Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα.

Επειδή υπάρχουν πολλά άτομα σαν και εμένα εδώ μέσα που εχουν αγοράσει το 3300 απο μαγαζιά εκτός Ελλάδος θα ήθελα μια εξυπηρέτηση αν γίνεται εκ μέρους όλων. Θα ήθελα να ποστάρει κάποιος τα επίσημα ελληνικά ROMS που έχει η htc στο forum της μιας και ολοι εμείς με μη ελληνικά 3300 δεν έχουμε πρόσβαση...

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ cooked ROM ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ? ΜΙΝΟΤΑYΡΑΚΙ??? οντως αλλάζει το device id με άλλη rom? αν επιστρεψω στην παλια αργότερα επιστρέφει και το id στο αρχικο?

Υ.Γ.2 υπαρχει το touch flo για wm5? ε???

 

Exw thn entypwsh oti Den doulevoun ta ellinika ths ACE se devices

pou den einai dika tous.

An theleis kati pragmatika grhogoro alla spartiatiko apo proggz vale thn teleftea ths pdaviet me thn neoterh build wm6 exei dothei link liges selides pio pisw.. An milas gi to destinator Nai allazei id ontos den to dokimasa alla logika tha epistrefei sto arxiko an giriseis pisw se wm5,

 

Yparxoun cabd touchflo sto xda dokimaseta :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα.

Επειδή υπάρχουν πολλά άτομα σαν και εμένα εδώ μέσα που εχουν αγοράσει το 3300 απο μαγαζιά εκτός Ελλάδος θα ήθελα μια εξυπηρέτηση αν γίνεται εκ μέρους όλων. Θα ήθελα να ποστάρει κάποιος τα επίσημα ελληνικά ROMS που έχει η htc στο forum της μιας και ολοι εμείς με μη ελληνικά 3300 δεν έχουμε πρόσβαση...

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ cooked ROM ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ? ΜΙΝΟΤΑYΡΑΚΙ??? οντως αλλάζει το device id με άλλη rom? αν επιστρεψω στην παλια αργότερα επιστρέφει και το id στο αρχικο?

Υ.Γ.2 υπαρχει το touch flo για wm5? ε???

Oπως ηδη εχει ειπωθει πολλες φορες, η ελληνικη extended rom της ACE, ειναι κλειδωμενη και μπαινει μονο στις συσκευες με ΙΜΕΙ της ΑCE. Οποτε και να την εχεις σου ειναι αχρηστη. Aν τωρα επιμενεις να την δοκιμασεις pm.

Το device id μπορει να αλλαζει αλλα οχι το ΙΜΕΙ

Απο ολες τις ρομ που δοκιμασα, αυτη που πιο πολυ με καλυψε ηταν η new artemis 2.1.

Τouch flo για WM5 δεν εχω δει.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

κάποιος έχει ένα προγραμματάκι που μπορεί, μου είπε, να μεταφράσει τις ξένες ROM στα Ελλανικά, το δοκίμασε και λειτουργεί. Επίσης "ελληνικοποιεί" ακόμα κ το keyboard κ δε χρειάζεται το Resco Keyboard ή κάποιο άλλο αντίστοιχο που να έχει ελληνικά.

Δε θυμάμαι πως λέγετε, θα ρωτήσω, θα το πάρω κ θα το ανεβάσω κάπου να το τσεκάρετε. Εκτός αν το έχετε κάνει ήδη, αλλά δε πρόσεξα κάπου να αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιος εύκολος σχετικά τρόπος για να κανω back up την ήδη υπάρχουσα rom?
Link to comment
Share on other sites

κάποιος έχει ένα προγραμματάκι που μπορεί, μου είπε, να μεταφράσει τις ξένες ROM στα Ελλανικά, το δοκίμασε και λειτουργεί. Επίσης "ελληνικοποιεί" ακόμα κ το keyboard κ δε χρειάζεται το Resco Keyboard ή κάποιο άλλο αντίστοιχο που να έχει ελληνικά.

Δε θυμάμαι πως λέγετε, θα ρωτήσω, θα το πάρω κ θα το ανεβάσω κάπου να το τσεκάρετε. Εκτός αν το έχετε κάνει ήδη, αλλά δε πρόσεξα κάπου να αναφέρεται.

 

Greek language Extender kai to vazame sta wm2003 sta wm5 phgainei analoga thn syskevh sta wm6 anamenete kati paromoio

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιος εύκολος σχετικά τρόπος για να κανω back up την ήδη υπάρχουσα rom?

Δεν ξερω τι ακριβως θελεις να κανεις. Αν ο σκοπος ειναι να δοκιμασεις καποιες αλλες rom και στην συνεχεια να επιστρεψεις σε αυτην που ειχες με τα προγραμματα και τις ρυθμισεις που ειχες, δεν θα κανεις backup την rom. Η διαδικασια ειναι: Full Βackup του συστηματος με καποιο προγραμμα (Sprite, Spb). Οταν ξαναεπιστρεψουμε στην παλια rom κανουμε restore με το ιδιο προγραμμα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και βλακεια... αλλα μηπως τα Ελληνικα που εχει βγαλει η htc Έκδοση 0.4.2.0 μπορουν να περάστουν σε cooked roms ?

Δοκιμαστηκε χωρις επιτυχια.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

mino χρησιμοποιείς το πρόγραμμα today agenta?

 

ειναι ενα απο τα πρωτα που βάζω παντα,αλλα με αυτη τη ρομ οταν το σεταρω μετα απο soft reset δεν μου κρατάει τις ρυθμίσεις και πάει στις default

ειδες τίποτα?

 

 

απο memory leak:ninja: πως πας?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

μαλλον λαθος καταλαβα

εχεις την pdaviet και προσπαθεις να βαλεις τα ελληνικα?

YEAP !!!

 

 

με το LEng πετυχαινεις μεταφραση πληρη αλλα.....δεν ανοιγουν οι επαφες μηπως μπορεις να ανακατεψεις κατακει τιποτα γιατι αλλιως ολα ειναι οκ!!! φοβερη μεταφραση

[sIGPIC][/sIGPIC]

give them nothing.....but take from them everything (300)

Link to comment
Share on other sites

mino χρησιμοποιείς το πρόγραμμα today agenta?

 

ειναι ενα απο τα πρωτα που βάζω παντα,αλλα με αυτη τη ρομ οταν το σεταρω μετα απο soft reset δεν μου κρατάει τις ρυθμίσεις και πάει στις default

ειδες τίποτα?

 

 

απο memory leak:ninja: πως πας?

Oxi den to exw valei pote epanw gia na sou pw...

 

En oligeis h Rom tou tom den mou poliaresei kanei kai pali 40 kai kati seconds na anoixei to windows folder ... Krathsa afta pou thelw apo ta settings tou kai afth th stigmh xanaflasarw thn pdaviet pou einai to idio build alla me poli grhgoroterh apokrisi :cool:

Link to comment
Share on other sites

Oxi den to exw valei pote epanw gia na sou pw...

 

En oligeis h Rom tou tom den mou poliaresei kanei kai pali 40 kai kati seconds na anoixei to windows folder ... Krathsa afta pou thelw apo ta settings tou kai afth th stigmh xanaflasarw thn pdaviet pou einai to idio build alla me poli grhgoroterh apokrisi :cool:

 

λοιπόν εγω έλυσα το θέμα με το today agenta ηθελε ξανά συγχρονισμο με το outlook με τα νεα settings για να τα κρατήσει.

εμένα τα windows τα ανοίγει γρήγορα περίπου 6-7 sec

 

θα τα κρατήσω μεχρι αύριο το μεσημέρι για να σιγουρευτώ για το memory leak που μου φάνηκε πολύ

 

εσένα σε βλέπω να ησυχάζεις μονο οταν φτιάξεις δικια σου :D

 

καληνύχτα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγω έλυσα το θέμα με το today agenta ηθελε ξανά συγχρονισμο με το outlook με τα νεα settings για να τα κρατήσει.

εμένα τα windows τα ανοίγει γρήγορα περίπου 6-7 sec

 

θα τα κρατήσω μεχρι αύριο το μεσημέρι για να σιγουρευτώ για το memory leak που μου φάνηκε πολύ

 

εσένα σε βλέπω να ησυχάζεις μονο οταν φτιάξεις δικια σου :D

 

καληνύχτα

 

:lol::lol::lol: Kalhnyxta... :D

Link to comment
Share on other sites

Greek language Extender kai to vazame sta wm2003 sta wm5 phgainei analoga thn syskevh sta wm6 anamenete kati paromoio

 

Δεν ξερω τι ακριβως θελεις να κανεις. Αν ο σκοπος ειναι να δοκιμασεις καποιες αλλες rom και στην συνεχεια να επιστρεψεις σε αυτην που ειχες με τα προγραμματα και τις ρυθμισεις που ειχες, δεν θα κανεις backup την rom. Η διαδικασια ειναι: Full Βackup του συστηματος με καποιο προγραμμα (Sprite, Spb). Οταν ξαναεπιστρεψουμε στην παλια rom κανουμε restore με το ιδιο προγραμμα.

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί που μπορώ να "βρω" τα παραπάνω προγράμματα? Αν τα έχει κανείς παίζει κάνα pm?

Αν όχι αξίζει να τα αγοράσω? Απότι κατάλαβα το official ελληνικό firmware της htc ειναι μαγειρεμένο και έχει ενσωματωμένο το LENG για mw5... Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα μια απορία. Αυτά τα backups μπορώ να τα επεναφέρω και σε άλλα pda p3300 ??? πχ μπορώ να πάρω backup μια rom πχ την επίσημη wm6 και να την βάλω σεμένα που έχω την wm5?
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα μια απορία. Αυτά τα backups μπορώ να τα επεναφέρω και σε άλλα pda p3300 ??? πχ μπορώ να πάρω backup μια rom πχ την επίσημη wm6 και να την βάλω σεμένα που έχω την wm5?

 

backup den mporeis na kaneis tin rom alla ayta pou periexei ayti(epafes,minimata,programata)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia cube kai to htc home plug in mporw na balw sta WM6?kai an nai 3erei kaneis pou mporw na brw ayta ta cab? eyxaristw poly...

 

τώρα είδα εδω το μήνυμα σου ,

σου απάντησα στο άλλο φορουμ που ρώτησες το ίδιο.

 

ξεχασα το htc home μπαίνει εύκολα κατέβασέ το απο ΕΔΩ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...