Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κατέβασα το destinator 7 το εκανα εγκατασταση στην συσκευη, μετα στην καρτα, ανεβασα τον επεξεργαστη στα 260 αλλα ακομα κολλαει, ποτε δεν μου επαιξε καλα. ειναι πολυ αργη μεσα η πλοηγηση στριβω σε στενο και ακομα το σημειο μου μενει στον δρομο που ημουν πριν, μειωνω ταχυτητα η ενδειξη ειναι λαθος ενω παω με 40 μου λεει 20 επιταχυνω παλι το ιδιο. τι μπορει να φταιει ; μηπως ειναι πολυ βαρια η εκδοση 7 για το κινητο μας;

 

Ακομα και το ι ντραιβ που εδιναν μαζι με το κινητο, κολλαει και αυτο.

 

δωστε μου μια λυση please!!

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα ένα bluetooth itech αλλά δεν μπορώ να το συνδέσω με τίποτα με το htc p3300. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο, εκτός από το "ζέυση" από το bluetooth που βρίσκεται στις ρυθμίσεις --->συνδέσεις???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

το ηλιθιο το QuikGPS εφαγε παλι κολλημα κ δεν ενημερωνεται εδω κ μια βδομαδα.

εχω αρχισει να φορτωνω επικινδυνα.

ασε που δεν μπορω, δεν ξερω πως να περασω το destinator 7.

μονο τις GPS Gate 2.5 περασα στην καρτα, αλλα δεν μπορω να βρω τι κανουν , κ πως να τις σουταρω, γιατι χωρις το 7 μαλλον ειναι αχρηστες.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγω ξαναγυρισα στα παλια μου λυμερια ........ θα τα λεμε εδω παλι

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε η ατιμη :) :lol: :) :lol:

το papago 7 το εχει βαλει κανενας ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει κάποιος την τελευταία εκδοση για 6 και παίζει καλα χωρις κολλήματα σε Π3300 θα ηθελα να μου κανει ενα πμ με λινκ να την κατεβασω και εγω γιατι η εφτα κολλαει σαν τρελη!!!

 

Ευχαριστωωωω

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ πρίν απο μέρες το 7 αλλά μετά απο κολήματα που είδα ότι έτρωγε ξαναγύρισα στο 6. Ετυχε να έρθω ταξίδι στήν βόρεια Ελλάδα (τώρα είμαι Φλώρινα) και το 6 μου έβγαλε πολλές στραβές. Του έβαλα απο λιμάνι Πειραιά να με πάει Κατερίνη και με πήγαινε απο την παλιά εθνική οδό. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει σωστά. Μπορεί κάποιος να μου πεί?? Γενικώς προτιμάει τους παλιούς δρόμους και με έχει μπερδέψει αρκετά. Μέσα στήν πόλη είναι πολύ καλό αλλά εκτός πόλης πάρα πολλές φορές με κρέμασε!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα παιδια

Εγω το εχω από αρχες Δεκέμβρη 2006 με ελαχιστα προγραμματα επανω κ κανενα προβλημα εως τωρα.Πριν 2 μερες ξαφνικα αρχισε να μου βγαζει ενα μηνυμα συνεχως στην οθονη οτι "η κεντρικη μνημη ειναι πολύ χαμηλη" και πρεπει να διαγραψω κατι για να δουλεψω.

Με μια διαγραφη που εκανα εφθασε στο 1ΜΒ και αμεσως ξαφνικα κατεβηκε στα 0,5 ΜΒ.

Σημερα πρωι να καταλαβετε δεν "κρατουσε" ουτε μια απλη σημειωση στο ημερολογιο ("δεν ειναι διαθεσιμη καμμια μνημη αποθηκευσης" λεει) και δεν γυρναγε ουτε καν στην τοday!!

Καμμια ιδέα;Υπάρχει περιπτωση να γλυτώσω το χαρντ ρισετ;;

Eχω κανει μπακ απ ενα μηνα πριν. Στο χαρντ η καρτα να ειναι μεσα ή εξω απο το κινητό;Βαζεις οταν τελιωσει απλα την καρτα, του λες restore και επανερχεται; Γνωριζω οτι γινεται σαν καινουριο και χανω οτι εχω βεβαια..

Ριξτε καμμια ιδεα γιατι εχει γινει αφορητη η κατασταση

Ευχαριστώ...

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως τα λες, το πρόβλημα σου πρέπει να είναι τα temporary internet files. τα έχεις σβήσει ποτέ? μπες στις ρυθμίσεις του internet explorer και σβήστα και πες μας αν είχε αποτέλεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτό που ειπε ο φιλος πιο πανω με τα internet files και η μνημη πηγε στα 14ΜΒ!!! Δειχνει να ειναι μια χαρα τωρα.Ελπίζω να καθαρισα!!!

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας... Οτι τσεκαρω θα το αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτό που ειπε ο φιλος πιο πανω με τα internet files και η μνημη πηγε στα 14ΜΒ!!! Δειχνει να ειναι μια χαρα τωρα.Ελπίζω να καθαρισα!!!

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας... Οτι τσεκαρω θα το αναφερω...

 

ftou:fool:

kai ego o xazos eixa kanei hard reset:knife: :hunter: :chair:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εβαλα και εγώ πρίν απο μέρες το 7 αλλά μετά απο κολήματα που είδα ότι έτρωγε ξαναγύρισα στο 6. Ετυχε να έρθω ταξίδι στήν βόρεια Ελλάδα (τώρα είμαι Φλώρινα) και το 6 μου έβγαλε πολλές στραβές. Του έβαλα απο λιμάνι Πειραιά να με πάει Κατερίνη και με πήγαινε απο την παλιά εθνική οδό. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει σωστά. Μπορεί κάποιος να μου πεί?? Γενικώς προτιμάει τους παλιούς δρόμους και με έχει μπερδέψει αρκετά. Μέσα στήν πόλη είναι πολύ καλό αλλά εκτός πόλης πάρα πολλές φορές με κρέμασε!!

 

Όταν εγκαταστήσεις το Destinator 6 από default έχει ενεργοποθήσει κάποιες αποφυγές και ανάμεσά τους και οι Εθνικές Οδοί κτλ.

 

Άνοιξε λοιπόν στο Destinator, μπες στη "Διαχείρηση Διαδρομής" και μετά "Αποφυγή δρόμων" και επέλεξε εάν θέλεις και ποιους δρόμους να αποφεύγεις ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. έχετε παρατηρήσει ότι οι διαδρομές που βγάζει το Destinator (στην συγκεκριμένη περίπτωση το 7) είναι λίγο ότι νά ναι?

Νομίζω ότι κάπου είχα δει τον τρόπο που του έλεγες πως να διαλέγει δρόμους όταν υπάρχουν πολλαπλές επιλογές. Δε θυμάμαι καθόλου, δλδ κάτι του στυλ "Τον ποιο σύντομο δρόμο" ή "τον ποιο εύκολο".. κάτι τέτοιο. Υπάρχει ή το είδα στον ύπνο μου? Το λέω αυτό γιατί το Destinator εφιάλτης μας έχει γίνει.

 

Παράδειγμα από Σέρρες για να πάω στο δεύτερο πόδι Χαλκιδικής, Αρμενιστή, αν και ξέρω τον δρόμο είπα να ακολουθήσω αυτό. Έκανα δυο φορές πίσω πόσα χιλιόμετρα.. ότι να ναι έβγαζε! Κάτι δρόμου να αδηγούν σε χωματόδρμους που κάποτε τέλιωναν και αυτό έλεγε ότι πρέπει να συνεχίσω... μάλλον με ταπόδια από εκεί και πέρα. (Εννοείται ότι έχω την επιλογή για αμάξι και όχι για πεζό).

Είμαι Θεσσαλονίκη παραλιακή λίγο πριν την κάθετη Μπότσαρη και του λέω ότι θέλω να πάω Σέρρες. Αντί να μου βγάλει να ανεβώ την Μπότσαρη, να πάω την Εγνατία μέχρι ένα σημείο, μετά τον Στόλα, και να ενεβώ από εκεί Περιφεριακό και να φύγω, με πάει από χίλια στενά και με βγάζει από Σταυρούπολη να φύγω... από το μπάχαλο!!

 

:/

Link to comment
Share on other sites

μπορείς επίσης να βάλεις το memmaid το οποιο θα σε βοηθήσει να κρατας το ppc σε καλη κατάσταση απο θεμα μνήμης.

 

Πως αλλαζουμε να αποθηκευει αλλου τα temporary internet files?

 

:(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. έχετε παρατηρήσει ότι οι διαδρομές που βγάζει το Destinator (στην συγκεκριμένη περίπτωση το 7) είναι λίγο ότι νά ναι?

Νομίζω ότι κάπου είχα δει τον τρόπο που του έλεγες πως να διαλέγει δρόμους όταν υπάρχουν πολλαπλές επιλογές. Δε θυμάμαι καθόλου, δλδ κάτι του στυλ "Τον ποιο σύντομο δρόμο" ή "τον ποιο εύκολο".. κάτι τέτοιο. Υπάρχει ή το είδα στον ύπνο μου? Το λέω αυτό γιατί το Destinator εφιάλτης μας έχει γίνει.

 

Παράδειγμα από Σέρρες για να πάω στο δεύτερο πόδι Χαλκιδικής, Αρμενιστή, αν και ξέρω τον δρόμο είπα να ακολουθήσω αυτό. Έκανα δυο φορές πίσω πόσα χιλιόμετρα.. ότι να ναι έβγαζε! Κάτι δρόμου να αδηγούν σε χωματόδρμους που κάποτε τέλιωναν και αυτό έλεγε ότι πρέπει να συνεχίσω... μάλλον με ταπόδια από εκεί και πέρα. (Εννοείται ότι έχω την επιλογή για αμάξι και όχι για πεζό).

Είμαι Θεσσαλονίκη παραλιακή λίγο πριν την κάθετη Μπότσαρη και του λέω ότι θέλω να πάω Σέρρες. Αντί να μου βγάλει να ανεβώ την Μπότσαρη, να πάω την Εγνατία μέχρι ένα σημείο, μετά τον Στόλα, και να ενεβώ από εκεί Περιφεριακό και να φύγω, με πάει από χίλια στενά και με βγάζει από Σταυρούπολη να φύγω... από το μπάχαλο!!

 

:/

 

 

Αυτα γινονται αν δεν υπαρχει ανταγωνισμος.....

Αντι να βελτιωνεται χειροτερευει (για την NGI και το Destinator λεω) :( :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του NaviMate από την άλλη είναι πολλοί παλιοί!! Δε ξέρω πότε έχουν σκοπό να τους κάνουν ανανέωση αλλά χρειάζεται. Αλήθεια άλλα προγράμματα GPS για Ελλάδα υπάρχουν?

 

Αυτό που ρώτησα ποιο πάνω ισχυεί ή είναι ιδέα μου. Υπάρχει πουθενά επιλογή για το πως να υπολογίζει ποιο δρόμο να σου δείξει όταν υπάρχουν πολλαπλές επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το destinator κανει κατι κουλα , αλλα γιατι κολλησαμε ολοι με το destinator το i-go 2006 ειναι απιστευτο !!!!!!! και παρα πολυ γρηγορο και 3d και αρκετά καλους χάρτες εχει (τωρα αν δεν εχει ενα δρομακι .....)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό? Κάποιο link, πληροφορίες και τα σχετικά? Δουλεύει χάρτες της NGI ή δικούς του? Από επικύνδυνα σημεία, μπλόκα κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Αγορασα το 3300 μονο και μονο επειδη μου αρεσε σαν συσκευη.

Το εχω εδω και 3 μηνες περιπου και ειμαι ευχαριστημενος.

Εχω διαβασει και πολλες σελιδες σχετικα και με βοηθησαν πολυ. Σας ευχαριστω για την προσφορα σας ολους.

 

Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις πως μπορω να βελτιωσω τη ληψη σηματος WIFI. Υπαρχει τροπος μεσω software η εξωτερικης συσκευης (κεραιας)?

Εχω δοκιμασει μεσω ρυθμισεων - best performance vs best battery - αλλα η συγκεκριμενη ρυθμιση μου φαινεται σκετο εφε (δεν παρατηρησα καμμια διαφορα). Αν κανεις ξερει κατι παραπανω παρακαλω να το μοιραστει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουμε να αποθηκευει αλλου τα temporary internet files?

 

:(

 

υπαρχει επιλογη μεσα στα settings (memory tweaks) IE CACHE FOLDER εκει δωσε την storage

 

apo default εχει την main.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...