Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοβάμαι στο δικό μου τηλέφωνο η αναμονή δεν είναι η αναμενόμενη. Με πλήρη φόρτιση όταν "πέσει" μια παύλα η μπαταρία και μείνει με τις 6, η έκτη μετά από λίγα λεπτά χάνεται και μένουν 5. Αυτό αν π.χ. έχω ανοιχτό τον πλοηγό ιντερνετ του τηλεφώνου και ανοίγω σελίδες. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

 

'Εχω την εντύπωση πως το ίδιο κατάλαβα κι εγώ.

Βέβαια το είδα χτες μετά την πρώτη φόρτιση που του έκανα και περιμένω να το διαπιστώσω όταν το ξαναφορτίσω.

Αν και σε μένα δεν το έκανε κατά τη διάρκεια πλοήγησης αλλά σε κατάσταση αναμονής.

Θα το ξανατσεκάρω και θα γράψω.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Ίσως οι φίλοι που το έχουν περισσότερο καιρό μπορούν να μας δώσουν καλίτερη απάντηση.

:cool:

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι στο δικό μου τηλέφωνο η αναμονή δεν είναι η αναμενόμενη. Με πλήρη φόρτιση όταν "πέσει" μια παύλα η μπαταρία και μείνει με τις 6, η έκτη μετά από λίγα λεπτά χάνεται και μένουν 5. Αυτό αν π.χ. έχω ανοιχτό τον πλοηγό ιντερνετ του τηλεφώνου και ανοίγω σελίδες. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

 

 

Παιδια απο την πρωτη φορτιση το παρατηρησα αυτο ! Η 1η παυλα μου κραταει

περιπου 35 ωρες !οι υπολοιπες το πολυ 15 ολες μαζι !!! μετα απο περιπου 23 μερες φορτισης - αποφορτισης , εχω διαπιστωση οτι εχει ανεβει η αυτονομιατου !!! μεχρι προχτες κραταγε το πολυ 50 ωρες (οχι σαβατοκυριακα) και τωρα βλεπω οτι μου κρατησε 3 ολοκληρες!!! μερες με την χρηση που του κανω !!! (μιλαω 40-50 λεπτα κατα μεσο ορο και δουλευω και το office καθημερινα ).

ελπιζω να ανεβει ακομα λιγο γιατι αμα σε πιασει τελευταια παυλα ενω μιλας ειναι δυσκολα τα πραγματα !!!

kata τα αλλα κανα δυο φορες εκανε restart γιατι του εβγαζα τα ματια !!!

το εχω σε 3G mode παντα και καμια φορα κανω και video κληση.

ειμαι ευχαριστημενος προς το παρον !!!??? στο μελλον θα δουμε!!:O :O :O :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η καινουργια εκδοση FW ειναι διαθεσιμη?δηλ αμα παω στην νοκια και τους πω για αναβαθμιση θα την εχουν???

 

ΝΑΙ.......................................!!!!!!:)

:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενας τροπος να μπορουμε να στην εκθεση να μην εμφανιζονται εικονες και βιντεο που δεν θελουμε υπαρχει ??????? το crypto κλειδωνει ορισμενα αρχεια δεν υπάρχει κανενας τροπος να κλειδωνει ολοκληρος φακελος με τα περιεχομενα του ????????

Ενας φακελος prive τι ειναι ???? γιατι δεν μπορω να τον δω μεσα απο το pc ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

*#06# einai ok

για την εκθεση δεν ξερει κανενας τιποτα ????? μεγαλη παπα***ρια αυτο να φαινονται ολα φορα παρτιδα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κανεις FW update τα αρχεια που εχεις μεσα στο κινητο λ.χ εικονες,βιντεο...... σβηνονται???ροταω γτ δεν ειχα ποτε ξανα νοκια και δεν γνωριζω απο αναβαθμισεις!

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κανεις FW update τα αρχεια που εχεις μεσα στο κινητο λ.χ εικονες,βιντεο...... σβηνονται???ροταω γτ δεν ειχα ποτε ξανα νοκια και δεν γνωριζω απο αναβαθμισεις!

 

Σβήνονται ΟΛΑ τα αρχεία που έχουν αποθηκευτεί στη μνήμη του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λογικα αμα εχεις αποθηκευσει ολα σου τα δεδομενα στην καρτα μνημης,τη βγαλεις και κανεις αναβαθμιση δε θα υπαρχει προβλημα ε?Θα στα βγαζει ολα κανονικα?
Agrinio City:shoot:
Link to comment
Share on other sites

re pedia ti pezi me to xipnitiri otan to exo klisto merikes fores den ktipai toxi paratirisi kanena pedi auto ;

 

Se emena moy to kanei alla kano ena kolpo tora opote vazo xypnitiri to vazo kai htypaei mia fora prin koimitho kai to proi htypaei kanonika

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αν θες σιγουρα να χτυπησει το ξυπνητηρι μπορεις να το βαλεις και σε λειτουργεια "εκτος συνδεσης" (για να αποφυγεις κλησεις/μηνυματα)

Αυτο κανω εγω για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

xerete re pedia giati to kani ayto to xipnitiri otan to exome klisto ; pos mporo na to ftiaxo ; tha ftiaxi me kapia anavathmisi ; sos

 

re pedia signomi ala den xero na katevaso to fs caller apo to to gnosto magazaki sas parakalo an mpori kapios filos na mou to stili sto mail mou pou eine mpekatsa61@yahoo.gr . tha eime ipoxreos efxaristo para poli .

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σιγουρα να χτυπησει το ξυπνητηρι μπορεις να το βαλεις και σε λειτουργεια "εκτος συνδεσης" (για να αποφυγεις κλησεις/μηνυματα)

Αυτο κανω εγω για σιγουρια.

 

Παρεμποδίζουν οι κλήσεις και τα γραπτά μηνύματα τη λειτουργία του ξυπνητηριού ;

Πώς είναι δυνατόν κάτι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

Aπλά στο λέει γιατί φυσικά καταλαβαίνει πως κλείνεις το κινητό σου για να μην σε ενοχλούν για αυτό και σου προτείνει το προφίλ εκτός σύνδεσης. Το κινητό είναι ανοιχτό αλλά δεν δέχεται κλήσεις οπότε και το ξυπνητήρι θα χτυπήσει. Παιδιά μια παράκληση για όσους γράφουν με greeklish. Προσπαθήστε με τα ελληνικά γιατί είναι πολύ κουραστικό.
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Το μικρόφωνο είχε πρόβλημα από την αρχή αλλά μου πήρε 4-5 μέρες να το καταλάβω. Το έδωσα πίσω και μου είπαν ότι πάει για αντικατάσταση αλλά λόγω μεγάλης ζήτησης θα έρθει σε 7 εργάσιμες μέρες (νέα επινόηση αυτή με τις "εργάσιμες" μέρες). Τη Δευτέρα κλείνω 14 συνολικά μέρες. Αν δε δω φως μέχρι το μέσο της επόμενης βδομάδας τι προτείνετε να κάνω; - για να μην αρχίσω τους βανδαλισμούς. :kill:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες απορια. Πηρα το κινητο χτες και μεχρι στιγμης ολα καλα. Εκτος απο το παρακατω.

 

Οταν ανοιγω καμερα, τα βλεπω ολα απο την οθονη του κινητου, σαν να εχουν ενα ελαφρυ μπλε φιλτρο. Που μαλιστα δεν ειναι σταθερο αλλα εναλλασεται (για κλασματα του δευτερολεπτου) με οπως θα επρεπε να τα βλεπω κανονικα.

 

Οι φωτογραφιες ομως βγαινουν σωστες.

 

Δε μου φαινεται φυσιολογικο, το χει ακουσει κανεις σας ; Οι ρυθμισεις της καμερας ειναι οι εργοστασιακες. Πειραξα λιγο μερικες μηπως δω διαφορα, αλλα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες απορια. Πηρα το κινητο χτες και μεχρι στιγμης ολα καλα. Εκτος απο το παρακατω.

 

Οταν ανοιγω καμερα, τα βλεπω ολα απο την οθονη του κινητου, σαν να εχουν ενα ελαφρυ μπλε φιλτρο. Που μαλιστα δεν ειναι σταθερο αλλα εναλλασεται (για κλασματα του δευτερολεπτου) με οπως θα επρεπε να τα βλεπω κανονικα.

 

Οι φωτογραφιες ομως βγαινουν σωστες.

 

Δε μου φαινεται φυσιολογικο, το χει ακουσει κανεις σας ; Οι ρυθμισεις της καμερας ειναι οι εργοστασιακες. Πειραξα λιγο μερικες μηπως δω διαφορα, αλλα τα ιδια.

ola ta n73 to kanoune se hamilo fotismo (exo tin mera den moy to kanei) se esena to kanei kai tin imera??

 

xerete re pedia giati to kani ayto to xipnitiri otan to exome klisto ; pos mporo na to ftiaxo ; tha ftiaxi me kapia anavathmisi ; sos

 

pio pano soy eipa pos na to apofygeis ayto! ehei kolpaki

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ola ta n73 to kanoune se hamilo fotismo (exo tin mera den moy to kanei) se esena to kanei kai tin imera??
Τωρα εχει συνεφα και το κανει. Χτες μεσα στο σπιτι με αρκετο φως παλι το εκανε. Σε καποιες φασεις ειναι σα να προσπαθει να ρυθμισει την ισορροπια λευκου, και στην προσπαθεια φτιαχνουν α χρωματα στιγμιαια. Αλλα γενικα ειναι σα να χει γαλαζιο φιλτρο. Μου κανει εντυπωση που εχει τοση διαφορα με τις φωτογραφιες που βγαζει, οι οποιες (στις ιδιες συνθηκες φωτισμου -συν το φλασακι) ειναι μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχει συνεφα και το κανει. Χτες μεσα στο σπιτι με αρκετο φως παλι το εκανε. Σε καποιες φασεις ειναι σα να προσπαθει να ρυθμισει την ισορροπια λευκου, και στην προσπαθεια φτιαχνουν α χρωματα στιγμιαια. Αλλα γενικα ειναι σα να χει γαλαζιο φιλτρο. Μου κανει εντυπωση που εχει τοση διαφορα με τις φωτογραφιες που βγαζει, οι οποιες (στις ιδιες συνθηκες φωτισμου -συν το φλασακι) ειναι μια χαρα.

 

 

και μενα το κανει αλλα απο την στιγμη που τραβαει αρκετα καλες φοτο δεν με απασχολει και τοσο;) το μονο που μου σπαει λιγο τα νευρα ειναι οτι οταν τραβαω βιντεο κανει ενα πραγμα σαν φυσιγμα και αναγκαζομαι και χαμηλωνω την ενταση.μηπως το αντιμετωπιζει και κανενας αλλος αυτο:blink: ??

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και μενα το κανει αλλα απο την στιγμη που τραβαει αρκετα καλες φοτο δεν με απασχολει και τοσο;) το μονο που μου σπαει λιγο τα νευρα ειναι οτι οταν τραβαω βιντεο κανει ενα πραγμα σαν φυσιγμα και αναγκαζομαι και χαμηλωνω την ενταση.μηπως το αντιμετωπιζει και κανενας αλλος αυτο:blink: ??

 

Ναι και εγω το ιδιο προβλημα εγω στην αναπαραγωγη των βιντεο.

Επισης μου κολλαει πολλες φορες οταν ανοιγω την εφαρμογη "Καμερα" για να βγαλω φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...