Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 2 μέρες είμαι κ εγώ κάτοχος ενός ν73,μετατροπή σε music edition,παιδιά όποιος δοκιμάσει την καινούργεια αναβάθμιση να μας στείλει εντυπώσεις...To n73 με touch screen ξέρετε αν θα έρθει Ελλάδα και πότε??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sugxaritiria Mobster21!!!!Me ugeia sou!!!Kalo fortwmeno me tragoudia sou euxomaste.......!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

 

το τηλεφωνο που πηρα ειναι vodafone live...

 

αν κανω αναβαθμιση απο το site της nokia θα χασω το live και μαζι και την εγγυηση της συσκευης?

 

 

μερικες φορες οταν ανοιγω το καπακι για να βγαλω φωτογραφιες κανει κατι περιεργα (οπως οταν crashαραν τα windows καποτε) για πολυ λιγο μεχρι να δειξει εικονα... να την ψαξω ή ειναι φυσιολογικο...

Link to comment
Share on other sites

To n73 με touch screen ξέρετε αν θα έρθει Ελλάδα και πότε??

Αυτό που είδες είναι Κινέζικη μαϊμού,δεν είναι Nokia...;)

αν κανω αναβαθμιση απο το site της nokia θα χασω το live και μαζι και την εγγυηση της συσκευης?

 

Θα χάσεις το live..Την εγγύηση οχι..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

έβαλα εχθές την ΜΕ 3.649.0.0.31 στο απλό Ν73 που έχω.

Αυτό που παρατηρώ είναι πιό γρήγορη γενικά περιήγηση του τηλεφώνου και βγήκε εντελώς η επιλογή εξόδου από την εφαρμογή(music player) που υπήρχε στο equqlizer του music player.

Μπορεί κάποιος να μου εηξηγήσει πως γίνεται οι εκδόσεις ΜΕ να καταναλώνουν περισσότερη ram (περίπου 13 mb free,standby mode) από τις απλές, και να είναι πιό γρήγορες και με λιγότερα ''κολλήματα'' απο αυτές; Γιατι αυτό παρατηρώ και για αυτο

πέρασα ξανά την ΜΕ έκδοση.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω σε κατάστημα Voda (λογω επιδότησης) το N73 Music Edition, και δεν υπάρχει πουθενά. Μήπως κάποιος φίλος έχει εντοπίσει κάποιο κατάστημα που το διαθέτει εντος Aττικής ?

 

εψαξα χθες...

 

γαλατσι, ανω πατησια, λαμπρινη δεν υπαρχει...

 

πηγα στην πευκη και πηρα ενα τελευταιο (ετσι ειπαν)...

 

στο κεντρο πρεπει να εχει σιγουρα...

 

και στο μαρουσι μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο σωστος τροπος για την φορτιση της μπαταριας σε καινουργιο τηλεφωνο?

 

otan to agorazeis dn to fortoneis to afhneis na adeiasei teleiws kai meta to fortwneis me xri na gemisei kai meta gia alles 3 fores pliris apofortisi kai meta opote se voleuei:):D:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεις να τραβηξεις φωτο,με το joystick(οπως παλιοτερα σε αλλα μοντελα),αλλα μονο με το πλαινο πληκτρο στο Ν73??:( ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω και αν δεν μπορεις να τραβηξεις με το joystick και πρεπει να γυρισεις το κινητο σε οριζοντια θεση αν θελεις να τραβηξεις μια φωτο,τοτε μαλλον δεν θα το προτιμησω....
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεις να τραβηξεις φωτο,με το joystick(οπως παλιοτερα σε αλλα μοντελα),αλλα μονο με το πλαινο πληκτρο στο Ν73??:( ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω και αν δεν μπορεις να τραβηξεις με το joystick και πρεπει να γυρισεις το κινητο σε οριζοντια θεση αν θελεις να τραβηξεις μια φωτο,τοτε μαλλον δεν θα το προτιμησω....

Ολα τα φωτοκινητά ετσι είναι τουλάχιστον τα καλά.

Το ιδιο γίνεται και στα s.e οπως το κ750/w900/k800.

To ιδιο και με το ν73..

Μονο στα sharp v903 μπορούσες και με το κεντρικο πολυπληκτρο να βγάλεις Photo.

Δεν ειναι κατι για να μην προτιμήσεις κάποιο κινητό..

 

 

Λοιπόν έβαλα την νέα εκδοση λογισμικου για m.e

Διαφορές δεν έχω εντοπίσει μέχρι τώρα,αυτο που παρατήρησα είναι οτι πλεον δεν μπορεις απο τον ισοσταθμιστη να επιλεξεις εξοδο για να μην τρεχει το πρόγραμμα στην αναμονή,όπως επίσης οτι αν πας στις ρυθμισεις ήχου του Media player βγάζει στα αγγλικά,ενώ πριν ήταν ελληνικά.Και σε σας έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι και σε μας.Υπάρχει λύση για το ότι δεν υπάρχει έξοδος απο τον media player: εγκατέστησε τον handy taskman και επέλεξε τερματισμος (όχι κλείσιμο) εφαρμογης.θα δεις ότι από εκεί κλείνει μια χαρά.αλλά το πρόβλημα δεν είναι το κλείσιμο διότι η εφαρμογή αυτή πιάνει μικρή χωριτικότητα μνήμης όταν τρέχει στην αναμονή. Παρόλο που τρέχει στην αναμονη οι εκδόσεις ΜΕ είναι πιό γρήγορες και σταθερές από τις απλές
frastgr
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω το Y - Browser, μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου" και δεν με αφηνει να το εγκαταστησω... ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να εγκαταστησω το Y - Browser, μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου" και δεν με αφηνει να το εγκαταστησω... ξερει κανεις κατι?

 

Τελευταια φορα που εγινε αυτο σε εμενα ειχα βαλει ημερομηνια **/**/2006 ενω ηταν 2007

 

ΥΓ: Οχι με το y-browser...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα upgrade το N73 ME

Είναι τώρα:

V 3.0649.0.0.31

07-12-2006

RM-133

© Nokia N73 (07)

 

Χάθηκαν τα πάντα σχεδόν. Ενώ πήρα backup στην κάρτα που υποτίθεται ότι πέρνει και τις επαφές, αυτές πήγαν στον βρόντο. Ευτυχώς που πριν 2 βδομάδες πήρα τις επαφές στο PC Suite. Συμπεράσματα σε διαφορά με την παλιά έκδοση δεν μπορώ να πω αφού πρέπει να περάσω ξανά τα πάντα.

Πάντως στο Ο Υπολογιστής μου μου εμφανίζει ένα νέο εικονίδιο στην περιοχή Σαρωτές - φωτογραφικές μηχανές, όπου όταν το πατάς ανοίγει ο browser σε C: και E:

Όποιος παρατηρεί βελτιώσεις στην νέα έκδοση ας μας πει την γνώμη του να δούμε τί βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πριν περασω την καινουρια αναβαθμιση στο Ν73 μου την v3.0649.0.0.1 1 με 2 φορες την ημερα μου σβηνοταν ολες οι κλησεις μεσα απο το μητρωο, απο τοτε που περασα την καινουρια δεν μου ξανασβηστικαν. Οποιος εχει το ειδιο προβλημα μπορει να το λυση με μια αναβαθμιση :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μπορεις να τραβηξεις φωτο,με το joystick(οπως παλιοτερα σε αλλα μοντελα),αλλα μονο με το πλαινο πληκτρο στο Ν73??:( ρωταω γιατι σκεφτομαι να το αγορασω και αν δεν μπορεις να τραβηξεις με το joystick και πρεπει να γυρισεις το κινητο σε οριζοντια θεση αν θελεις να τραβηξεις μια φωτο,τοτε μαλλον δεν θα το προτιμησω....

 

Βγαζει και με το joystick κανονικοτατα!

Σε μενα τουλαχιστον:)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που εγινε αυτο σε εμενα ειχα βαλει ημερομηνια **/**/2006 ενω ηταν 2007

 

ΥΓ: Οχι με το y-browser...

 

 

δεν καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει και με το joystick κανονικοτατα!

Σε μενα τουλαχιστον:)

με το joistic βγάζει μονο για την εσωτερικη κάμερα,οχι για την κυρια.

Αυτο που παρατήρησα είναι οτι σαν να έχει αλλαξει η γραμματοσειρά,εκτος αν ειναι ιδεά μου.

Link to comment
Share on other sites

με το joistic βγάζει μονο για την εσωτερικη κάμερα,οχι για την κυρια.

Αυτο που παρατήρησα είναι οτι σαν να έχει αλλαξει η γραμματοσειρά,εκτος αν ειναι ιδεά μου.

 

βγαζει η δεν βγαζει,τελικα??κανεις αλλος?:O

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα...

ειχε λαθος ημερομηνια το κινητο του οταν ειχε συμβει το ιδιο, αλλα οχι με το Y-browser, με αλλη εφαρμογη :)

εσωτερικη καμερα εννοεις την βοηθητικη οχι την πισω,ετσι??:O

ναι :)

Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα αναβαθμιση(ΜΕ),ελαφρως πιο γρηγορο το start up και γενικα πιο γρηγορο,αρκετα λιγοτερο μπλε στις βραδυνες ληψεις και μεχρι τωρα με φουλ χρηση,κανενα restart και ¨μνημη πληρης¨:)
Johny
Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα αναβαθμιση(ΜΕ),ελαφρως πιο γρηγορο το start up και γενικα πιο γρηγορο,αρκετα λιγοτερο μπλε στις βραδυνες ληψεις και μεχρι τωρα με φουλ χρηση,κανενα restart και ¨μνημη πληρης¨:)

Και το βιντεο μου φαίνεται να διορθώθηκε αισθητά.

Τελικα αν πας στο media player,ρυθμισεις ηχου,τα εχει μετα στα αγγλικά?γιατι εμένα ναι,ενώ πριν ήταν ελληνικά.Οχι πως πειράζει,απλα μην εγινε σε μένα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...