Jump to content

[Επίσημο] Nokia N93


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aλοιμονο σ αυτους που θα δωσουν 700+ ευρω (240 χιλιαδες δραχμες) για ενα ΚΙΝΗΤΟ που θα βγει αντικαταστατης του(ειτε απο την ιδια εταιρεια ειτε απο αλλη) σε λιγοτερο απο ενα διμηνο και με λιγοτερα χρηματα...

 

μαρεσει που στις φωτο το συγκρινουν με το κ800 που εχει σχεδον τα ΜΙΣΑ €....γιατι αραγε?????

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Sta video pou mas edose o Nervous akougetai kai o ixos tou zoumarismatos pou grafetai kai aftos. Isos se ena peribalon me pio dinatous thoribous na mi simbainei afto.

και παλι ομως δεν γινεται συνεχεια να τραβας βιντεο σε χωρους με φασαρια για να μην ακουγεται και τοσο το ζουμ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει ξαναγραφτει,αλλα εδω παραθετω ενα πολυ καλο preview-(οχι review) απο το παγκοσμιο και εγκυροτατο http://www.gsmarena.com για τους φιλους του Nokia Ν93. Enjoy ! :cool:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_n93_photo-review-100.php

Link to comment
Share on other sites

Aλοιμονο σ αυτους που θα δωσουν 700+ ευρω (240 χιλιαδες δραχμες) για ενα ΚΙΝΗΤΟ που θα βγει αντικαταστατης του(ειτε απο την ιδια εταιρεια ειτε απο αλλη) σε λιγοτερο απο ενα διμηνο και με λιγοτερα χρηματα...

 

μαρεσει που στις φωτο το συγκρινουν με το κ800 που εχει σχεδον τα ΜΙΣΑ €....γιατι αραγε?????

 

giati to k800 exei xeiroterh o8onh ,xeirotero logismiko , kai ama deis to video tou einai san tou nokia 6600....(exoun kai sxedon thn idia epe3ergastikh isxy :S ) .. :) giayto kanei kai ta misa lefta... to kalo tou k800 einai oti vgazei kales pix .. .kai exei kai 5 aples leitourgies thlefwnou .. ayta :)

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

giati to k800 exei xeiroterh o8onh ,xeirotero logismiko , kai ama deis to video tou einai san tou nokia 6600....(exoun kai sxedon thn idia epe3ergastikh isxy :S ) .. :) giayto kanei kai ta misa lefta... to kalo tou k800 einai oti vgazei kales pix .. .kai exei kai 5 aples leitourgies thlefwnou .. ayta :)

swstos!!!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για την ποιότητα των φωτογραφιών θυμάστε τι είχε ειπωθεί και για το Ν80, και πόσο βελτιώθηκαν αφότου ήρθε το κινητό στην αγορά.

Πιστεύω ότι με τις πρώτες 1-2 firmware revisions το θέμα με τις φωτογραφίες του Ν93 θα διορθωθεί. Πάντως να πω την αλήθεια, δεν έχω δει δείγματα ούτε από φωτογραφίες ούτε από βίντεο του Ν93.

Το Ν73 δεν πιστεύω να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το Ν93. Και μόνο να συγκρίνει κανείς τα hardware χαρακτηριστικά των φακών των δύο συσκευών, δεν είναι δυνατό να τίθεται αμφιβολία για αυτό το θέμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

giati to k800 exei xeiroterh o8onh ,xeirotero logismiko , kai ama deis to video tou einai san tou nokia 6600....(exoun kai sxedon thn idia epe3ergastikh isxy :S ) .. :) giayto kanei kai ta misa lefta... to kalo tou k800 einai oti vgazei kales pix .. .kai exei kai 5 aples leitourgies thlefwnou .. ayta :)

 

οσον αφορα την οθονη διαφωνω...

 

την σταθεροτητα του λογισμικου του την ξεχνας/σε αντιθεση με τα s60

 

και το βιντεο του ειναι αξιοπρεπεστατο..

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

και το βιντεο του ειναι αξιοπρεπεστατο..

nai .. apo ti wra mexri ti wra ?koita file ... se syggrish panta me to n93....to k800 kalytera na mhn eixe kan video ... apla .. .

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

και το βιντεο του ειναι αξιοπρεπεστατο..

Ίσως θα'πρεπε να επισκεφθείς κανένα οφθαλμίατρο...:)

Σίγουρα έχεις δει βίντεο του Κ800i...;;;:worry:

Ααα,για πες και για τον "φθηνότερο αντικαταστάτη του Ν93,που θα'ρθει και σε ένα δίμηνο..."

 

Θέλω πολύ να τον μάθω...:rolleyes:

 

Βαρέθηκα να ακούω βλακείες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω απογοητευθεί τελείως,συνέχεια την μπαταρία βγάζω για τα κολλήματα(άσε που για να βγει το καπάκι είναι μπελάς).Είχα και εγώ το Ν80 αλλά αυτό το πράγμα δεν το συνάντησα,και κάτι αλλό οι φωτογραφίες του δεν μου είνα και τόσο καθαρές μήπως πρεπει να κανω καμμία ρύθμιση?

 

Επαληθεύω.

 

Μεγάλη συχνότητα κολλημάτων.

Η αφαίρεση της πλάτης είναι "μπελαλίδικη".

Το κούμπωμά της, ομοίως.

 

Η συναρμογή της πλάτης (όταν, δηλαδή, είναι κουμπωμένη) και συγκεκριμένα στο πάνω σημείο (γύρω από την ασφάλεια), είναι κακομελετημένη.

 

Οι φωτογραφίες, όντως, δεν αποτελούν "δυνατό σημείο" της συσκευής (οι κόκοι μου θυμίζουν διαφήμιση γνωστού απορρυπαντικού για πλυντήριο ρούχων...κακία)

Θεωρώ ότι όσο και να μην είναι συγκρίσιμης κατηγορίας, το S/E K800, είναι μακράν καλύτερο στον τομέα της φωτογράφησης.

 

Όμως η συσκευή, στο σύνολό της, είναι δυναμίτης και υπερ-πλήρης σε χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

Οι δε διαστάσεις και ο όγκος, "παίζονται" και εν τέλει, δεν ενοχλούν, ιδιαίτερα.

 

Επιμένω σε κάτι που έχω γράψει και παλαιότερα: οι Κατασκευαστές κάνουν το παιχνίδι τους και παράγουν συσκευές high end, φροντίζοντας, επιτηδευμένα και "πρόστυχα" να θέτουν εκτός "οπλοστασίου" χαρακτηριστικά τα οποία θα θεωρούσαμε δεδομένα.

Ουδέποτε θα "απολαύσουμε" την απόλυτη & κορυφαία (ναυαρχίδα) συσκευή ενός γνωστού Κατασκευαστή, με όλα τα σύγχρονα (ως προς το χ΄ρονο έκδοσής της) χαρακτηριστικά...δυστυχώς.

 

Τέλος, όσον αφορά την αποκλειστική, original, θήκη (ΝΟΚΙΑ CP117 / περίπου €15), ως συνήθως (για ΝΟΚΙΑ), είναι "απαράδεκτη".

 

θεωρώ ότι θα έπρεπε να είναι από δέρμα καλής ποιότητας, πιο μαλακή, χωρίς σκληρή πλάτη, μεγαλύτερο περιθώριο στο flap, μεγαλύτερο πλάτος στο βέλκρο, εσωτερικά ραμένο μεταλικό έλασμα / γάντζο, μεγάλης αντοχής και όσο δύσκαμπτος απαιτείται για να μην παραμορφώνεται και μήκος που να επιτρέπει το σωστό grip ακόμη και σε φαρδιά ζώνη.

 

Όταν η ΝΟΚΙΑ αντιληφθεί το concept της σωστής θήκης, θα είμαστε 3 μέτρα κάτω...

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη εννοείς φίλε...;;;:worry:

Έχει μέσα το κουτί...;;;

 

Όχι, γι΄αυτό κάνω αναφορά στην τιμή.

 

Διατίθεται από τα NOKIA shop (τουλάχιστον...ίσως έχουν φέρει και άλλοι).

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Με'γεια το κινητό πάντως και καλορίζικο...:)

Απο που το αγόρασες...;;;:worry:

 

thx

 

Απευθείας από VODAFONE, την περασμένη εβδομάδα.

 

Διευκρίνιση: προκύπτει από πλεονάσματα αξιών, εταιρικών επιδοτήσεων, ως εκ τούτου, πρακτικά είχε έλάχιστη, τελική τιμή (< 30 €).

 

Αν με ρωτήσεις, το κατά πόσον θα το πλήρωνα ως ιδιώτης (ακόμη και αν είχα την οικονομική άνεση), θα σου απαντήσω ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ.

 

Η επαγγελματική δραστηριότητά μου, όμως, μου επιτρέπει να κάνω τρέλες, χωρίς να θίγω ή να ζημιώνω τον εργοδότη μου. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ναι,για Ν80 πήγαινα,αλλά το Ν93 έχει και 3,2mp,έχει και εκπληκτικό video,μεγαλύτερη οθόνη...Και αφού είναι να δώσω μια φορά πολλά λεφτά,θα τα δώσω τώρα και θα το κρατήσω τουλάχιστον 2 χρόνια...:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι,για Ν80 πήγαινα,αλλά το Ν93 έχει και 3,2mp,έχει και εκπληκτικό video,μεγαλύτερη οθόνη...Και αφού είναι να δώσω μια φορά πολλά λεφτά,θα τα δώσω τώρα και θα το κρατήσω τουλάχιστον 2 χρόνια...:)

 

ΟΡΜΑ JACK KAI TA KOKΚΑΛΑ ΔΙΚΆ ΣΟΥ !!!:up: :yahoo:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι...αν δε βάλουμε το αλάτι και το πιπέρι τώρα, πότε θα το βάλουμε...όταν θα είμαστε ραμολί ;..:lol:

Έχετε δίκαιο...:)

 

Μάλλον θα το παραγγείλω αύριο το πρωί(που θα'μαι μόνος και θα λείπουν οι γονείς μου...:lol: :shifty: )απο το e-shop,θα γλιτώσω και 30 ευρώ και θα'μαι σίγουρος ότι θα έρθει και την επομένη...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκαιο...:)

 

Μάλλον θα το παραγγείλω αύριο το πρωί(που θα'μαι μόνος και θα λείπουν οι γονείς μου...:lol: :shifty: )απο το e-shop,θα γλιτώσω και 30 ευρώ και θα'μαι σίγουρος ότι θα έρθει και την επομένη...;)

 

Έχεις (δόλια) σχέδια, βλέπω και είσαι αποφασιμένος :lol:

 

Μη ξεχάσεις να "χώσεις" και για κάρτα.

 

Το 1GB ενδείκνυται. Για τιμές, θα σε γελάσω (νομίζω ότι "παίζονται"), αλλά με το σκεπτικό της εν γένει επένδυσής σου στο κινητό, αξίζει. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις (δόλια) σχέδια, βλέπω και είσαι αποφασιμένος :lol:

 

Μη ξεχάσεις να "χώσεις" και για κάρτα.

 

Το 1GB ενδείκνυται. Για τιμές, θα σε γελάσω (νομίζω ότι "παίζονται"), αλλά με το σκεπτικό της εν γένει επένδυσής σου στο κινητό, αξίζει. :)

Έχω ήδη πάρει κάρτα...:)

Μια SAMSUNG (Magu) miniSD 2GB 120x.:happy:

Aυτή είναι -> http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2717

 

Τώρα,το κινητό μένει...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη πάρει κάρτα...:)

Μια SAMSUNG (Magu) miniSD 2GB 120x.:happy:

Aυτή είναι -> http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2717

 

Τώρα,το κινητό μένει...;)

 

Υποκλίνομαι Πρίγκηπα :D

 

Καλορίζικο και καλές εγγραφές εύχομαι !

 

Καλό βράδυ / Γιώργος

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...