Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia kai xara paidia.prin arxisete na vrizete pou den grafw me ellinikous xaraktires , prepei na sas pw oti eimai stin kina kai einai adynaton na grapsw ellinika.egw irtha stin kina me to kinitaki mou to n80 kai mia kartoula mesa 2gb .ayti tin stigmi den exw kinitaki giati mou to fagane.to 14o tilefwno pou xanw.epsaksa loipon na parw tilefwno kai vrika to n73 (128mb+1gb) me 379euro. kai episis vrika to n93i me 738euros.ti aksizei na agorasw re magkes me poly kali fwtografiki kai na einai kai nokia?to n95 tha vgei se ena mina edw.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia kai xara paidia.prin arxisete na vrizete pou den grafw me ellinikous xaraktires , prepei na sas pw oti eimai stin kina kai einai adynaton na grapsw ellinika.egw irtha stin kina me to kinitaki mou to n80 kai mia kartoula mesa 2gb .ayti tin stigmi den exw kinitaki giati mou to fagane.to 14o tilefwno pou xanw.epsaksa loipon na parw tilefwno kai vrika to n73 (128mb+1gb) me 379euro. kai episis vrika to n93i me 738euros.ti aksizei na agorasw re magkes me poly kali fwtografiki kai na einai kai nokia?to n95 tha vgei se ena mina edw.

με τετοια διαφορα τιμης χαλαρα το ν73 μια χαρα τηλεφωνο ειναι

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Μόλις πήρα το nokia N73 music edition.

 

Το κάτω αριστερά κουμπί με το μολυβάκι απάνω, όταν είμαι στη κεντρική οθόνη και το πατάω δεν κάνει τίποτα...

 

Έτσι πρέπει να είναι?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Μόλις πήρα το nokia N73 music edition.

 

Το κάτω αριστερά κουμπί με το μολυβάκι απάνω, όταν είμαι στη κεντρική οθόνη και το πατάω δεν κάνει τίποτα...

 

Έτσι πρέπει να είναι?????

 

καλημερα ,καλοριζικο !

Εκανες κατι αντιγραφη (πχ κειμενο) (πατωντας το εντονα για copy και μετα paste) για να δουλεψει ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Σε κατάσταση αναμονής το πατάω. Χωρίς να έχει προηγηθεί τίποτα. Κάνει ένα "τουτ" και τίποτε άλλο. Όταν μπω στο μενού των μηνυμάτων λειτουργεί. Αλλά από μόνο του δεν κάνει τίποτα και δεν οδηγεί πουθενά. Έτσι πρέπει?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Σε κατάσταση αναμονής το πατάω. Χωρίς να έχει προηγηθεί τίποτα. Κάνει ένα "τουτ" και τίποτε άλλο. Όταν μπω στο μενού των μηνυμάτων λειτουργεί. Αλλά από μόνο του δεν κάνει τίποτα και δεν οδηγεί πουθενά. Έτσι πρέπει?

 

Καινουργιος στα symbian?

Ετσι ειναι το μολυβακι ,χρησιμοποιειται για copy/paste.

Σε κατασταση αναμονης δεν κανει κατι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω το Ν73 ΜΕ. Ξερει καποιος να μου πει που θα βρω την καλυτερη τιμη? (Λιγο περιεργη ερωτηση αλλα οποιος ξερει θα βοηθησει πολυ αφου ειμαι στο οριο χρηματων)
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παω να βαλω το call manager v2 και αφου εκανα τα σχετικα

signed και λοιπα με βγαζει "Δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση στην

εφαρμογη"

 

 

Καμια ιδεα????:!:

 

Δοκιμασε το call manager V3.2 . Το εχω εγκαταστησει χωρις κανενα προβλημα και λειτουργει κανονικα.Το εχω αγορασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ρεκορ στην αυτονομια!!!!

Κράτησε μια εβδομάδα ολόκληρη χωρις να το φορτίσω και ακομα εχει λίγο..

Εξαιρετική..

 

Τελικα δεν ειναι το πρόβλημα στην τελευταια αναβαθμιση αλλα ειχα βάλει καποιες ανουσιες εφαρμογές,εκανα φορματ και εβαλα αυτες που μου χρειαζονται και οχι οτι οτιδήποτε.Πχ υπάρχαν κατι εφαρμογες που κλειδώναν κάτι στο μενου αλλα ειχαν τεράστια κατανάλωση.

Επισης εβαλα την λειτουργια ναρκης στο ενεργό ενεργο,φωτεινότητα οθονης λιγο πιο κατω απο την μεση,και φωτεισμος 10 sec

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι κάποια από τις ενεργοβόρες εφαρμογές; Τι εννοείς κλείδωναν κάτι στο μενού;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Για πχ εβαζα κωδικο στην εκθεση,στα μηνυματα οπως καποια μοτορολα.

Δλδ να μην μπορει ο καθένας να τα δει.

1)Phone Guardian

2)Advance device lock

Πιο πολύ το πρώτο την εριχνε πάρα πολύ.

Παντως και κάτι αλλο,ποτε μην αφήνετε στην αναμονή ανοιχτες εφαρμογες που δεν χρειαζεστε.

Για πχ μπορει να μπειτε,μηνυματα,εκθεση και κατι αλλο,μετα να πατήσετε το κοκκινο,και ολα θα μπουν στην αναμονή.Και μετα για ωρες θα ειναι ανοιχτά.

Εγώ τα κλεινω όλα.

 

Παντως το ν73 ειναι το μοναδικο τηλ. που με ικανοποιησε τοσο πολύ στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε απο καπου να δουμε ποια προγραμματα βρισκονται ανοιχτα στην αναμονη?

 

Σε κατάσταση αναμονής, κράτα πατημένο το κουμπί που μπαίνεις στο μενού.

Επιλέγοντας μια εφαρμογή και πατώντας το C, την κλείνεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για πχ εβαζα κωδικο στην εκθεση,στα μηνυματα οπως καποια μοτορολα.

Δλδ να μην μπορει ο καθένας να τα δει.

1)Phone Guardian

2)Advance device lock

Πιο πολύ το πρώτο την εριχνε πάρα πολύ.

Παντως και κάτι αλλο,ποτε μην αφήνετε στην αναμονή ανοιχτες εφαρμογες που δεν χρειαζεστε.

Για πχ μπορει να μπειτε,μηνυματα,εκθεση και κατι αλλο,μετα να πατήσετε το κοκκινο,και ολα θα μπουν στην αναμονή.Και μετα για ωρες θα ειναι ανοιχτά.

Εγώ τα κλεινω όλα.

 

Παντως το ν73 ειναι το μοναδικο τηλ. που με ικανοποιησε τοσο πολύ στην μπαταρία.

 

Ακολουθώ αυτό το σύστημα από την πρώτη μέρα που το πήρα, δηλ. οριστικό κλείσιμο κάθε εφαρμογής μετά τη χρήση της από την αναμονή και όχι με το κόκκινο κουμπί. Δεν είχα κάποια πληροφόρηση για κατανάλωση, απλά από... ένστικτο το ψυλλιαζόμουν. Μετά τις πρώτες βδομάδες που σταμάτησα το ψάξιμο και το πολύ "παιχνίδι", το κινητό κρατάει 3-4 μέρες άνετα. Όταν κοιμάμαι δεν το κλείνω αλλά το βάζω εκτός σύνδεσης και το επανεκκινώ μόνο μια φορά τη βδομάδα για... φρεσκάρισμα.

Κι εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αυτονομία του και έτσι που έχω καλομάθει με προβληματίζει η αγορά του Ν95 (1 μέρα αυτονομία) που είχα βάλει στο μάτι.

Για τις εφαρμογές που ανέφερες είχα διαβάσει και αλλού ότι είναι ενεργοβόρες.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κάρτα : Secure Digital 4GB Mini SDHC την έχει δοκιμάσει κανείς ??

 

Να την πάρω ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την κάρτα : Secure Digital 4GB Mini SDHC την έχει δοκιμάσει κανείς ??

 

Να την πάρω ??

 

Οχιιι !,δεν υποστηριζεται :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ αυτό το σύστημα από την πρώτη μέρα που το πήρα, δηλ. οριστικό κλείσιμο κάθε εφαρμογής μετά τη χρήση της από την αναμονή και όχι με το κόκκινο κουμπί. Δεν είχα κάποια πληροφόρηση για κατανάλωση, απλά από... ένστικτο το ψυλλιαζόμουν. Μετά τις πρώτες βδομάδες που σταμάτησα το ψάξιμο και το πολύ "παιχνίδι", το κινητό κρατάει 3-4 μέρες άνετα. Όταν κοιμάμαι δεν το κλείνω αλλά το βάζω εκτός σύνδεσης και το επανεκκινώ μόνο μια φορά τη βδομάδα για... φρεσκάρισμα.

Κι εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αυτονομία του και έτσι που έχω καλομάθει με προβληματίζει η αγορά του Ν95 (1 μέρα αυτονομία) που είχα βάλει στο μάτι.

Για τις εφαρμογές που ανέφερες είχα διαβάσει και αλλού ότι είναι ενεργοβόρες.

Και εγώ σπάνια το κλείνω,και αν το κλεισω μονο για φρεσκάρισμα.

Εχω καταλάβει οτι αν το κλεινω και το ανοιγω η μπαταρία πέφτει...σε μεγάλο βαθμο,εχει πολύ μεγάλη κατανάλωση λογικα για να φορτώσει το λειτουργικό.

Εκτος σύνδεσης και εγώ το βάζω:)

Πρώτη φορά βολευτηκα με ενα κινητο τοσο πολύ στην μπαταρία και γενικα στο σύνολο,δυσκολα να παρω ν95 με την μπαταρια που εχει......

Link to comment
Share on other sites

Ρεκορ στην αυτονομια!!!!

Κράτησε μια εβδομάδα ολόκληρη χωρις να το φορτίσω και ακομα εχει λίγο..

Εξαιρετική..

 

Τελικα δεν ειναι το πρόβλημα στην τελευταια αναβαθμιση αλλα ειχα βάλει καποιες ανουσιες εφαρμογές,εκανα φορματ και εβαλα αυτες που μου χρειαζονται και οχι οτι οτιδήποτε.Πχ υπάρχαν κατι εφαρμογες που κλειδώναν κάτι στο μενου αλλα ειχαν τεράστια κατανάλωση.

Επισης εβαλα την λειτουργια ναρκης στο ενεργό ενεργο,φωτεινότητα οθονης λιγο πιο κατω απο την μεση,και φωτεισμος 10 sec

 

όταν το ειχα πει όλοι με εκραζαν.κι εγώ εκει περιπου είμαι5-6 μερες

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση αναμονής, κράτα πατημένο το κουμπί που μπαίνεις στο μενού.

Επιλέγοντας μια εφαρμογή και πατώντας το C, την κλείνεις.

Έχω το ΜΕ, και απ'ό,τι κατάλαβα η Μουσική τρέχει διαρκώς στο παρασκήνιο. Δεν μπορώ να την κλείσω με τον τρόπο που περιγράφεις.

 

Πάντως θα το δοκιμάσω και με κλειστές όλες τις εφαρμογές, προφίλ "εκτός σύνδεσης" αντί για κλείσιμο κλπ και ελπίζω να κρατήσει περισσότερο (τώρα φορτίζω κάθε 3 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΜΕ, και απ'ό,τι κατάλαβα η Μουσική τρέχει διαρκώς στο παρασκήνιο. Δεν μπορώ να την κλείσω με τον τρόπο που περιγράφεις.

Μπορεις να κληνεις τον player με το προγραμμα handy taskman :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, Χριστος Ανεστη! Εδω και 2 μερες ειμαι κατοχος ενος Ν73 ΜΕ το οποιο πηρα απο φιλο μου. Το τηλεφωνο ειναι 2 μηνων και σχεδον αχρησιμοποιητο. Ειχε εκδοση firmware Vodafone Live και απο την πρωτη στιγμη που το πηρα παρουσιαζε το εξης προβλημα: Χτυπαει και με το που παω να το σηκωσω σβηνει!!! Αν καταφερω να το απαντησω χωρις να σβησει τοτε σβηνει κατα τη διαρκεια της συνομιλιας (συνηθως τα πρωτα δευτερολεπτα). Του εκανα αναβαθμιση (και debranding) στην τελευταια εκδοση V 3.0705.1.0.31 αλλα συνεχιζει ακαθεκτο το βιολι του! Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι εφαρμογή που μπορώ να βρω και να εγκαταστήσω;

 

Κάνε μια εγγραφή και κάνε search με το όνομα της εφαρμογής που θέλεις. :)

 

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εγγραφή και κάνε search με το όνομα της εφαρμογής που θέλεις. :)

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Ήθελα απλά να βεβαιωθώ ότι είναι εξωτερική εφαρμογή και όχι του τηλεφώνου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση! Ήθελα απλά να βεβαιωθώ ότι είναι εξωτερική εφαρμογή και όχι του τηλεφώνου. ;)

εξωτερικη και πολυ χρησιμη. η μουσικη παντως που σε απασχολει ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν τρωει τιποτα απο το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...