Jump to content

Περί... Hotmail


nicktsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yandr (30 Σεπ. 2004 , 14:14)

 

Μπορείς (ή να πω μπορούσες;).

 

Ούτε 100GB χώρου να μου δώσει τώρα η Microsoft δεν κάθομαι.

 

το hotmail? μια χαρά το έβλεπα όταν το χρησιμοποιούσα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 405
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος resurection_boy ( 1 Οκτ. 2004 , 14:13)

 

mesw tou site http://www.msn.com tha mpwro na lamvanw kai na stelnw ta e-mail dwrean i kai apo ekei prepei na plironw?

 

 

 

Oxι, δε θα πληρωνεις,μεσω web θα συνεχισει να ειναι δωρεαν :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορω να διαχειριζομαι τον λογαριασμο που εχω στο Hotmail ή στο Gmail απο το Microsoft Outlook ??Aν ναι,πως?

Ευχαριστω? :)

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου με το microsoft Outlook οσο και αν προσπαθησα δεν εβγαλα καμια ακρη....

τοσο με το mail.gr(στο οποιο ειμα συνδρομητης),τοσο με το yahoo οσο και με το hotmail...

την μια διαβαζε τα mail αλλα δεν εστελνε,την αλλη το αντιθετο,την αλλη και γω δεν ξερω τι...

τωρα εχω το outlook express και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

To Outlook υποστηρίζει POP3 και ΙΜΑP mail servers. Επίσης υποστηρίζει το Hotmail μέσω http κάτι όμως που δεν θα ισχύει σε λίγο καιρό. Επομένως, αν δεν υπάρχει κάποια από αυτές τις τρείς δυνατότητες στο email account που έχετε, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mcde (18 Οκτ. 2004 , 21:23)

 

To Outlook υποστηρίζει POP3 και ΙΜΑP mail servers. Επίσης υποστηρίζει το Hotmail μέσω http κάτι όμως που δεν θα ισχύει σε λίγο καιρό. Επομένως, αν δεν υπάρχει κάποια από αυτές τις τρείς δυνατότητες στο email account που έχετε, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα.

 

Για το Ηotmail και το Gmail συγκεκριμενα ξερεις αν εχουν μια ή παρπανω απο αυτες τις δυνατοτητες??Αν οχι,τι πρεπει να κανω για να βλεπω τα mail μου στο Outlook??Nα κανω αλλου νεο λογαριασμο? :o

 

τωρα εχω το outlook express και ησυχασα

Πως το εκανες στο express??

Link to comment
Share on other sites

http://www.freepops.org/en/

 

HTML -> POP Converter

 

Στήνει ένα virtual pop server στο μηχάνημά σας που αναλαμβάνει να μεταφράσει τις σελίδες με τα email σας σε μορφή κατάλληλη για Outlook, Thunderbird, etc.

 

Δουλεύει με Gmail, Hotmail, Yahoo και δεν συμμαζεύεσαι, είναι δωρεάν και crossplatform (παίζει παντού).

 

Εχώ το έχω δοκιμάσει με το gmail και δουλεύει άψογα, τόσο η Linux όσο και η Windows έκδοση, σε συνδιασμό με Thunderbird & Outlook :)

 

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT (18 Οκτ. 2004 , 22:43)

 

http://www.freepops.org/en/

 

HTML -> POP Converter

 

Στήνει ένα virtual pop server στο μηχάνημά σας που αναλαμβάνει να μεταφράσει τις σελίδες με τα email σας σε μορφή κατάλληλη για Outlook, Thunderbird, etc.

 

Δουλεύει με Gmail, Hotmail, Yahoo και δεν συμμαζεύεσαι, είναι δωρεάν και crossplatform (παίζει παντού).

 

Εχώ το έχω δοκιμάσει με το gmail και δουλεύει άψογα, τόσο η Linux όσο και η Windows έκδοση, σε συνδιασμό με Thunderbird & Outlook :)

 

Enjoy

 

Eισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ,αλλα...Εγω δεν βγαζω ακρη... :o :o

Μια που το εχεις δοκιμασει με gmail μπορεις να μου πεις τι ακριβως εκανες? (Και εγω gmail εχω)

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (18 Οκτ. 2004 , 23:09)

 

Eισαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ,αλλα...Εγω δεν βγαζω ακρη... :o :o

Μια που το εχεις δοκιμασει με gmail μπορεις να μου πεις τι ακριβως εκανες? (Και εγω gmail εχω)

Σε ευχαριστω

 

 

Αφού εγκαταστήσεις το πρόγραμμα, σου προσθέτει διάφορα shortcuts στο Start Menu. Κάνε δεξί click πάνω στο FreePOPs (μέσα στο menu FreePOPs) και πάτα properties. Στο target πρέπει να λέει κάτι σαν "C:\Program Files\FreePOPs\freepopsd.exe".

 

Πρόσθεσε στο τέλος ένα -p 110 ώστε να είναι κάπως έτσι:

"C:\Program Files\FreePOPs\freepopsd.exe" -p 110.

 

Πρόσεχε ότι το -p 110 είναι έξω από τα εισαγωγικά ".

 

Μετά τρέχεις το shortcut που μόλις πείραξες. Ανοίγεις το e-mail πρόγραμμα σου και φτιάχνεις ένα νέο λογαριασμό. Για username βάζεις ΌΛΟ σου το e-mail address (μαζί με το @gmail.com στο τέλος), password το password του e-mail σου και για incoming (pop) server βάζεις 127.0.0.1 ή localhost. Για outgoing (smtp) server βάζεις τον server του ISP σου (πχ της forthnet είναι mail.forthnet.gr, της otenet είναι mail.otenet.gr κλπ).

 

Λογικά πρέπει να είσαι έτοιμος, Send & Receive & Enjoy :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT (19 Οκτ. 2004 , 00:17)

 

Αφού εγκαταστήσεις το πρόγραμμα, σου προσθέτει διάφορα shortcuts στο Start Menu. Κάνε δεξί click πάνω στο FreePOPs (μέσα στο menu FreePOPs) και πάτα properties. Στο target πρέπει να λέει κάτι σαν "C:\Program Files\FreePOPs\freepopsd.exe".

 

Πρόσθεσε στο τέλος ένα -p 110 ώστε να είναι κάπως έτσι:

"C:\Program Files\FreePOPs\freepopsd.exe" -p 110.

 

Πρόσεχε ότι το -p 110 είναι έξω από τα εισαγωγικά ".

 

Μετά τρέχεις το shortcut που μόλις πείραξες. Ανοίγεις το e-mail πρόγραμμα σου και φτιάχνεις ένα νέο λογαριασμό. Για username βάζεις ΌΛΟ σου το e-mail address (μαζί με το @gmail.com στο τέλος), password το password του e-mail σου και για incoming (pop) server βάζεις 127.0.0.1 ή localhost. Για outgoing (smtp) server βάζεις τον server του ISP σου (πχ της forthnet είναι mail.forthnet.gr, της otenet είναι mail.otenet.gr κλπ).

 

Λογικά πρέπει να είσαι έτοιμος, Send & Receive & Enjoy :)

 

Eισαι ΘΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (19 Οκτ. 2004 , 00:47)

 

Eισαι ΘΕΟΣ!

 

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigo21 (19 Οκτ. 2004 , 01:22)

 

Sto outlook gia freemail poies einai oi rythmiseis gia ta eiserxomena kai ekserxomena mail?Incoming kai outgoing server enow

 

 

Το freemail έχει δικό του pop & smtp server:

pop.freemail.gr

smtp.freemail.gr

 

Ο smtp server θέλει authentication, οπότε αφού φτιάξεις το account πήγαινε στις ρυθμίσεις του και βάλε smtp server requires authentication (ή κάπως έτσι).

 

Αναλυτικό flashάκι με οδηγίες θα βρεις εδώ (απλά δεν είναι ενημερωμένο και χρησιμοποιεί άλλο smtp server): http://www.asxetos.gr/subjects/subjects.asp?subj=1&path=subjects/monimes_stiles/asxetosxoli&file=asxetosxoli.xml&article=25

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (19 Οκτ. 2004 , 11:39)

 

μπορείς να κάνεισ backup τα εμαιλ σου με το προγραματακι αυτό?

 

 

Φυσικά και μπορείς. Όταν κατεβάζεις τα μηνύματα σου με το Outlook μέσω του FreePOPs, δεν τα σβήνει από το Gmail, αλλά τα κάνει archive. Έτσι πρακτικά έχεις 2 αντίγραφα :) Άμα τώρα θέλεις μπορείς να βάλεις στο outlook την επιλογή leave a copy of each message on the server, έτσι δεν θα στα κάνει ούτε archive, αλλά μόνο mark as read.

 

Εσύ μετά μπορείς να κρατάς backup από το outlook :)

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει αψογα με τα 98 στη δουλεια, ελπιζω και μετα xp στο σπιτι. ενα μεγαλο ευχαριστω και απο μενα Alex. οπως παντα αψογος... :)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ :)

 

Ρίξτε μια ματιά και στο Gmail Drive, μόλις έγραψα ένα αναλυτικό post περί αυτού: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45647

 

Είμαι σίγουρος ότι θα σας ενθουσιάσει :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PropheT (19 Οκτ. 2004 , 14:29)

 

Παρακαλώ :)

 

Ρίξτε μια ματιά και στο Gmail Drive, μόλις έγραψα ένα αναλυτικό post περί αυτού: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45647

 

Είμαι σίγουρος ότι θα σας ενθουσιάσει :o

 

 

ευγε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (23 Οκτ. 2004 , 13:40)

 

Εγω παντως δεν καταφερα να το βαλω ουτε σε thunderbird ουτε σε Outlook :(

 

 

Ακολούθησες τις οδηγίες μου? Τι πρόβλημα συνάντησες?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Otan paw na kanw attach me to yahoo mou leei pws prepei na kanw install ena activeX, alla otan paw na to kanw install den me afini kai etsi prepei na kanw enable ola ta pragmata tou acriveX. However kathe pou paw na kanw attach kati mou zita na to kanw install ti ginete? Episis sto firefox 1 final otan kanw log in sto yahoo den me afini giati mou leei pos o firefox den dexete na parei ta cookies an kai egw exw epilexei na dexete ta cookies. Ti na kanw? Telos otan paw na steilo attachment meto hotmail i na lavw kati mou leei pws den o receiver den tha mporesei na anoixei to attachment opws egw. Yparxei kapoia epilogi gia na anoigw ta attachments? Sas parakalw apantiste mou!!! :o :D :worry: :confused: :wacko: :blink: :alien: :)
Link to comment
Share on other sites

Voitha mas esi prwta kai meta :P

 

Pws? Me to na mas kaneis 1-2 screenshots na doume kai emeis ti akrivws vlepeis kai na se voithisoume na to ftiaxeis ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...