Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε οταν λες επισκευη τι εννοεις; Αν εννοεις το αλλαξεις κανει περειπου 4 ευρω και παει μαζι με τα πληκτρα.

 

Βασικά μου έπεσε κάτω το κινητό και από τότε το joystick τα έχει παίξει. Θέλει μεγάλη πίεση για να πάει πάνω, κάτω, αριστερά, δεξιά ενώ όταν προσπαθώ να το πιέσω μέσα δεν κάνει τίποτα!

 

Μόνο 4 ευρώ έχει η αλλαγή του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ξερεις οτι με αυτο τον τροπο δεν θα χασεις τιποτα για αυτο σου ειπα να ενεργοποιησεις στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι :)

 

Το καταλαβα φιλε μου ;)

Και σ' εμπιστεύομαι απόλυτα σε αυτο που λες :cool:

Απλα, αν θες πεσ'το "κολλημα" μου, θελω να

εκμηδενίσω τον παραγοντα λαθους :happy:

 

Κατι σαν το update που πηγα να κανω το 6630 μου

σε Nokia Shop ! Ειναι το πιο απλο πραγμα κι ομως

το καψανε το κινητακι !!! Γι' αυτο "φυλάω τα ρουχα μου

για να εχω τα μισά" :p

 

Σ'ευχαριστω παντως :D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι το εκανα αλλα και παλι χρησιμοποιει το φλας :wacko:

Γι'αυτο ειπα μηπως υπαρχει κανενας πιο "περίτεχνος" τροπος...

Τι λετε να "παιζει" τωρα;

Λογισμικο;

 

ε ρε γμτο... :mad:

Αν κάνεις αυτό το φλας δεν ανοίγει, μόνο αν κλείσεις και ξαναανοίξεις το cover...;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αυτό το φλας δεν ανοίγει, μόνο αν κλείσεις και ξαναανοίξεις το cover...;)

 

Ισως να παιζει θεμα με την Version που εχω γιατι το κανω οπως λετε αλλα αυτο τιποτα ! Επιμενει να κανει αισθητη την παρουσια του !!!

Ετσι κι αλλιως ομως βρηκα αλλο τροπο :D

 

Εχω βαλει στο -Ορισμος Χρηστη- τις ρυθμισεις που προτιμω κι ετσι το επιλεγω οταν θελω να τραβηξω φωτογραφιες που δεν θελω να με παρουνε χαμπαρι :lol: (3,2Mp εχουμε... Να μην τραβηξουμε και κανενα κ*λαρακι;;;; :p:p:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πώς ακριβώς κουμπώνει το καπελάκι του joystick πάνω στη βάση του; Σήμερα μου ξεκόλλησε. Ευτυχώς το βρήκα μες στην τσέπη και το ξανάβαλα απλά πιέζοντάς το. Από ό,τι φαίνεται δε βγαίνει ξανά (εύκολα).

 

Από κάτω έχει ένα μικρό άξονα. Ήταν νύχτα και δεν έβλεπα και καλά, απλά το "κούμπωσα" πάνω στη βάση του και φάνηκε να πιάνει.

 

Έτσι κουμπώνει ή θέλει και κόλλα; Έχει τύχει σε κανέναν;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ασε και εγω τα ιδια,πρωτη μερα 24 δεκεμβριου το πηρα 8.00 η ωρααπωγευμα και 9.30 μου εφυγε και επεσε στον δρομο το κουμπι και μετα αντε να το βρεις.για να κουμποση παρε ενα πολυ μικρο χαρτακι και βαλτο πανω στον αξονα του joystick και θα κουμποσει,παντως μην βαλεις καμια κολα στιγμης γιατι θα πεσει στην βαση και θα εχεις ντραβαλα.δεν θα κουνιετε.
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=894087

καλημερα.ειναι φτηνο αξιζει να το παρω;;

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν η μουσική αναπαράγεται στη δυνατότερη κλίμακα υπάρχει κάποιος τρόπος, μέσω του ισοσταθμιστή, να βελτιωθεί η ποιότητά της ώστε να γίνει πιο εύηχη;
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=894087

καλημερα.ειναι φτηνο αξιζει να το παρω;;

ευχαριστω:)

Αν μπορείς να παραβλέψεις οτι είναι απο τα ποιό άσχημα κινητά που κυκλοφορούν (συνηθισμένο φαινόμενο για τη νόκια) αξίζει κ παραξίζει, δές βέβαια πρώτα στο buy & sell μπορεί να το βρείς μεταχειρισμένο αν θες. Μοναδική έλλειψη για μένα είναι το wifi ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να παραβλέψεις οτι είναι απο τα ποιό άσχημα κινητά που κυκλοφορούν (συνηθισμένο φαινόμενο για τη νόκια) ....

Πώς μια άποψη τόσο τελείως υποκειμενική και ακραία μπορεί να έχει γενικότερη απήχηση εκτός από εσένα, σε ένα thread μάλιστα ατόμων "ορκισμένων" στα νόκια και την αισθητική τους !!! :wacko:

 

Ο άνθρωπος για να επιθυμεί να αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό είναι προφανές ότι έχει συμβιβαστεί με αυτό που εσύ αποκαλείς αυθαίρετα και κακόβουλα "άσχημο", επεκτείνοντας μάλιστα και την κριτική σου (που σημειωτέον δεν σου ζητήθηκε) και σε όλα τα ΝΟΚΙΑ! Έλεος....:mad:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

[...]

Αν μπορείς να παραβλέψεις οτι είναι απο τα ποιό άσχημα κινητά που κυκλοφορούν (συνηθισμένο φαινόμενο για τη νόκια)

[...]

 

[...]

Πώς μια άποψη τόσο τελείως υποκειμενική και ακραία μπορεί να έχει γενικότερη απήχηση εκτός από εσένα, σε ένα thread μάλιστα ατόμων "ορκισμένων" στα νόκια και την αισθητική τους !!! :wacko:

[...]

Ακριβώς!!! Περί ορέξεως ...

Άσε που κι εμένα μου αρέσει εμφανισιακά.

Και τι είδους δογματισμός είναι αυτός για τα Nokia??? Κάθε εταιρία φτιάχνει και άσχημα και όμορφα τηλέφωνα.

 

Ας σταματήσουμε εδώ το offtopic. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

*Soft format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7780#.

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή.

Κάνοντας Soft ή Hard format χάνεις κάποια δεδομένα από το κινητό?

Πρέπει να σώσεις τα αρχεία στην κάρτα και μετά να κάνεις format?

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας Soft ή Hard format χάνεις κάποια δεδομένα από το κινητό?

Πρέπει να σώσεις τα αρχεία στην κάρτα και μετά να κάνεις format?

Το soft format είναι η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων, ως εκ τούτου δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου.

 

Με το hard format θα χαθούν όλα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ από τη μνήμη της συσκευής. Η κάρτα μνήμης θα μείνει ανέπαφη.

Αν σκοπεύεις να κάνεις hard format, πάρε πρώτα ένα back up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ασε και εγω τα ιδια,πρωτη μερα 24 δεκεμβριου το πηρα 8.00 η ωρααπωγευμα και 9.30 μου εφυγε και επεσε στον δρομο το κουμπι και μετα αντε να το βρεις.για να κουμποση παρε ενα πολυ μικρο χαρτακι και βαλτο πανω στον αξονα του joystick και θα κουμποσει,παντως μην βαλεις καμια κολα στιγμης γιατι θα πεσει στην βαση και θα εχεις ντραβαλα.δεν θα κουνιετε.

 

ΟΚ. Ευχαρστώ. Αυτό ήθελα να μάθω, αν είναι απλό κούμπωμα. Προς στιγμή πάντως δείχνει σταθερό και χωρίς χαρτάκι. Ίσως να μην φθάρθηκε ο άξονας. Δοκίμασα να το "τσιμπήσω" μπας και βγει αλλά φαίνεται εντάξει.

Θα δείξει... :worry:

Thank's

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πώς μια άποψη τόσο τελείως υποκειμενική και ακραία μπορεί να έχει γενικότερη απήχηση εκτός από εσένα, σε ένα thread μάλιστα ατόμων "ορκισμένων" στα νόκια και την αισθητική τους !!! :wacko:

 

Ο άνθρωπος για να επιθυμεί να αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό είναι προφανές ότι έχει συμβιβαστεί με αυτό που εσύ αποκαλείς αυθαίρετα και κακόβουλα "άσχημο", επεκτείνοντας μάλιστα και την κριτική σου (που σημειωτέον δεν σου ζητήθηκε) και σε όλα τα ΝΟΚΙΑ! Έλεος....:mad:

 

Τη γνώμη μου λεω... Αν δείς και προηγούμενο πόστ μου στο θρέντ Ν73 έχω κ γω... Αν δεν σ'αρέσει το πόστ μου, μην το διαβάζεις.

 

 

ατόμων "ορκισμένων" στα νόκια και την αισθητική τους !!! :wacko:

 

Την κάναμε και θρησκεία τώρα; :rolleyes: Κινητά είναι χαλάρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ηρεμία. Και εγώ το Ν73ΜΕ έχω αλλά δεν το αγόρασα σε καμιά περίπτωση για τον ωραίο σχεδιασμό του, αλλά για τις δυνατότητες του. Σχεδιάστηκα θα το τολμούσα να το πω, αν όχι άσχημο, τουλάχιστον άκομψο.
Link to comment
Share on other sites

δεν το αγόρασα σε καμιά περίπτωση για τον ωραίο σχεδιασμό του, αλλά για τις δυνατότητες του.

 

Για τον ίδιο λόγο που το αγόρασα κ εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,

 

Μονο απο πλευρας ποιοτητας ληψης φωτογραφιων και Βιντεο,

εχετε δει καλυτερευση απο την μια εκδοση Firmware στην αλλη;

ή παραμενει ιδια η ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,

 

Μονο απο πλευρας ποιοτητας ληψης φωτογραφιων και Βιντεο,

εχετε δει καλυτερευση απο την μια εκδοση Firmware στην αλλη;

ή παραμενει ιδια η ποιοτητα;

 

Οι διαφορές στις φωτο ήταν ιδιαίτερα έντονες στις παλιές εκδόσεις. Τώρα απ'όσο ξέρω οι εκδόσεις του 2007 δεν έχουν διαφορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου έπεσε κάτω το κινητό και από τότε το joystick τα έχει παίξει. Θέλει μεγάλη πίεση για να πάει πάνω, κάτω, αριστερά, δεξιά ενώ όταν προσπαθώ να το πιέσω μέσα δεν κάνει τίποτα!

 

Μόνο 4 ευρώ έχει η αλλαγή του;

 

45€ κοστίζει..

 

----

hello !!!

 

exo mia erotisi

 

telioni ki i dikisas mpataria mesa se 7 - 8 ores horis tilefonima i opiadipote efarmogi ???

 

mou to ekane me tin palia bataria ki tora mou to kani pali me tin kenourgia :mad:

 

Μήπως απενεργοποίησες τη λειτουργεία νάρκης???

 

------------------------------------------------------------------------

 

Χθές ενώ καθόνταν

μόνο του έβγαλε έναν ήχο στο άκυρο, το ακούμπησα και έκαιγε... Το έκλεισα αμέσως μην σκάσει καμια μπαταρία και πάθουμε και ζημιά.. Τι κόλπα ειναι αυτά γνωρίζει κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να παραβλέψεις οτι είναι απο τα ποιό άσχημα κινητά που κυκλοφορούν (συνηθισμένο φαινόμενο για τη νόκια) αξίζει κ παραξίζει, δές βέβαια πρώτα στο buy & sell μπορεί να το βρείς μεταχειρισμένο αν θες. Μοναδική έλλειψη για μένα είναι το wifi ίσως.

Εγω το βλεπω σαν ενα απο τα πιο ομορφα κινητα απορω με το γουστο ορισμενων ....:X τελος παντων περι ορεξεως ... πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα κινητα που κυκλοφορησαν και απο ομορφια και κομψοτητα και απο δυνατοτητες ...μονο το υψηλο SAR

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το βράδυ φαίνονται χαλια οι φωτο ακομα και με φλας (στο μέρος που δεν κτυπάει εντονα το φλας φαίνονται μπλε κουκίδες); Το κινητο το εχω 1 βδομαδα οπότε θα εχει το τελευταιο firmware.
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Έχω ένα Ν73 το οποίο είχα αγοράσει πέρυσι το δεκέμβριο από το dubai.Eδω και μια εβδομάδα άρχισε να κλείνει στα καλά καθούμενα..Παρατήρησα πως κλείνει όταν χτυπηθεί λίγο,δηλαδή όταν το αφήνω πάνω στο τραπέζι απο απόσταση ενός cm..Τι να κάνω?Επίσης τον τελευταίο καιρό δεν έπιανε πάντα τον φορτιστή και αναγνώριζε πολύ δυσκολά το καλώδιο του pc..Οποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει.

 

Υ.Γ 1 Η εγγύση των εταιριών είναι διεθνής??Αν το πάω δηλαδή στο service της nokia υπάρχει περίπτωση να το φτιάξει με την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι το βράδυ φαίνονται χαλια οι φωτο ακομα και με φλας (στο μέρος που δεν κτυπάει εντονα το φλας φαίνονται μπλε κουκίδες); Το κινητο το εχω 1 βδομαδα οπότε θα εχει το τελευταιο firmware.

Δυστυχως το βραδυ ετσι περιπου θα ειναι δεν βλεπω να αλλαξει ποτε

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν λες επισκευη τι εννοεις; Αν εννοεις το αλλαξεις κανει περειπου 4 ευρω και παει μαζι με τα πληκτρα.

 

4 ευρω???ανεκδοτο μαλλον μας λες για να γελασουμε.. λειπον επειδη το εχω αλλαηξει στο κινητο μου κανει 45 ευρω σε Nokia shop ή στα κεντρικα της νοκια..

 

NOKIA και φθηνα ανταλλακτικα δεν υπαρχει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...