Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα τελικα μηχανη...

 

Τ10.

 

Ασπρη... Με το που την ειδα τρελλαθηκα! Ασπρη μηχανη! Ειναι εξαιρετικη...στολιδι! Επιτεους εχω παλι μηχανουλα μετα απο πολυ καιρο... Ολα καλα παντως μεχρι στιγμης. Τη δουλεια της την κανει και με το παραπανω...

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ειδα χτες στο πλαισιο αυτη τη samsung και επαθα πλακα τουλαχιστον εκ πρωτης οψεως εμφανισιακα.ξερετε τιποτα για αυτη τη μηχανη?

http://www.dpreview.com/reviews/samsungnv10/

κανεις??:(

Link to comment
Share on other sites

κανεις??:(

 

370ε στο http://www.pixmania.com Ειναι καινουργια μηχανη οποτε δυσκολα θα βρεις πληροφοριες μιας και δεν νομιζω να την εχει καποιος.ειναι αμεσα συγκρισημη με την Ν2 της ΣΟΝΥ η οποια εχει και αυτη 370ε τελικα.θελω να τις δω και τις 2 απο κοντα και να τις συγκρινω.απο τις φωτο μου αρεσε πολυ καλυτερα η σονυ(η σαμσουνγκ δεν μου αρεσε καθολου μπορω να πω αλλα δεν την εχω δει απο κοντα και σε αλλο χρωμα πλην μαυρου) αλλα δεν ξερω το κατα ποσο θα ειναι λειτουργικη η οθονη αφης.θα περιμενω να τις φερει κανα καταστημα απο κοντα να παω να τις τεσταρω και θα επανελθω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω μια kodac c330 νομίζω δε βγαίνει πλέον μαζι πήρα δωρο επαναφορτιζομενες και φορτιστη, για 129 ευρώ είναι κορυφαία πραγματικά, χρωματα και γενικως λειτουργίες για οποιον αρχαριο σαν και εμένα θέλει κάτι φθηνό απλό και καλό μπορει να κοιτάξει την c340 περίπου ίδια σε όλα
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

geia xara se oloys,

prin kapoies meres agorasa mia μ810 kai den mporo na bgalo kales photo me tipota ,

den ksero an ftaio ego h ftaiei h mixani ,

eixa mia olympus 4mp kai hmoyn eyxaristimenos-

h empeiria sas tha voithisei

exo apogoiteythei- xreiastike na trabikso fotografies se mia vaptisi xalia!!!!!!

eidika oses einai sthn ekklisia polla stigmata-kokous -alla kai sthn aithousa poy eixe arketo fos xalia episis

mipos prepei na ritmiso kati.

opoios kserei na moy dosei kapoies odigies

na tin rithmiso

ps prin tin paro diavaza ta kalitera-tora vlepo ta xeirotera:( :( :(

 

eyxaristo ek ton proteron

 

thanasis

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω την Ν1 η Ν2 εκτος απο τα 10mp τι παραπανω προσφερει? εχει μεγαλυτερη οθονη αφης? ή κατι καλυτερο οσον αφορα το ζουμ και τον σταθεροποιητη9που δεν εχει η Ν1), ρωταω γιατι οσο και εαν εψαξα (οχι παρα πολυ για να ειμαι ειλικρινης) δεν βρηκα καποιο VS ή χαρακτηριστικα της για να δω διαφορες (τρανταχτες) με την Ν1

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω την Ν1 η Ν2 εκτος απο τα 10mp τι παραπανω προσφερει? εχει μεγαλυτερη οθονη αφης? ή κατι καλυτερο οσον αφορα το ζουμ και τον σταθεροποιητη9που δεν εχει η Ν1), ρωταω γιατι οσο και εαν εψαξα (οχι παρα πολυ για να ειμαι ειλικρινης) δεν βρηκα καποιο VS ή χαρακτηριστικα της για να δω διαφορες (τρανταχτες) με την Ν1

 

Η μονη διαφορα ειναι οτι εχει 10MP και καποια iso.ουτε και εγω βρηκα κατι αλλο.να σε ρωτησω η οθονη αφης πως σου φανηκε?ειναι ευχρηστη??λερωνει ευκολα??σαν λειτουργικοτητα???ειμαι μεταξυ της Ν2 και ιξους900.η μια εχει 3΄΄ οθονη και η αλλη 2.5 αλλα ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα.δεν τις εχω χρησιμοποιησει ομως και δεν ξερω αν αξιζει η σονυ..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Η μονη διαφορα ειναι οτι εχει 10MP και καποια iso.ουτε και εγω βρηκα κατι αλλο.να σε ρωτησω η οθονη αφης πως σου φανηκε?ειναι ευχρηστη??λερωνει ευκολα??σαν λειτουργικοτητα???ειμαι μεταξυ της Ν2 και ιξους900.η μια εχει 3΄΄ οθονη και η αλλη 2.5 αλλα ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα.δεν τις εχω χρησιμοποιησει ομως και δεν ξερω αν αξιζει η σονυ..

Είχα την Ν1,την οποια δυστηχως μου την κλέψανε,μπορώ να σου πω οτι είναι πολύ λειτουργική σε σχέση με μια αλλη.για πχ μετα είπα να πάρω την w100,δεν μου αρεσε δεν μπορουσα να συνηθισω,καμια σχέση η οθόνη.

Ενταξει δεν λερώνει ευκολα,επισης μπορεις να ζωγραφίσεις μια φωτογραφία πανω στην οθονη οπως θες με το πενακι,και να παρουσιασεις ολες τις φωτογραφίες με εφέ και να παιζει μαζι και ενα Mp3.

Περιμένω πως και πως την Ν2,δεν μπορώ να πάρω απλη μηχανή τώρα,η w100 moy fanike poly dysxristi.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι παιδια... Τελικα εξακολοθει η FUJI F30 να κατεχει τα σκηπτρα, στις νυχτερινες φωτο, η εχουμε κατι καινουριο?
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι παιδια... Τελικα εξακολοθει η FUJI F30 να κατεχει τα σκηπτρα, στις νυχτερινες φωτο, η εχουμε κατι καινουριο?

 

Εχει ηδη βγει η F31 fd (Face Detection Technology) αντικαταστατης της. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια πριν 10 μερες με τα κεντρικα της Fuji Film Hellas τους ρωτησα αν θα ρθει μεχρι τις γιορτες Χριστουγεννα γιατι πρεπει επειγοντως να παρω μηχανη στις γιορτες και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να διαλεξω κατι αλλο. Ημουν μεταξυ των Olympus μ810 ,μ1000 και της F30 και F31 fd αλλα μαλλον καταληγω στην F31 fd.

 

 

Ναι για τις νυχτερινες απο τα λιγα που ξερω και εχω διαβασει καποια review εξακολουθει και κατεχει τα σκηπτρα. Βεβαια μεγαλη εμπειρια στις μηχανες δεν εχω να σου πω αλλα το εχω ψαξει και εγω αρκετα γιατι μεχρι Χριστουγεννα περιοδο εορτων πρεπει να αγορασω κατι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι και τοσο υπερ της n2,σκεφτομα να παρω μια απο τις νεες ixus,αλλα δεν ξερω ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι και τοσο υπερ της n2,σκεφτομα να παρω μια απο τις νεες ixus,αλλα δεν ξερω ακομα.

 

ixus 900ti ε????τις ειδα απο κοντα και τις συγκρινα με Ν2.νομιζω εχει πιο ωραιο σχεδιο η Ν2 και φυσικα πολυ μεγαλυτερη οθονη(για την ακριβεια οθοναρα),αλλα παρολα αυτα δεν τις λειτουργησα.απλα τις επιασα στα χερια μου.λεω να παρω την κανον για να δοκιμασω μια φορα να δω τι λενε γιατι θεωρητικα ειναι κορυφαιες στις compact.εχει και καλυτερο βιντεο 1024χ768!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

ixus 900ti ε????τις ειδα απο κοντα και τις συγκρινα με Ν2.νομιζω εχει πιο ωραιο σχεδιο η Ν2 και φυσικα πολυ μεγαλυτερη οθονη(για την ακριβεια οθοναρα),αλλα παρολα αυτα δεν τις λειτουργησα.απλα τις επιασα στα χερια μου.λεω να παρω την κανον για να δοκιμασω μια φορα να δω τι λενε γιατι θεωρητικα ειναι κορυφαιες στις compact.εχει και καλυτερο βιντεο 1024χ768!!!

 

γι αυτην λεω αλλα με χαλαει το χρωμα της,υπαρχει σε ασημι αραγε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου υποδειξει που θα βρω καποιες χρησιμες συμβουλες πως θα ρυθμισω την ψηφιακη μου (olympus μ810)και γενικα για ψηφιακες?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, θέλω να εκτυπώσω τις φωτό μου χωρίς όμως άσπρο πλαίσιο γύρω γύρω (είτε σε 10*15 είτε

σε Α4), ποιό καλό πρόγραμμα μου συνηστάτε (ακόμα και το adobe μου βγάζει αυτό το πλαίσιο), έχω hp εκτυπωτή.

Link to comment
Share on other sites

γι αυτην λεω αλλα με χαλαει το χρωμα της,υπαρχει σε ασημι αραγε?

 

αποσο ξερω οχι ακομα.μονο τιτανιο.σαν χρωμα ειναι ωραιο.με χαλαει λιγο στα πλαγια που εχει ετσι ενα περιεργο χρωμα και οχι αυτο το νικελενιο που ειχανε οι παλαιοτερες.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

mi pairnete polla Mpixel...

Βλεποντας οτι κατεχεις το αθλημα στην φωταγραφικη αν θελεις μπορεις να μου πεις ποια ειναι για σενα η καλυτερη compact μηχανη;:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω βρει την Pentax T10στα 220 ευρο,ποια η γνωμη σας?
Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση . για την canon G7 έχει κανείς άποψη ?

Κατερελος την έχει 485 euro .

Θέλω μια μηχανή μέχρι 500 περίπου euro και compact διαστάσεις .

Μήπως έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μηχανη με:

φακο 28-οτιδηποτε (ακομα και σκετο 28)

να παιρνει SD

μικρη

< 300 ευρω

υπαρχει;; THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χελοου.

Θα ηθελα να παρω μια ,σχετικα,φτηνη compact αλλα περα απο τη φωτογραφια με ενδιαφερει να εχει οσο το δυνατον και καλυτερο βιντεο.Τοσο τη μερα οσο και τη νυχτα.

Ξερετε καποια που να διακρινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση . για την canon G7 έχει κανείς άποψη ?

Κατερελος την έχει 485 euro .

Θέλω μια μηχανή μέχρι 500 περίπου euro και compact διαστάσεις .

Μήπως έχετε κάτι καλύτερο να προτείνετε ?

Ευχαριστώ

 

Περίμενε λίγο. ούτε η canon δεν έχει βγάλει πληροφορίες ακόμα. Να δούμε και κανένα review να μπορούμε να συγκρίνουμε

Link to comment
Share on other sites

exw tin ISXUS 65! me ti ri8miseis mporw na bgalw kalytera nixterines fotografies polis xristougenniatika fotakia xwris tripoda?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...