Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσφατα απεκτησα το νεο κινητο τη ΝΟΚΙΑ αλλα δεν ξερω να εγκαταστησω το αντβιοτικο που εχει.εχω τιμ καρτοκινητη,αλλα σε καποιο σημειο ενω εχω προχωρησει για την εγκατασταση μου βγαζει:συνδεση με,τιμ ιντερνετ,τιμ plus,τιm Gprs,ka. kai de 3erw pio apo ola na epileksw. opoios exei to sugkekrimeno montelo,kai 3ereri,8a xairomoun na mou apanthsei.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον δείκτη ακτινοβολίας sar τι παίζει;

Έχω ακούσει ότι είναι ψηστήρι το κινητό. Αληθεύει ή είναι μόνο φήμες.

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Με τον δείκτη ακτινοβολίας sar τι παίζει;

Έχω ακούσει ότι είναι ψηστήρι το κινητό. Αληθεύει ή είναι μόνο φήμες.

 

Έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα. Βάλε "SAR" στην αναζήτηση για το παρόν topic και θα σου βγάλει ένα κάρο posts.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από σήμα το τηλέφωνο είναι κορυφή! Στο σπίτι μου ενώ άλλα κινητά ίσα που πιάνουν και μιλάς δε μιλάς το Ν73 πιάνει full και 3G! Μάλιστα στις 5-6 μέρες που το έχω σχεδόν μόνιμα είναι σε 3G mode, μόνο σε δύσκολα σημεία γυρνά σε GSM.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα νεο σχετικα με wifi στο ν73? αυτό λέτε να κάνει?? http://www.amazon.com/Generation-Spectec-802-11b-Smartphones-Laptops/dp/B000BYR972#moreAboutThisProduct
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Ta ixeia telika einai athlia... Polu prima o ixos kai katholou mpasso. Sta akoustika i entasi einai metriotati kai ekei leipei to mpasso. H camera merikes fores vgazei tis fotografies katamaures, kai mallon prokeite gia provlima tou kleistrou.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Ta ixeia telika einai athlia... Polu prima o ixos kai katholou mpasso. Sta akoustika i entasi einai metriotati kai ekei leipei to mpasso. H camera merikes fores vgazei tis fotografies katamaures, kai mallon prokeite gia provlima tou kleistrou.

 

χειροτερο απο το Ν70?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι υπαρχουν mini-sd με ενσωματομενο wifi.

Υποστηριζεται απο το Ν73 ?

Just my 2 cents

 

Κάρτες που ενσωματώνουν wifi μπαίνουν μόνο σε υποδοχές SDIO.

Τέτοιες υποδοχές είναι κοινές στα ppc, αλλά όχι στα κινητά της nokia, ούτε και στο n73 συνεπώς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Ta ixeia telika einai athlia... Polu prima o ixos kai katholou mpasso. Sta akoustika i entasi einai metriotati kai ekei leipei to mpasso. H camera merikes fores vgazei tis fotografies katamaures, kai mallon prokeite gia provlima tou kleistrou.

 

Allo kai ayto....emena einai tzami

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

και εμένα είναι τζάμι :)

 

κι εμένα ρε παιδιά μια χαρά είναι.

 

όχι μόνο τζάμι ... κρύσταλο ... :)

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Ta ixeia telika einai athlia... Polu prima o ixos kai katholou mpasso. Sta akoustika i entasi einai metriotati kai ekei leipei to mpasso. H camera merikes fores vgazei tis fotografies katamaures, kai mallon prokeite gia provlima tou kleistrou.

 

Allo kai ayto....emena einai tzami

 

Afora prosopiki apopsi. Sta hands free gia na exw ikanopoihtiki entasi prepei ston isostathmisti na ta ola sto terma. sta akoustika pantos to N70 itan sigoura kalitero.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

 

 

Afora prosopiki apopsi. Sta hands free gia na exw ikanopoihtiki entasi prepei ston isostathmisti na ta ola sto terma. sta akoustika pantos to N70 itan sigoura kalitero.

 

kleise ta 3d ringtones ean to eheis anoihto ok?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα προχθες απο τον γερμανο εδω στα χανια και μου εδειξε μια θηκη bodyglove για n73.καλη φαινοταν μπορει να παω να την παρω μεθαυριο.:)

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα πριν από λίγο από το Γερμανό στα 11,90 ευρώ.

Είναι πολύ καλή, την προτείνω.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Και αυτες οι θηκες ποσο πιο ογκοδες το κανουν?

Μπορεις να χρησιμποποιησεις ολα τα κουμπια μεσα απο την θηκη ?

Το κλοιστρο ανοιγει με την θηκη? Ο φακος φυσικα δεν καλυπτεται απο διαφανης υλικα ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει καμια δεκαρια σελιδες απο το forum αυτο γιατι ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο. Εχω δει ομως οτι εχει αρκετα προβληματακια οπως:

1. χαλαρο joystick

2. μηνυματα "μνημη πληρης"

3. artifacts στις φωτογραφιες

4. προβληματα στη φωνητικη κληση

5. κολληματα απο το symbian

6. κολληματα στο ξυπνητηρι οταν εχεις μηνυμα

7. χαμηλη ποιοτητα ηχου στα ηχεια

 

Θελω να ρωτησω αν τελικα αξιζει να το παρει κανεις. Το εχει μετανιωσει κανενας, και αν ναι για ποιο λογο? Ειναι αρκετα λεφτα για να κανω παλι αγορα στα τυφλα οπως με το προηγουμενο μου κινητο.

 

Επισης, βγαζει αλλα προβληματα εκτος απο αυτα?

 

Τελος, τα κινητα που δινουν τωρα στα καταστηματα ειναι αναβαθμισμενα ή θα πρεπει να κανω υστερα την αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και αυτες οι θηκες ποσο πιο ογκοδες το κανουν?

Μπορεις να χρησιμποποιησεις ολα τα κουμπια μεσα απο την θηκη ?

Το κλοιστρο ανοιγει με την θηκη? Ο φακος φυσικα δεν καλυπτεται απο διαφανης υλικα ετσι ?

 

Είναι αρκετά πιο ογκώδες αλλά προστατευμένο και ασφαλές.

Χρησιμοποιείς όλα τα κουμπιά από τη θήκη (καλύπτονται από διαφανές πλαστικό) εκτός από τα πλαϊνά και το joystick φυσικά που δεν είναι καλυμμένα.

Το κάλυμμα της κάμερας ανοίγει κανονικά και φυσικά ο φακός δεν καλύπτεται από διαφανές πλαστικό.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει καμια δεκαρια σελιδες απο το forum αυτο γιατι ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο. Εχω δει ομως οτι εχει αρκετα προβληματακια οπως:

1. χαλαρο joystick

2. μηνυματα "μνημη πληρης"

3. artifacts στις φωτογραφιες

4. προβληματα στη φωνητικη κληση

5. κολληματα απο το symbian

6. κολληματα στο ξυπνητηρι οταν εχεις μηνυμα

7. χαμηλη ποιοτητα ηχου στα ηχεια

 

Θελω να ρωτησω αν τελικα αξιζει να το παρει κανεις. Το εχει μετανιωσει κανενας, και αν ναι για ποιο λογο? Ειναι αρκετα λεφτα για να κανω παλι αγορα στα τυφλα οπως με το προηγουμενο μου κινητο.

 

Επισης, βγαζει αλλα προβληματα εκτος απο αυτα?

 

Τελος, τα κινητα που δινουν τωρα στα καταστηματα ειναι αναβαθμισμενα ή θα πρεπει να κανω υστερα την αναβαθμιση?

 

Ευχαριστω!

 

 

Αξίζει και με το παραπάνω.Το έχω ενάμησι μήνα και είμαι υπερευχαριστημένος.

Το πρώτο πραγμα που θα προσέξεις αν το πάρεις ειναι η φοβερή οθόνη που έχει.Μετά η κάμερα και σιγα-σιγά και όλα τα άλλα.

Στο προτείνω με κλειστα μάτια.

Υ.Γ.Η μπαταρία άψογη.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα η μπαταρία και η οθόνη είναι οι κυριώτεροι λόγοι που δε θα το μετανιώσω. Και από την κάμερα (ημέρα) είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είναι τρεις λόγοι που μέχρι τώρα με είχαν απογοητεύσει σε προηγούμενα κινητά και είχα μετανιώσει για την αγορά τους.

 

Από τα υπόλοιπα μπορεί από τη μια το joystick να έχει κάπως χαλαρή αίσθηση αλλά από την άλλη είναι πολύ άνετο και δεν κουράζει, Εμένα μου αρέσει έτσι.

Τα artifacts είναι θέμα λήψης και θέματος αλλά όταν υπάρχουν, βγαίνουν στα πολύ σκοτεινά σημεία (νύχτα) και είναι σε σημεία που ούτως ή άλλως θα ήταν κατάμαυρα και διορθώνονται εύκολα στο photoshop. Αν ξέρετε κανένα κινητό που μετά η φωτό του δε θέλει επεξεργασία να μου το πείτε.

Τα ηχεία μπορεί να είναι κάπως πρίμα αλλά μπορείς να αυξήσεις τα μπάσα και η διαφορά είναι αισθητή. Πάντως δεν έχω ακούσει και καλύτερα με μεγάλη διαφορά. Το να μιλάμε για "ποιότητα" σε τέτοιο μέγεθος ηχείων εδώ που τα λέμε το βρίσκω κάπως γελοίο. Κόλλημα δε μου έτυχε κανένα. Αν γράφαν όλοι που δεν έφαγαν κόλλημα θα σχημάτιζες διαφορετική γνώμη αλλά συνήθως (και λογικό είναι) γράφουν αυτοί που έχουν το πρόβλημα.

 

Ποιο θα το ανταγωνιστεί; Κάποιο που βγάζει 5% καλύτερες φωτογραφίες ή ακούγεται 10% καλύτερα; Μόλις τα βάλεις δίπλα δίπλα και δείς την οθόνη του Ν73 θα ζηλέψεις. Είναι σίγουρο.

Δεν το μετανιώνω με τίποτα. Είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ως τώρα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μιας και το είχα πάει για βλάβη λέτε να μου το αναβάθμισαν κιόλας; Ποια είναι η πρωτότυπη έκδοση λογισμικού και πώς βρίσκουμε ποια έχει τώρα το κινητό μας; Τι πατάμε;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, είναι από τα καλύτερα κινητά που μπορείς να πάρεις παρά τα σοβαρά προβλήματα στο λογισμικό του.

 

» Οθόνη, μπαταρία, λήψη απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑ!

 

» Φωτογραφική κορυφαία για κινητό.

 

» Λογισμικό πολύ, πρωτότυπο, χρήσιμο αλλά και γεμάτο bugs και μερικές σημαντικές ελλείψεις).

(πχ ωραίος photo editor, πρωτότυπο το muvee αλλά δεν μπορείς να έχεις προσωπικά αρχεία στην έκθεση)

 

Τα ηχεία είναι δυνατά και καλά για το μέγεθος τους (μέγεθος τρανζίστορ). Αν τώρα κάποιος περιμένει να παίζουν σαν επιτραπέζιο στερεοφωνικό...

___________________

 

Περί λογισμικού:

 

Το πρόβλημα με τη φωνητική κλήση διορθώνεται αν έχεις το τηλέφωνο στα Αγγλικά. Ωστόσο τότε σου διαβάζει τα ονόματα του καταλόγου με Αγγλική προφορά και χαμηλότερη ένταση (η Ελληνική φωνή είναι πιο δυνατή, τι περίεργο... :p).

 

Άλλο πρόβλημα είναι πως όταν πας να σβήσεις ένα email κολλάει και κλείνει η εφαρμογή των μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εκδοση 2.0628.0.0.1

Πατας *#0000#

 

Τελικά μου το αναβάθμισαν κιόλας. Έχω την 0.0.3 αλλά δεν κατάλαβα καμιά διαφορά γιατί δε μου είχαν τύχει κολλήματα και με την παλιά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...