Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εναρξη>Ρυθμισεις>Συνδεσεις>Συνδεσεις>Διαχειριση Υφισταμενων Συνδεσεων

 

Συνηθως στο Ο ISP μου

 

Και κανεις επεξεργασια στο GPRS> Ονομα Acces Point (.internet.vodafone.gr)

 

Οταν του ζητας κατι απο το internet θα προσπαθησει πρωτα να μπει με wifi και μετα αυτοματως με GPRS ή modem. Αρα δεν πιανει δικτυο wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση ...

Γιατί πάει συνέχεια να συνδεθεί με το GPRS? Εδώ και 2-3 μέρες πηγαίνει συνέχεια να συνδεθεί!!! Υπάρχει τρόπος να δω γιατι το κάνει αυτό?

 

Επίσης.. ο Μινόταυρος είχε μαζέψει κάπου πολλές πληροφορίες για το Άρτεμις, αλλά δε μπορώ να τις βρω. Μήπως θυμαται κανένας τι κάναμε για να "απενεργοποιήσουμε" το GPRS? Θυμάμαι κάτι .internet αλλά μπορώ να βρω που βάζαμε μια τελεία πριν την λέξη internet.

 

 

-------------

 

Disable GPRS autoconnect:

 

μπαινεις εναρξη-ρυθμισεις-συνδεσεις-για προχωρηνενους-επιλ δικτυο-επεξεργασια2 φορες-επομενο στο ονομα access point βαλε μια τελεια ή ενα γραμμα στην αρχη ,μετα επομενο μεχρι να τελειωσει με αυτο το τροπο δεν θα συνδεθει ποτε και δεν θα χρεωθεις ποτε γιατι δεν εχει σωστη διευθυνση

---------------------

 

Αυτό κανεις!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ...

Γιατί πάει συνέχεια να συνδεθεί με το GPRS? Εδώ και 2-3 μέρες πηγαίνει συνέχεια να συνδεθεί!!! Υπάρχει τρόπος να δω γιατι το κάνει αυτό?

 

Επίσης.. ο Μινόταυρος είχε μαζέψει κάπου πολλές πληροφορίες για το Άρτεμις, αλλά δε μπορώ να τις βρω. Μήπως θυμαται κανένας τι κάναμε για να "απενεργοποιήσουμε" το GPRS? Θυμάμαι κάτι .internet αλλά μπορώ να βρω που βάζαμε μια τελεία πριν την λέξη internet.

 

υπαρχει και προγραμα που κανει αυτη τη δουλεια

nogprs.cab ή nodata.cab

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και προγραμα που κανει αυτη τη δουλεια

nogprs.cab ή nodata.cab

 

Κάποιο λίνκ θα βοηθούσε;)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη-προγραμματακι που να "μεταφερει" ολη την Today Screen σε ενα Tab πχ, και να εμφανιζεται μονο οταν πατησουμε επανω, ετσι ωστε να μας αφηνει "καθαρη" την οθονη και να θαυμαζουμε τα Wallpaper μας??

 

Γιατι εχω μερικα πολυ καλλιτεχνικα ;)

 

Κοινως αποκρυψη της Today Screen με καποιο τροπο ή εστω του μεγαλυτερου μερους της (ας αφηνει μονο την Taskbar και την ημερομηνια).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά δε γνωριζα οτι είχα το 3.3.0 με την αγορά του 3300!

Και είδα οτι η τελευταία ηταν η 3.0.4!

Οπότε λέω θα βάλω την τελευταία!

Λαλακία μεγάλη!

Βρήκα όμως την 3.3.0 που είχα και το 3300 επανήλθε στη ζωή!

 

 

Mporeis na mou steileis ena link gia tin ekdosi 3.3.0 i toulaxiston na mou peis pou ti brikes gia na tin katebasw?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος φιλος που να εχει περασμενα wm6 στο 3300 και να δοκιμασε το destinator7 ?

αν υπααρχει ας μας πει αν παρουσιαζει τις ιδιες δυσλειτουργιες που εμφανιζει με τα wm5

Link to comment
Share on other sites

Εμενα έχει

 

Εκδοση ROM: 1.14.405.1 ELL

Ημερ. ROM: 27/9/2006

 

Το αγορασα προχθες απο την ΤΙΜ και ειχε ερθει με παραγγελια απο την Αποθηκη της ACE γιατι τους ειχε τελειωσει.

 

α)Γινεται οσοι το παιρνουν απο το Πλαισιο να εχουν την τελευταια ROM και στους υπολοιπους να στελνει η ACE με την προηγουμενη???

 

β)Που μπορουμε να δουμε τι διαφορές εχουν οι διάφορες ROM???

 

γ)Χρειαζεται καποιο Registration στην qtec ή την ACE γιατι διαβασα απο καποιον χρηστη οτι η εκδοση ROM που περασε δεν ειχε περασμενο το IMEI του και για αυτο δεν δουλευε.

 

δ)Η εγγυηση δεν ισχυει απευθειας με την αγορα και μονο με την αποδειξη??Απαιτειται κατι αλλο??

 

Ευχαριστω!!!

 

Την εκδοση της ROM την ειδα απο Εναρξη->Ρυθμισεις->Συστημα->Πληροφοριες Συσκευης

Link to comment
Share on other sites

α) Οχι

β) πουθενά επισήμως

γ) Οχι, στο φόρουμ της ACE θα χρειαστείς το ΙΜΕΙ σου μόνο.

δ) ΜΟΝΟ απόδειξη αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Αυτό που κάνει η Qteq είναι να σε κάθε εκδοση που βγάζει να προσθέτει και νέα imei.

Το δικό μου επειδή ηταν καινούργιο ειχε την τελευταία έκδοση(3.3.0) και δε το γνώριζα.Νομίζοντας εγώ οτι η 3.0.4 ηταν η καινούργια πήγα να την περάσω και το Imei Μου δεν ηταν μέσα οποτε το P3300 δεν ανοιγε.

Ετσι μεσο bootloader ξαναέβαλα την 3.3.0 που βρήκα στο site τους αλλάζοντας το λινκ απο http://dl.qtek.gr/P3300_3.0.4_GR.exe

 

σε

 

http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Ετσι το βρήκα και γλίτωσα το καρδιακό!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος φιλος που να εχει περασμενα wm6 στο 3300 και να δοκιμασε το destinator7 ?

αν υπααρχει ας μας πει αν παρουσιαζει τις ιδιες δυσλειτουργιες που εμφανιζει με τα wm5

 

φιλε το εχω δοκιμασει και ειναι χαλια προς το παρων. οσα προβληματα εχω διαβασει για το 7 τα εχω ολα στο Ρ3300 με wm6... εχω γυρισει παλι στο destinator6

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Αυτό που κάνει η Qteq είναι να σε κάθε εκδοση που βγάζει να προσθέτει και νέα imei.

Το δικό μου επειδή ηταν καινούργιο ειχε την τελευταία έκδοση(3.3.0) και δε το γνώριζα.Νομίζοντας εγώ οτι η 3.0.4 ηταν η καινούργια πήγα να την περάσω και το Imei Μου δεν ηταν μέσα οποτε το P3300 δεν ανοιγε.

Ετσι μεσο bootloader ξαναέβαλα την 3.3.0 που βρήκα στο site τους αλλάζοντας το λινκ απο http://dl.qtek.gr/P3300_3.0.4_GR.exe

 

σε

 

http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Ετσι το βρήκα και γλίτωσα το καρδιακό!

 

Tha ithela mia diefkrinisi apo kapoion pou gnwrizei.

 

Ta kainourgia P3300 pou exoun ekdosi ellinikwn 3.3.0 exoun AKU 3.3 enw ta paliotera opws to diko mou me ekdosi ellinikwn 3.0.3 exoun AKU 3.0? :O

 

An balw tin ekdosi ellinikwn 3.3.0 i AKU tha parameinei ws eixe? Xreiazetai diaforetiko update gia tin AKU to opoio gia mas apla den einai diathesimo? :cry:

 

Tha ithela kapoios na diefkrinisei afto to sysxetismo. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους.

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Είμαι και εγώ κάτοχος πλέον ενός htc p3300. Έχω εγκαταστήσει τα προγράμματα που χρειαζόμουν και το μόνο που απέμενε ήταν η αγορά ενός bluetooth keyboard. Μου το έκαναν δώρο τελικά. Πρόκειται για ένα freedom universal keyboard. Κατέβασα και στη συνέχεια ξεκλείδωσα τον driver της εταιρίας, αλλά δυστυχώς παίζει σε πέντε γλώσσες, αλλά όχι ελληνίκά. Αφιέρωσα πολλές ώρες να βρω ένα πρόγραμμα και με βάση το τι διάβασα στις σχετικές σελίδες κατέληξα στο aekmap. Κατέβασα την τελευταία beta εκδοση (v1.2.3) αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το δουλέψω:(. Συνδέω το keyboard με bluetooth, αλλά από εκεί και πέρα τίποτα. Δεν μπορώ να γραψω καν αγγλικά.

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, είτε από εδώ, είτε με pm, λέγοντας μου τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Αυτό που κάνει η Qteq είναι να σε κάθε εκδοση που βγάζει να προσθέτει και νέα imei.

Το δικό μου επειδή ηταν καινούργιο ειχε την τελευταία έκδοση(3.3.0) και δε το γνώριζα.Νομίζοντας εγώ οτι η 3.0.4 ηταν η καινούργια πήγα να την περάσω και το Imei Μου δεν ηταν μέσα οποτε το P3300 δεν ανοιγε.

Ετσι μεσο bootloader ξαναέβαλα την 3.3.0 που βρήκα στο site τους αλλάζοντας το λινκ απο http://dl.qtek.gr/P3300_3.0.4_GR.exe

 

σε

 

http://dl.qtek.gr/P3300_3.3.0_GR.exe

 

Ετσι το βρήκα και γλίτωσα το καρδιακό!

 

Απο που βλέπεις την έκδοση της ROM???

 

Γιατι εμενα που λεει 1.14.405.1 ELL, 27/09/2006 μου φαινεται παλιο για pda αγορας Ιουνιου 2007, να εχει μεινει τοσο καιρο stock.

 

Και η πλακα ειναι οτι φιλαρακι μου που πηρε το P3300 με διαφορα 2 εβδομαδων δλδ αρχες Ιουνη απο την ΤΙΜ εχει την ιδια ROM με εμενα.

 

Οποτε

 

α) Ειτε εμεις δεν κοιταμε σωστα για την εκδοση της ROM

 

ή

 

β) Τα δικα μας PDA εχουν ξεμεινει απο παλιοτερη παρτιδα

 

ή

 

γ) Εμενα ενω το κουτι του P3300 λεει επανω κατι για TOM TOM το μεγαλυτερο κουτι που το περιειχε μαζι με τη βαση στηριξης και τον φορτιστη αυτοκινητου ειχε και το dvd με τους χαρτους του I-Drive Navigator.Δεν ξερω αν ειναι παλιοτερη εκδοση ή οχι.

 

Εχω μπερδευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο που βλέπεις την έκδοση της ROM???

 

Γιατι εμενα που λεει 1.14.405.1 ELL, 27/09/2006 μου φαινεται παλιο για pda αγορας Ιουνιου 2007, να εχει μεινει τοσο καιρο stock.

 

Και η πλακα ειναι οτι φιλαρακι μου που πηρε το P3300 με διαφορα 2 εβδομαδων δλδ αρχες Ιουνη απο την ΤΙΜ εχει την ιδια ROM με εμενα.

 

Οποτε

 

α) Ειτε εμεις δεν κοιταμε σωστα για την εκδοση της ROM

 

ή

 

β) Τα δικα μας PDA εχουν ξεμεινει απο παλιοτερη παρτιδα

 

ή

 

γ) Εμενα ενω το κουτι του P3300 λεει επανω κατι για TOM TOM το μεγαλυτερο κουτι που το περιειχε μαζι με τη βαση στηριξης και τον φορτιστη αυτοκινητου ειχε και το dvd με τους χαρτους του I-Drive Navigator.Δεν ξερω αν ειναι παλιοτερη εκδοση ή οχι.

 

Εχω μπερδευτει!!!

 

Μην ανησυχεις!Και εμενα τα ιδια λεει φιλε μου!Και ειναι Ιουνιου!Αλλα αν πας στις ρυθμισεις,γλωσσα,θα δεις οτι γραφει εκδοση Ελλην.3.3.0!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ξέρω πως να βάλω μια τελεία πριν το ίντερνετ και να μην μπορεί να συνδεθεί. Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ πρέπει να το κάνω αυτό? Τι έχει πάθει εδώ και κάτι μέρες και ζητάει συνέχεια σύνδεση μέ το GPRS? Δεν ζητάω κάτι εγώ, η συσκευή είναι σε κατάσταση αναμονής, τι έγινε και θέλει σύνδεση με το GPRS?

Καμιά ιδέα για βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ξέρω πως να βάλω μια τελεία πριν το ίντερνετ και να μην μπορεί να συνδεθεί. Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ πρέπει να το κάνω αυτό? Τι έχει πάθει εδώ και κάτι μέρες και ζητάει συνέχεια σύνδεση μέ το GPRS? Δεν ζητάω κάτι εγώ, η συσκευή είναι σε κατάσταση αναμονής, τι έγινε και θέλει σύνδεση με το GPRS?

Καμιά ιδέα για βοήθεια?

 

Πολλά μπορεί να φταίνε!

Εμένα πχ ενώ ειναι συνδεδεμένο με wifi βλέπει ιντερνετ στον explorer και στον καιρό και δεν βλέπει στα rss και στο quick gps!

Ελπίζω οτι με τα 6 θα στρώσει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να φταίνε!

Εμένα πχ ενώ ειναι συνδεδεμένο με wifi βλέπει ιντερνετ στον explorer και στον καιρό και δεν βλέπει στα rss και στο quick gps!

Ελπίζω οτι με τα 6 θα στρώσει!

:( Θα σε απογοητεύσω φίλε μου. Με τα 6άρια τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εκανα backup με το spbbackup εβαλα την rom 3.3.0,μεχρι εδω ολα καλα,εκανα full restore μετα κι οταν επανηλθε το κινητο πατησα για να δω την εκδοση της rom και μου βγηκε παλι η 3.0.4.ξερει κανεις να μου απαντησει γιατι?και πως μπορω να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια οταν κανουμε αλλαγες στην ρομ δεν κανουμε ποτε full restore,ειναι σαν να μην εκανες τιποτα!!!!το πιθανοτερο ειναι να εχεις και αλλα προβληματα,μονο επαφες-σημειωσεις-ημερολογιο επαναφερουμε
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις!Και εμενα τα ιδια λεει φιλε μου!Και ειναι Ιουνιου!Αλλα αν πας στις ρυθμισεις,γλωσσα,θα δεις οτι γραφει εκδοση Ελλην.3.3.0!!

 

Οκ thanks

 

Ξερει κανεις πως σβηνουμε μια συντομευση απο τα προγραμματα???Γιατι οταν κανω κλικ επανω της τρεχει το προγραμμα και με παρατεταμενο πατημα δεν βγαζει καμια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κανουμε αλλαγες στην ρομ δεν κανουμε ποτε full restore,ειναι σαν να μην εκανες τιποτα!!!!το πιθανοτερο ειναι να εχεις και αλλα προβληματα,μονο επαφες-σημειωσεις-ημερολογιο επαναφερουμε

τα προγραμματα,τα παιχνιδια και τις ρυθμισεις που εχω θα πρεπει να τα ξαναβαλω απο την αρχη?δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος.αν οχι μπορει καποιος να μου πει τι παραπανω εχει η 3.3.0 απο την 3.0.4 για να δω αν αξιζει την ταλαιπωρια να τα περναω ολα απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη-προγραμματακι που να "μεταφερει" ολη την Today Screen σε ενα Tab πχ, και να εμφανιζεται μονο οταν πατησουμε επανω, ετσι ωστε να μας αφηνει "καθαρη" την οθονη και να θαυμαζουμε τα Wallpaper μας??

 

Γιατι εχω μερικα πολυ καλλιτεχνικα ;)

 

Κοινως αποκρυψη της Today Screen με καποιο τροπο ή εστω του μεγαλυτερου μερους της (ας αφηνει μονο την Taskbar και την ημερομηνια).

 

dokimase to spb mobile shell. http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/screenshots.html?en

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα στο spbbackup οταν κανεις restore μπορεις να διαλεξεις ποια αρχεια απο το συστημα μεσα θα επαναφερει ξερει κανεις να μου πει ποια να ξεκλικαρω ωστε να επαναφερει ολα τα αρχεια εκτος απο την παλια rom??
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μολις ειδα στο spbbackup οταν κανεις restore μπορεις να διαλεξεις ποια αρχεια απο το συστημα μεσα θα επαναφερει ξερει κανεις να μου πει ποια να ξεκλικαρω ωστε να επαναφερει ολα τα αρχεια εκτος απο την παλια rom??
θα πας προσαρμοσμενη επαναφορα και τσεκαρε τα ολα εκτος των δεδομενων συστηματος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...