Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει τροπος να μεταφερεις τις επαφες.Ετσι τις μετεφερα εγω απο το

Ρ800 στο Ρ990.

 

Θα κανεις το P910 synchronized με το microsoft outlook οποτε και θα περαστουν ολες οι επαφες στο microsoft outlook.

 

Υστερα θα κανεις synchronized το outlook με το P990 και ετσι θα περαστουν ολα στο Ρ990.

 

Θα χαθουν ομως οι εικονες που τυχον εχεις βαλει ως εικονα κλησης για καθε επαφη.Ολα τα αλλα θα περαστουνε κανονικα.

 

προσεξε μονο ενα σημειο.

Οταν πας να κανεις το synchronised εχει καπου επιλογη για το αν θα ειναι αμφιδρομη ή μονοδρομη η μεταφορα.

Και στις 2 φορες θα επιλεξεις μονοδρομη μεταφορα,

Την πρωτη φορα απο <<Κινητο -> προς-> outlook>>

και την δευτερη φορα απο <<outlook ->προς-> κινητο>>

 

Σωστός ο τρόπος που αναφέρεις, όμως όταν έλεγε για μεταφορά παραπάνω ο peppasko, εννοούσε τα sms...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός ο τρόπος που αναφέρεις, όμως όταν έλεγε για μεταφορά παραπάνω ο peppasko, εννοούσε τα sms...:)

 

:lol: ουπς!!! σορρυ!

:p :O :wacko: :D :) :happy: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν λύθηκε το πρόβλημα που κόλλαγε ο player όταν τον εβαζες να παίξει ταινία μεγαλυτερη απο 40-45 λεπτά?

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω memory stick 4GB να ξέρω αν αξίζει το κόπο

 

Tώρα πάει σφαίρα!!

Link to comment
Share on other sites

pos leitourgei to wifi sto p990??? Exo xanakanei auth thn erothsh .Otan mou bgazei lista me users gia na sunthetho,mou zhtaei wlan connection opos xanaegrapsa.Kano ruthmiseis kai meta mou leei an theleis na diavazeis email kai na mpeneis sto internet ap auton to xrhsth prepei na to kaneis ad sto groop.Patao yes mou bgazei to munhma ad it to vodafone wap?patao yes kai pos xero tote oti mporo na do? Mpeno sto internet alla den xero an mpeno me xreosh gprs h me wifi.Eno sto ppc patousa to wifi kai mou ebgaze sundesh kateutheian.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου σας παρακαλω ενα προγραμμα για να κανω backup τον τηλεφωνικο καταλογο. Οι σελιδες ειναι πολλες που δωσατε αλλα δεν ξερω καν ονομασια του προγραμματος.

 

Ευχαριστω.

 

 

Στη διαχείριση επαφών έχει επιλογή για backup στην κάρτα μνήμης. Πέρα από αυτό, μπορείς με το PC Suite να κάνεις συγχρονισμό με Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις:

 

1. Πώς μπορώ να στείλω sms 160 χαρακτήρων; Ακόμα και με πορτάκι κλειστό, και με Τ9 απενεργοποιημένο, πάλι μου κόβει το μήνυμα στα 2... :mad:

 

2. Πώς μπορώ να δω μια επαφή σε ποιο φάκελο ανήκει; :worry:

 

3. Μετέφερα τις επαφές από το P910, και πήρε μαζί και τις φωτογραφίες. Αυτές πού τις έχει αποθηκεύσει; Στην κάρτα ή στη συσκευή; Πώς μπορώ να τις μεταφέρω στην κάρτα; Επίσης το backup που κάνει στην κάρτα, περιλαμβάνει και τις φωτογραφίες των επαφών;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις:

 

1. Πώς μπορώ να στείλω sms 160 χαρακτήρων; Ακόμα και με πορτάκι κλειστό, και με Τ9 απενεργοποιημένο, πάλι μου κόβει το μήνυμα στα 2... :mad:

όπως έχω πει ξανά, πας ρυθμίσεις του Τ9 και βάζεις πρώτη γλώσσα Αγγλικά και δεύτερη Ελληνικά. Έτσι θα έχεις πάλι 160 όπως με το παλιο firmware

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω πει ξανά, πας ρυθμίσεις του Τ9 και βάζεις πρώτη γλώσσα Αγγλικά και δεύτερη Ελληνικά. Έτσι θα έχεις πάλι 160 όπως με το παλιο firmware

 

Μα δεν θέλω T9...

Link to comment
Share on other sites

pos leitourgei to wifi sto p990??? Exo xanakanei auth thn erothsh .Otan mou bgazei lista me users gia na sunthetho,mou zhtaei wlan connection opos xanaegrapsa.Kano ruthmiseis kai meta mou leei an theleis na diavazeis email kai na mpeneis sto internet ap auton to xrhsth prepei na to kaneis ad sto groop.Patao yes mou bgazei to munhma ad it to vodafone wap?patao yes kai pos xero tote oti mporo na do? Mpeno sto internet alla den xero an mpeno me xreosh gprs h me wifi.Eno sto ppc patousa to wifi kai mou ebgaze sundesh kateutheian.

Αυτό θα το δεις στο log του connections manager. Θα δεις εκεί τη ενεργή σύνδεση. Επίσης ένας απλοικος τρόπος να ξεχωρίσεις τη συνδεση wifi με gprs είναι από την ταχύτητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα δίκτυο από PC και όλα συνδεδεμένα με router για δικτυο ethernet. Ενα από αυτά είναι συνδεδεμένα στο Ιντερνετ και ολα τα άλλα μέσω internet sharing βλέπουν προς τα έξω.

 

Μπορεί κανείς να συνδεθεί μέσω WI-FI από το P990 σε έναν από αυτούς τους υπολογιστές π.χ. ένα από αυτά είναι laptop και έχει wi-fi και να βλέπει ιντερνετ στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

KANENA ΚΡΑΣΑΡΙΣΜΑ/ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΨΟΓΑ!!!!!!!!!

 

 

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΑΡΧΕΙΩΝ:D

 

>>> με τ9 72 χαρακτηρες......χωρις τ9 160 χαρακτηρες ΜΕ ΠΡΩΤΑ Η' Μ Ο Ν Ο ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!! :D

 

 

Ερωτηση.......Πινακας ελεγχου/Εισαγ.Κειμενου/Εξυπνη εισαγ.κειμενου βαζω κυρια γλωσσα ελληνικα και δευτερη τα αγγλικα..........ενω στο με κλειστο πορτακι οι επαφες εμφανιζοντε με τα ελληνικα πρωτα....αν παω να γραψω με κλειστο πορτακι ειτε με τ9 ειτε χωρις.....γραφω κλασικα μεχρι 71 χαρ.:wacko:

 

Εγω δεν θελω το τ9....απλα να γραφω 160 χαρακτηρες με κλειστο πορτακι....αποτι καταλαβα αν στην εξυπνη εισαγωγη κειμενου βαλω αγγλικα θα επανελθει στους 160 σωστα???Με ελληνικα+160 δεν παιζει?:cry:

 

Help please!!!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως είπα χτες (δύο φορές), με απενεργοποιημένο Τ9 και πρώτη γλώσσα Αγγλικά και δεύτερη Ελληνικά (στις ρυθμίσεις του Τ9), γράφεις με κλειστό 160 χαρακτήρες, αλλά δυστυχώς οι ελληνικοί χαρακτήρες βρίσκονται στο τέλος κάθε πλήκτρου (όπως με το παλιό firmware)!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα δίκτυο από PC και όλα συνδεδεμένα με router για δικτυο ethernet. Ενα από αυτά είναι συνδεδεμένα στο Ιντερνετ και ολα τα άλλα μέσω internet sharing βλέπουν προς τα έξω.

 

Μπορεί κανείς να συνδεθεί μέσω WI-FI από το P990 σε έναν από αυτούς τους υπολογιστές π.χ. ένα από αυτά είναι laptop και έχει wi-fi και να βλέπει ιντερνετ στο κινητό?

Με bluetooth όπως είπε και ο φίλος Ηλίας, σίγουρα ναι. Με wifi από όσα έχω διαβάσει σε άλλα φορουμς μάλλον δεν γίνεται αυτό. Ίσως αν γίνει το notebook σου κάτι σαν server και το p990i να ένωθει με αυτό... :confused:

Link to comment
Share on other sites

exw problhma paidia...

 

 

kollaei to ledaki...kai den svhnei..

to patheinei otan mou erxetai mhnyma anoigw to portaki kai diavazw to mhnyma kai to ledaki kollaei..

 

 

ayta...

Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό... Με το επόμενο μύνημα-χαμένη κλήση σβήνει συνήθως.

 

Επι ευκαιρία να πω και εγώ το μεγαλύτερο μου πρόβλημα μετά την αναβάθμιση: Είναι ο χρόνος αναμονής ο οποίος έχει μειωθεί δραστικά...

 

Ο λόγος για αυτό πιστεύω είναι ότι τώρα όλα κυλούν τόσο ομαλά με το κινητό, που είναι απόλαυση να ασχολείσαι συνεχώς μαζί του και να το χρησιμοποιάς ασταμάτητα...:D :D :D

 

P990i :up: :up:

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena w810i kai skeftomai na ksanaperasw sth seira pxxx meta to p800 pou toso agaphsa. 8elw na ma8w omws liga pragmatakia giati den 8elw na allaksw grhgora kinhto pali se ligo kairo.

 

1) h anaparagwgh mousikhs einai idia me ayth tou k750 , w810 ktl.(kai mhn mou peite pws den einai to idio ayta epeidh to ena einai walkman.).To p990 exei equalizer ? Kai an nai h poiothta ths anaparwghs kai h entash (vasiko gia emena) einai idies? Epishs pairnei to idio visma sta akoustika me ayta tou w810 etsi wste meta na valw oti akoustika 8elw egw?

 

2) Oi fwtografies pou vgazei einai se poiothta idies me tou w810i? (k750i ktl...)

To lew ayto epeidh o mhxanismos einai 8ewrhtika o idios.(sonyericsson, 2mp autofocus).Epishs exei poiothta stis macro idia me ayth twn parapanw kinhtwn? Oti exei pio adynamo flash to gnwrizw.

 

dinw idiaiterh varhtyta kai sta 2 8emata pou proanefera kai 8a h8ela kapoios na mou apanthsei ypey8hna.To kserw oti den pairnw kinhto me multimedia prosanatolismo alla den 8elw na 8ysiasw thn entash sthn anaparagwgh mousikhs as poume kai thn poiothta twn fwtografiwn.

eyxaristw.. :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

exw problhma paidia...

 

 

kollaei to ledaki...kai den svhnei..

to patheinei otan mou erxetai mhnyma anoigw to portaki kai diavazw to mhnyma kai to ledaki kollaei..

 

 

ayta...

Για να μην γίνεται αυτό παιδιά, να πατήσετε το κουμπί για να διαβάσετε το μήνυμα αφού αρχίσει να αναβοσβήνει το led.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena w810i kai skeftomai na ksanaperasw sth seira pxxx meta to p800 pou toso agaphsa. 8elw na ma8w omws liga pragmatakia giati den 8elw na allaksw grhgora kinhto pali se ligo kairo.

 

1) h anaparagwgh mousikhs einai idia me ayth tou k750 , w810 ktl.(kai mhn mou peite pws den einai to idio ayta epeidh to ena einai walkman.).To p990 exei equalizer ? Kai an nai h poiothta ths anaparwghs kai h entash (vasiko gia emena) einai idies? Epishs pairnei to idio visma sta akoustika me ayta tou w810 etsi wste meta na valw oti akoustika 8elw egw?

 

2) Oi fwtografies pou vgazei einai se poiothta idies me tou w810i? (k750i ktl...)

To lew ayto epeidh o mhxanismos einai 8ewrhtika o idios.(sonyericsson, 2mp autofocus).Epishs exei poiothta stis macro idia me ayth twn parapanw kinhtwn? Oti exei pio adynamo flash to gnwrizw.

 

dinw idiaiterh varhtyta kai sta 2 8emata pou proanefera kai 8a h8ela kapoios na mou apanthsei ypey8hna.To kserw oti den pairnw kinhto me multimedia prosanatolismo alla den 8elw na 8ysiasw thn entash sthn anaparagwgh mousikhs as poume kai thn poiothta twn fwtografiwn.

eyxaristw.. :)

Καλησπέρα.

Όσον αφορά το πρώτο ερώτημά σου, ναι το 990 έχει εκουαλάιζερ, και ναι έχει ίδια ποιότητα ακουστική με το w810(έχω και τα 2 κινητά). Η ένταση όμως είναι χαμηλότερη...

 

Για το δεύτερο ερώτημα, έχω να πω ότι η κάμερα του 990 τουλάχιστον στις φωτογραφίες είναι ανώτερη των 810 και 750! Ακόμα και σε απόλυτο σκοτάδι δημιουργεί το λιγότερο δυνατό "θόρυβο" που έχω δει σε κινητό!!

 

Κατά την γνώμη μου, πάρτο. Αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πάρα πολύ να το αποκτήσω αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς.ΟΛΑ τα reviews σε ξένα sites που διαβάζω από διάφορους χρήστες είναι πολύ αρνητικά και πλήρως απω8ητικά για την αγορά του.Σκέφτομαι μήπως αυτά τα λένε επειδή δεν είχε βγει καμία ''σωστή'' αναβά8μιση μέχρι τότε..Τώρα ( με την τελευταία αναβά8μιση ) σιγουρα αξίζει ;;;; Εσείς τι λέτε ;;

Επίσης έχει γίνει πολύς λόγος σε πολλά sites για την αυτονομία της μπαταρίας.Σε 'σας πόσο διαρκεί ;;

Τέλος αν γίνεται πείτε μου κι άλλες γνώμες για την κάμερα του σε σχέση με του k750i.

Ευχαριστώ...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει με την καινούργια αναβάθμιση που βγήκε.Βέβαια ένα-δυό προβληματάκια ακόμα υπάρχουν, αλλά τα σημαντικότερα τα φτιάξαν...η κάμερα του είναι εξίσου καλή με του Κ750..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...