Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και γω κατι...

η ληψη του fm ραδιο πως ειναι?εχει καλο σημα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακομα δεν το εχω φορτισει μιας και η μπαταρια ξεκινησε με 75% και μετα απο 6 ωρες συνεχουσ χρησης ειναι στο 68%!!! ελπιζω να αδειασει μεχρι το βραδυ και να την αφησω 7-8 ωρες συνεςχεια

το κινητο με SBSH iLauncher και resko explorer προς το παρον παει αρκετα γρηγορα σιγουρα καλυτερα απο το 9000 αλλα ακομα ειμαι επιφυλακτικος

τα μειον που εχω γρει μεχρι τωρα

1.ενω γραφουν οτι εχει το ΤΟΜ-ΤΟΜ δεν το εχει μου ειπαν επισημα οτι θα μπει με την πρωτη αναβαθμιση

2. αν εχεις περασμενες επαφες στην καρτα sim η τις σβηνεις η βλεπεις ολα τα ονοματα 2-3 φορες μου ειπαν θα διορθωθει

3. η οθονη του δεν μου αρεσει σαν ποιοτητα-ευκρινεια δεν ειναι σιγουρα σαν

του 9000

 

και κατι που μου αρεσε αν και φορτωσα τοκινητο με πολλα ανοιχτα προγραμματα με αποτελεσμα να βλεπω μολις 5ΜΒ ελευθερα δεν παραπονεθηκε καθολου και δουλευε οπως πριν

δεν χανει ουτε κλησεις ουτε αργει να ξεκινησει να χτυπα οταν καποιος σε καλει

αυτο το τελευταιο το γραφω γιατι οσοι ειχαν το 9000 πριν απο ενα χρονο ηταν μεγαλο προβλημα ας ελπισουμε να μην το δουμε εδω

ξεχασα το navimate δεν ειναι κακο αλλα και οχι καλυτερο του destin.

εχει περιθωρια βελτιωσης

κολλημα ακομα δεν εχει φαει κανενα......................

αλλα δεν το εχω ζορισει και παρα πολυ....

*παω να ανοιξω το μαγαζι θα τα πουμε το βραδυ

 

ante kalh doulitsa!! kai ego den to exo xortasi na to mpismpilizo! eimai trelamenos me to 3300 an kai eixa sto parelthon oli tin seira tis qtek!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά να αναφέρω πως το Destinator 6 παίζει τέλεια σε αυτή τη συσκευή.

Μάλιστα, παρατήρησα ότι δεν μου έβγαλε ούτε μία φορά ότι δεν έχει σήμα, όπως έκανε με το Navimate. Πρέπει να το δουλέψω αρκετά για να σας πω αποτελέσματα αναλυτικά, οπότε θα με προλάβει άλλος γιατί εγώ πρέπει να περιμένω τη Vodafone.

 

Το ραδιόφωνό του ΝΑΙ έχει καλό σήμα και μάλιστα μέσα σε πολυκατοικία.

 

nectons δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω στα περισσότερα, γιατί όπως ανέφερα; πιο πάνω δε ήταν δικό μου το κινητό.

 

Προσωπικά όμως το θεωρώ ώς την καλύτερη επιλογή από άποψη τιμής/απόδοσης.

 

/Highlander

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

εστειλά email στο expansys & στην htc europe για το θεμα της εγγύησης.. οπως το περιμέναμε η συσκευή καλύπτεται κανονικά απο την ace για θέματα hardware.

 

1)in case of hardware malfuction where i will send it?

You will have to send it to:

ACE-Hellas SA

Aigaiou Pelagous 6

Agia Paraskevi 15341

Athens, Greece

+302106068688

 

2)The official htc service in greece is ACE Hellas.. do i have service there in

hardware matters?

Yes, details mentionned above

 

3)from where i will download feature firmware upgrades?

Normally they will be available on our website, http://www.htc.com

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! είμαι και εγώ ένας υποψήφιος κάτοχος του 3300. μιας και έχουν ήδη φτάσει οι πρώτες συσκευές στην Ελλάδα, θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

υπάρχει πουθενά on-line το user manual της συσκευής; μπορεί κάποιος κάτοχος να το "ανεβάσει";

επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει κλήση με skype? "αντέχει" ο ΟΜΑΡ?

τι γίνεται με τα SMS? πώς συμπεριφέρεται το on-screen keyboard?

έχει κανείς άποψη αν θα "πριμοδοτείται" από Vodafone, TIM, Cosmote? (αν ναι, πότε; )

 

περιμένουμε με αγωνία κάποιο αναλυτικό user review...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....

Καταφέρατε να με...μπερδέψετε ρε παιδιά. Αν και αυτή την εποχή ως προσωπικό τηλέφωνο έχω ένα SE P990, ετοιμάζομαι να πάρω και ένα εταιρικό smartphone και σκέφτομαι σοβαρά το Ρ3300. Άλλωστε, έχω και το Destinator με άδεια χρήσης και λέω να το περάσω και να... "παρκάρω" το Qtek G100 στο σπίτι. Να έχω μία λύση all-in-one δηλαδή.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ SMS? Διαβάζοντας τις προηγούμενες 15 σελίδες δεν μου φάνηκε αρκετά ξεξάθαρο το τι ισχύει... Άλλος φίλος λέει να το πάρουμε από την Dynax και όλα θα είναι ΟΚ. Άλλος λέει ότι αυτοί απλά εξελληνίζουν το περιβάλλον εργασίας και ότι τα sms των 170 χαρακτήρων θα πηγαίνουν ως 2 και 3 μηνύματα στον παραλήπτη. Άλλος φίλος πρότεινε να προμηθευτούμε μία "εξωτερική" εφαρμογή για να γράφουμε ελληνικά sms χωρίς πρόβλημα πολλαπλής χρέωσης. Τι ισχύει τελικά, ας μας πει κάποιος φίλος που το έχει. Ποια είναι αυτή η εφαρμογή πληκτρολογίου?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

στην αναπαραγωγη μουσικης πως τα παει?Συγκρινεται π.χ με ipod?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....

Καταφέρατε να με...μπερδέψετε ρε παιδιά. Αν και αυτή την εποχή ως προσωπικό τηλέφωνο έχω ένα SE P990, ετοιμάζομαι να πάρω και ένα εταιρικό smartphone και σκέφτομαι σοβαρά το Ρ3300. Άλλωστε, έχω και το Destinator με άδεια χρήσης και λέω να το περάσω και να... "παρκάρω" το Qtek G100 στο σπίτι. Να έχω μία λύση all-in-one δηλαδή.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ SMS? Διαβάζοντας τις προηγούμενες 15 σελίδες δεν μου φάνηκε αρκετά ξεξάθαρο το τι ισχύει... Άλλος φίλος λέει να το πάρουμε από την Dynax και όλα θα είναι ΟΚ. Άλλος λέει ότι αυτοί απλά εξελληνίζουν το περιβάλλον εργασίας και ότι τα sms των 170 χαρακτήρων θα πηγαίνουν ως 2 και 3 μηνύματα στον παραλήπτη. Άλλος φίλος πρότεινε να προμηθευτούμε μία "εξωτερική" εφαρμογή για να γράφουμε ελληνικά sms χωρίς πρόβλημα πολλαπλής χρέωσης. Τι ισχύει τελικά, ας μας πει κάποιος φίλος που το έχει. Ποια είναι αυτή η εφαρμογή πληκτρολογίου?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Μην σε ανησυχεί το θέμα του Ελληνικού πληκτρολογίου και των 160 χαρακτήρων. Όπως και να 'χει, είτε με το ενσωματωμένο είτε με third party πληκτρολόγιο, θα μπορείς άνετα να γράφεις Ελληνικά και sms 160 χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

,,, κανείς ?... Πέραν των δυνατοτήτων ραδίου και πλοήγησης μιας συσκευής που κοστίζει 700+ ευρώ έχει κανείς την ευγενή καλωσύνη να απαντήση και στα "ασήμαντα" θέματα που έθεσα παραπάνω παρακαλώ ?:ninja:
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλο.. μια ερώτηση που δε με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά ίσως απασχολεί αυτούς που τους ενδιαφέρει.. αναφέρομαι στο ράδιο.. αυτό που ακούς έχει επιλογή να σώζετε ως mp3 ?... συνδιαάζετε με άλλη αναπάντητη ερώτηση που έκανα ποιο πάνω διότι άμα το κάνει αυτόματα ότι ακούς το βάζεις και για ringtone.. αλλά μάλον χλωμό και αυτό.. κανείς ?...
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ....

Καταφέρατε να με...μπερδέψετε ρε παιδιά. Αν και αυτή την εποχή ως προσωπικό τηλέφωνο έχω ένα SE P990, ετοιμάζομαι να πάρω και ένα εταιρικό smartphone και σκέφτομαι σοβαρά το Ρ3300. Άλλωστε, έχω και το Destinator με άδεια χρήσης και λέω να το περάσω και να... "παρκάρω" το Qtek G100 στο σπίτι. Να έχω μία λύση all-in-one δηλαδή.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ SMS? Διαβάζοντας τις προηγούμενες 15 σελίδες δεν μου φάνηκε αρκετά ξεξάθαρο το τι ισχύει... Άλλος φίλος λέει να το πάρουμε από την Dynax και όλα θα είναι ΟΚ. Άλλος λέει ότι αυτοί απλά εξελληνίζουν το περιβάλλον εργασίας και ότι τα sms των 170 χαρακτήρων θα πηγαίνουν ως 2 και 3 μηνύματα στον παραλήπτη. Άλλος φίλος πρότεινε να προμηθευτούμε μία "εξωτερική" εφαρμογή για να γράφουμε ελληνικά sms χωρίς πρόβλημα πολλαπλής χρέωσης. Τι ισχύει τελικά, ας μας πει κάποιος φίλος που το έχει. Ποια είναι αυτή η εφαρμογή πληκτρολογίου?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

με τα ελληνικα της ACE εχει κανονικα τους χαρακτηρες (160) ανα μηνυμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το HTC TyTN με συνεχή ομιλία μόλις μπένω στο ασανσέρ (τρίτος όροφος) αρχίζουν τα "σε χάνω" από την άλλη πλευρά, έως και στο ισόγειο απλά η κλήση έχει τερματιστεί.. Με το n93 που έχω τώρα δεν ακούψ ούτε το "σε χάνω" και είναι σαν να μην έχεις μπεί πουθενά.. τώρα ρε παιδιά άμα το π3300 έχει βελτιωμένο σήμα δεν το γνωρίζω αλλά χλωμό το βλέπω.. μπορεί κάποιος να το τσεκάρει σε ασανσέρ και να μας πεί ? :)

Για το bt νόμιζα πως δέν είχε οκ.. αλλά δουλεύει αυτόματα με το active synch?.. άμα δεί το activesynch διπλά κοντάκτς τόχουνε διορθόσει και δεν τα βάζει διπλούν?.. τα +30 τηλέφωνα τα αποθηκεύει κανονικά η τα βάζει σαν 30 και απλά δεν λειτουργεί τίποτε σωστά ?.. Τα προβλήματα αυτά τα έχω με το activesynch για αυτό ρωτάω!

Συγριτικό φίλε μου αγαπημένε με το x51v δεν θέλω να κάνω (βασικά ΔΕΝ είναι κινητό)γιατί ΑΠΛΑ έχουνε τον ΙΔΙΟ 3D accelerator και είναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ devices που κυκλοφορούν με αυτόν αυτή τη στιγμή..και το χ51ν ΔΕΝ έχει ζειςς φακό με 3χ αναλογικό ζούμ και δε τραβάει βίντεο ποιότητας τρελής! Οπότε άνισος ο αγώνας σχεδόν με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κυκλοφορεί σαν multimedia power house που ανέφερες! Όσο για το μ600+ έχει 3D accelerator ???

Φίλε λαγουδάκι έρχεσε στα λόγια μου.. ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ το 2020ι και ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ κανείς!!! Και αυτοί που το δίνουν ΔΕΝ ξέρουν η απλά είναι τύποι του αλάζω συνέχεια και το δίνουνε ΑΚΡΙΒΑ! ;) Μα μπορεί να συγριθεί ένα 2020ι με οποιοδήποτε π3300 (και τα συναφή) είτε σε ποιότητα είτε σε δυνατότητες ?.. ¨οχι .. και ας έχει GPS.. Επιτέλους τα ΚΑΛΑ μινιόν bt gps μπένουνε στην τσέπη και ΕΧΟΥΝΕ φούλ σήμα και ΔΕΝ ενοχλούν και πέζουνε τέλεια.. ΔΕΝ είναι απαραίτητο το ενσωματομένο gps.. DEN EINAI. Φίλε στρέντ και εσύ στα λόγια μου.. ΔΕΝ το κατηγόρησα ώς μάπα συσκευή .. ΑΝΤΙΘΕΤΑ.. είναι φοβερό μηχανάκι (απόσο δείχνουν τα δοκιμαστικά και οι φωτογραφίες) αλλά ΚΟΣΤΙΖΕΙ πολλά ΔΙΧΩΣ λόγο .. ΚΟΡΟΙΔΙΑ δηλαδή.. Αυτό λέω.. η αγορά του με κόστος πάνω από 400 ευρώ που το κοστολογό εγώ προσωπικά είναι απλά κοροιδία και χαμένα λεφτα..

Πάντως το ενδιαφέρον μου για την τεχνολογία ΔΕΝ χάνεται και θέλω να κάνω ερωτήσεις σε αυτούς που το έχουν..

Αν μπορεί κάποιος με το beta player unstable 0.96 να τρέξει το matrix trailer το μικρό (γιατί το μεγάλο θα είναι για κλάμματα) και να κανει ένα benchmark με default ρυθμίσεις και να μας πεί σκόρ..

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΣΤ

Όπως επίσης να βάλει χύμα στην κάρτα μνήμης πολλά mp3 να πιάσουνε το 50% της κάρτας..

ΜΑΖΙ ΜΕ ΝΤΕΣΤΙΝ ΚΑΙ 20MP3 60% ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

Να τραβήξει βίντεο και ταυτόχρονα να δεχτεί μια δοκιμαστική κλήση (γίνετε αυτό καθημερινά) κολάει ?

ΟΧΙ

Να δοκιμάσει να κάνει ηχογράφηση συνομιλίας με την ενσωματωμένη εφαρμογή (την ώρα που μιλάμε πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο της ηχογράφησης) και να μας πεί εάν ηχογραφεί ΤΕΛΕΙΑ και την φωνή μας (την φωνή μας ΣΙΓΟΥΡΑ την ηχογραφή τέλεια) αλλά και την φωνή της άλλης πλευράς (99% δεν το κάνει) να δούμε δηλαδή άμα το μικρόφονο είναι μέρος του hardware του ήχου!

ΤΕΛΕΙΑ

Να χρονομετρήσει κάποιος από τη στιγμή που κάνεις ρισέτ (σόφτ ρισέτ) τη συσκευή πόση ώρα κάνει ως ότου πατήσουμε στα προγράμματα και αποκρίνοντε όλα τέλεια.

14 ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ

Να μας πεί επίσεις ΕΑΝ το Gps του πιάνει με συνεφιά η κάτω απο πυκνά κτίρια και όταν τέλος πάντων χάνει το σήμα του πόσο γρήγορα το ξαναβρίσκει.. Επίσης κάποιος να μετρήση πόσο χρόνο διαρκεί η μπαταρία του με συνεχεί χρήση του gps μέσα στο αυτοκίνητο.. Επίσης .. προσφέρετε με φορτιστή αυτοκινήτου και βάση η πωλούντε χωριστά ? .. Υπάρχουνε στο εμπόριο τέτοια ετοιμοπαράδοτα ?

ΓΙΑ ΤΟ GPS ΕΧΩ ΠΕΙ

Η οθόνη του είναι καθαρή κάτω από το φως του ήλιου.. ? βασικά μέσα στο αυτοκίνητο και ήλιο από πίσω φένετε καθαρά? .. Η πρέπει να βάλεις την φωτηνότητα στο τέρμα για να απποδόσει.. γιατί με τέρμα φωτεινότητα και Gps χλωμό το βλέπω να βγάζει τη μέρα!.. Μακάρι να έχω λάθος...

ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ

ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΣ ΤΕΛΕΙΟ

Το ηχείο του πέζει καλά ? Καθαρά ? Ακούγετε σε θόρυβο 2-3 δωμάτια μακριά ?

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΩΜΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ ΣΤΕΡΕΟ ΜΟΥ:D

Επίσης πέζει mp3 ringtones αποθεκευμένα στην κάρτα η τα κάνεις save as ???

:lol: ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ

Το HTC TyTn Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ότι έκανα κόπυ στην κάρτα μνήμης φαίνονταν αμέσως στα ρίνγκτόουνς δίχως κανένα ρέτζιστρι χάκ!

Το wifi του είναι πόσο ισχυρό.. πιάνει σε όλο το σπίτι ?.. Στο δικό μου 120+ τετραγωνικά πέζει στα 3/4.... στο τέρμα δωμάτιο του σπιτιού είναι ΟΦ... το ν93 μου ίσως το μοναδικό που έχω δοκιμάσει με δού σήμα σχεδόν σε όλο το σπίτι μου..

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ 260+ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΩ ΟΡΟΦΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΤΟ Ν80ΜΟΥ ΕΠΙΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ

Αυτά θέλω και θα εκτιμήσω πολύ κάποιος να μου πεί και θα είναι τα ΒΑΣΙΚΑ που θα με κάνουν να δώσο τα 400 ευρώ που ανέφερα παραπάνω και ΟΧΙ το design και το ενσωματομένο gps του..

ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΚΑΙ MP3

ΝΑΙ ΗΧΟΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΡΑΔΙΟ

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

με τα ελληνικα της ACE εχει κανονικα τους χαρακτηρες (160) ανα μηνυμα.

 

Να προσθεσω επισης οτι και στις υπολοιπες συσκευες( που δεν ειναι εισαγωγη της ACE) μπορεις πολυ ευκολα να εχεις ελληνικο πληκτρολογιο( με επιλογη για Unicode ή 160 χαρακτηρες/μηνυμα) με την εφαρμογη Aekmap.

Αναφορικα με το τηλεφωνο καθεαυτο, προσωπικα θα ελεγα πως για αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα σε επιπεδα τιμης οχι πανω απο 550 ευρω( χωρις το Navimate, που πρακτικα ειναι ελλιπες), το θεωρω πολυ καλη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με έχει πείσει να το πάρω πάντως. Τα έχει όλα που χρειάζομαι και δεν έχω ανάγκη από τον top επεξεργαστή, οπότε μέσα και με τον OMAP.

 

To μόνο που περιμένω είναι πότε θα το φέρει η ΤΙΜ με επιδότηση... ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνουν πριν διαθέσουν νέα μοντέλα με επιδότηση από τα TIM shops;

Link to comment
Share on other sites

Review:

http://www.gpsandco.com/articles/article.php?cat=article_pda&id=381

 

Μετάφραση με το http://www.altavista.com Babelfish

 

T-Mobile Germany launches MDA compact III - Wi-Fi-less HTC Artemis

 

http://msmobiles.com/news.php/5702.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι αποκλειστικά στους κατόχους της συσκευής που την πήραν ΌΧΙ από εισαγωγές της ACE Hellas.

Απλά επειδή κι εγώ δεν ξέρω τελικά στα σίγουρα σχετικά με το θέμα που θα ρωτήσω, είπα να ρωτήσω μεν αλλά συγκεκριμένα αυτούς που προανέφερα δε, ώστε να είναι σε θέση να απαντήσουν στα σίγουρα, αφού δηλαδή το δοκιμάσουν κιόλα! Δε θα ήθελα απάντηση και από άλλους μιας και ουσιαστικά δεν θα είναι σε θέση να με καλύψουν απόλυτα.

 

Το ερώτημα έχει να κάνει με το ζήτημα της σχέσης των SMS με Ελληνικά και μήκους 160 χαρακτήρων. Συγκεκριμένα:

1) Είναι σε θέση αυτές οι συσκευές, έτσι όπως είναι σεταρισμένες κατά την αγορά τους, να συντάξουν ενιαία μηνύματα με όλους τους κεφαλαίους Ελληνικούς χαρακτήρες και να εξακολουθεί να ισχύει ο βασικός κανόνας των 160 χαρακτήρων ανά 1 μήνυμα και να ενημερώνουν σωστά οι σχετικοί μετρητές του συντάκτη SMS και να είναι επιβεβαιωμένο και από τον παραλήπτη ότι πράγματι τελικά του ήρθε ένα μόνο μήνυμα; Είναι σημαντικό να δοθεί σημασία στη λεπτομέρεια αυτού που ρωτώ. Όχι δηλαδή αν μπορεί απλά να στείλει γενικά μηνύματα 160 λατινικών χαρακτήρων γιατί αυτό σίγουρα μπορεί να το κάνει όπως κάθε κινητό άλλωστε.

 

Ακόμα πιο εξειδικευμένα συνεχίζω με επόμενο σχετικό ερώτημα μου.

2) Σου δίνει την ευχέρεια να συντάξεις μήνυμα με πεζά (μικρά – όχι κεφαλαία) Ελληνικά. Αν στο επιτρέπει, ενημερώνουν σωστά πια οι μετρητές του συντάκτη SMS ως προς το νέο επιτρεπτό μήκος των 70 χαρακτήρων ανά 1 SMS. Αν όλα τα τελευταία ισχύουν, ο παραλήπτης λαμβάνει τελικά το μήνυμα όπως συντάχθηκε δηλαδή με πεζά γράμματα ή με μετατρεμμένα σε κεφαλαία;

 

Επαναλαμβάνω, με κίνδυνο να γίνω κουραστικός σε πολλούς, ότι παρακαλώ να μου απαντήσουν μόνο οι κάτοχοι των εκτός ACE Hellas P3300 συσκευών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

εστειλά email στο expansys & στην htc europe για το θεμα της εγγύησης.. οπως το περιμέναμε η συσκευή καλύπτεται κανονικά απο την ace για θέματα hardware.
Βρε stred, από αυτό που έχεις παραθέσει σχετικά με την επικοινωνία σου με ην HTC, δεν διακρίνεται πουθενά να έχεις ρωτήσει συγκεκριμένα μεν για το service, αν όμως ενώ είσαι στην Ελλάδα, έχεις αγοράσει την συσκευή από οπουδήποτε αλλού πλην της ACE Hellas!

 

Θέλω να πω, ότι όταν ρωτάς την μαμά εταιρία συσκευών μιας άλλης χώρας, με τον τρόπο αυτό, είναι πολύ απλό να υπονοήσει ότι την αγορά την είχες κάνει από εισαγωγή της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπίας που δηλώνει ξεκάθαρα βέβαια, με τον τρόπο που απάντησε, ότι είναι η ACE Hellas!

Θα έπρεπε κανονικά, να τους είχες διευκρινίσει κάπως, το ότι αναφερόσουν ακόμα και για συσκευές που δεν θα τις έχεις αγοράσει από ACE Hellas. Αλλιώς κι αυτοί δικαιολογημένα θα σου απαντήσουν με αυτή τη λογική.

 

Ένα δεύτερο θέμα που ενδιαφέρει, έχει να κάνει με την ισχύ της εγγύησης. Δηλαδή άλλο το πού θα μπορούσε να γίνει εξουσιοδοτημένο service και άλλο αν αυτό θα καλύπτεται οπωσδήποτε και από την εγγύηση.

 

Άρα εγώ τουλάχιστον, δεν θεωρώ ότι έμαθα κάτι "καινούριο" από αυτή την επικοινωνία. Το μόνο σίγουρο δηλαδή είναι ότι η ACE Hellas αναλαμβάνει βέβαια service για συσκευές HTC. Αλλά αυτό το ξέραμε! Το θέμα από την αρχή είναι, να επιβεβαίωνε κάπως και η HTC, το πώς αντιμετωπίζονται οι επιμέρους διαφορετικές περιπτώσεις.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμητες.

5.30 το πρωι,ανοιγω το κουτι και παθαινω σοκ.τετοιο πραγματακι δεν εχω ξαναπιασει ποτε στα χερια μου.φοβερη αισθηση ποιοτητας,ομορφο και συναμα πολυ μικρο για να γινει ανετα το καθημερινο μου τηλεφωνο.

το αναβω και χαζευω με την φωτεινοτητα της οθονης,η οποια ειναι ενα τι λιγοτερη απ το 9000 που ειχα,αλλα κατα πολυ ανωτερη απ του mio a701.

ηχος? απλα πολυ ακουστικα γλυκος και δυνατος.καλυτερος και απο mio και απο 9000

gps?πιο γρηγορο κλειδωμα απ το mio

φωτο?πιο mio και πιο 9000?πολυ ρεαλιστικες και καθαρες

μπαταρια?αν παει ετσι 5.30 92% τωρα 4.22 74% και με τοσο ψαξιμο,ε επιτελους θα αφησω και κανενα φορτιστη στο σπιτι

ταχυτητα?το περιμενατε ε?οπως το 9000,δε μου κανει ουτε ζεστη ουτε κρυο,σ αυτο δεν φτανει πουθενα για πουθενα το μιο,το οποιο ειναι με διαφορα ταχυτερο

wifi?συνδεθηκα ισογειο με τριτο οροφο,αυτο με ικανοποιησε πολυ γιατι το φοβομουν

και τωρα μνημη?εδω την πατησαμε.29,42 mb μετα απο hard reset?οι κολλημενοι θα με καταλαβουν,οταν το 9000 ειχe 39 mb και υπεφερα να εξοικονομω μνημη με αλχημειες,τωρα με τουτο εδω θα αρρωστησω.ετσι για την ιστορια το mio eixe 61,5 mb.

ολα καλα παντως μονο που το βλεπω παθαινω πλακα και φυσικα και ολοι οσοι το ειδαν και το επιασαν.με την μνημη ξερω τι θα κανω,9000 και ξερο ψωμι,μουβγαλε την πιστη αλλα το ισοπεδωσα και ειχα αρκετη μνημη

τελος ,πιστευω οτι μυημενοι και μη θα το αγαπησετε το αρτεμις ειναι μια γλυκα

χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Βρε stred, από αυτό που έχεις παραθέσει σχετικά με την επικοινωνία σου με ην HTC........................................................

................... Το θέμα από την αρχή είναι, να επιβεβαίωνε κάπως και η HTC, το πώς αντιμετωπίζονται οι επιμέρους διαφορετικές περιπτώσεις.

 

απολυτο δικιό εχεις φίλε μου,δεν έβαλα ολο το email για να μην γίνει τεράστιο το ποστ.. απλά το εγραψά στην εισαγωγή αλλά κακώς δεν το διευκρίνησα σε σας καλύτερα.. ορίστε ολόκληρο το email:

 

Dear Sir,

 

To asnwer your questions:

I am interested to purchase HTC P3300 from http://www.expansys.com.gr and i would like

to be informed what is the service status in greece.. meaning..

At the moment, we have not released the device yet, it is scheduled officialy to

be in stock in December however, you may already find it avaialable on certain

websites/networks operators.

 

1)in case of hardware malfuction where i will send it?

You will have to send it to:

ACE-Hellas SA

Aigaiou Pelagous 6

Agia Paraskevi 15341

Athens, Greece

+302106068688

2)The official htc service in greece is ACE Hellas.. do i have service there in

hardware matters?

Yes, details mentionned above

 

3)from where i will download feature firmware upgrades?

Normally they will be available on our website, http://www.htc.com

 

 

Thank you for your enquiry. Should you need further assistance, please do not

hesitate to call us. Your local number can be found at:

http://www.europe.htc.com/support/cs_by_phone.html

 

Best Regards

Candylor Salahou

callservice@htceurope.com

http://www.htc.com

 

 

Υ.Γ. δεν βαζω και το email απο το expansys, το μόνο που μου γράφανε ειναι πως η συσκευή που πουλάνε εχει πανευρωπαική εγγύηση.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Βρε stred, από αυτό που έχεις παραθέσει σχετικά με την επικοινωνία σου με ην HTC, δεν διακρίνεται πουθενά να έχεις ρωτήσει συγκεκριμένα μεν για το service, αν όμως ενώ είσαι στην Ελλάδα, έχεις αγοράσει την συσκευή από οπουδήποτε αλλού πλην της ACE Hellas!

 

Θέλω να πω, ότι όταν ρωτάς την μαμά εταιρία συσκευών μιας άλλης χώρας, με τον τρόπο αυτό, είναι πολύ απλό να υπονοήσει ότι την αγορά την είχες κάνει από εισαγωγή της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπίας που δηλώνει ξεκάθαρα βέβαια, με τον τρόπο που απάντησε, ότι είναι η ACE Hellas!

Θα έπρεπε κανονικά, να τους είχες διευκρινίσει κάπως, το ότι αναφερόσουν ακόμα και για συσκευές που δεν θα τις έχεις αγοράσει από ACE Hellas. Αλλιώς κι αυτοί δικαιολογημένα θα σου απαντήσουν με αυτή τη λογική.

 

 

Το mail στην expansys δε νομίζω να υποδηλώνει αυτό που λες.

Το expansys μιλάει μόνο για "δικές του" συσκευές, άρα η απάντηση νομίζω μας καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Και μια σημείωση για τα προγράμματα πλοήγησης, δεν έχουν καμμία σχέση με το Destinator, είναι πολύ κατώτερα !
Link to comment
Share on other sites

απολυτο δικιό εχεις φίλε μου,δεν έβαλα ολο το email για να μην γίνει τεράστιο το ποστ.. απλά το εγραψά στην εισαγωγή αλλά κακώς δεν το διευκρίνησα σε σας καλύτερα.. ορίστε ολόκληρο το email:

 

 

 

 

Υ.Γ. δεν βαζω και το email απο το expansys, το μόνο που μου γράφανε ειναι πως η συσκευή που πουλάνε εχει πανευρωπαική εγγύηση.

 

Αντίστοιχη φάση με Mio A701 και Simplex.

Link to comment
Share on other sites

Και μια σημείωση για τα προγράμματα πλοήγησης, δεν έχουν καμμία σχέση με το Destinator, είναι πολύ κατώτερα !

 

Και φυσικά είναι τουλάχιστον ανόητο να πληρώσεις αυτά τα προγράμματα και μετά να αναζητάς το destinator σπασμένο.

Εγώ προτείνω να μην αγοράσει κανένας το P3300 από ACE! Ξέρω στ'@@ σας!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά είναι τουλάχιστον ανόητο να πληρώσεις αυτά τα προγράμματα και μετά να αναζητάς το destinator σπασμένο.

Εγώ προτείνω να μην αγοράσει κανένας το P3300 από ACE! Ξέρω στ'@@ σας!:lol:

 

Καθόλου στ'@@ μου εμένα πάντως. Θα περιμένω λίγες μέρες να δω αν θα βγει χωρίς χάρτες και αν δεν δω φως θα το χτυπήσω από expansys. Έχω ήδη αγορασμένο το destinator και δεν χρειάζομαι άλλον χάρτη, γιατί να με υποχρεώσουν να τον πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...