Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επανεκκινήσεις έχεις κάνει σε αμφότερες συσκευές; Αν έχεις σταθερό υπολογιστή προτίμησε τις πίσω θύρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανεκκινήσεις έχεις κάνει σε αμφότερες συσκευές; Αν έχεις σταθερό υπολογιστή προτίμησε τις πίσω θύρες.

 

Nαι, και στα δύο. Να κάνω και battery pull?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nαι, και στα δύο. Να κάνω και battery pull?

 

Έχεις μέσα πολύτιμα πράγματα; Μήπως να έκανες ένα hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μέσα πολύτιμα πράγματα; Μήπως να έκανες ένα hard reset;

 

Τις επαφές :lol:Ουσιαστικά αυτές θέλω να μεταφέρω στο Blackberry bold, και φαντάζομαι γίνεται μόνο μέσω Outlook.:rolleyes:

 

Τώρα με το Hard Reset τι χάνω? Χάνω και προγράμματα όπως το Ndrive ας πουμε που έχω βάλει ? (σορυ που σε ζαλίζω, αλλα δεν ξέρω και πολύ απο HTC)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δοκίμασες να τις στείλεις μέσω bluetooth;

 

(Το hard reset επαναφέρει τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση κάτι που σίγουρα δεν το θέλεις στην παρούσα φάση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τις στείλεις μέσω bluetooth;

 

(Το hard reset επαναφέρει τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση κάτι που σίγουρα δεν το θέλεις στην παρούσα φάση).

 

Δοκίμασα με ''μεταβίβαση'' που απο ότι κατάλαβα είναι μέσω bluetooth. Αλλα λέει απέτυχε :wacko:Τίποτα...:wacko:

Και απο ότι έψαξα δεν έχει και μαζική αποστολή.

 

Πολύ φοβάμαι οτι τα έχει φτύσει λίγο το Artemis, και θα καταλήξω σε Αντιγραφή σε Sim 2-3 φορές σβήνοντας τις πρώτες κάθε φορά μπλά,μπλά,μπλά..:vava:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ φοβάμαι οτι τα έχει φτύσει λίγο το Artemis, και θα καταλήξω σε Αντιγραφή σε Sim 2-3 φορές σβήνοντας τις πρώτες κάθε φορά μπλά,μπλά,μπλά..:vava:

 

Χμ... δεν υπάρχει πιο χρονοβόρα λύση. Στη θέση σου θα το έψαχνα περισσότερο πριν καταλήξω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δεν υπάρχει πιο χρονοβόρα λύση. Στη θέση σου θα το έψαχνα περισσότερο πριν καταλήξω σε αυτό.

 

Το ψάχνω ακόμα. Οπως και να χει, σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε άλλο υπολογιστή δοκίμασες να συγχρονίσεις;

 

Δες και τη λύση του pim backup... http://www.dotfred.net/

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα απαντες....το ειχα στην ακρη παροπλισμενο το htc καιρο τωρα αλλα ειπα να το βγαλω παλι απο το συρταρι....αποφασησα να το φλασαρω βαζοντας του το

blue & black το ελληνικο (καπως ετσι το λενε) ολα πηγαν ρολοι μια χαρα και ωραιο ειναι και βολικο κλπ κλπ....ενα μονο προβληματακι ας το πω....στην αρχικη οθονη εχει και την επιλογη για τον καιρο....εκει μεσα ομως δεν εχει την πολη μου σαν επιλογη....οποτε προκιπτουν τα εξης ερωτηματα...υπαρχει δυνατοτητα να την προσθεσω και πως?

αν οχι πως το ξηλωνω απο εκει να μην υπαρχει καθολου και να βαλω αν υπαρχει καποιο αλλο που ευελπιστω να εχει και την πολη μου μεσα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μας γύρισες πολύ πίσω τώρα... :rolleyes:

 

Για ρίξε μια ματιά σε αυτό.

 

Μετα απο πολυ ψαξημο και χωρις να βγαλω νοημα...αποφασησα να κινηθω μη συμβατικα και τελικα εκανα edit ενα αρχειο μεσα στον φακελο των windows και συγγεκριμενα το HH_0409_WeatherCities.xml προσθετοντας την πολη μου με τους κωδικους κλπ που ηθελε και ολα καλα δουλευει μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω το HTC P3300 εδώ και 2 μέρες το κινητό έχει παγώσει και οπότε του κάνω επανεκκίνηση απλά κολλάει στην οθόνη windows mobile λίγο πριν ανοίξει το software. Του έχω κάνει και πολλά Ρεσετ αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα... Υπάρχει περίπτωση να το σώσουμε η πάει για πέταμα ?

 

IPL 3.13.0001

SPL 1.11.0000

GSM 03.07.90

OS 3.7.0.0

 

Ευχαριστω,

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν εχει να προτεινει κατι ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Του έχω κάνει και πολλά Ρεσετ αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα...

Οταν λες reset εννοείς hard reset ή απλά βάζεις το πενάκι στην τρύπα για το reset (soft reset)?

 

Υπάρχει περίπτωση να το σώσουμε η πάει για πέταμα ?

Ε όχι και πέταμα...

Μπορεί να είναι ξεπερασμένο σαν κινητό αλλά κάνει 1002 πράγματα...

Και μόνο σαν GPS που λέει ο ο λόγος να το κρατήσεις ΟΚ είναι...

 

Στη θέση σου (και προκειμένου να το πέταγα) θα έκανα hard reset.

Με το hard reset ΧΑΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (προγράμματα, επαφές, κλπ) αλλά μπορεί να το επαναφέρεις στην αρχική του κατάσταση (όπως ήταν όταν το πρωτοπήρες)

και μετά να το ξαναστήσεις...

 

P3300 Hard Reset

Πάτα τα δύο πλήκτρα ανάμεσα στην κλήση και τερματισμό ταυτόχρονα

και βάλε και το πενάκι στην τρύπα για το reset

(ΟΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ πατημένα) κράτα τα 3 δευτερόλεπτα

 

 

Με γύρισες στα παλιά με αυτό το ποστ...

Από το P3300 και μετά έχω αλλάξει άλλα 2 κινητά... Samsung Omnia και μετά Samsung Galaxy Ace.

Κάποτε το Artemis μου έπεσε μέσα σε έναν κουβά με νερό (πότιζα, το είχα στην τσέπη και όπως έσκυψα... μπλουμ)

Εβγαλα αμέσως τη μπαταρία και τα στέγνωσα όλα με το μπιστολάκι...

Ενώ όλοι έλεγαν ότι είναι θέμα χρόνου να οξειδωθεί και "να τα παίξει", 4 χρόνια μετά το Artemis εξακολουθεί να δουλεύει άψογα (το έχει η κόρη μου)

Σκυλί κινητό...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου να σαι καλα.

 

το κινητο αυτο δεν το αλλαζω με τιποτα και γενικα το windows mobile. Και να πεθανει το βρηκα καινουργιο με 170 ευρω σφραγισμενο σε κουτι.

 

Πριν ενα τετραμηνο το κινητο μου επεσε σε ενα φρεατιο. Ηταν μεσα 30 και ωρες κλειστο χωρις την μπαταρια, αυτη προλαβε χτυπησε στην σχαρα και επεσε στον δρομο. Την επομενη μερα που φωναξα τον Δημο Σταυρουπολης ηρθε ανοιξε το φρεατιο και βγαλαμε το κινητο. Ξεπλυμα πιστολακι και μετα απο 7 ωρες δουλεψε σαν να μην επαθε το παραμικρο. Τωρα δεν ξερω αν για αυτο το λογο που εκανε την ζημια. Θα δοκιμασω αυτο που ειπες και θα σου απαντησω και παλι.

 

Καλο βραδυ και σε ευχαριστω πολυ.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Soft reset του εκανα. Τωρα θα δοκιμασω την μεθοδο σου.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Soft reset του εκανα. Τωρα θα δοκιμασω την μεθοδο σου.

Να σου υπενθυμίσω μόνο ότι έτσι ΙΣΩΣ να επαναφέρεις τη συσκευή αλλά θα χάσεις ότι έχεις μέσα... θα πρέπει να το ξαναστήσεις...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα. Μπορεί να σας κουφάνω εν έτος 2011 :p Θα ήθελα αν έχει κανείς να μου δώσει ένα link που να δουλεύει ή αν έχει την καλοσύνη (και το αρχείο) να ανεβάσει κάπου την official extended rom της ACE Hellas για το P3300. Το filename της λογικά θα είναι αυτό: P3300_WM6_0.4.2.3_GR_Version.zip Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί να σας κουφάνω εν έτος 2011 :p Θα ήθελα αν έχει κανείς να μου δώσει ένα link που να δουλεύει ή αν έχει την καλοσύνη (και το αρχείο) να ανεβάσει κάπου την official extended rom της ACE Hellas για το P3300. Το filename της λογικά θα είναι αυτό: P3300_WM6_0.4.2.3_GR_Version.zip

Και όμως... Το είχε φυλάξει η κόρη μου στο σκληρό της δίσκο!!!

Σου το ανέβασα εδώ: https://rapidshare.com/files/128454284/HTC-P3300_WM6_0.4.2.3_GR.rar

Είναι όλα νόμιμα. Το αρχείο είναι το Επίσημο Ελληνικό της HTC και το link είναι από το προσωπικό μου (paid) account στο rapidshare!

 

Καλή συνέχεια... :)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους! Έχω (ακόμα!) το P3300 και από προχτές μου συμβαίνει ένα περίεργο:

το κινητό, από μόνο του καλεί τον τελευταίο αριθμό που έχω καλέσει, σε τυχαία(?) χρονικά διαστήματα (π.χ. χθες το βράδυ το άφησα ανοιχτό για να δω τί θα κάνει, και δεν έκανε καμία... αταξία! Σήμερα το πρωί μου το ξανάκανε!)

Προς το παρόν για να αποφύγω χρεώσεις και ενόχληση φίλων, μετά από κάθε κλήση, καλώ μία και το 1314 της Cosmote ώστε αν αρχίσει τα δικά του, να παίρνει τουλάχιστον αυτό...

Τί μπορεί να είναι αυτό, και πώς θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί;

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο! Δεν μπαίνει σε αναμονή η συσκευή; Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το πράσινο κουμπί και έχεις ρυθμίσει τη συσκευή με το πάτημα του πλήκτρου απάντησης να "ξυπνάει" από αναμονή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τί μπορεί να είναι αυτό, και πώς θα μπορούσε να αντιμετωπιστεί;

 

Μήπως έχεις συνδεδεμένο bluetooth hands free;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από την αναμονή "ξυπνάει" μόνο με το κουμπάκι on/off.

Συνήθως έχω πάνω hands free (κλασσικό, όχι bluetooth)

 

Υ.Γ.: Λέτε να είναι απλά "ένδειξη" ότι είναι πια καιρός να πάρω καινούργιο κινητό;; :rotfl:

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...