Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,έχω το Ν73 Music Edition κ θα ήθελα να αντικαταστήσω τα ακουστικά της συσκευασίας με Bluetooth Stereo σαν τα Nokia BH500 .Το τηλ. μας από την άλλη δεν υποστηρίζει Α2DP κ stereo bluetooth,γι"αυτό και τα παραπάνω ακουστικά δεν είναι στα προτινόμενα για το τηλ.μας.Τι κάνουμε τώρα;Το ξεχνάμε κ μένουμε να παλέυουμε με τα καλώδια του απλού;Κ είναι κρίμα που παρότι Music Edition δεν τα υποστηρίζει.Περιμένω τις απόψεις σας.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα και το ανάλογο θέμα που έχετε βάλει αλλά όταν πατάω στη σελίδα δε με βάζει.Λέει File not found!Πάντως τα παιδιά φαίνεται οτι τις πήρανε κανόνικά και είναι και μπόλικες!Καμιά ιδέα?

Δεν καταλαβα τη θελεις να πεις? :)

Καλητερα απαντησε μου στης εφαρμογες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τη θελεις να πεις? :)

Καλητερα απαντησε μου στης εφαρμογες

Ποιές εφαρμογές?

Απόλαυσε τις χαρές τις μέρας..άντεξε τα κακά με υπομονή!Μόνο αυτή η μέρα είναι δική μας!Είμαστε νεκροί για το χθές&αγέννητοι για το αύριο!Ζήσε τη κάθε μέρα όπως έρχεται,μη δανείζεσαι προβλήματα τρέμοντας το αύριο!Η ζωή είναι εδώ&τώρα..όχι εκεί&μετά!
Link to comment
Share on other sites

Ποιές εφαρμογές?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το Ν73 Music Edition κ θα ήθελα να αντικαταστήσω τα ακουστικά της συσκευασίας με Bluetooth Stereo σαν τα Nokia BH500 .Το τηλ. μας από την άλλη δεν υποστηρίζει Α2DP κ stereo bluetooth,γι"αυτό και τα παραπάνω ακουστικά δεν είναι στα προτινόμενα για το τηλ.μας.Τι κάνουμε τώρα;Το ξεχνάμε κ μένουμε να παλέυουμε με τα καλώδια του απλού;Κ είναι κρίμα που παρότι Music Edition δεν τα υποστηρίζει.Περιμένω τις απόψεις σας.Ευχαριστώ.

Θα ακούγεται ο ήχος και απο τα δυο ακουστικά,αλλα η ποιότητα δεν θα είναι καλή.

Πάντως τα θεωρώ ανοησια καποιος να αγοράσει κάτι τέτοιο,+οτι η μπαταρία θα πέφτει πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Ν73 (το απλό) με σύνδεση cosmote. έστειλα το μήνυμα και πήρα τις ρυθμίσεις για να μπαίνω στο internet, αλλά όποτε ανοίγω τον browser ή το e-mail μου, μου πετάγεται το μήνυμα "σφάλμα πακέτου δεδομένων".

τί φταίει;

 

ΥΓ: παλιά με το 6230 μου, ήταν όλα ΤΟΣΟ εύκολα... :(

Link to comment
Share on other sites

paidia sos!!! exw to nokia n73 kai ekana update to logismiko apo to site ths nokia...ekana kanonika backup prin proxwrisw.ola leitourgisan kanonika kai egatestisa thn neoterh ekdosh sto kinhto mou.ola ok mexri edw!ela omws pou xathikan ta ellhnika apo to thlefwno kai twra den ginetai na ksanaperasw ola ayta pou eixa prin to update giati leei pws to kinhto mou den exei ellhnika!gia na sas prolavw phga stis rythmiseis->glwssa thlefwnou kai den exei ellhnika (exei tourkika omws...eleos!)paidia opoios gnwrizei kati as mou pei ti na kanw.mallon den tha glytwsw to nokia shop etsi?vriskomai se adiexodo...eyxaristw ek twn proterwn!:( :(
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι ειπώθηκε και σε προηγούμενα posts δεν είσαι ο πρώτος, Το πρόβλημα διορθώνεται αλλάζοντας το Product Code του τηλεφώνου. Οι οδηγίες για τη διαδικασία βρίσκονται στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος κοίτα τα κόκκινα γράμματα που λέει "ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ" στο πρώτο μήνυμα. Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις ME αλλά εκεί θα βρεις πώς να αλλάξεις το product code.

 

ΥΓ: Κάνε κι ένα ψάξιμο στο παρόν θέμα βάζοντας "Product Code" στην "αναζήτηση στο παρόν θέμα" και θα σου βγουν αρκετά σχετικά με το πρόβλημά σου μηνύματα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

To provlima mallon ofeiletai sto oti to kinito sou den einia apo partida pou proorizontan gia ellada. afto pou mporeis na kaneis einai na allaxeis to product code me to nemesis (exei anaverthei kai paliotera) kai meta kaneis kanonika update kai logika tha exeis kai ellinika.

 

Ps ama kanw lathos, as me diorthwsei kapoios min ton kapsw ton anthropw!!!!!

plaka kanw!!!!!!!!!!!!!!

 

Από ό,τι ειπώθηκε και σε προηγούμενα posts δεν είσαι ο πρώτος, Το πρόβλημα διορθώνεται αλλάζοντας το Product Code του τηλεφώνου. Οι οδηγίες για τη διαδικασία βρίσκονται στο πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος κοίτα τα κόκκινα γράμματα που λέει "ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ" στο πρώτο μήνυμα. Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις ME αλλά εκεί θα βρεις πώς να αλλάξεις το product code.

 

Me prolaves file!!!!!!!!! krima kai imoun toso konta!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Geia se olous . Epeidi to cd me software tou kinitou mou exei katastrafei katevasa to nokia suite apo to internet. Parolafta enw i egkatastasi ginete kanonika sindesi den kataferw na kanw metaxi kinitou kai pc . Gnwrizei kaneis kati ??? Otan omws epilegw apo to tilefwno na to syndesw san meso apothikefsis apla diladi apli metafora arxeiwn ola einai ok .
Link to comment
Share on other sites

Geia se olous . Epeidi to cd me software tou kinitou mou exei katastrafei katevasa to nokia suite apo to internet. Parolafta enw i egkatastasi ginete kanonika sindesi den kataferw na kanw metaxi kinitou kai pc . Gnwrizei kaneis kati ??? Otan omws epilegw apo to tilefwno na to syndesw san meso apothikefsis apla diladi apli metafora arxeiwn ola einai ok .

Τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση του και μετα παλι εγκατασταση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση επειδη εχω ψιλομπερδευτει...

Αν παρω το Ν73 ΜΕ απο vodafone θα εχει μεσα σιγουρα το vodafone live αρα και το firmware της vodafone.Ρωτησα και μου ειπαν οτι το φερνουν μονο με vodafone live.

Η απορεια μου ειναι αν μπορω να σβησω το vodafone live απο το κινητο και να βαλω το κανονικο firmware της Nokia και να ΜΗΝ εχει πλεον vodafone live μεσα...

 

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση επειδη εχω ψιλομπερδευτει...

Αν παρω το Ν73 ΜΕ απο vodafone θα εχει μεσα σιγουρα το vodafone live αρα και το firmware της vodafone.Ρωτησα και μου ειπαν οτι το φερνουν μονο με vodafone live.

Η απορεια μου ειναι αν μπορω να σβησω το vodafone live απο το κινητο και να βαλω το κανονικο firmware της Nokia και να ΜΗΝ εχει πλεον vodafone live μεσα...

 

Ευχαριστω :D

 

Εχουμε πει οτι αλλαζοντας πρωτα το product code με το γνωστο τροπο,

στην συνεχεια ,μεσω του nokia updater ,μπορεις να το κανεις απλο ,ME ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω εγκαταστησει στο κινητο το Internet Radio απο το site http://opensource.nokia.com/projects/s60internetradio/ClientPage.html για να ακουω ραδιο απο το internet αλλα για καποιο λογο δεν λειτουργει στο nokia n73me κινητο μου. ξερεις κανενας τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidi meta tm anavathmisi dn m douleuei i foto,yparxei kapoio programa p mporw na dokimasw?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στο Ν73 ΜΕ μιας και ακουω οτι το τελευταιο update κανει το μενου πιο γρηγορο.Το προβλημα ειναι πως το product code που προτεινεται στο αρχειο word στην αρχη της συζητησης δεν συνδυαζει ελληνικα με ιταλικα,συνδυασμος που μου χρειαζεται.Τωρα βρηκα τα παρακατω product codes,μηπως γνωριζει κανεις τι γλωσσες εμπεριεχει το καθενα ή αν καποιο απο αυτα εχει ελληνικα επισης?

And these are the EMEA version of the N73 Music Edition:

 

0537289 Euro 1

0539193 France

0539207 Alps

0539239 Euro 2

0539256 Turkey

0539265 South Africa

0539269 Scandanavia

0539278 Baltains

0539279 Russia

0539284 Ukraine

0539285 Bulgaria

0539289 Hungary

0539291 Balkans

0539293 Greece/Cypurs

0539294 Lebanon

0539295 Gulf

0539298 Israel

0539299 Romania

0539341 Belarus

Link to comment
Share on other sites

Help!

Εχω το motorola h350 bluetooth handsfree και μέχρι τώρα δουλευε μια χαρά με το ν73.

Σήμερα ενώ συνδεεται κανονικά,δεν ακουγεται τπτ στο ακουστικό,παρα μόνο οι ήχοι του handsfree.

Σε αλλο τηλ που δοκιμασα δουλευει κανονικά.

 

Οκ με ενα restart λύθηκε το πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στο Ν73 ΜΕ μιας και ακουω οτι το τελευταιο update κανει το μενου πιο γρηγορο.Το προβλημα ειναι πως το product code που προτεινεται στο αρχειο word στην αρχη της συζητησης δεν συνδυαζει ελληνικα με ιταλικα,συνδυασμος που μου χρειαζεται.

 

Δεν μπορουν να συνδιαστουν Ελληνικα & Ιταλικα ...

Ειτε την μια γλωσσα μπορεις να εχεις ,ειτε την αλλη.

 

Παιδια το nemesis servise suit για αλλαγη του product code που το βρισκω;

 

:google:

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα εικονιδια σε διαφορα games jar που τα έβγαζε μικρά είχε βρεθεί λύση.

Δλδ να κανουμε αποσυμπιεση το jar και μετα να βρισκουμε την εικονα και να την κάνουμε 40*40,το θεμα ειναι πως μετά τα ξανακάνω τα αρχεια jar,γιατι δεν βρίσκω τέτοια επιλογή.

thanks

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω εγκαταστησει στο κινητο το Internet Radio απο το site http://opensource.nokia.com/projects/s60internetradio/ClientPage.html για να ακουω ραδιο απο το internet αλλα για καποιο λογο δεν λειτουργει στο nokia n73me κινητο μου. ξερεις κανενας τι παιζει;

 

Μαλλον το πραγραμα προσπαθει να ανοιξει συνδεση μεσω port που ειναι μπλοκαρισμενο, απλο wap που εδω στην ελλαδα μασ δινουν εχει μονο το port 80 ανοιχτο, πρεπει να εχεισ φουλ internet συνδεση. Αλλα και παλι σου συνηστω να μην το κανεις αν σε χρεωνουν ογκοχρεωση.... εκτος αν εχεις μπαμπα τον κοκκαλη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Ισως το προβλημα να εχει ξαναανφερθει.Βασικα,εχω περασικατα θεματα απο το ιντερνετ, στο κινητο μου.Η φαση ειναι οτι οταν πηγαινω στο Διαχειριση Αρχειων εμφανιζονται μονο μερικα απο αυτα,κια οχι ολα οσα εχω εγκαταστησει..Μηπως επειδη τα εχω αποθηκευσει στη καρτα μνημης???Υπαρχει δυνατοτητα διαγραφης τους κανοντας καποιες κινησεις ή οχι??
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...