Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδα μεχρι το 5ο επεισοδιο απο 3η σεζον.εχει γινει πολυ μ@λακια μου φενετε η 3η σεζον.μιλαμε για ακυρα πραγματα τελειως ομως.κριμα και ηταν καλη σειρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο και το καινούργιο επεισόδιο ( αν κ αργουν οι υπότιτλοι ) .

Έχει ωραίες εκπλήξεις το σενάριο όπως και μία σκηνή με τον Syler που γέλασα πολύ!

Καλά νέα? Σε κάνει να περιμένεις πως και πως για το επόμενο!

Κακά? Έχει μόνο ένα επεισόδιο ακόμα....

 

Μα γιατί ρε παιδιά μόνο 13 πάλι? Τό'δαμε μόδα από πέρυσι και γυρνάμε μόνο 13?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο προσοχή όταν μεταφέρουμε πληροφορίες να μη λέμε...ότι μας έρχεται.

 

Όχι μόνο δε θα έχει 13 επεισόδια η 3η σεζόν, αλλά θα έχει συνολικά 25 (περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη σεζόν σειράς). 13 θα είναι τα επεισόδια του 3ου Volume (δηλαδή θεματικής ενότητας) με τίτλο Villains που θα τελειώσει την επόμενη βδομάδα και άλλα 12 θα έχει η επόμενη ενότητα με τίτλο Fugitives που θα ξεκινήσει 2 Φεβρουαρίου 2009 και θα τελειώσει Απρίλη 2009.

 

Λίγο προσοχή όταν δίνουμε πληροφορίες να τις διπλοτσεκάρουμε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

άντε μάθαμε και γιατί κόπηκε το 4400 :D :D

 

γουατ? δεν το πιασα! να υποθεσω οτι αναφερεσαι σ'αυτο με τη φορμουλα?:wacko:

 

τελος παντων...exciting δεν το λες, αλλα βλεπεται ευχαριστα...εχω ξενερωσει λιγο με την επιστροφη του παλιου κακου Σαιλαρ -αλλα παραδεχομαι οτι ειχε γελιο :lol:-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και στα προηγούμενα 2 μου είχαν κεντρίσει το ενδιαφέρον, με αυτό το επεισόδιο επέστρεψα στο μηδέν. Όλες αυτές οι ανατροπές μου φαίνεται ότι δεν προσδίδουν αγώνια (όπως μάλλον θέλουν) αλλά ότι επικρατεί ένα χάος και δεν ξέρουν τί τους γίνεται....
Link to comment
Share on other sites

γουατ? δεν το πιασα! να υποθεσω οτι αναφερεσαι σ'αυτο με τη φορμουλα?:wacko:

 

τελος παντων...exciting δεν το λες, αλλα βλεπεται ευχαριστα...εχω ξενερωσει λιγο με την επιστροφη του παλιου κακου Σαιλαρ -αλλα παραδεχομαι οτι ειχε γελιο :lol:-

 

όχι φυσικά... δεν αναγνώρισες τον νεαρό στρατιώτη?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο προσοχή όταν μεταφέρουμε πληροφορίες να μη λέμε...ότι μας έρχεται.

 

Όχι μόνο δε θα έχει 13 επεισόδια η 3η σεζόν, αλλά θα έχει συνολικά 25 (περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη σεζόν σειράς). 13 θα είναι τα επεισόδια του 3ου Volume (δηλαδή θεματικής ενότητας) με τίτλο Villains που θα τελειώσει την επόμενη βδομάδα και άλλα 12 θα έχει η επόμενη ενότητα με τίτλο Fugitives που θα ξεκινήσει 2 Φεβρουαρίου 2009 και θα τελειώσει Απρίλη 2009.

 

Λίγο προσοχή όταν δίνουμε πληροφορίες να τις διπλοτσεκάρουμε.

 

 

Δεν το εγράφα ως πληροφορία παρά μόνο ως...απορία! Είχα δεί κάπου το πρόγραμμα με τελευταίο προγραμματισμένο το 13. Ούτε που θυμομουν ότι είμασταν σε volume κ όχι κανονικό κύκλο.

Sorry για όσους τους μπέρδεψα!

Για να δούμε λοιπόν πως θα κλείσει αυτή η ενότητα!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άρεσε το χτεσινό επεισόδιο.

Αρκετή δράση, αρκετή αγωνία και μπόλικες ανατροπές.

Το μόνο που με πειράζει (και με πείραζε από την αρχή της σειράς) είναι ο χαρακτήρας του Χίρο. Συνεχίζει (κατά τη γνώμη μου πάντα) να είναι περιττός και να κουράζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το επεισόδιο, και γενικά η 3η σεζόν (αν εξαιρέσουμε μια κοιλιά πριν από λίγα επεισόδια) φαίνεται ενδιαφέρουσα ως τώρα.

 

Ερώτηση:

O Μπαμπάς Petrelli πώς ταξίδεψε 16 χρόνια στο παρελθόν και πήρε τη φόρμουλα από τον Χίρο; Είχε και πριν τη δυνατότητα του time travel ή χάνω κάτι;

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Άρθουρ εδώ και αρκετά επεισόδια έχει πάρει τις δυνάμεις τους Πήτερ, ανάμεσα στις οποίες είναι και οι δυνάμεις του Χίρο.

 

Το επειόσδιο δεν με τρέλανε αλλ΄αήταν καλύτερο απο το προηγούμενο. Κύλησε γρήγορα, μου άρεσε πολύ το ταξίδι της Κλερ και του Χίρο στο παρελθόν. Δυστυχώς το όλο σκηνικό με την Πάινχερστ και την κατασεκυής της φόρμουλας δεν το δουλεύουν καθόλου έξυπνα.

 

Πραγματικά, με έχει κουράσει πάρα πολύ το συγκεκριμένο τετριμμένο στόρι. Άσε που όποτε βλέπω τον Μοχίντερ μού 'ρχεται να ξεράσω. Ο πιο απαράδεκτος χαρακτήρας της σεζόν. Ο Αϊτινός απο την άλλη, απο τους καλύτερους χαρακτήρες.

 

Α, και το τέλος, δεν μου ξυπνάει καμία επιθυμία να δω το επόμενο. Στα μάτια μου, είναι σα να τελείωσε η σεζόν, ή τουλάχιστον, να έχει χάσει πλέον το ενδιαφέρον της.

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί πιστεύω πως ο Άρθουρ που βρήκε τον Χίρο στο παρελθόν ήταν ΌΝΤΩΣ ο Άρθουρ του παρελθόντος?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παραλογισμός στο σενάριο.

Το επεισόδιο αυτό ήταν δυνατό, ήταν καλύτερο από τουλάχιστο τα δύο προηγούμενα, αλλά και πάλι δεν απέφυγε τα λογικά κενά και χάσματα.

Πχ

πως ήξερε ο father petrelli που και πότε να τηλεμεταφερθεί, ειδικά από τη στιγμή που αυτό που γινόταν στη στέγη άλλαζε ουσιαστικά την τροπή των γεγονότων και το μέλλον στο οποίο ανήκε; και αν είχε τη τηλεμεταφορά, γιατί τόσο καιρό δεν πήρε τον catalyst από την Claire o ίδιος;

 

 

Επίσης παρά την έντονη κινητικότητα στο επεισόδιο, παρατηρείς πως

ουσιαστικά συμμαζεύουν το απαράδεκτο και ξεχειλωμένο σενάριο που άπλωσαν στο προηγούμενο διάστημα της season (ειδικά όσον αφορά τον Sylar)

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλες οι σειρές/ταινίες που έχουν να κάνουν (one way or another) με "μεταλλαγμένους" (X-Men, 4400, Heroes) πρέπει κάποια στιγμή στη διάρκειά της πορείας τους να περάσουν από το στάδιο "και τώρα οι κακοί θέλουν να

δώσουν δυνάμεις στον κοσμάκη

"

 

Δε λέω σε προκαλεί ως θέμα να το θίξεις, γιατί ειναι αμφίρροπο, αλλά και λίγο πρωτοτυπία (και λιγότερη τρέλα στο σενάριο) δε θα έβλαπτε.

 

Μου τη δίνει που ΟΛΟΙ οι κακοί σε ΟΛΑ τα αντίστοιχα έργα έχουν την ίδια ιδέα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί πιστεύω πως ο Άρθουρ που βρήκε τον Χίρο στο παρελθόν ήταν ΌΝΤΩΣ ο Άρθουρ του παρελθόντος?

αφου αναγνωριζει το Χιρο κ την Κλαιρ κ λεει μαλιστα στην Κλαιρ να παει ενα μηνυμα στην Ατζελα. Ασε που θα πρεπε να δειχνει διαφορετικος 16 χρονια πριν...

Link to comment
Share on other sites

Πάει και το volume 3.

 

Ή το επεισόδιο ήταν απογοήτευση ή εγώ έχω ξενερώσει εντελώς με την σειρά. Τί έγινε; Τί είδαμε; Δεν βλέπω καμία ουσία σε όσα συμβαίνουν. Τους σκότωσαν όλους, γίνεται ο ένας κακός μετά τον άλλον και στο τέλος παίρνει τον καλό τον δρόμο και το αντίθετο.

 

Δεν βλέπω λόγο να συνεχίσει κάποιος να βλέπει την σειρά. Βέβαια, δύσκολα την σταματάς, αλλά έχει χαθεί πλέον το νόημα. Βλέπουμε ποιος θα είναι ο κακός του volume 4 και τι περίπου θα παιχτεί και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Ακούω απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

H 3η season τελικά αποδείχθηκε ανάξια των όποιων προσδοκιών δημιούργησε η σειρά (πάντα βάσει του 1ου ολοκληρωμένου κύκλου της -γιατί και η 2η season για τα μπάζα κατέληξε).

Πάντως διώξανε επιτέλους το

προβληματικό time travel

. Περιμένω φρέσκιες ιδέες από το 4ο volume και δραματική βελτίωση στο σενάριο, αλλα δεν αγωνιώ κιόλας.

 

Αλλωστε από Γενάρη ξεκινάνε και ένα σωρό άλλες σειρές...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

εμενα μ'αρεσε αρκετα παρόλα αυτά...παρόλο που συνολικα ο 3ος κυκλος ηταν χειρότερος απ τον 1ο (τον 2ο ουτε που τον θυμαμαι: btw -ασχετο ερωτημα- ο Πητερ ειχε ταξιδεψει στο μελλον σε μια φαση, μαζι με εκεινη την κοπελια που ειχε γνωρισει στη Σκωτια, αυτο ηταν στο 2ο κυκλο με τον ιο? δεν εγινε τιποτα μ αυτη την ιστορια ετσι? ο Πητ φαινεται να την εχει ξεχασει! )

 

Το αλλο ερωτημα ειναι το εξης(καλα προφανως τα χω κανει σαλατα στο μυαλο μου κ σ αυτο φταιει βεβαια κ το μυαλο μου αλλα μαλλον φταιει κ η σειρα :p) Ποιο απο τα οραματα καταστροφης για το μελλον αποτραπηκε με την καταστροφη της φορμουλας? Εκεινο που ζωγραφιζε ο Αρθουρ με τη γη να εκρηγνυται καταλαβαμε που θα οφειλοταν? Το αλλο (που εδειξε λιγο κ στην αρχη του επεισ.) ηταν αυτο οπου ολοι ειχαν δυναμεις και αυτο προκαλουσε ενα χαος...Αλλα αυτο με την ερημη Νεα Υορκη κ το αλλο που διαλυεται μια πολιτεια της Αμερικής? (εκει που θα σκοτωνοταν κ η Δαφνη)

 

Τελος παντων, πρεπει να δικαιολογησω αυτο που ειπα στην αρχή: το επεισοδιο μου αρεσε γιατι εδινε μια καλη απαντηση στο ερωτημα heroes/villains : κανεις δεν ειναι ή το ενα ή το αλλο κ ολοι ισορροπουν σε μια λεπτη γραμμη που τα χωριζει ...κλισε μεν αλλα αποδοθηκε συμπαθητικα...

 

Επισης μ'αρεσε:

1. που εξηγηθηκε πως η φόρμουλα κατεληξε κομμενη στα 2 (νομιζω)

2. το παιχνιδι γατας/ποντικιου με το

Σαιλερ

κ που παλι διαφαινεται μια ελπιδα να

ξαναγινει καλος (εκει που παρακαλαγε την ατζελα να του πει κατι στο οποιο θα μπορει να πιστεψει ηταν ωραιο)

 

3. φχαριστηθηκα με το θάνατο του

Αρθουρ

αλλα στεναχωρηθηκα λίγο

για τη bio-mum...την ειχα συμπαθησει.

 

4.

επιτελους ο Αντο παιρνει δυναμεις! Ξεφτιλα ηταν τοσες σεζον να ναι κομπαρσος. Στοιχημα οτι ο ηθοποιος που τον παιζει θα θεσε βετο: ή μου δινετε δυναμεις ή φευγω!:p

 

 

φαση ειχε και το κλου στο τελος με τον Obama:p εμενα μου δημιουργησε ορεξη για τη συνεχεια παντως...

Link to comment
Share on other sites

1. δεν έγινε τίποτα μ’ αυτή την ιστορία έτσι?

2. Ποιο από τα οράματα καταστροφής για το μέλλον αποτράπηκε με την καταστροφή της φόρμουλας?

3. Εκείνο που ζωγράφιζε ο Άρθουρ με τη γη να εκρήγνυται καταλάβαμε που θα οφειλόταν?

4.

επιτέλους ο Αντο παίρνει δυνάμεις!

1. Αυτή η καταστροφή αποτράπηκε με την καταστροφή της φόρμουλας. Αυτή η φόρμουλα είχε ελευθερωθεί και είχε σκοτώσει ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού. Γι’ αυτό μας δείχνει ότι όταν ο Πήτερ πηγαίνει στο μέλλον, βλέπει τα πάντα έρημα και όλα σε αναρχία. Σε αυτό, δόθηκε τέλος και δε νομίζω ότι θα ξαναφερθεί.

 

2. Η φόρμουλα και το σχέδιο του Άρθουρ να δώσει δυνάμεις σε όλους αποδεικνύεται καταστροφικό. Ο Πήτερ είδε το μέλλον και γι’ αυτό ορκίστηκε να σταματήσει τον Άρθουρ.

 

3. Πάλι συνδέεται με το γεγονός ότι όλοι έχουν δυνάμεις. Η Κλερ, η Δάφνη και ο Νοξ είναι κακοί και θέλουν να σκοτώσουν τον Πήτερ (αν θυμάσαι στο 1ο λεπτό του πρώτου επεισοδίου τον κυνηγάει γι’ αυτό τον λόγο) αλλά όλα στραβώνουν, σκοτώνεται ο γιος του Σάιλερ και αυτοανατινάζεται καταστρέφοντας την Κόστα Βέρντε.

 

4. Αυτό, μας το είχαν δείξει από τα πρώτα επεισόδια όπου αν θυμάσαι μονομαχούσαν με τον Χίρο και τον σκότωνε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η σειρά θέλει να μας πει ότι ναι μεν προσπαθούν (και καταφέρνουν) να αποτρέψουν καταστροφές, αλλά το τελικό μακροπρόθεσμο αποτέλεσμα (το να βρεθούν οι Heroes κυνηγημένοι, να αποκτήσει ουλή ο Πήτερ κλπ) δεν αλλάζει.

 

Τελικά ο Σάιλερ πέθανε; ή η επόμενη σκηνή μετά το φινάλε θα δείχνει τον Νέηθαν να μεταμορφώνεται σε Σάιλερ; ;)

 

ΥΓ. Ελπίζω ο Hiro/Pikatsu να βρει τις δυνάμεις του λίγο πιο δραματικά και όχι βρίσκοντας, όπως ο Πήτερ, μια ξεχασμένη σύριγγα της φόρμουλας...

ΥΓ2. Αν η δύναμη που θα έπαιρνε ο Ando ήταν πάντα η ενίσχυση των δυνάμεων των άλλων υπερ-ηρώων (εδώ νομίζω θέλουν να πουν οι σεναριογράφοι ότι η δύναμη του Ando πάντα ήταν να βοηθάει τους άλλους υπερ-ήρωες, απλώς η φόρμουλα την έβγαλε διαφορετικά), τότε δεν σκότωνε τον Hiro στο μέλλον. Τι του έκανε τότε;

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

O Άντο δημιουργεί ενέργεια. Ίσως στην αρχή μπορεί να την χρησιμοποιήσει μόνο για να ενισχύει την δύναμη αυτών που ακουμπάει. Αλλά στο μέλλον μπορεί να μάθει να την χρησιμοποιεί, όπως όλοι άλλωστε (Πήτερ, Χίρο, Ματ), και την χρησιμοποιεί με όποιο τρόπο επιθυμεί, ένας απο τους οποίους - σαν όπλο.
Link to comment
Share on other sites

Πάει και το volume 3.

 

Ή το επεισόδιο ήταν απογοήτευση ή εγώ έχω ξενερώσει εντελώς με την σειρά. Τί έγινε; Τί είδαμε; Δεν βλέπω καμία ουσία σε όσα συμβαίνουν. Τους σκότωσαν όλους, γίνεται ο ένας κακός μετά τον άλλον και στο τέλος παίρνει τον καλό τον δρόμο και το αντίθετο.

 

Δεν βλέπω λόγο να συνεχίσει κάποιος να βλέπει την σειρά. Βέβαια, δύσκολα την σταματάς, αλλά έχει χαθεί πλέον το νόημα. Βλέπουμε ποιος θα είναι ο κακός του volume 4 και τι περίπου θα παιχτεί και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Ακούω απόψεις.

 

+1, Μεσα απο το μυαλο μου

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2. Αν η δύναμη που θα έπαιρνε ο Ando ήταν πάντα η ενίσχυση των δυνάμεων των άλλων υπερ-ηρώων (εδώ νομίζω θέλουν να πουν οι σεναριογράφοι ότι η δύναμη του Ando πάντα ήταν να βοηθάει τους άλλους υπερ-ήρωες, απλώς η φόρμουλα την έβγαλε διαφορετικά), τότε δεν σκότωνε τον Hiro στο μέλλον. Τι του έκανε τότε;

 

Τον έκανε να παίρνει πίσω την δύναμη του? Την προεηγούμενη φορά που ο Άρθουρ του πήρε τη δύναμη,είχε απόμείνει κάαααατι λίγο! Ίσως και τώρα έχει μείνει κάτι και το ενισχύει!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...