Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιά ρομ??? Ε όχι.. ποια είναι η καινούργια?? Άντε πάλι στήσημο απο την αρχή. Οπότε δε ψάχνω λύση στο bug μου..

Link για την καινούργια Please!

 

Κάντε κράτει παληκάριααααα...

Νομίζω μας πήρε η χαρά και χάσαμε τη μπάλα.

Είναι γεγονός ότι σχεδόν κάθε μέρα βγαίνει μια "καλή" νέα rom. Το θέμα είναι τι χρειάζεται ο καθένας. Full, lite, γρήγορη, custom. Η "καλή " για μένα, για κάποιον άλλο απαιτητικό (γκουχ γκουχ... βλ mastelos) είναι πολύ soft. Και επειδή εγώ προσωπικά βαρέθηκα τις δοκιμές και τις επανεγκαταστάσεις παραμένω σε αυτήν που έχω, μέχρι να δω κάτι πολύ extreme που σίγουρα τα xda παληκάρια θα φροντίσουν να μας δώσουν.

Καταλήγοντας θέλω να πω ότι, μήπως πρέπει να κάνουμε μια λίστα (έστω και σε άλλο thread) με τα συν και πλην των rom που κυκλοφορούν και έτσι να είναι πιο εύκολη η επιλογή ακόμα και για τους αρχάριους?

Μια ιδέα λέω.:O

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις έστησα την τελευταία του fracoon εβγαλε πιο νεα με TouchFLO:wacko: Fracoon's NewArtemis 2.2 Final Rom

 

...............πάμε πάλι απο την αρχή.:D

kanena screen shot? stous xda den exei...

Link to comment
Share on other sites

Πολλή σιωπή πέφτει. Το flashαρισμα πάει σύνεφο !!!

Α ρε fracoon. Πάλι φωτιές μας άναψες.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Xoxoxooxoxoo :lol::lol: an exei panw apo 25 mb eleftheri mnhmh to sizitaw na thn valw.. :cool:

 

 

ειναι τουλάχιστον 27+ μολις την πέρασα

 

3 ωρες να την στήσω την παλια 10 λεπτά να την βγαλω ξεκινάω παλι

 

σε λιγο νεωτερα http://img406.imageshack.us/img406/5607/capture001of8.png

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Πολλή σιωπή πέφτει. Το flashαρισμα πάει σύνεφο !!!

Α ρε fracoon. Πάλι φωτιές μας άναψες.

 

 

:lol::lol::lol: boulomeno grama diabazeis :lol::lol::lol:

tin katebasa kai ksekinao:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Entypwseis gia thn olofreskia ROM.... POLI GRIGORADA paidia... paei sfaira... (opws to idio sfaira phgaine afth tou tom (idio build) otan htan adeia apo appls) alla epeidh opws exw ftiaxei twra thn dikia mou thelw kana 2 24wra gia na thn ferw sta metra mou xanagirisa se afthn t0u TOMINO (tom + mino) :D

 

Thewrw oti ta 2mb parapanw eleftheris mnhmhs einai ena delear se sxesi me afth pou exw twra alla den to paei h kardia mou tha perimenw kai allo gia mia super duper rom h opoia tha prepei na pospathisei poli na me peisei na thn allaxw..

 

GIA afto mia ymbaoulh an mia ROM thn exete ferei sta metra sas kai den exei bugs KRATHSTETHN kai aplos dokimaste opoia vgainei gia na xerete ti paizei sthn agora :lol::lol::lol:

 

EDit na h eleftheri mnhmh mou twra me thn ROm tou TOM kai ola ta kaloudia epanw

 

http://i22.tinypic.com/5bep02

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ολα τα νεα παρουσιαζουν παντα προβληματα....

 

προβλημα με την καμερα.

 

edit anevike nea xoriw problhma thn κατεβάζω τωρα αποΕΔΩ

 

 

 

Φαντάσου να ήμασταν πριν 15 χρονια με τα 2400 τα modem, θα θέλαμε 2 μηνες για αλλαγή ρομ:lol:.....adsl10ara τωρα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια χάρη απο κάποιον που εχει ακομα επάνω του την RΟΜ της ΑCE

μπορεί να μου ανεβάσει το αρχειο Bkgnd_Port.bmp που βρισκεται μεσα στον φάκελο windows .. Τhanks in advance

Link to comment
Share on other sites

RΟΜ της ΑCE ?? τι είναι αυτό ρε φιλε:lol:
:lol::lol: Einai to bmp me to elliniko dialpad an to balw kai afto teleiwsameeeeeeeeeeee apo Ellhnika... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους που δοκιμάζουν αναβαθμίσεις:

 

Επειδή μου πήρε όλο το Σ-Κ να στήνω την 2.1 του meschle, τι λύση έχετε βρει για backup όλων των ρυθμίσεών σας από μια ρομ, έτσι ώστε αν δοκιμάσετε κάποια που δε σας αρέσει, να ξαναγυρίσετε στην προηγούμενη χωρίς να θέλετε 3 ώρες για ξαναστήσιμο;

 

Ή μήπως δεν υπάρχει τρόπος και τα ξαναματαστήνετε όλα από την αρχή;

 

Anyway, ζήτω οι αναβαθμίσεις! :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους που δοκιμάζουν αναβαθμίσεις:

 

Επειδή μου πήρε όλο το Σ-Κ να στήνω την 2.1 του meschle, τι λύση έχετε βρει για backup όλων των ρυθμίσεών σας από μια ρομ, έτσι ώστε αν δοκιμάσετε κάποια που δε σας αρέσει, να ξαναγυρίσετε στην προηγούμενη χωρίς να θέλετε 3 ώρες για ξαναστήσιμο;

 

Ή μήπως δεν υπάρχει τρόπος και τα ξαναματαστήνετε όλα από την αρχή;

 

Anyway, ζήτω οι αναβαθμίσεις! :)

 

Λοιπον ακου πως φερνω μεσα σε 10 λεπτα την καλοδουλεμενη μου rom οταν δοκιμαζω καποια αλλη νεα ROM οπως σημερα..

 

Στηνεις το spritebackup απο το cd εγκαταστασης τoy P3300 & κανεις backup την main memory

 

Στηνεις την νεα ROM κανεις τις δοκιμες σου και αν γι καποιο λογο δεν σου αρεσει και θελεις να επανελθεις στην προηγουμενη που επαιζε καλα

 

ΞΑΝΑΣΤΗΝΕΙΣ την ROM της εκδοσης που εσωσες με το spritebackup ξαναστηνεις spritebackup και επαναφερεις με restore τα δεδομενα σου.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ξαναγυρισα σε αυτη του τομ b&b , ειναι σε μενα τουλαχιστον η ποιο σταθερη και παει σφαιρα !!!!!!

το ΒS το εβαλα στο 273 και πεταει !!!

(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325828)

και προσοχη οσoι την βαλετε το μονο προβλημα ειναι οτι αν βαλετε στο today τα μηνυματα κανει την storage, storage2 !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ξαναγυρισα σε αυτη του τομ b&b , ειναι σε μενα τουλαχιστον η ποιο σταθερη και παει σφαιρα !!!!!!

το ΒS το εβαλα στο 273 και πεταει !!!

(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325828)

και προσοχη οσoι την βαλετε το μονο προβλημα ειναι οτι αν βαλετε στο today τα μηνυματα κανει την storage, storage2 !!!

 

Για δοκιμασε να τρεξεις Destinator σε πραγματικες συνθηκες με υπολογισμους διαδρομων κλπ και αν στα πρωτα 15 λεπτα δεν κολλησει τα λεμε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κανενας απο τοσους εδω μεσα δεν εχει ROM της ACE επανω του να μου στείλει το αρχειο που θελω ??? :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου πως φερνω μεσα σε 10 λεπτα την καλοδουλεμενη μου rom οταν δοκιμαζω καποια αλλη νεα ROM οπως σημερα..

 

Στηνεις το spritebackup απο το cd εγκαταστασης τoy P3300 & κανεις backup την main memory

 

Στηνεις την νεα ROM κανεις τις δοκιμες σου και αν γι καποιο λογο δεν σου αρεσει και θελεις να επανελθεις στην προηγουμενη που επαιζε καλα

 

ΞΑΝΑΣΤΗΝΕΙΣ την ROM της εκδοσης που εσωσες με το spritebackup ξαναστηνεις spritebackup και επαναφερεις με restore τα δεδομενα σου.. :cool:

 

Σωστός ο Mino!

 

Sprite backup και ξερό ψωμί! :lol:

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Για δες ποιο πισω δίνω 3 λινκ διαλέγεις και παίρνεις... :) και οι 3 ειναι οι τελευταίες εκδοσεις
Link to comment
Share on other sites

esy poia foras?

 

Αυτη που φοραω εγω ειναι η πρωτη αλλα εχει ενα bug με το message storage low και θα πρεπει να ανατρεξεις καμια δεκαρια σελιδες πιο πισω για να δεις πως αντιμετωπιζεται επισης δεν εχει battery status και πολλες απο τι εφαρμογες που εχουν οι αλλες 2 με αποτελεσμα να εχω στησει αρκετες εφαρμογες επανω αν θελεις κατι να ειναι γρηγορο και να μην σε παιδεύει βαλε μια απο τις αλλες 2 αν εχεις χρονο και ορεξη στησε την πρωτη

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που φοραω εγω ειναι η πρωτη αλλα εχει ενα bug με το message storage low και θα πρεπει να ανατρεξεις καμια δεκαρια σελιδες πιο πισω για να δεις πως αντιμετωπιζεται επισης δεν εχει battery status και πολλες απο τι εφαρμογες που εχουν οι αλλες 2 με αποτελεσμα να εχω στησει αρκετες εφαρμογες επανω αν θελεις κατι να ειναι γρηγορο και να μην σε παιδεύει βαλε μια απο τις αλλες 2 αν εχεις χρονο και ορεξη στησε την πρωτη

pws m aresei na trww xrono sthnontas to mhxanaki mou... xaxaxaxa egw diale3a thn prwth kai mexri stigmhs ola kala...

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξετινάξει κοιτα με ποση μνημη ξεκινάω τώρα

 

ελπίζω να μην κολλήσει......:lol:

 

http://img362.imageshack.us/img362/5599/capture003xk4.png

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

το εχω ξετινάξει κοιτα με ποση μνημη ξεκινάω τώρα

 

ελπίζω να μην κολλήσει......:lol:

 

http://img362.imageshack.us/img362/5599/capture003xk4.png

 

ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δες αν ειναι σταθερο και δεν πέφτει μετά από ώρα και τότε ίσως επανέλθω ..:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...