Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το επεισόδιο, και μου άρεσε ακόμα και στο τέλος, το οποίο

ήταν παρόμοιο με το επεισόδιο που η Claire "ξύπνησε" στο τραπέζι της νεκροψίας στον 1ο κύκλο, αλλά αυτή τη φορά στη θέση της ήταν ο πατέρας της.

 

 

Πολύ καλή και η εξέλιξη της πλοκής, και η σκηνοθεσία. Και τελικά απ'ότι φαίνεται τα επεισόδια που οι heroes χρησιμοποιούν τις δυνάμεις τους για να προωθηθεί ταυτόχρονα και η δράση (κυρίως μέσω του Noah -που ο ίδιος δεν έχει superpowers, αλλά είναι στο κέντρο των εξελίξεων) είναι πολύ δυνατά. Παρόμοια πχ ήταν και τα περσινά "The Company Man" & "Five Years Gone".

 

Να πω επίσης:

 

Πολύ δυνατή η σκηνή με την Petrelli & τον Parkman,

o Mohinder πόσο πιο αντιπαθητικός θα γίνει;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κορυφαίο παιδιά το επεισόδιο! Η σεζόν ξεκίνησε πολύ ήρεμα, αλλά εδώ και μερικά επεισόδια έχει ανεβάσει τον πήχη στα ύψη και μας προσφέρει δυνατές στιγμές. Μακάρι να συνέχιζε έτσι, αλλά με την απεργία, είναι κρίμα που θα σταματήσει πρόωρα...

Τελικά,

στο καινούργιο επεισόδιο φάνηκε πως ο Άνταμ προσπαθεί να σκοτώσει όλα τα μέλη της εταιρίας ή μόνο τον Νακαμούρα κ την Πετρέλι θέλει να ξεκάνει; Με μπέρδεψε...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. τώρα τέλος και το Heroez? :(

Πότε 8α έχουμε νέο επεισόδιο??

 

Λογικά πρέπει να δείξει άλλα 2 αν δε κάνω λά8ος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος. Έχουμε σίγουρα ακόμα που θα παιχτούν κανονικά και θα κλεισουν το 2ο κεφάλαιο.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πάντως την τελευταία φορά που ξανακάνανε απεργία οι σεναριογράφοι αυτή κράτησε 22 εβδομάδες... :whistle: Μπάι μπάι σειρές για φέτος... Με κανά παρά πέντε και καμιά μαρία άσχημη θα τη βγάλουμε φέτος...

 

Ποια χρονολογία έγινε αυτό?Έστω στο περίπου.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ποια χρονολογία έγινε αυτό?Έστω στο περίπου.

 

1988. Ας ελπίσουμε ότι τώρα με άλλα δεδομένα, θα κρατήσει λιγότερο

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

α, τόσο παλιά!

Εγώ νόμιζα κάπου 96-2000.Τέσπα.

Όπως και να'χει...ελπίζω αν τελικά το κλείσουν στα 12...να το κάνουν ωραία..!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την γνωμη μου ...

 

Μηπως λοιπον ολοι αυτοι πριν 30 χρονια βρηκανε τον ανταμ και τον κρατουσαν κλεισμενο με σκοπο να παιρνουν το αιμα του να κανουν δοκιμες και μεταλαξεις.προφανως κανανε ολοι μεταγγιση το αιμα του και αποκτησανε ολες αυτες τις δυναμεις οι οποιες περασαν και στα παιδια τους παραδειγμα ο γυαλακιας με το κοκκαλινο σκελετο που στο τελος με την μεταγγιση (απο το αιμα της κλαιρ;;) ζωντανεψε .Μηπως θα αποκτησει και αυτος καμια υπερδυναμη λεω εγω;;;(

 

κοινως ολα ξεκινησαν απο τον αδαμ(ωχ τυχαιο ονομα;;;)....

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την γνωμη μου ...

 

Μηπως λοιπον ολοι αυτοι πριν 30 χρονια βρηκανε τον ανταμ και τον κρατουσαν κλεισμενο με σκοπο να παιρνουν το αιμα του να κανουν δοκιμες και μεταλαξεις.προφανως κανανε ολοι μεταγγιση το αιμα του και αποκτησανε ολες αυτες τις δυναμεις οι οποιες περασαν και στα παιδια τους παραδειγμα ο γυαλακιας με το κοκκαλινο σκελετο που στο τελος με την μεταγγιση (απο το αιμα της κλαιρ;;) ζωντανεψε .Μηπως θα αποκτησει και αυτος καμια υπερδυναμη λεω εγω;;;(

 

κοινως ολα ξεκινησαν απο τον αδαμ(ωχ τυχαιο ονομα;;;)....

 

Eξαιρετική προσέγγιση. Ακόμα και αν δεν αποδειχθεί αληθής, εύγε για το συλλογισμό σου :)

 

ΥΓ. Μόλις κατέβασα το τελευταίο... Ποιος περιμένει τώρα μέχρι το βράδυ για να το δει... :O

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

εγώ απόψε θα το κατεβάσω να το δώ..

όντως ωραίος συλλογισμός!

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την γνωμη μου ...

 

Μηπως λοιπον ολοι αυτοι πριν 30 χρονια βρηκανε τον ανταμ και τον κρατουσαν κλεισμενο με σκοπο να παιρνουν το αιμα του να κανουν δοκιμες και μεταλαξεις.προφανως κανανε ολοι μεταγγιση το αιμα του και αποκτησανε ολες αυτες τις δυναμεις οι οποιες περασαν και στα παιδια τους παραδειγμα ο γυαλακιας με το κοκκαλινο σκελετο που στο τελος με την μεταγγιση (απο το αιμα της κλαιρ;;) ζωντανεψε .Μηπως θα αποκτησει και αυτος καμια υπερδυναμη λεω εγω;;;(

 

κοινως ολα ξεκινησαν απο τον αδαμ(ωχ τυχαιο ονομα;;;)....

 

Λοιπόν, φοβερή σκέψη!:)

Το παληκάρι, κάτι ξέρει!:p

Έχεις κανένα tip από μέσα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την γνωμη μου ...

 

Μηπως λοιπον ολοι αυτοι πριν 30 χρονια βρηκανε τον ανταμ και τον κρατουσαν κλεισμενο με σκοπο να παιρνουν το αιμα του να κανουν δοκιμες και μεταλαξεις.προφανως κανανε ολοι μεταγγιση το αιμα του και αποκτησανε ολες αυτες τις δυναμεις οι οποιες περασαν και στα παιδια τους παραδειγμα ο γυαλακιας με το κοκκαλινο σκελετο που στο τελος με την μεταγγιση (απο το αιμα της κλαιρ;;) ζωντανεψε .Μηπως θα αποκτησει και αυτος καμια υπερδυναμη λεω εγω;;;(

 

κοινως ολα ξεκινησαν απο τον αδαμ(ωχ τυχαιο ονομα;;;)....

 

Ευρυματικότατος! Πολύ ωραία σκέψη!

 

Tip: Για να μη γράφεις με λευκά γράφε καλύτερα με spoiler tags όταν θες να κρύψεις κάτι:

[spoiler]...bluh bluh...[/spoiler]

:)

 

EDIT: Είδα και το 10.. Όχι τόσο καλό όσο το 9 αλλά σίγουρα μεταβατικό για το 11 με ωραίο cliffhunger :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το 10 επεισόδιο.

 

 

H υπόθεση αφήνει να εννοηθεί ότι η εταιρεία είναι τελικά οι «καλοί» και ο κακός είναι ο Άνταμ. Πήρε όμως μαζί του και τον Πίτερ Πετρέλι που νομίζει ότι έτσι θα σώσει τον κόσμο, ενώ δεν γνωρίζει ότι ο πραγματικός σκοπός του Άνταμ είναι να διαρρεύσει τον ιό 138.

 

 

Αυτή η Μάγια για πολλές μπάτσες είναι όπως θα λέγαμε στη Σαλονίκη. :mad:

 

Η ιστορία με την μαυροπαρέα είναι παραϊστορία υποθέτω, δε νομίζω να συγχέεται με την κύρια υπόθεση του έργου.

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το 10 επεισόδιο.

 

 

H υπόθεση αφήνει να εννοηθεί ότι η εταιρεία είναι τελικά οι «καλοί» και ο κακός είναι ο Άνταμ. Πήρε όμως μαζί του και τον Πίτερ Πετρέλι που νομίζει ότι έτσι θα σώσει τον κόσμο, ενώ δεν γνωρίζει ότι ο πραγματικός σκοπός του Άνταμ είναι να διαρρεύσει τον ιό 138.

 

 

Αυτή η Μάγια για πολλές μπάτσες είναι όπως θα λέγαμε στη Σαλονίκη. :mad:

 

Η ιστορία με την μαυροπαρέα είναι παραϊστορία υποθέτω, δε νομίζω να συγχέεται με την κύρια υπόθεση του έργου.

 

Όντως ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάνε στην όλη πλοκή του έργου

Link to comment
Share on other sites

Καλό το 2x10, απλά πιστεύω ότι λόγω της αλλαγής στο φινάλε (βλ. απεργία) βιάστηκαν κάπως να κλείσουν τις ιστορίες, και κάποιες εξελίξεις μου φάνηκαν κάπως αφελείς...

Πχ εκεί που επί 5 επεισόδια

ταξίδευαν οι Μεξικανοί με τον Sylar, ξαφνικά σε 5 λεπτά έπεισε την κοπέλα να ελέγξει τη δύναμή της, και αυτή τα κατάφερε με την πρώτη (και η όλη φάση που είχαν πάει για πικ-νικ τα δυό τους στην ειδυλλιακή λίμνη και τσούγκριζαν τα ποτήρια με το κρασί μου έκανε κάπως...)

:rolleyes::p

Γενικά σε κάποια σημεία ένιωθα ότι η ιστορία έτρεχε παραπάνω απ'όσο είχαμε συνηθίσει στα προηγούμενα επεισόδια, με μόνο σκοπό να τελειώσουν όλα στο επόμενο. Που btw ελπίζω κι εύχομαι να είναι τόσο καλό όσο και το 9!

Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω διαβάσει, το μόνο που έχει επηρεαστεί από την απεργία είναι το επόμενο επεισόδιο (2x11), στο οποίο έγιναν κάποιες αλλαγές για να μπορεί να σταθεί και ως season finale (ενώ στην αρχή είχε σχεδιαστεί μόνο ως chapter finale). (*)

 

Και με αυτό το δεδομένο, το επεισόδιο ήταν από τα χειρότερα της φετινής season. Βεβιασμένες εξελίξεις, εμβόλιμες σκηνές που κράτησαν παραπάνω από όσο αντέχει κανείς (

(Micah story, Claire story)

, οι χαρακτήρες

Peter, Hiro (και άντε καλά αυτός), Maya

αντιδρούν λες και γεννήθηκαν χθες, και ένα επιεικώς κακό φινάλε που είναι να βάλεις τα κλάματα. Τι να πω, ελπίζω να ανακάμψει δριμύτερο στο 2x11.

 

(*) Σχετικά με την απεργία του WGA, από ό,τι φαίνεται η νέες συζητήσεις δεν πάνε και πολύ καλά. Ακόμα βέβαια δεν έχουν τελειώσει, αλλά οι writers είναι πολύ δυσαρεστημένοι με τη "νέα" προσφορά που έκαναν οι παραγωγοί.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω διαβάσει, το μόνο που έχει επηρεαστεί από την απεργία είναι το επόμενο επεισόδιο (2x11), στο οποίο έγιναν κάποιες αλλαγές για να μπορεί να σταθεί και ως season finale (ενώ στην αρχή είχε σχεδιαστεί μόνο ως chapter finale).

 

Όντως είχαν πει ότι το 11 ήταν αυτό που ξαναέγραψαν. Αλλά έτσι όπως είδα το 10, υποθέτω ότι το άλλαξαν κι αυτό (ίσως το έκοψαν για να οδηγηθούμε πιο γρήγορα στο φινάλε) αλλά όπως είπες κι εσύ ήταν αρκετά πρόχειρο. Το καλό ήταν ότι επιτέλους μπήκαν κάποια πράγματα σε ένα δρόμο, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Γμτ...στο καλυτερο το εκοψε και χτυπιομουν απο τα νευρα μου...ποιος περιμενει μεχρι την τριτη τωρα...

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που στην συγκεκριμένη εικόνα είναι λες και θα φιληθούν.Ειδηκά αν κοιτάζεις την Elle!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που στην συγκεκριμένη εικόνα είναι λες και θα φιληθούν.Ειδηκά αν κοιτάζεις την Elle!

Not bad not bad. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...