Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπειδη δεν εχω και πολυ χρονο να ασχολιθω ξερει κανεις ποια ειναι η τελευταια(βασικα η καλυτερη) ROM για το Artemis????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω και εγω κατι,υπαρχει καποιο προγγραμα αντοιστοιχο του netmonitor στα παλια Nokia ωστε να βλεπουμε πληροφοριες για τους σταθμους βασης?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι ρωτάς αλλά μήπως εννοείς κάτι τέτοιο;

 

http://spbsoftwarehouse.com/pocketpc-software/wirelessmonitor/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Οχι εννοω πληροφοριες για τους σταθμους βασης της κινητης τηλεφωνιας.
οχι,καταλαβα ποιο λες,αυτο που βαζαμε στα νοκια 7650 που αλλαζε την ονομασια της κεραιας αναλογα που ειμαστε,και που μπορουσες να εχεις προφιλ αναλογα!!!τι μου θυμησες τωρα ρε φιλε!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λίγο χρόνο προχθές και είπα να ψήσω και πάλι το Αρτεμάκι.

Πέρασα την Achilles Manila 2D και ομολογώ οτι απο εμφάνιση η συγκεκριμένη rom τα σπάει!! Το κακό είναι οτι πέφτει λίγο βαριά και έχει εμφανέστατο memory leak. Θα την κρατήσω για λίγο διάστημα να δω πως συμπεριφέρεται γενικότερα και βλέπουμε.

Link για την Rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460922

Link για άπειρα Skins http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425974

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

BETA WM6.5 V39 from PDAViet "Mr. Pham Quang"
άν έχεις χρόνο γράψε μας ένα review για τα 6.5 και πως κάθονται στο αρτεμάκι μας μπας και προχωρήσουμε και εμείς στην αλλαγή rom
ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

μπαίνω και εκεί αλλά αλλιώς είναι και μια άποψη ελληνική ,να μας πεί και κατά πόσο είναι πρακτική

 

πάντως απότι διαβάζω μέχρι τώρα δεν νομίζω να προχωρήσω σε 6.5

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια καλη τουμπα....μου κολαει στην λειτουργια του.....

 

Πρεπει να ξαναβαλω το αρχικο ROM (με W5) που ειχε οταν το πηρα για να το στειλω για service???

 

Του εχει ξανατυχει κανενος αλλου φιλου???? Εχει κανει ιδεα για το κοστος??? μηπως και δεν αξιζει να το επισκευασω.... (στην ACE δεν το στελνω αν ειναι???)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρεπει να ξαναβαλω το αρχικο ROM (με W5) που ειχε οταν το πηρα για να το στειλω για service???

 

Χρειάζεσαι official ROM είτε WM5 είτε WM6.

 

(στην ACE δεν το στελνω αν ειναι???)

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα την ROM touch 4.02.Μεσα ειχε διαφορα προγραμματα συμπεριλαμβανομενου και το battery status αλλα και PocketCM.Aν εγω θελω να βαλω αλλη εκδοση θα την βαλω απο πανω γιατι απεγκατασταση απο τοι ειδα δεν γινεται.

 

EDIT:Ελληνικα πληκτρολογια που μπορουμε να βρουμε???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις που μπορω αν την βρω την official ROM WM5 της ACE???

 

http://rapidshare.com/files/19322112/HTC_1.12.405.01_026790_WWE_SHIP.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aν εγω θελω να βαλω αλλη εκδοση θα την βαλω απο πανω γιατι απεγκατασταση απο τοι ειδα δεν γινεται.

 

Ναι μπορείς να τη βάλεις από πάνω.

 

EDIT:Ελληνικα πληκτρολογια που μπορουμε να βρουμε???

 

Pocket CM Keyboard

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για πληκτρολόγιο δες και αυτό. Φρόντισε βέβαια να κατεβάσεις την έκδοση για την QVGA οθόνη σου. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έλεγα να μείνεις καλύτερα με το 7 μιας και το 8 τώρα στην αρχή τουλάχιστον δεν έχει δείξει σημάδια αξιοπιστίας. Εξάλλου δεν κερδίζεις τίποτα αφού οι χάρτες είναι ίδιοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερια που παρατηρησα πριν απο λιγο και εμφανιστηκε με την αλλαγη της ROM.Το δικτυο εμφανιζεται τοσο στο Battery Status οσο και στο home ως ΤΙΜ GR και οχι ως WIND GR.Αυτο το εκανε και σε αλλη αγγλικη ROM που ειχα βαλει,στην ελληνικη δεν το εκανε.Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει????

Επισης ο ξαδερφος μου οταν πηρε το 3300 ειχε μεσα εγκατεστημενο και το Navimate.Εχουμε αλλαξει windows αλλα και ROM,το εχει απεγκαταστησει απο οπου το εβλεπε αλλα αυτο παλι στο ανοιγμα του κινητου εμφανιζεται.Υπαρχει καποιος τροπος να το ξεφορτωθει τελειως????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λεπτομερια που παρατηρησα πριν απο λιγο και εμφανιστηκε με την αλλαγη της ROM.Το δικτυο εμφανιζεται τοσο στο Battery Status οσο και στο home ως ΤΙΜ GR και οχι ως WIND GR.Αυτο το εκανε και σε αλλη αγγλικη ROM που ειχα βαλει,στην ελληνικη δεν το εκανε.Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2099791#post2099791

 

Κανεις δεν ξερει????

Επισης ο ξαδερφος μου οταν πηρε το 3300 ειχε μεσα εγκατεστημενο και το Navimate.Εχουμε αλλαξει windows αλλα και ROM,το εχει απεγκαταστησει απο οπου το εβλεπε αλλα αυτο παλι στο ανοιγμα του κινητου εμφανιζεται.Υπαρχει καποιος τροπος να το ξεφορτωθει τελειως????

 

Που ακριβώς εμφανίζεται; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To τρεχει μετα την εισαγωγη του PIN.Οταν εμφανιστει το Today εμφανιζεται το navimate και ρωταει αν θελει να ανοιξει την εφαρμογη.Η οποια βεβαι δεν τρεχει μιας και δεν υπαρχει αλλα το βγαζει συνεχως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...