Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia den xero na katevaso to full screen sas parakalo as to vali kapio pedi san sinimeno arxio kai na to apothikefso kai na to stilo sto tilefono moy tha me ypoxreosete sas parakalo

 

στείλε μου το mail σου.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη ειμαι αναμεσα στο Ν73 και το SE Κ800 πηγα σημερα σε ενα Γερμανο να τα επεξεργαστω.

Σιγουρα ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο με τελεια οθωνη και πολλες δυνατοτητες αλλα μεσα σε 10-15 λεπτα που το δουλεψα προλαβε να μου κολησει 2 φορες!!!!!!!!!!:mad: :( :worry:

Καθολου καλο αυτο!

Την πρωτη οταν τραβηξα μια φωτο και πηγα να βγω με "C" απο το menou και τη 2η δεν θυμαμαι (νομιζω αλλαξα theme h profile)

Γενικα ειναι πολυ ευκολο να κολησει ενα symbian κινητο?

ρωταω γιατι δεν ειχα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα mini sd, ή η μεγαλύτερη είναι στο 1 gb.

υπαρχει μεχρι 2giga

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει πολλά και απαράδεκτα προβλήματα.

 

Πχ η φωνητική κλήση δούλεψε μόνο την 1η μέρα και μετά τέρμα. Σε κάποιους αριθμούς δούλευε σε κάποιους όχι και σταδιακά σε κανέναν. Το έχω επιβεβαιώσει και με άλλους ιδιοκτήτες του κινητού. Δηλαδή αυτό που μου πρόσφερε το low end, 3310 μου πριν 6 χρόνια δεν το προσφέρει το high end μου (και πανάκριβο) N73 το 2006!!!!! Δεν διορθώνεται ούτε με format!!!

 

Ακόμη οι εφαρμογές του σκάνε πιο συχνά και από τα Windows 95. Έλεος δηλαδή, έφυγα από windows mobile 2003 πιστεύοντας ότι δεν υπάρχει χειρότερο. Έλα όμως που στα windows mobile τίποτα δεν έσκαγε, απλά καθυστερούσε...

Και αφού βρε τσίπηδες δεν βάζετε RAM στο μηχάνημα γιατί δεν το βάζετε να κάνει ένα pagefile στη κάρτα μνήμης αντί να κλείνει τις εφαρμογές χωρίς προειδοποίηση;

 

Τέλος το κινητό αρνείται πια να κάνει backup μέσα από τη PC suite.

 

Yap, είναι ένα πολύ καλό αλλά και προβληματικό κινητό!

 

ΥΣ. Χάθηκε να βάλουν μια επιλογή για τη συμπίεση του jpeg στις φωτογραφίες; Έχει ξεσκιστεί στα artifacts στα σκοτεινά σημεία!

ΥΣ2. Sorry αν ακούγομαι αυστηρός αλλά όταν δίνεις 500 ευρώ για ένα τηλέφωνο ζητάς τουλάχιστον να δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει πολλά και απαράδεκτα προβλήματα.

 

Πχ η φωνητική κλήση δούλεψε μόνο την 1η μέρα και μετά τέρμα. Σε κάποιους αριθμούς δούλευε σε κάποιους όχι και σταδιακά σε κανέναν. Το έχω επιβεβαιώσει και με άλλους ιδιοκτήτες του κινητού. Δηλαδή αυτό που μου πρόσφερε το low end, 3310 μου πριν 6 χρόνια δεν το προσφέρει το high end μου (και πανάκριβο) N73 το 2006!!!!! Δεν διορθώνεται ούτε με format!!!

 

Ακόμη οι εφαρμογές του σκάνε πιο συχνά και από τα Windows 95. Έλεος δηλαδή, έφυγα από windows mobile 2003 πιστεύοντας ότι δεν υπάρχει χειρότερο. Έλα όμως που στα windows mobile τίποτα δεν έσκαγε, απλά καθυστερούσε...

Και αφού βρε τσίπηδες δεν βάζετε RAM στο μηχάνημα γιατί δεν το βάζετε να κάνει ένα pagefile στη κάρτα μνήμης αντί να κλείνει τις εφαρμογές χωρίς προειδοποίηση;

 

Τέλος το κινητό αρνείται πια να κάνει backup μέσα από τη PC suite.

 

Yap, είναι ένα πολύ καλό αλλά και προβληματικό κινητό!

 

ΥΣ. Χάθηκε να βάλουν μια επιλογή για τη συμπίεση του jpeg στις φωτογραφίες; Έχει ξεσκιστεί στα artifacts στα σκοτεινά σημεία!

ΥΣ2. Sorry αν ακούγομαι αυστηρός αλλά όταν δίνεις 500 ευρώ για ένα τηλέφωνο ζητάς τουλάχιστον να δουλεύει...

Δεν ακούγεσαι αυστηρός αλλά μάλλον υπερβολικός.

 

Κατ’ αρχήν θα πρέπει να διαχωρίσεις τα προβλήματα που «έχει» από λειτουργίες που θα επιθυμούσες να έχει.

 

Σε δεύτερη φάση ίσως θα έπρεπε να επισκεφτείς ένα Nokia Shop για τα προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι αναμεσα στο Ν73 και το SE Κ800 πηγα σημερα σε ενα Γερμανο να τα επεξεργαστω.

Σιγουρα ειναι παρα πολυ ωραιο κινητο με τελεια οθωνη και πολλες δυνατοτητες αλλα μεσα σε 10-15 λεπτα που το δουλεψα προλαβε να μου κολησει 2 φορες!!!!!!!!!!:mad: :( :worry:

Καθολου καλο αυτο!

Την πρωτη οταν τραβηξα μια φωτο και πηγα να βγω με "C" απο το menou και τη 2η δεν θυμαμαι (νομιζω αλλαξα theme h profile)

Γενικα ειναι πολυ ευκολο να κολησει ενα symbian κινητο?

ρωταω γιατι δεν ειχα ποτε!

 

Ναι σε γενικες γραμμες ολα τα symbian με τις πρωτες εκδοσεις εχουν αρκετα κολληματα.Ομως το Ν73 χωρις υπερβολη δεν μου εχει κολλησει ΠΟΤΕ 1 μηνα που το εχω και του κανω και αρκετη χρηση και γενικα ουτε ενα προβλημα δεν εχω.Τιποτα αποτι αναφερουν παιδια με τα δικα τους στο forum...Τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Κατ’ αρχήν θα πρέπει να διαχωρίσεις τα προβλήματα που «έχει» από λειτουργίες που θα επιθυμούσες να έχει.

Μα φωνητική κλήση έχει αλλά δεν δουλεύει! Το μόνο που ανέφερα ότι θα πρέπει να έχει ήταν στο υστερόγραφο. Όλα τα υπόλοιπα που είπα είναι προβλήματα.

 

Σε δεύτερη φάση ίσως θα έπρεπε να επισκεφτείς ένα Nokia Shop για τα προβλήματα.

Για να μου κάνουν format - firmware update, να χάσω μερικές ώρες από τη ζωή μου και ενώ έχω το κινητό μονάχα 5 μέρες. Από το κατάστημα στο συνεργείο δηλαδή...

 

@asmodeus

Δηλαδή δεν σου έχει κλείσει ποτέ χωρίς λόγο την έκθεση ή την κάμερα; Μπορείς να τηλεφωνήσεις σε οποιαδήποτε επαφή σου με φωνητική κλήση;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα φωνητική κλήση έχει αλλά δεν δουλεύει! Το μόνο που ανέφερα ότι θα πρέπει να έχει ήταν στο υστερόγραφο. Όλα τα υπόλοιπα που είπα είναι προβλήματα.

 

Για να μου κάνουν format - firmware update, να χάσω μερικές ώρες από τη ζωή μου και ενώ έχω το κινητό μονάχα 5 μέρες. Από το κατάστημα στο συνεργείο δηλαδή...

 

@asmodeus

Δηλαδή δεν σου έχει κλείσει ποτέ χωρίς λόγο την έκθεση ή την κάμερα; Μπορείς να τηλεφωνήσεις σε οποιαδήποτε επαφή σου με φωνητική κλήση;;;

 

ούτε εγώ έχω κανένα απο τα παραπάνω προβλήματα η μαλων δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.:) το οτι ακουγοντε μόνο παράπονά δεν σημαίνει οτι όλα τα n73 είναι μάπα, όποιος δεν έχει κανένα πρόβλημα με το κινητό δεν βγαίνει να το φωνάζει, όποιος έχει ώμος...

γιαυτό υπάρχουν τα forum.:help:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει πολλά και απαράδεκτα προβλήματα.

 

Πχ η φωνητική κλήση δούλεψε μόνο την 1η μέρα και μετά τέρμα. Σε κάποιους αριθμούς δούλευε σε κάποιους όχι και σταδιακά σε κανέναν. Το έχω επιβεβαιώσει και με άλλους ιδιοκτήτες του κινητού. Δηλαδή αυτό που μου πρόσφερε το low end, 3310 μου πριν 6 χρόνια δεν το προσφέρει το high end μου (και πανάκριβο) N73 το 2006!!!!! Δεν διορθώνεται ούτε με format!!!

 

Ακόμη οι εφαρμογές του σκάνε πιο συχνά και από τα Windows 95. Έλεος δηλαδή, έφυγα από windows mobile 2003 πιστεύοντας ότι δεν υπάρχει χειρότερο. Έλα όμως που στα windows mobile τίποτα δεν έσκαγε, απλά καθυστερούσε...

Και αφού βρε τσίπηδες δεν βάζετε RAM στο μηχάνημα γιατί δεν το βάζετε να κάνει ένα pagefile στη κάρτα μνήμης αντί να κλείνει τις εφαρμογές χωρίς προειδοποίηση;

 

Τέλος το κινητό αρνείται πια να κάνει backup μέσα από τη PC suite.

 

Yap, είναι ένα πολύ καλό αλλά και προβληματικό κινητό!

 

ΥΣ. Χάθηκε να βάλουν μια επιλογή για τη συμπίεση του jpeg στις φωτογραφίες; Έχει ξεσκιστεί στα artifacts στα σκοτεινά σημεία!

ΥΣ2. Sorry αν ακούγομαι αυστηρός αλλά όταν δίνεις 500 ευρώ για ένα τηλέφωνο ζητάς τουλάχιστον να δουλεύει...

Eμένα δουλεύει άψογα....Είναι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με το Ν70....Οι μηχανικοί της ΝΟΚΙΑ δουλεύουν συνεχώς και εξελίσσουν σε βέλτιστο βαθμό τα συστήματά των symbian κινητών και γενικότερα. Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο για την τελευταία τους δουλεία στο Ν73, το οποίο είναι και το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ (από καταβολής) σε σχέση παντα και με το μεγεθός του...:happy:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, μονο bugs βρισκω. (σε καθημερινη βαση)

 

Pola bugs lemee!!!:ninja:

 

Aντε να περιμένουμε το επόμενο firmware να δούμε τι θα γίνει και με τα bugs!!!

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθώνεται ούτε με format!!!

 

Ακόμη οι εφαρμογές του σκάνε πιο συχνά και από τα Windows 95.

 

Και αφού βρε τσίπηδες δεν βάζετε RAM στο μηχάνημα γιατί δεν το βάζετε να κάνει ένα pagefile στη κάρτα μνήμης αντί να κλείνει τις εφαρμογές χωρίς προειδοποίηση;

 

ΥΣ. Χάθηκε να βάλουν μια επιλογή για τη συμπίεση του jpeg στις φωτογραφίες; Έχει ξεσκιστεί στα artifacts στα σκοτεινά σημεία!

 

Τσ, τς, τς, απορώ με όλα τα παραπάνω πως δεν σε έχει προσλάβει ακόμα η μητρική ΝΟΚΙΑ ως αρχιμηχανικό στο τμήμα σχεδιασμού...:X

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν με προσλάμβανε τα κίνητά της θα λειτουργούσαν.

 

Πχ σε εσένα καμία φωτό δεν έχει artifacts (τετραγωνάκια) στα σκοτεινά και/ή ομογενούς χρώμματος σημεία;; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το Ν73 πόσο έχει τώρα στα Nokia Shop...;;;:worry:

 

Δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι απο την ημερομηνια κυκλοφοριας του ,495€.

Αν εχει καποιος νεοτερη πληροφορηση ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι απο την ημερομηνια κυκλοφοριας του ,495€.

Αν εχει καποιος νεοτερη πληροφορηση ...

Ευχαριστώ...:)

Νervous,αν απενεργοποιήσει κάποιος το 3G απο το Ν73,το SAR του,κατεβαίνει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...:)

Νervous,αν απενεργοποιήσει κάποιος το 3G απο το Ν73,το SAR του,...;;;:worry:

 

nai,κατεβαίνει σε πιο φυσιολογικά επίπεδα

mobile is my middle name
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σχετικα με το ν73 επειδη με ενδιαφερει να το αγορασω μπορει καταρχην να περασει καποιος τον τηλ του καταλογο στην καρτα μνημης?επισης οταν ειναι κλειστο το ξυπνητηρι χτυπαει?τελος υπαρχει καμια θηκη που να μην το "χοντραινει" πολλη?(διαφανη απο πλαστικο).αναμενω απαντησεις απο οσουσ ξερουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει βγαλει ποτε !μνημη πληρης κλειστε καπιες εφαρμογες! ενω δεν ειναι καμια εφαρμογη ανοικτη???

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πληροφορια :)

Με αναβάθμιση λογισμικού,δεν θα έχει τέτοια προβλήματα...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει βγαλει ποτε !μνημη πληρης κλειστε καπιες εφαρμογες! ενω δεν ειναι καμια εφαρμογη ανοικτη???

Χανει μνήμη με αποτέλεσμα όταν το λέει αυτά να μήν έχει πολύ μνήμη ελέυθερη (7 mb περίπου).

 

Ενώ μετά από επανεκίνιση έχει 20mb περίπου.

 

Reboot -are.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...