Jump to content

Μουντομπάσκετ 2006: Η Ελλάδα δευτεραθλήτρια κόσμου!!!


achileas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι τελευταίο.

Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα έχουμε πάρει

Παγκόσμιο στο μπάσκετ

Ευρωπαικό σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ!!!!

Όλα αυτά ταυτόχρονα!!!

ΑΧ να παίρναμε και το μουντιάλ!!!

Δεν πειράζει, next time:D :D

 

Ξέχασες τη Eurovision! :D :lol:

 

Οι Ισπανοί και οι Αργεντίνοι παίζουν για τη δεύτερη θέση. Υπάρχουν πουθενά δηλώσεις των Αμερικάνων;

 

off-topic: Ελπίζω να νικήσουν οι Αργεντίνοι γιατί τους έπαιξα στοίχημα (δυάδα με την Ελλάδα).

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Π. Γιαννάκης: «Μεγάλοι παίκτες και μεγάλοι χαρακτήρες...Τους ευχαριστώ που είμαι μαζί τους...».

 

http://www.giannakis.tk ιστοσελιδα για τον Παναγιωτη με βιογραφικο λεπτομερειες πορεια βιβλιο επισκεπτων ελατε

 

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/735382_b.jpghttp://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/735310_b.jpg

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνονται?Καλύτεροι απο μας?50-50 ο τελικός?

 

Έχουν σοβαρές πιθανότητες να μας δυσκολέψουν:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σημερα που ηρθα στην δουλεια εφερα μαζι μου καρτα TV και στο τελος ολο το γραφειο ειχε μαζευτει και καναμε εξεδρα μεχρι και the big boss!!!

 

Αλλη μια φορα μπραβο στα παιδια, που εδειξαν στους παικτες του NBA οτι ειναι οντως ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ για εμας!!!

 

Α! εμείς δεν είχαμε πρόβλημα!

Το βλέπαμε στη δουλειά :w00t:

ακόμα καλύτερα,δε πήρατε και άδεια...

Link to comment
Share on other sites

λογικά όπως το βλέπω θα πάμε με τους Ισπανούς...

 

εμάς να δείτε τι έγινε στο ξενοδοχείο που εργάζομαι....

 

ένα μεγάλο group Αμερικάνων, ένα συνέδριο Έλληνες που σταμάτησε το συνένδριο και να γίνετε πανικός...

κλάμα οι Αμερικάνοι στο τέλος, ουρλίαζαμε όλοι στο Lobby :D

 

ο καλός μήνας, απ'την αρχή φαίνετε.... :D

 

Σάββαααααααααα

Καφέ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεέ!!!!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως το λες... Να μας δυσκολεψουν....

 

Αλλά εμείς είμαστε μια όμαδα,μια ψυχή ,ένα πνεύμα και δε φοβόμαστε κανένα:lol: :lol: :lol: !

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ; Η εθνική μπάσκετ δεν είναι ομάδα της μίας διοργάνωσης, που το παίρνει και κλατάρει! Είναι Πρωταθλήτρια Ευρώπης και στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος! Και είναι η καλύτερη εθνική ομάδα σε ομαδικό άθλημα όλων των εποχών, ακόμα και αν χάσει στον τελικό..

 

 

Η Αργεντινή ξεκίνησε πολύ καλά κόντρα στους Ισπανούς, 24-17 8:47 στο 2ο 10λεπτο. Για μένα ΑΥΤΗ είναι η team-to-beat, που λένε και τα Αμερικανάκια!

 

Ακριβώς!

"Δεν κλέψαμε" τίποτα.Πήραμε αυτό που δικαιούμαστε και αξίζουμε.

Άλλωστε, στα μπάσκετ πολύ δύσκολο να κλέψεις νίκες.

Στο ποδόσφαιρο βάζεις ένα γκόλ,ίσως και τυχαία και μπορεί έτσι να κερδίσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λογικά όπως το βλέπω θα πάμε με τους Ισπανούς...

 

εμάς να δείτε τι έγινε στο ξενοδοχείο που εργάζομαι....

 

ένα μεγάλο group Αμερικάνων, ένα συνέδριο Έλληνες που σταμάτησε το συνένδριο και να γίνετε πανικός...

κλάμα οι Αμερικάνοι στο τέλος, ουρλίαζαμε όλοι στο Lobby :D

 

παίζεται ακόμα,δεν ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

Λες?Ο χρόνος θα δείξει...:)

 

36-31 αυτη τη στιγμη. Επανηλθαν οι Ισπανοι( οι 11 ποντοι που ηταν πισω ηταν πλασματικοι). Θα γινει μεγαλη μαχη σε αυτο το παιχνιδι( γιατι το προηγουμενο δεν ηταν καν μαχη, ηταν ενα αστειακι που καναμε στους Αμερικανους) :)

Link to comment
Share on other sites

36-31 αυτη τη στιγμη. Επανηλθαν οι Ισπανοι( οι 11 ποντοι που ηταν πισω ηταν πλασματικοι). Θα γινει μεγαλη μαχη σε αυτο το παιχνιδι( γιατι το προηγουμενο δεν ηταν καν μαχη, ηταν ενα αστειακι που καναμε στους Αμερικανους) :)

 

+1!Μια χαλαρή νίκη ήταν!Εκτός απο το τέλος που πίεσαν λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Το καπέλο στην ελληνική ομάδα έβγαλε ο προπονητής των ΗΠΑ, Μάικ Σιζέφσκι, μετά το τέλος του χαμένου για την ομάδα του ημιτελικού του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Ιαπωνίας. Παράλληλα, ανέλαβε πλήρως την ευθύνη της ήττας καλύπτοντας τους παίκτες του.

 

«Χάσαμε από μια ομάδα που έπαιξε υπέροχα. Προφανώς η ελληνική ομάδα έκανε καταπληκτική δουλειά στο γήπεδο. Για μένα δεν αποτελεί έκπληξη. Ξέραμε πως είναι μια ομάδα με καρδιά και πολύ σκληρή. Το άξιζε. Αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας. Οι παίκτες μου έπαιξαν με καρδιά. Είχα πει στον Παναγιώτη Γιαννάκη πριν την έναρξη του αγώνα πως όποιος κερδίσει θα δώσει το χέρι στον άλλο. Εγώ δεν θα του δώσω μόνο το χέρι, αλλά και μια τεράστια αγκαλιά και θα του ευχηθώ να νικήσει και στον τελικό. Τον Παναγιώτη Γιαννάκη τον ξέρω στο μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου στο χώρο του μπάσκετ», τόνισε.

 

Από την πλευρά του ο κορυφαίος των Αμερικανών, Καρμέλο Άντονι επεσήμανε: «Συγχαίρω την ελληνική ομάδα που βρέθηκε να χάνει με 12 πόντους και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με ένα σερί 14-0. Τους βγάζω το καπέλο που έπαιξαν τόσο καλά και τόσο δυνατά στο τέλος του αγώνα».

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ

 

Δεν σταματω ποτε να τραγουδωωωωωω......... ΟΕ

 

ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το καπέλο στην ελληνική ομάδα έβγαλε ο προπονητής των ΗΠΑ, Μάικ Σιζέφσκι, μετά το τέλος του χαμένου για την ομάδα του ημιτελικού του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Ιαπωνίας. Παράλληλα, ανέλαβε πλήρως την ευθύνη της ήττας καλύπτοντας τους παίκτες του.

 

«Χάσαμε από μια ομάδα που έπαιξε υπέροχα. Προφανώς η ελληνική ομάδα έκανε καταπληκτική δουλειά στο γήπεδο. Για μένα δεν αποτελεί έκπληξη. Ξέραμε πως είναι μια ομάδα με καρδιά και πολύ σκληρή. Το άξιζε. Αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας. Οι παίκτες μου έπαιξαν με καρδιά. Είχα πει στον Παναγιώτη Γιαννάκη πριν την έναρξη του αγώνα πως όποιος κερδίσει θα δώσει το χέρι στον άλλο. Εγώ δεν θα του δώσω μόνο το χέρι, αλλά και μια τεράστια αγκαλιά και θα του ευχηθώ να νικήσει και στον τελικό. Τον Παναγιώτη Γιαννάκη τον ξέρω στο μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου στο χώρο του μπάσκετ», τόνισε.

 

Από την πλευρά του ο κορυφαίος των Αμερικανών, Καρμέλο Άντονι επεσήμανε: «Συγχαίρω την ελληνική ομάδα που βρέθηκε να χάνει με 12 πόντους και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με ένα σερί 14-0. Τους βγάζω το καπέλο που έπαιξαν τόσο καλά και τόσο δυνατά στο τέλος του αγώνα».

 

Aντε επιτέλους παραδέχτηκαν την ήττα τους!:lol: :p :D

Link to comment
Share on other sites

Το καπέλο στην ελληνική ομάδα έβγαλε ο προπονητής των ΗΠΑ, Μάικ Σιζέφσκι, μετά το τέλος του χαμένου για την ομάδα του ημιτελικού του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Ιαπωνίας. Παράλληλα, ανέλαβε πλήρως την ευθύνη της ήττας καλύπτοντας τους παίκτες του.

 

«Χάσαμε από μια ομάδα που έπαιξε υπέροχα. Προφανώς η ελληνική ομάδα έκανε καταπληκτική δουλειά στο γήπεδο. Για μένα δεν αποτελεί έκπληξη. Ξέραμε πως είναι μια ομάδα με καρδιά και πολύ σκληρή. Το άξιζε. Αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας. Οι παίκτες μου έπαιξαν με καρδιά. Είχα πει στον Παναγιώτη Γιαννάκη πριν την έναρξη του αγώνα πως όποιος κερδίσει θα δώσει το χέρι στον άλλο. Εγώ δεν θα του δώσω μόνο το χέρι, αλλά και μια τεράστια αγκαλιά και θα του ευχηθώ να νικήσει και στον τελικό. Τον Παναγιώτη Γιαννάκη τον ξέρω στο μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου στο χώρο του μπάσκετ», τόνισε.

 

Από την πλευρά του ο κορυφαίος των Αμερικανών, Καρμέλο Άντονι επεσήμανε: «Συγχαίρω την ελληνική ομάδα που βρέθηκε να χάνει με 12 πόντους και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με ένα σερί 14-0. Τους βγάζω το καπέλο που έπαιξαν τόσο καλά και τόσο δυνατά στο τέλος του αγώνα».

 

Τουλάχιστον οι δηλώσεις μετά την ήττα τους ήταν μετρημένες. Για τον Σιζέφσκι φυσικά δεν είναι νέο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ

 

Δεν σταματω ποτε να τραγουδωωωωωω......... ΟΕ

 

ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ

 

+1!:) :) :) :) :D :lol:

Ομαδάρα Ελλαδάρα!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον οι δηλώσεις μετά την ήττα τους ήταν μετρημένες. Για τον Σιζέφσκι φυσικά δεν είναι νέο αυτό.

 

Πάλι καλά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά τα είδατε; 71.1% δίποντα, 44.4% τρίποντα, 62,5% ευστοχία εντός παιδιάς!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά τα είδατε; 71.1% δίποντα, 44.4% τρίποντα, 62,5% ευστοχία εντός παιδιάς!

 

Ήταν όλα υπέροχα σήμερα. Και έτσι έπρεπε.

Παπαλουκάς 12 ασίστ.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν όλα υπέροχα σήμερα. Και έτσι έπρεπε.

Παπαλουκάς 12 ασίστ.

Πράγματι!Ωραία ήταν!Άντε ας προσγειωθούμε τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά τα είδατε; 71.1% δίποντα, 44.4% τρίποντα, 62,5% ευστοχία εντός παιδιάς!

 

Εκπληκτικά ποσοστά :!: .

 

Για ένα δεκάλεπτο (στο 15ο με 25ο λεπτό) ,όλες οι επιθέσεις μάς απέφεραν τουλάχιστον έναν πόντο.Σπάνια βλέπει κανείς τόση αποτελεσματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

και για να μην το παιζουμε μαγγες μονο πρεπει να κραξω τον εαυτο μου...

συγνωμη για την λεξη που θα πω αλλα τελικα ελεγα π@π@ριες

 

εκτος τοπου και χρονου ημουνα τελικα

σορρυ σε ολους και πολυ περισσοτερο σε αυτους που παιζουνε στην ομαδα και τους αδικησα

Είσαι λεβέντης.

Αν και δεν θα σε κάκιωνε και κανείς, διοτι δεν έλεγες κάτι το εξωφρενικό.

όμως αυτά τα παιδιά, όπως λέει και ο σπίκερ του σπορ fm,(παπαδογιάννης) <<θα μας τρελλάνουνε όλους αυτοί>>:D

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...