Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιγράφω απο τα tips & tricks της υπογραφης μου

 

 

Updated

Για ανταλλαγή αρχείων μεταξύ PPC + PC (Desktop ή Notebook) κάνουμε τα παρακάτω:

 

Απαιτείται προυπάρχουσα εγκατάσταση δικτύωσης καθώς και να έχετε ενεργοποιήσει το file sharing των windows και να εχετε κάνει share τον φάκελο που θέλετε να δει το ppc σας στο δίκτυο.

 

Απαιτούμενα προγράμματα: Resco File Explorer

 

Απαιτούμενος χρόνος: 2 λεπτά

 

Απο την στιγμή που «βλέπετε» κανονικά δίκτυο απο το ppc σας ανοίγετε το Resco File Εxplorer επιλέγετε My Device (επάνω αριστερά) και επιλέγετε Μy Network --> Menu --> File --> Network--> Map Drive εκεί σας ανοίγει ένα menu με ένδειξη computers near me εκεί κάνετε browse και επιλέγετε το όνομα που εχει το pc σας στο δίκτυο και μετά τον φάκελο που έχετε κάνει share στο δίκτυο ..

 

Με αυτόν τον τρόπο απο εδώ και πέρα θα μπορείτε να αποθηκεύετε και να στέλνετε αρχεία από το ppc σας στο pc και αντίστροφα.

 

Enjoy..

------------------------------------

 

αυτο γινεται οταν υπαρχει δυκτιο οταν θελουμε να συνδεθουμε απο αποσταση τι κανουμε το pc στο σπιτι και το ppc στην δουλεια χωρις το pc να ειναι σε δυκτιο :O:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο γινεται οταν υπαρχει δυκτιο οταν θελουμε να συνδεθουμε απο αποσταση τι κανουμε το pc στο σπιτι και το ppc στην δουλεια χωρις το pc να ειναι σε δυκτιο :O:blink:
:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την αμεση απάντηση

Είναι όμορφη αλλά και παράλληλα υπερβολικά ακριβη

Και αυτή του πλασίου πάντως φαίνεται όμορφη και λεπτή. υποστηρίζει ότι είναι και η original HTC.

έχουμε καμιά γνώμη από κανένα κάτοχό αυτής?

 

 

αυτή την βάση χρησιμοποιώ

 

την πήρα από εδώ http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146660 γιατί το πλαίσιο δεν την είχε όταν την έψαχνα, είχε τελειώσει

 

δεν είναι της HTC

 

εφαρμόζει τέλεια

 

ΧΤΥΠΑ τη τώρα μην εξαντληθεί:X

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά θήκη δερμάτινη έχω βολευτεί με αυτην

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000063&products_id=5044

είναι με δωρεάν αποστολή και σου έρχεται με το απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες με 20 ευρώ χωρίς έξοδα αποστολής

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται οταν υπαρχει δυκτιο οταν θελουμε να συνδεθουμε απο αποσταση τι κανουμε το pc στο σπιτι και το ppc στην δουλεια χωρις το pc να ειναι σε δυκτιο :O:blink:

 

αγοράζεις μία Adsl και το βάζεις σε δύκτιο:p

Link to comment
Share on other sites

αυτή την βάση χρησιμοποιώ

 

την πήρα από εδώ http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146660 γιατί το πλαίσιο δεν την είχε όταν την έψαχνα, είχε τελειώσει

 

δεν είναι της HTC

 

εφαρμόζει τέλεια

 

ΧΤΥΠΑ τη τώρα μην εξαντληθεί:X

 

Εισαι και μαρτυριάρης :)

Την χτύπησα, με περιμένεει στο πλαίσιο του Πειραιά, (μην τρέχεται, στο όνομά μου)

thanks man

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά θήκη δερμάτινη έχω βολευτεί με αυτην

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000063&products_id=5044

είναι με δωρεάν αποστολή και σου έρχεται με το απλό ταχυδρομείο σε 10 μέρες με 20 ευρώ χωρίς έξοδα αποστολής

 

Δεν ξέρω αν βολευει αυτή που γραφεις (επειδή ανοίγη σαν blockακι) σε σχεση σε αυτή που ανοίγει σαν βιβλίο

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000063&products_id=5909

εκεί έχω κολήσει

Link to comment
Share on other sites

εμένα με έχει βολέψει

 

πάντως από θέμα ευχρηστίας μου έρχεται πιό καλά να ανοίγει σαν μπλοκάκι

 

η φιλοσοφία είναι η ίδια οπότε περί ορέξεως ..............:X

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Ti na prwtosbhseis kai ti na protomazepseis an den exeis anagh ta ellinika petathn kai bale mia teleftea custom na vreis thn ygeia sou...

 

 

++++ 1000 και απο μενα εβαλα την vanila 2.0 και βρηκα την υγεια μου. και για τις επαφες το τρομερο sunnycondacts !!! με ελληνικα !!!!!

τι να πω εκει στην ACE η πολυ μαλ@@@κες ειναι η επιτιδες το κανουν και καταφερνουν να κανουν το μηχανακι να σερνεται .. τι να πω :mad:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα σε ολους ,πως βγαζουμε απο την αρχικη οθονη τις διαφορες εφαρμογες :!:

 

Start --> Settings --> Today --> epiligeis to deftero Tab "Items" kai kai apo ekei ksetikareis afta pou den theleis na emfanizontai stin othoni. (Ean exeis elliniko menu... kane ti metafrasi :cool:)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανενας να μου πει αναλυτικα πως μπορω να μπλοκαρω εναν αριθμο με το call sms blocker?

 

Εκανα καμποσες προσπαθειες βαζοντας να μπλοκαρει το σταθερο μου αλλα σε καθε αποπειρα το κινητο χτυπουσε κανονικα.:cry:

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανενας να μου πει αναλυτικα πως μπορω να μπλοκαρω εναν αριθμο με το call sms blocker?

 

Εκανα καμποσες προσπαθειες βαζοντας να μπλοκαρει το σταθερο μου αλλα σε καθε αποπειρα το κινητο χτυπουσε κανονικα.:cry:

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Βάλε το 8ψήφιο κωδικο (12345678) και θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Start --> Settings --> Today --> epiligeis to deftero Tab "Items" kai kai apo ekei ksetikareis afta pou den theleis na emfanizontai stin othoni. (Ean exeis elliniko menu... kane ti metafrasi :cool:)

 

 

ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

domal μπορεις να μου πεις που θα βρω την vanila 2.0 και λεπτομεριες για ελληνικα?

Αν μπορει καποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
domal μπορεις να μου πεις που θα βρω την vanila 2.0 και λεπτομεριες για ελληνικα?

Αν μπορει καποιος?

Gia tin vanilla edw kai gia ta ellinika des tin ypografi tou Minotavrs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κανενας να μου πει αναλυτικα πως μπορω να μπλοκαρω εναν αριθμο με το call sms blocker?

 

Εκανα καμποσες προσπαθειες βαζοντας να μπλοκαρει το σταθερο μου αλλα σε καθε αποπειρα το κινητο χτυπουσε κανονικα.:cry:

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Βάλε το 8ψήφιο κωδικο (12345678) και θα δουλεψει.

 

Με το register θα δουλέψει κανονικά.

Αν μετά από αυτό έχεις διάφορα προβλήματα δοκίμασε το MagiCall.

Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και με ικανοποίησε περισσότερο το MagiCall.;)

Στο Χ500 το call sms blocker μου δημιουργούσε διάφορα προβλήματα με το πιο σημαντικό να κάνει το ppc μου soft-reset από μόνο του.

Το απεγκατέστησα και ησύχασα.:lol:

Στα + του MagiCall η ρύθμιση μπλοκαρίσματος για συγκεκριμένες ώρες και συγκεκριμένες μέρες των εισερχόμενων κλήσεων και μηνυμάτων που έχεις επιλέξει.

Επίσης υποστηρίζει Ελληνικό interface.;)

Ξέχασα... έχει τη δυνατότητα να μπλοκάρει και τις εξερχόμενες.:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Gia tin vanilla edw kai gia ta ellinika des tin ypografi tou Minotavrs.

φιλε athanaso77 για το P3300 κανει?Γιατι μου βγαζει eror!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε athanaso77 για το P3300 κανει?Γιατι μου βγαζει eror!!!

 

Fysika kai kanei, einai malista mono gia to sygkekrimeno montelo. Sti selida pou sou esteila to leei alla eprepe na sou to tonisw kai egw. Prin kaneis otidipote tetoio prepei na proetoimaseis to kinito sou, prepei diladi na akolouthiseis tin diadikasia pou perigrafetai edw. :shifty:

 

PROSOXH omws giati apo tis stigmi pou to peirazeis analambaneis apokleistika tin efthini tou ti kaneis. Afto simainei oti prepei prwta na diabaseis kala ti paizei genikotera me afta pou peirazeis kai afou sigourefteis... meta na kaneis oti theleis. Min perimeneis na se kselaspwsei i eggyisi, giati den tha isxyei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και για τις επαφες το τρομερο sunnycondacts !!! με ελληνικα !!!!!

 

pio einai to sunnycondacts???:rolleyes:kai pou einai stin ipografi tou minou?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Fysika kai kanei, einai malista mono gia to sygkekrimeno montelo. Sti selida pou sou esteila to leei alla eprepe na sou to tonisw kai egw. Prin kaneis otidipote tetoio prepei na proetoimaseis to kinito sou, prepei diladi na akolouthiseis tin diadikasia pou perigrafetai edw. :shifty:

 

PROSOXH omws giati apo tis stigmi pou to peirazeis analambaneis apokleistika tin efthini tou ti kaneis. Afto simainei oti prepei prwta na diabaseis kala ti paizei genikotera me afta pou peirazeis kai afou sigourefteis... meta na kaneis oti theleis. Min perimeneis na se kselaspwsei i eggyisi, giati den tha isxyei.

ok athanaso77 thanks!Μολις το περασα!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι μιλησατε για memory leak στις διαφορες custom rom. Μετα απο δοκιμες μιας εβδομαδας, διαπιστωνω οτι η γνησια rom με Ελληνικα της ACE, εκτος οτι ειναι σημαντικα πιο αργη, παρουσιαζει το ιδιο προβλημα. Μεσα σε 12 ωρες απο 24.5Mb πεφτω στα 22Mb, με ελαχιστη εως καθολου χρηση. Αν το αφησω χωρις soft reset, πεφτει αρκετα κατω απο τα 20Μb. Μηπως ειναι ενα γενικοτερο προβλημα των WM6?

 

@vassillis3:

Τωρα βεβαια την πηρες την βαση, αλλα μπορει να υπαρχουν και αλλοι που ενδιαφερονται. Το προβλημα το εχω λυσει με ενα κομματακι σκρατς στο τηλεφωνο και σε καποιο σημειο του αυτοκινητου που σε βολευει. Πολυ πιο ωραιο αισθητικα και με κοστος λιγοτερο απο 1 ευρω!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...