Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα,

 

Δικούς μας ήχους κλήσης, διάβασα στο manual πως παίρνει μόνο αν τους περάσεις στον φάκελο Windows/Rings της κύριας μνήμης, κάτι όμως που σημαίνει πως χάνεις μνήμη από την ενσωματωμένη του κινητού...Υπάρχει άλλος τρόπος, να αποθηκευτούν δηλαδή σε κάποιον φάκελο της κάρτας μνήμης και να μπορεί να τους διαβάζει από εκεί???

 

Κι επιπλέον, πέρα από τους ήχους κλήσης, τους ήχους ειδοποιήσεων (SMS, ξυπνητήρι κλπ.) μπορείς να τους αλλάξεις, να βάλεις δηλαδή δικούς σου, κι αν ναι πως, διότι παρόλο που τους πέρασα στο Windows/Rings και τους βλέπει στις ρυθμίσεις για αλλαγή ήχου κλήση, στις ρυθμίσεις για αλλαγή ήχων ειδοποιήσεων δεν τους βλέπει...

 

Mporeis na exeis dika sou mp3 ws ixous kliseis kai sms akoma kai otan ta exeis apothikefsei sti karta mnimis.

Mporeis akoma na baleis ksexwristous ixous gia sygkekrimena atoma pou se kaloun i gia sygkekrimenes omades atomwn.

 

Gia ola afta... bres, katebase kai egkatestise kai stin karta tou PPC sou an thes to Ringo. Einai aksiopisto! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mporeis na exeis dika sou mp3 ws ixous kliseis kai sms akoma kai otan ta exeis apothikefsei sti karta mnimis.

Mporeis akoma na baleis ksexwristous ixous gia sygkekrimena atoma pou se kaloun i gia sygkekrimenes omades atomwn.

 

Gia ola afta... bres, katebase kai egkatestise kai stin karta tou PPC sou an thes to Ringo. Einai aksiopisto! ;)

 

http://electricpocket.com/products/ringo-mobile.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν να κάνω για αλλαγή στο StartDestinator7,

οπότε το ξανάγραψα από την αρχή.

Τώρα πλέον υπάρχει ένα αρχείο Config.txt όπου περιγράφεται

το τι θα κάνει η εφαρμογή. Μπορείται μετά την εγκατάσταση να

το κάνετε edit και να το αλλάξετε.

 

For PPC 2003 & WM5

http://rapidshare.com/files/38277218/StartDestinator7.CAB.html

 

The default Config.txt comes as follow:

 

' Enter commands like (Start, WaitForExit, Kill, Activate), then

' the name of the process and then the full path where the application exists

' > Command:ProcessName:Filename:Arguments (optional)

 

Start: GpsGate: \Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE

Start: KeepAlive: KeepAlive.exe

Start: Destinator: \Storage Card\DestinatorApps\Destinator\Destinator.exe

WaitForExit: Destinator

Kill: KeepAlive

Activate: GpsGate

:)

HTC P3300 - PDA Developer

 

Best prices of all hotels in earth !

www.hotels-space.com [/url ][/color]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για βάση στήριξης στο αυτοκίνητο! :!:

Έχω βρει αυτές αλλά δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη:

 

http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30277

http://www.dsldevelopments.com/brodit/holder/HTC+Artemis%20200-Brodit-Holder.asp

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=838640

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=896802

 

Μπορεί κάποιος που έχει μείνει ευχαριστημένος με κάποια βάση να μου δώσει λεπτομέρειες; :O Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για βάση στήριξης στο αυτοκίνητο! :!:

Έχω βρει αυτές αλλά δεν ξέρω ποια είναι καλύτερη:

 

http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30277

http://www.dsldevelopments.com/brodit/holder/HTC+Artemis%20200-Brodit-Holder.asp

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=838640

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=62130737&product=896802

 

Μπορεί κάποιος που έχει μείνει ευχαριστημένος με κάποια βάση να μου δώσει λεπτομέρειες; :O Ευχαριστώ!

Αν πας σε καποιο mediamarkt εχει κατι βασεις της Hama που εχουν τρεις τροπους στηριγματος μεσα στην συσκευασια (με βεντουζα στις γριλιες του αερα και μια με ενα αυτοκολητο )εχει 14,99 και ειναι καταπληκτικη και οικονομικη Την χρησιμοποιω 2 μηνες τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

εναρξη-ρυθμισεις-συνδεσεις για δοκιμασε να ξετσεκαρεις την χρηση προχωρημενης λειτουργιας στο USB-PC,επισης απενεργοποιησε αν εχεις τιποτα zonealarm

 

Tipota den ginete :( den to vlepi....

Ti ennois omos me to zonealarm?

Sta settings/clock&Alarms ola ine ksetsekarismena....ehi pou thena allou alarms? Opos ipa ehi tis ergostasiakes rithmisis...

Link to comment
Share on other sites

Mporeis na exeis dika sou mp3 ws ixous kliseis kai sms akoma kai otan ta exeis apothikefsei sti karta mnimis.

Mporeis akoma na baleis ksexwristous ixous gia sygkekrimena atoma pou se kaloun i gia sygkekrimenes omades atomwn.

 

Gia ola afta... bres, katebase kai egkatestise kai stin karta tou PPC sou an thes to Ringo. Einai aksiopisto! ;)

 

Ολα αυτα δεν μπορουν να γινουν χωρις να βαλουμε καποιο προγραμμα επανω???

 

Γιατι πχ απο τη μανα του το P3300 οταν παω να βαλω ηχο κλησης σε μια επαφη μου εμφανιζει μονο οσους ειναι στο Windows/Ring folder.

 

Επισης κατι αλλο βασικο

 

Αυτη τη στιγμη μου εμφανιζει Μνημη: Αποθηκ. Συνολο=37,63 και Διαθεσιμα 24,86mb ενω Προγραμ. Συνολο=48,02 και Διαθεσιμα 25,90mb το οποιο σιγα σιγα και με το pda στο stby χωρις να τρεχει τιποτα μειωνεται kb-kb μεχρι το 25,60-25,40.

 

Ειναι καλα αυτα τα νουμερα ως ελευθερη μνημη,εσεις που την ξερετε και την χειριζεστε τοσο καιρο???

 

Επανω εχω

 

α)Battery Status

b)Resco Explorer

c)Resco Photo Viewer

d)SPB Phone Suite

e)To patch για την MicroSD

f) To Destinator 6.1.1.4

 

Τα 5 πρωτα ειναι στην MicroSD με εγκατασταση κανονικα ενω το Destinator ειναι μονο με copy-paste στην MicroSD.Στην κυριως μνημη δεν εχω βαλει τιποτα.

 

Δεν ξερω αν το βαραινει λιγο το (d) αλλα το χρειαζομαι για τις λειτουργιες filtering και blacklisting που προσφερει.

 

Εχετε δοκιμασει το "κατω" οριο μνημης να δειτε μεχρι ποσο αντεχει να χαμηλωσει??Το πρωι ετυχε εκει που οδηγουσα και δουλευε το Destinator να χτυπησει το τηλεφωνο και να μιλησω.Οταν εκλεισα το συνομιλιτη μου ειπα να δω απο περιεργεια την μνημη,με το Destinator να δουλευει ακομα.

Μου εδειξε διαθεσιμη μνημη Προγραμματων 14mb.Μεχρι ποσο μπορει να κατεβει χωρις προβληματα/κολληματα/soft reset???

 

Πιο θεωρειται με βαση την εμπειρια σας το ιδανικο επιπεδο ελευθερης μνημης ωστε να μην χρειαζεται 2 φορες τη μερα soft reset???

 

Αν βαλω το Ringo Mobile και ενα προγραμμα Backup που θελω λογικα θα πεσουν και αλλο τα 25mb ελευθερα για προγραμματα.

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν να κάνω για αλλαγή στο StartDestinator7,

οπότε το ξανάγραψα από την αρχή.

Τώρα πλέον υπάρχει ένα αρχείο Config.txt όπου περιγράφεται

το τι θα κάνει η εφαρμογή. Μπορείται μετά την εγκατάσταση να

το κάνετε edit και να το αλλάξετε.

 

For PPC 2003 & WM5

http://rapidshare.com/files/38277218/StartDestinator7.CAB.html

 

The default Config.txt comes as follow:

 

' Enter commands like (Start, WaitForExit, Kill, Activate), then

' the name of the process and then the full path where the application exists

' > Command:ProcessName:Filename:Arguments (optional)

 

Start: GpsGate: \Storage Card\Program Files\GpsGate 2.0\GpsGateCE.EXE

Start: KeepAlive: KeepAlive.exe

Start: Destinator: \Storage Card\DestinatorApps\Destinator\Destinator.exe

WaitForExit: Destinator

Kill: KeepAlive

Activate: GpsGate

:)

 

To programmataki einai teleio pantws. To exw kanei antigrafh kai metonomasia mesa sta program files,

dhladh StartDestinator 7 kai pali to idio me StartDestinator,

exw balei tis diadromes tous, kai tis syntomeyseis, kai mporw na trexw to Destinator 6 kai to 7, xwris na mpainw stis rythmiseis kathe fora, h na anoigwkleinw to GpsGate.

Poly kalo! Mprabo file Developer69!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα,

 

Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα και θα ήθελα να σας ευχηθώ υγεία και ευτυχία.

Παρακολουθώ πολύ καιρό τώρα τις διάφορες συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι με έχουν βοηθήσει σημαντικά στην επίλυση διαφόρων προβλημάτων σε ότι αφορά στη χρήση του HTC 3300 που διαθέτω. Αφού λοιπόν σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια την οποία έστω και εν αγνοία σας μου έχετε προσφέρει, θα ήθελα από πλευράς μου να βοηθήσω το φίλο Cristara να συγχρονήσει το PDA του. Αγαπητέ Cristara ο φίλος που αναφέρει τα "zonealarm" δεν εννοεί τα ξυπνητήρια (clocks-alarms) αλλά τα antivirous που έχεις εγκαταστήσει στο pc σου και τα οποία βλέπουν το κινητό σαν ιό που προσπαθεί να μπει στο pc. Ακόμα όμως και να κλείσεις τα antivirous δεν θα μπορέσεις να συγχρονίσεις εάν δεν κλείσεις και το FIREWALL των Windows του PC σου!!!

Για να το κλείσεις πας:Start/Control Panel/Windows Firewall/Off. Μετά συνδέεις τις συσκευές. Όση ώρα έχεις συνδέσει το κινητό σου/PDA στο PC το Firewall πρέπει να είναι κλειστό. Προσπάθησε να μην είσαι ταυτόχρονα στο Internet γιατί θα "τσιμπήσεις" κανένα ιό. Μην ξεχάσεις να ξανανοίξεις το Firewall όταν αποσυνδέσεις το κινητό/PDA. Κάθε φορά που θα συνδέεσαι/αποσυνδέεσαι πρέπει να κάνεις το ίδιο.

 

Ελπίζω να βοήθησα πραγματικά,με φιλικούς χαιρετισμούς,

Γιάννης Κάππος

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε καποιο mediamarkt εχει κατι βασεις της Hama που εχουν τρεις τροπους στηριγματος μεσα στην συσκευασια (με βεντουζα στις γριλιες του αερα και μια με ενα αυτοκολητο )εχει 14,99 και ειναι καταπληκτικη και οικονομικη Την χρησιμοποιω 2 μηνες τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω :)

 

Καμιά άλλη πρόταση πριν πάω για Media Markt; :X

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Tipota den ginete :( den to vlepi....

Ti ennois omos me to zonealarm?

Sta settings/clock&Alarms ola ine ksetsekarismena....ehi pou thena allou alarms? Opos ipa ehi tis ergostasiakes rithmisis...

σορρυ δεν το ειπα καλα σχετικα με το zonealarm,κανε αυτο που λεει ο φιλος παρακατω,δεν παει αλλου το μυαλο μου,εχεις δοκιμασει και σε αλλο pc;
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα,

 

Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα και θα ήθελα να σας ευχηθώ υγεία και ευτυχία.

Παρακολουθώ πολύ καιρό τώρα τις διάφορες συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι με έχουν βοηθήσει σημαντικά στην επίλυση διαφόρων προβλημάτων σε ότι αφορά στη χρήση του HTC 3300 που διαθέτω. Αφού λοιπόν σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια την οποία έστω και εν αγνοία σας μου έχετε προσφέρει, θα ήθελα από πλευράς μου να βοηθήσω το φίλο Cristara να συγχρονήσει το PDA του. Αγαπητέ Cristara ο φίλος που αναφέρει τα "zonealarm" δεν εννοεί τα ξυπνητήρια (clocks-alarms) αλλά τα antivirous που έχεις εγκαταστήσει στο pc σου και τα οποία βλέπουν το κινητό σαν ιό που προσπαθεί να μπει στο pc. Ακόμα όμως και να κλείσεις τα antivirous δεν θα μπορέσεις να συγχρονίσεις εάν δεν κλείσεις και το FIREWALL των Windows του PC σου!!!

Για να το κλείσεις πας:Start/Control Panel/Windows Firewall/Off. Μετά συνδέεις τις συσκευές. Όση ώρα έχεις συνδέσει το κινητό σου/PDA στο PC το Firewall πρέπει να είναι κλειστό. Προσπάθησε να μην είσαι ταυτόχρονα στο Internet γιατί θα "τσιμπήσεις" κανένα ιό. Μην ξεχάσεις να ξανανοίξεις το Firewall όταν αποσυνδέσεις το κινητό/PDA. Κάθε φορά που θα συνδέεσαι/αποσυνδέεσαι πρέπει να κάνεις το ίδιο.

 

Ελπίζω να βοήθησα πραγματικά,με φιλικούς χαιρετισμούς,

Γιάννης Κάππος

 

File Gianni se efharisto gia tin apantisi.

Tha to dokimaso kai tha sas po.

Omos ine paraxeno pos tosous mines den iha provlimata me to antivirus tou pc mou kai mou fenete anexigito na eho tora.

Ase pou tora pou to skeftome, ekana egkatastasi tou activesync se allo ipologisti gia na to prospathiso ki eki alla den ginotan....opote mallon de tha ine afto :worry: :(

 

Na pari!!!! Ime stin alli akri tou kosmou kai den eho dinatotita na to pao stin ACE :blink:

 

FTOU!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

File Gianni se efharisto gia tin apantisi.

Tha to dokimaso kai tha sas po.

Omos ine paraxeno pos tosous mines den iha provlimata me to antivirus tou pc mou kai mou fenete anexigito na eho tora.

Ase pou tora pou to skeftome, ekana egkatastasi tou activesync se allo ipologisti gia na to prospathiso ki eki alla den ginotan....opote mallon de tha ine afto :worry: :(

 

Na pari!!!! Ime stin alli akri tou kosmou kai den eho dinatotita na to pao stin ACE :blink:

 

FTOU!!!!:cry:

 

Φίλε Cristara καλημέρα από μαμά πατρίδα,

 

Μην απελπίζεσαι από το γεγονός ότι δε δούλεψε και σε άλλο PC to activesync γιατί το Firewall των Windows είναι πάντα ενεργοποιημένο από προεπιλογή. Εγώ πιστεύω ότι μόλις το κλείσεις θα δουλέψει. Όσο για το ότι δεν έχετε ACE στο "Land Down Under" μη στεναχωριέσαι, υπάρχει το myphone, η καλύτερη "αντιπροσωπεία" παγκοσμίως:cool:. Λύνει κάθε πρόβλημα!

Μαζί με την καλημέρα μου σε όλους θα ήθελα να πληροφορήσω,στην απίθανη περίπτωση που δεν το γνωρίζετε ήδη, ότι η ACE θα διαθέσει μέσω του site της σε όλους τους κατόχους HTC(πλην 3600) ΔΩΡΕΑΝ WM6 μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Μίλησα μαζί τους στις 09:40 σήμερα και με ενημέρωσαν σχετικά. Οπότε φίλοι κάντε λίγο υπομονή και μην πειραματίζεστε με αμφιβόλου αποτελέσματος λύσεις. Βέβαια σαν παιδιά που είμαστε όλοι θέλουμε να πειραματιζόμαστε αλλά που θα πάει θα μεγαλώσουμε...:lol:

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης Κάππος

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Cristara καλημέρα από μαμά πατρίδα,

 

Μην απελπίζεσαι από το γεγονός ότι δε δούλεψε και σε άλλο PC to activesync γιατί το Firewall των Windows είναι πάντα ενεργοποιημένο από προεπιλογή. Εγώ πιστεύω ότι μόλις το κλείσεις θα δουλέψει. Όσο για το ότι δεν έχετε ACE στο "Land Down Under" μη στεναχωριέσαι, υπάρχει το myphone, η καλύτερη "αντιπροσωπεία" παγκοσμίως:cool:. Λύνει κάθε πρόβλημα!

Μαζί με την καλημέρα μου σε όλους θα ήθελα να πληροφορήσω,στην απίθανη περίπτωση που δεν το γνωρίζετε ήδη, ότι η ACE θα διαθέσει μέσω του site της σε όλους τους κατόχους HTC(πλην 3600) ΔΩΡΕΑΝ WM6 μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. Μίλησα μαζί τους στις 09:40 σήμερα και με ενημέρωσαν σχετικά. Οπότε φίλοι κάντε λίγο υπομονή και μην πειραματίζεστε με αμφιβόλου αποτελέσματος λύσεις. Βέβαια σαν παιδιά που είμαστε όλοι θέλουμε να πειραματιζόμαστε αλλά που θα πάει θα μεγαλώσουμε...:lol:

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης Κάππος

 

File Gianni,

 

Den doulevi :( :(

 

To ekana, alla tzifos.

Link to comment
Share on other sites

File Gianni,

 

Den doulevi :( :(

 

To ekana, alla tzifos.

 

Καλησπέρα φίλε Cristara,

 

Κάνε μια τελευταία δοκιμή και βάλε activesync 4.5. Ένα "παλαβό" που αντιμετώπισα εγώ με τη συσκευή μου, ήταν ότι μόλις άλλαξα micro SD βάζοντας 1GB και εγκαθιστώντας Destinator 6.1(αφού πέταξα Navigator και Tom Tom), δε συγχρόνιζε η συσκευή!!! Το πρόβλημα λύθηκε πετώντας το τελευταίο αρχείο .dll του Navigator που είχε μείνει στη μνήμη της συσκευής και έλεγχε την προηγούμενη κάρτα η οποία είχε προεγκατεστημένο το Navigator και εγκατέστησα ξανά το activesync! Μήπως άλλαξες κι εσύ καμμία κάρτα με προγράμματα που ελέγχονται από τη συσκευή; Για δοκίμασε και βλέπουμε.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Γιάννης Κάππος

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

File Gianni,

 

To activesync to eho kani unistall kai install polles fores stin prospathia na to ftiaxo.

 

Esvisa oti vrika sto Navigator folder tis siskevis kai oti mou fanike ipopto stin karta kai tha prospathiso na to sindeso otan pao spiti kai tha sou po.

 

To diko sou otan to sindees sto pc fortize kai apla sou elege pos den ginete na sinhronisti, i' den evlepe katholou tin siskevi?

 

Emena to fortizi, alla den vlepi pos iparhi tipota.:worry:

 

Ipa mipos ine to kalodio, alla to idio kani kai me ta 2 kalodia pou eho.:(

 

Tha to dokimaso kai horis katholou karta gia na doume ti tha gini....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι το καλώδιο? Στο δικό μου PC το Άρτεμις φορτίζει με όλα τα καλώδια από οποιαδήποτε θύρα USB, ακόμα και από ένα HUB που έχω.

 

Σύνδεση με το Active Sync κάνει μόνο με ένα καλώδιο από μια συγκεκριμένη θύρα USB του PC, όχι από άλλες, ούτε από το SUB HUB που έχω.

 

Προσπάθησε να το δοκιμάσεις και σε άλλα PC.

 

Ίσως να θέλει format το PC και όχι το PPC...

Link to comment
Share on other sites

Laptop eho kai mehri prin kamia vdomada pou to sighronisa den iha provlima se opio usb port ki an to evaza.

 

Tora molis to dokimasa na to sighroniso me to laptop tou adelfou mou alla kani ta idia.

 

Kalodio hrisimopio to gnisio tis HTC.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...