τότε τσι να σε πω, μην το αγοράσεις.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σχετικά με το θέμα καθαρισμού των χνουδιών από το screen protector: Πάρτε 2-3 λωρίδες σελοτέιπ, κολλήστε τις επάνω στην επιφάνεια (στη μεριά που ακουμπάει την οθόνη) και τραβήξτε τις απαλά για να πάρουν το χνούδι. Τονίζω το απαλά, καθώς αν το τραβήξετε με δύναμη θα ανασηκώσετε τις γωνίες του protector και ενδέχεται μετά να μην εφαρμόζει τέλεια όπως στην αρχή. BTW, ναι...! εφαρμόζει ΤΕΛΕΙΑ!

Πάντως, για τους φίλους που ποστάρουν διερετώμενοι αν αξίζει να το αγοράσουν, ένα θα πω: όσο συμβιώνεις με το Ρ990 τόσο το εκτιμάς. Δεν ξέρω αν είναι αυθυποβολή, αλλά όσο το λειτουργώ μου μοιάζει όλο και ταχύτερο στην ανταπόκρισή του στις εντολές. Πάει σφαίρα στο WiFi, κατεβάζει σελίδες ταχύτατα, βγάζει ικανοποιητικότατες photos. Εντάξει, έχει και τα προβλήματά του: δεν γράφει 160άρια ελληνικά SMS, αλλά προσωπικά τα στέλνω σε greeklish, δεν μπορείς να ρυθμίσεις το zoom και το exposure στην camera χωρίς τη χρήση γραφίδας [αν έχεις βγάλει το πορτάκι], αλλά δεν πειράζει, κάνεις μία-δύο κινήσεις παραπάνω και κάνεις τη δουλειά σου. Ζεις μαζί του, παρατηρείς τα faults του και περιμένεις να τα βελτιώσει η επερχόμενη αναβάθμιση. Αν πάλι δεν τα βελτιώσει, ε, δεν είναι το τέλος του κόσμου. Προσωπικά το αγόρασα για SmartPhone, θέλοντας να κάνει αρκετά καλά τη δουλειά του σε επίπεδο camera/multimedia/mp3 και άριστα σε επίπεδο διαχείρησης notes/contacts (εδώ ψιλοπάσχει ακόμα)/file management/appointments. Εκεί σκίζει. Να μην μιλήσω για ποιότητα κατασκευής, στιβαρότητα και σχεδιασμό (αν και αυτά είναι και υποκειμενικά).

Πού θέλω να καταλήξω; Αν σκέφτεστε την αγορά του Ρ990 ως "έξυπνο επαγγελματικό τηλέφωνο", πάρτε το "κλειστά μάτια". Αν σκέφτεστε να το αγοράσετε επειδή απλά θέλετε να έχετε στα χέρια σας ότι πιο high/trendy/νέο/cool κυκλοφορεί, ίσως καλό θα ήταν να κοιτάξτε και αλλού... Μην το αποκλείσετε, απλά κάντε μία πιο εμπεριστατωμένη έρευνα.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω με τον κωστα πιο πανω. Αψογο και ποιοτικο. Το βλεπεις και το χαιρεσαι και οσο το λειτουργεις το λατρευεις ακομα περισσοτερο. Φαντασου να εχουμε και τις εφαρμογες που ειχαμε στο π900! Μονο θα διαφωνησω στο οτι ΝΑΙ μπορεις να ρυθμισεις ζοομ με ανοιχτο πορτακι με το δακτυλο. Εχει πολυ χωρο στη γυρω περιοχη και ας μην ακουμπας ακριβως πανω στο ζουμ, μπορεις να το ρυθμισεις ανετοτατα. Τελος, το μονο που θα επιθυμουσα ειναι μεγαλυτερη μπαταρια στα 1100μα.
Link to comment
Share on other sites

...το μονο που θα επιθυμουσα ειναι μεγαλυτερη μπαταρια στα 1100μα...

Τόσο, μα τόσο σωστό...! Αν και με normal χρήση και flight-mode το βράδυ φτάνω τις 2-2,5 μερούλες :)

Όσο για την πληθώρα εφαρμογών που είχαμε στα UIQ 2.0...άσε, δεν θα το αφήναμε από τα χέρια μας !!! Υπομονή φίλε μου, υπομονή...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Τόσο, μα τόσο σωστό...! Αν και με normal χρήση και flight-mode το βράδυ φτάνω τις 2-2,5 μερούλες :)

Όσο για την πληθώρα εφαρμογών που είχαμε στα UIQ 2.0...άσε, δεν θα το αφήναμε από τα χέρια μας !!! Υπομονή φίλε μου, υπομονή...

 

+1 απο μένα.

 

Μόνο σημείο που διαφωνώ, είναι το flight Mode το βράδυ.Άντε να σου φάει 2-3 ώρες απο την συνολική αυτονομία αν το αφήσεις κανονικά ανοιχτό. Και έχω και ΤΙΜ που στην περιοχή μου τουλάχιστον, έχει @@ σήμα.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

+1 απο μένα.

Μόνο σημείο που διαφωνώ, είναι το flight Mode το βράδυ.Άντε να σου φάει 2-3 ώρες απο την συνολική αυτονομία αν το αφήσεις κανονικά ανοιχτό. Και έχω και ΤΙΜ που στην περιοχή μου τουλάχιστον, έχει @@ σήμα.

Δεν έχεις και άδικο φίλτατε :)

Απλά είναι μία συνήθεια που μου έμεινε από την (χρυσή) εποχή τπου Ρ900... :happy:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ενα δωρακι απο μενα

Handy Day

 

57873698

40638515

 

;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε παρα πολυ για το δωρακι , αλλα μηπως θα μπορουσες να μας πεις που να χρησιμοποιησουμε τους κωδικους? εχω εγκατεστημενο το handy day και οταν το ξεκιναω εχω δυο επιλογες...το buy και το trial.οταν επιλεξω buy με συνδεει στο ιντερνετ σε ενα site αγορων της sonyericsson...κανω κατι λαθος ή να συνεχισω?
Link to comment
Share on other sites

όλα σωστά, εκτός του ότι το μέσα πληκτρολόγιο hardware (που έχει μόνο αγγλικά) γράφει κανονικά μήνυμα 160 χαρακτήρων. Τώρα αν το οτι πρέπει να περιμένεις την αναβάθμιση λογισμικού για να διορθωθεί, κάνει το κινητό άχρηστο τότε τσι να σε πω, μην το αγοράσεις.

 

Θέλω να πω ότι είναι άχρηστο προς το παρόν.Δυστυχώς σιχαίνομαι τα greeklish και ειδικά σε μηνύματα, οπότε προς το παρόν κρατάω το Ρ910 μου και όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοταν βγει η αναβάθμιση θα πάω να το αγοράσω (που μέχρι τότε παίζει να έχει πέσει και η τιμή του, αν και προσωπικά πιστεύω ότι κάτω από 480 δεν παίζει να πέσει ποτέ).

Link to comment
Share on other sites

Ε- Τι συμβαίνει με τα SMS που είναι γραμμένα με Ελληνικούς χαρακτήρες?

 

Α- Αν το πορτάκι είναι κλειστό, 160 χαρακτήρες = 1 μήνυμα.

 

αν το πιό πάνω ισχύει τότε μπορείς να στείλεις και με Ελληνικά(πχ με Τ9)160 χαρακτήρες...οπότε εντάξει...απλά θα στέλνω μηνύματα με κλειστό πορτάκι..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ακόμα την απορία για το πως θα μεταφέρουν τα SMS τους από το παλιό τους P910i στο P990i αυτή είναι η απάντηση της SE.

 

Αγαπητέ Κύριε *********,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο Sony Ericsson P910i κινητό τηλέφωνο προκειμένου να αποθηκεύσετε κάποιο γραπτό μήνυμα (SMS) στην κάρτα SIM αρχικώς πρέπει με ανοιχτό το πορτάκι να ανοίξετε το εκάστοτε μήνυμα που επιθυμείτε και στην συνέχεια επιλέξτε "Μήνυμα" και "Μετακίνηση στη SIM". Ο συνολικός αριθμός αποθήκευσης μηνυμάτων εξαρτάται από την κάρτα SIM.

 

Με εκτίμηση,

Δημήτρης Θεοδώρου

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

οπότε όπως όλοι καταλάβατε αν έχετε 100 SMS πρέπει να το κάνετε 100 φορές. Από το τίποτα κάτι είναι και αυτό...:D

Link to comment
Share on other sites

οσο και αν ακουγεται απιστευτο η ζελατινουλα απο την martins εφυγε απο το Hong Kong στις 6 του μηνος και στις 9 μου ηρ8ε ειδοποιηση απο το ταχυδρομειο οτι εχω εναν συστημενο φακελο...στην αρχη ειπα κατι αλλο πρεπει να ειναι και οταν πηγα δεν πιστευα οτι πηρα το φακελο που εγραφε χωρα προελευσης Hong Kong..περα απο το το ταχυτατο της αποστολης πρεπει να υπογραμμισω πως ειναι η καλυτερη σε ποιοτητα ζελατινουλα που εχω χρησιμοποιησει σε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι κανείς δεν βαράει εδώ :D

 

1) Ελπίζω να μην είμαι λάθος αλλά το 3G πρέπει να το υποστηρίζει ο πάροχος σου για να είναι ενεργό αν όχι και να θες δεν είναι (ίσως είμαι λάθος, μιας και λογικά θα θέλει κάποια settings και δεν το έχω κάνει ποτέ). Ρίξε ένα μάτι ΕΔΩ στην σελίδα 48.

2) Εργαλεία -> Πίνακας Ελέγχου -> Συνδέσεις -> WLAN -> κάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα στην λέξη WLAN και επιλέγεις Ενεργοποίηση WLAN -> ξανακάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα στο WLAN και επιλέγεις Διεύθυνση MAC.

3) Sony Ericsson Executive Case IEC 20

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σχετικά με το θέμα καθαρισμού των χνουδιών από το screen protector: Πάρτε 2-3 λωρίδες σελοτέιπ, κολλήστε τις επάνω στην επιφάνεια (στη μεριά που ακουμπάει την οθόνη) και τραβήξτε τις απαλά για να πάρουν το χνούδι. Τονίζω το απαλά, καθώς αν το τραβήξετε με δύναμη θα ανασηκώσετε τις γωνίες του protector και ενδέχεται μετά να μην εφαρμόζει τέλεια όπως στην αρχή. BTW, ναι...! εφαρμόζει ΤΕΛΕΙΑ!

Πάντως, για τους φίλους που ποστάρουν διερετώμενοι αν αξίζει να το αγοράσουν, ένα θα πω: όσο συμβιώνεις με το Ρ990 τόσο το εκτιμάς. Δεν ξέρω αν είναι αυθυποβολή, αλλά όσο το λειτουργώ μου μοιάζει όλο και ταχύτερο στην ανταπόκρισή του στις εντολές. Πάει σφαίρα στο WiFi, κατεβάζει σελίδες ταχύτατα, βγάζει ικανοποιητικότατες photos. Εντάξει, έχει και τα προβλήματά του: δεν γράφει 160άρια ελληνικά SMS, αλλά προσωπικά τα στέλνω σε greeklish, δεν μπορείς να ρυθμίσεις το zoom και το exposure στην camera χωρίς τη χρήση γραφίδας [αν έχεις βγάλει το πορτάκι], αλλά δεν πειράζει, κάνεις μία-δύο κινήσεις παραπάνω και κάνεις τη δουλειά σου. Ζεις μαζί του, παρατηρείς τα faults του και περιμένεις να τα βελτιώσει η επερχόμενη αναβάθμιση. Αν πάλι δεν τα βελτιώσει, ε, δεν είναι το τέλος του κόσμου. Προσωπικά το αγόρασα για SmartPhone, θέλοντας να κάνει αρκετά καλά τη δουλειά του σε επίπεδο camera/multimedia/mp3 και άριστα σε επίπεδο διαχείρησης notes/contacts (εδώ ψιλοπάσχει ακόμα)/file management/appointments. Εκεί σκίζει. Να μην μιλήσω για ποιότητα κατασκευής, στιβαρότητα και σχεδιασμό (αν και αυτά είναι και υποκειμενικά).

Πού θέλω να καταλήξω; Αν σκέφτεστε την αγορά του Ρ990 ως "έξυπνο επαγγελματικό τηλέφωνο", πάρτε το "κλειστά μάτια". Αν σκέφτεστε να το αγοράσετε επειδή απλά θέλετε να έχετε στα χέρια σας ότι πιο high/trendy/νέο/cool κυκλοφορεί, ίσως καλό θα ήταν να κοιτάξτε και αλλού... Μην το αποκλείσετε, απλά κάντε μία πιο εμπεριστατωμένη έρευνα.

 

 

Kosta to kolpo me to zelotape doulepse!!!!Eisai arxigos!!!:happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :!:

Link to comment
Share on other sites

Kosta to kolpo me to zelotape doulepse!!!!Eisai arxigos!!!:happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :!:

Νά ΄σαι καλά Skipper...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οσα θελετε να κανετε σχετικα με τα screen protectors τα εχει μαζεμενα η MartinFields εδω και σας γραφω τα links...

 

Οδηγιες τοποθετησης (link)

 

Οδηγιες τοποθετησης (video)

 

Αφαιρεση σκονης (video)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα οσα θελετε να κανετε σχετικα με τα screen protectors τα εχει μαζεμενα η MartinFields εδω και σας γραφω τα links...

 

Οδηγιες τοποθετησης (link)

 

Οδηγιες τοποθετησης (video)

 

Αφαιρεση σκονης (video)

 

oraia ta videakia ths MartinFields alla prepei na mas pei poy tha broyme pistotikes kartes sto megethos toy p990

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη φασαρία γίνεται για το 990 και το πόσο δυνατό είναι το μεγάφωνο που έχει... Κάποιο μιλάνε για οδηγία της ΕΕ προς τους κατασκευαστές να μην χτυπάει το τηλέφωνο δυνατά , κτλ.

 

Για να δω τι μπορεί να κάνει το κουκλί , μπήκα στα μενού του service και όταν έβαλα να δοκιμάσει το πίσω μεγάφωνο στο 100% του, έμεινα μλκς! Παίζει ΠΟΛΥ δυνατά τον συγκεκριμένο ήχο δοκιμής. Μάλλον για τις κλήσεις το έχουν κόψει κάπου στο 60% όπως το άκουσα. Αν θέλετε και σεις να δείτε πόσο δυνατά μπορεί να πάει κάντε:

 

ροδάκι πάνω, *, ροδάκι κάτω, ροδάκι κάτω, *, ροδάκι κάτω, *

μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα θα ανοίξει ένα μενού. ακολουθήστε την διαδρομή Έλεγχοι υπηρεσιών -> Ηχεία -> με το ροδάκι ανεβάστε την ένταση στο 100% (όταν ξεκινάει είναι στο 50)

 

Λοιπόν? Ακόμα κουνιούνται οι Νοκιάδες? Απλά πρέπει να βγεί καμια εφαρμογή που να μπουστάρει λίγο το default max στις μπάρες έντασης του τηλεφώνου...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαστε το παρακατω χρησιμο αρθρο σχετικο με τη τεχνολογια UIQ. Πολυ καλο για εμας...

 

UIQ Technology launches the UIQ Developer Advisory Board

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ασχετο αυτο που θα πω..αλλα μήπως προβλέπετε ή έχετε ακούσει οτι θα βγεί και για το Ρ990 το photoDj σαν αυτο που έχει το (k800)?Πολύ γελιο αυτή η εφαρμογή!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη φασαρία γίνεται για το 990 και το πόσο δυνατό είναι το μεγάφωνο που έχει... Κάποιο μιλάνε για οδηγία της ΕΕ προς τους κατασκευαστές να μην χτυπάει το τηλέφωνο δυνατά , κτλ.

 

Για να δω τι μπορεί να κάνει το κουκλί , μπήκα στα μενού του service και όταν έβαλα να δοκιμάσει το πίσω μεγάφωνο στο 100% του, έμεινα μλκς! Παίζει ΠΟΛΥ δυνατά τον συγκεκριμένο ήχο δοκιμής. Μάλλον για τις κλήσεις το έχουν κόψει κάπου στο 60% όπως το άκουσα. Αν θέλετε και σεις να δείτε πόσο δυνατά μπορεί να πάει κάντε:

 

ροδάκι πάνω, *, ροδάκι κάτω, ροδάκι κάτω, *, ροδάκι κάτω, *

μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα θα ανοίξει ένα μενού. ακολουθήστε την διαδρομή Έλεγχοι υπηρεσιών -> Ηχεία -> με το ροδάκι ανεβάστε την ένταση στο 100% (όταν ξεκινάει είναι στο 50)

 

Λοιπόν? Ακόμα κουνιούνται οι Νοκιάδες? Απλά πρέπει να βγεί καμια εφαρμογή που να μπουστάρει λίγο το default max στις μπάρες έντασης του τηλεφώνου...

 

mpampir, apisteutw!!!!Mou pire ta aftia!Den mporousa na to pistepsw!!!:happy: Ti ixos einai autos!!!Olo to grafeio girise kai me koitaze!!!

Link to comment
Share on other sites

mpampir, apisteutw!!!!Mou pire ta aftia!Den mporousa na to pistepsw!!!:happy: Ti ixos einai autos!!!Olo to grafeio girise kai me koitaze!!!

Τέτοια να ακούω! :happy: :happy: (έρχεται και το δικό μου σε μερικές μέρες :D )

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι δεν βαζουν επιλογη ον οφφ?τοσο δυσκολο ειναι?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...