Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..(thanks και πάλι loydcoyl)! OculatusAbis, τέλεια τα link σου! Όσο για το babinokia :lol: , στην αρχή νόμιζα ότι λέει babiniotis :p , παρ' όλα αυτά είναι πολύ καλό!

Και όντως το zedge, είναι τέλειο .... είμουν και γραμμένος και ούτε που θυμάμαι από πότε! Να' στε καλά όλοι για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..(thanks και πάλι loydcoyl)! OculatusAbis, τέλεια τα link σου! Όσο για το babinokia :lol: , στην αρχή νόμιζα ότι λέει babiniotis :p , παρ' όλα αυτά είναι πολύ καλό!

Και όντως το zedge, είναι τέλειο .... είμουν και γραμμένος και ούτε που θυμάμαι από πότε! Να' στε καλά όλοι για την βοήθεια!

στο xxxxxxxxxxxxxx υπαρχουν ολα τα ωραια θεματα που ανεβαινουν παντου. στο babinokia βρισκεις τα θεματα του babi απο το xxxxxxxxxxx(εχει δικο του sticky θεμα).

 

για file manager βαλε και το X-plore, απορω πως δεν το προτεινατε :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ποιοτητα του ηχου απο τα κουστικα πως ειναι?

 

παιζει αρκετα δυνατα στη μεγιστη ενταση?

 

ευχαριστω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η ποιοτητα του ηχου απο τα κουστικα πως ειναι?

 

παιζει αρκετα δυνατα στη μεγιστη ενταση?

 

ευχαριστω

Ναι,και ιδιαιτερα με κατάλληλες ρυθμίσεις στον ισοσταθμιστη!

nikoskat το X-plore ειναι καλύτερο απο το Y-browser?ti parapano kanei?

 

 

hasiotis_john μην ανησυχεις,και εγω οταν πήρα το ν73 δεν ειχα ιδέα για τίποτα,χαρη στα παιδια εχω μάθει κάποια πράγματα και εγώ,ακομα ανακαλύπτω τον κόσμο της νοκια(symbian rules)

Link to comment
Share on other sites

nikoskat το X-plore ειναι καλύτερο απο το Y-browser?ti parapano kanei?

στελνει κλειδωμενα αρχεια και ειναι λιγο πιο γρηγορος, ειναι σε beta ακομα, αρα θα βελτιωθει :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera kai apo emena. Eimai arketa kainourgios me to NOKIA N73, kai de ksero arketa. Tha hthela loipon na rotiso an yparxei to IR Remote gia to kinito mas. Epsaksa (oso ksero), alla distixos de vrika tipota. Eyxaristo.
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera kai apo emena. Eimai arketa kainourgios me to NOKIA N73, kai de ksero arketa. Tha hthela loipon na rotiso an yparxei to IR Remote gia to kinito mas. Epsaksa (oso ksero), alla distixos de vrika tipota. Eyxaristo.

 

Kalws ir8es sto forum kai apo oso gnwrizw akoma dn exei vgei IRremote control gia s60 3rd edition!!!:)

An kanw la8os as me dior8wsei kapoios!!!

 

Filika Niko$$$$:p :D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση λογισμικού 3.0638.0.0.30, 30-10-2006. Είναι απαραίτητο να κάνω αναβάθμιση, ή να μείνω όπως είμαι; Αν κάνω, τι θα πρέπει να προσέξω (οι κάρτες SIM/MiniSD να είναι μέσα στη συσκευή, ή όχι);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση λογισμικού 3.0638.0.0.30, 30-10-2006. Είναι απαραίτητο να κάνω αναβάθμιση, ή να μείνω όπως είμαι; Αν κάνω, τι θα πρέπει να προσέξω (οι κάρτες SIM/MiniSD να είναι μέσα στη συσκευή, ή όχι);

Η αναβάθμιση πάντα για καλό είναι,εγώ με την τελευταια αναβαθμιση είμαι πολύ καλύτερα,δεν μου εχει κολλήσει ποτε και δεν εχει χρειαστεί ούτε ενα restart!

Βγάλε καλύτερα την κάρτα,και μετα να την κάνεις και ενα φορματ για να δουλευουν σωστα οι εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω κάτι - πιο πολύ για τους καινούργιους χρήστες, οι παλιοί θα το ξέρετε ήδη- Αν θέλετε να βγάλετε τον ήχο που κάνει στην αρχή όταν ξεκινάει το κινητό (στο λογότυπο ΝΟΚΙΑ) , αλλά ΚΑΙ όταν τραβάτε photo , πηγαίνετε στο προφίλ - γενικό - διαμόρφωση - και απενεργοποιήστε το "ήχοι προειδοποίησης" !

Άλλο είναι το σπαστικό που μόλις πρόσεξα και χαλάστηκα , υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το φωτάκι στην photo? Το λέω , γιατί και απενεργοποίηση του φλας άμα κάνω , πάλι ανάβει στιγμιαία πριν βγάλει την φώτο :confused: (και στο Video recording το κάνει)

Όχι τίποτα άλλο , δεν μπορούμε να βγάλουμε και καμιά φωτογραφία στα "κρυφά":whistle: .... πάντως αν ΔΕΝ απενεργοποιείτε θα είναι μεγάλη βλακεία της ΝΟΚΙΑ!

Ξέρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο είναι το σπαστικό που μόλις πρόσεξα και χαλάστηκα , υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το φωτάκι στην photo? Το λέω , γιατί και απενεργοποίηση του φλας άμα κάνω , πάλι ανάβει στιγμιαία πριν βγάλει την φώτο :confused: (και στο Video recording το κάνει)

Όχι τίποτα άλλο , δεν μπορούμε να βγάλουμε και καμιά φωτογραφία στα "κρυφά":whistle: .... πάντως αν ΔΕΝ απενεργοποιείτε θα είναι μεγάλη βλακεία της ΝΟΚΙΑ!

Ξέρει κανείς ?

 

Αυτο το φωτακι ειναι για να μπορει να κανει autofocus η μηχανη, αλλιως θα επρεπε να εχει η manual focus η laser system. που δεν εχει οποτε το φωτακι ειναι εκει και θα μεινει. ;)

 

Οποιος εχει λιγη εμπειρια με φωτογραφικες μηχανες παραπανω απο "point & shot" ερασιτεχνικη, καταλαβε! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φωτακι ειναι για να μπορει να κανει autofocus η μηχανη, αλλιως θα επρεπε να εχει η manual focus η laser system. που δεν εχει οποτε το φωτακι ειναι εκει και θα μεινει. ;)

 

Οποιος εχει λιγη εμπειρια με φωτογραφικες μηχανες παραπανω απο "point & shot" ερασιτεχνικη, καταλαβε! :D

 

ΣΩΣΤΟΣ!!! Νομίζω ότι ο φίλος μας οφείλει στη Nokia μια συγγνώμη. Ή μήπως να απαιτήσουμε να βγάλει και μοντέλο χωρίς autofocus για τους παπαράτσι/πονηρούληδες; :lol:

Α, ρε τεχνολογία... Μας γυρνάς πίσω...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι δεν βγαίνει,στην αρχή δεν ηξερα το κάνω αθορυβο,παω να βγάλω Photo και αναβει ενα δυνατο φως σαν φακος,το εξαφάνισα αμέσως..

Δεν ειναι αναγκαίο να ανάβει,και σε αλλα κινητα με αυτοματη εστιαση οπως το sharp v903,w900,k750 δεν ανάβει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και θελω να κανω μερικα πειραματακια, αν βρεις κατι ενημεροσε με :)

Δεν ξερω γιατι αλλα εχω την εντηποση οτι οι fileman που εχουμε για τα κινητα μας δεν βλεπουν ολους τους φακελους :confused: λες να σημβενη κατι τετιο?? :O

το βρηκα, βρισκονται στο \private\1000484b\Mail2\ ή σκετο \private\1000484b\..

για τσεκαρε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να μπω μεσα στο φακελο private μου λεει οτι ειναι αδειος? :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να μπω μεσα στο φακελο private μου λεει οτι ειναι αδειος? :O

δε μπορεις να μπεις :X

ειναι ο απαγορευμενος φακελος, μαζι με τον sys. θα τον δεις αν το συνδεσεις σα σκληρο στο pc :O

ή κανε το κολπο που ειπε ο leftezi με την αναζητηση στη διαχειρηση αρχειων για ονομα private και ισως στο εμφανισει :)

Link to comment
Share on other sites

1)Mε τον fileman δεν μπορεσα να μπω καθολου στο φακελο Private

2)Με τον δευτερο τροπο μου λεει κατι τετιο :wacko:

 

Αδηνατη η μαζικη αποθηκευση, χρηση καρτας μνημης απο αλλη εφαρμογη

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1)Mε τον fileman δεν μπορεσα να μπω καθολου στο φακελο Private

2)Με τον δευτερο τροπο μου λεει κατι τετιο :wacko:

 

Αδηνατη η μαζικη αποθηκευση, χρηση καρτας μνημης απο αλλη εφαρμογη

τα μηνυματα τα αποθηκευεις στην καρτα; αν ναι, ισως γι'αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω,οταν κανω αφαιρεση μια εφαρμογή,μηπως μένει τπτ αλλα αρχεια?δλδ να μην εχουν σβηστεί ολα..Πρέπει να σβήσω και τπτ αλλο μετά?

Thanks,

Και κατι αλλο μπορουμε να μεγαλώσουμε τα εικονιδια που φαινονται στα παιχνιδια,γιατι τα δειχνει παρα πολυ μικρά..

 

Porfyras,τότε που μας ειχες πει,οτι εκανες αναβαθμιση και βγήκε το καλωδιο,και το κινητο έσβησε..τι εγινε?το πήγες στην νοκια?εγινε?

Link to comment
Share on other sites

τα μηνυματα τα αποθηκευεις στην καρτα; αν ναι, ισως γι'αυτο..

 

Τα ειχα`στην καρτα και τα εβαλα στην σησκευη! κατι αλλο φταιη :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω,οταν κανω αφαιρεση μια εφαρμογή,μηπως μένει τπτ αλλα αρχεια?δλδ να μην εχουν σβηστεί ολα..Πρέπει να σβήσω και τπτ αλλο μετά?

Thanks,

Και κατι αλλο μπορουμε να μεγαλώσουμε τα εικονιδια που φαινονται στα παιχνιδια,γιατι τα δειχνει παρα πολυ μικρά..

υπαρχει μια περιπτωση να μενουν αρχεια, αλλα θα ειναι τοσο μικρα σε μεγεθος που δεν αξιζει να ασχοληθεις. θα σβηστουν μια και καλη σε καποιο φορματ που θα κανεις ;)

τα εικονιδια εννοεις που βλεπεις στο μενου; αν ναι, μεχρι στιγμης δεν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης τους, στα παλιοτερα s60 υπηρχε. αλλα και να υπαρξει, πανε μεχρι ενα συγκεκριμενο οριο αναλυσης, οχι παραπανω. δηλαδη ο χωρος για τα εικονιδια ειναι πχ 40x40 pixels...

Τα ειχα`στην καρτα και τα εβαλα στην σησκευη! κατι αλλο φταιη :(

κατι θα τρεχει, δε μπορει, κανα sms guard, call managers κλπ...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια περιπτωση να μενουν αρχεια, αλλα θα ειναι τοσο μικρα σε μεγεθος που δεν αξιζει να ασχοληθεις. θα σβηστουν μια και καλη σε καποιο φορματ που θα κανεις ;)

τα εικονιδια εννοεις που βλεπεις στο μενου; αν ναι, μεχρι στιγμης δεν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης τους, στα παλιοτερα s60 υπηρχε. αλλα και να υπαρξει, πανε μεχρι ενα συγκεκριμενο οριο αναλυσης, οχι παραπανω. δηλαδη ο χωρος για τα εικονιδια ειναι πχ 40x40 pixels...

 

Α δεν με πειράζουν τα αρχεια που μένουν σιγά,απλα μηπως δημιουργουν πρόβλημα στην ταχυτητα του κινητου κτλ.αυτο ηθελα να ρωτήσω βασικά.

Λοιπον εβαλα αρκετα games και τα εβαλα μεσα στον φάκελο παιχνιδια,για πχ το snakes ειναι κανονικα το εικονιδιο,στα αλλα παιχνιδια τα δειχνει μικροσκοπικά..

Να σε ρωτήσω,νομίζω εσυ το είχες πει,μπορεις να μου πεις πως γινεται να κανω μεσα στο φάκελο παιχνιδια,αλλους φακέλους?

Ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο μπορουμε να μεγαλώσουμε τα εικονιδια που φαινονται στα παιχνιδια,γιατι τα δειχνει παρα πολυ μικρά..

 

τα εικονιδια εννοεις που βλεπεις στο μενου; αν ναι, μεχρι στιγμης δεν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης τους, στα παλιοτερα s60 υπηρχε. αλλα και να υπαρξει, πανε μεχρι ενα συγκεκριμενο οριο αναλυσης, οχι παραπανω. δηλαδη ο χωρος για τα εικονιδια ειναι πχ 40x40 pixels...

 

O GEORGEGX20VF πρεπει να αναφερεται στα java παιχνιδια ,ολα τα αλλα

ειναι οκ στο μεγεθος

 

http://img366.imageshack.us/img366/7495/screenshot0001ac5.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

O GEORGEGX20VF πρεπει να αναφερεται στα java παιχνιδια ,ολα τα αλλα

ειναι οκ στο μεγεθος

πραγματι :O

 

@GEORGEGX20VF, οχι δε γινεται προς το παρον. αν βγει καποιο προγραμμα για να φτιαχνουμε εικονιδια καλα θα ειναι :)

 

δεν το ειχα πει εγω αυτο το κολπο, δε μπορω να θυμηθω ποιος. υπαρχει ομως στο xxxxxxxxxxxxxx :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να αλλάξει το Op logo τελικά;Από ότι ξέρω επειδή βρίσκεται στα κλειδωμένα folders δε γίνεται αλλά λέω μην είχαμε καμία εξέλιξη....
Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...