Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τοσο χαμηλο ποσο που θελεις να κινηθεις, δεν γνωριζω καποια που να κανει διαφορά... ξερω ομως οτι καλο ειναι να κινηθεις σε μαρκες αμιγως φωτογραφικες και οχι ΗΡ, Turbo X κτλ.

 

Καλυτερα κατι σε επωνυμο, τυπου pentax, fuji, ακομα και kodak. Oι nikon δεν εχουν καλο ονομα στις μικρες και φτηνες.

 

Μεγαλη ευκαιρια και αριστη αγορα η fuji F40 στα 150Ε, αλλα νομιζω ειναι αδυνατον να βρεθει πλεον στην Ελλαδα. Αν την πετυχεις στο εξωτερικο και κανεις ον λαιν αγορες χτυπα την με κλειστα ματια.

 

Κατα καιρους το πλαισιο κανει προσφορες σε pentax... σε αυτη την κατηγορια τιμης θα εψαχνα καποια απο αυτη την εταιρεια...

 

Δωσε βαση αν καποια απο τις υποψηφιες προς αγορα εχει σταθεροποιητη (οχι ψηφιακο). Ειναι πολυ χρησιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

http://www.skroutz.gr/s/5820/Canon-Ixus-70.html

 

 

http://www.skroutz.gr/s/5849/Canon-Ixus-75.html

 

Πολυ καλες μηχανες αν τις βρεις Ελλαδα επισης , οπου με τα σχετικα παζαρια φτανουν στα 140-150Ε.

 

 

 

Αν δεν υπαρχουν , επισης αριστη Φωτογραφικη (με Φ κεφαλαιο για την κατηγορια της) η παρακατω (η ακομη καλυτερα αλλα ακριβοτερα η 720) αλλα ετσι σιγα σιγα ξεφευγουμε απο το ποσο που θελεις να διαθεσεις. Συν του οτι εχει και λιγο αυξημενο ογκο.

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=5255

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν προτεινεις καμια αλλη???

 

Σου προτείνω την L 11 της ΝIKON.

Για τα λεφτά της είναι εξαιρετική και μάλλον η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία της.

Θα με θυμηθείς.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

L11 δεν βρηκα!

 

μετα απο μια ερευνα αγορας εκατσα και εψαξα μερικες μηχανες στα χρηματα που θελω και με τα χαρακτηριστικα που θελω.

βρηκα την pentax optio E50 που εχει και μικρο μεγεθος.

 

επισης OLYMPUS FE-310 BLACK δινει και δωρο εκτυπωτη και FUJIFILM FINEPIX J10 BLACK αν και δεν με τρελενει..αλλα οπως σας ειπα ειμαι ασχετος περι φωτογραφικων και τελευταια την NIKON Coolpix L18

 

τωρα ειμαι σε σκεψη..αν και η PENTAX μου αρεσει περισσοτερο.για πειτε μια τελευταια γνωμη.

CANON οπως σας ειπα δεν θελω..εχω ηδη IXUS 40 αλλα η μπαταρια της ειναι κακη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχουν , επισης αριστη Φωτογραφικη (με Φ κεφαλαιο για την κατηγορια της) η παρακατω (η ακομη καλυτερα αλλα ακριβοτερα η 720) αλλα ετσι σιγα σιγα ξεφευγουμε απο το ποσο που θελεις να διαθεσεις. Συν του οτι εχει και λιγο αυξημενο ογκο.

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_263&products_id=5255

 

Νομίζω η μακράν καλύτερη πρόταση. στις αλυσίδες έχει 169€

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Ετοιμαζομαι να αντικαταστησω την παλια μου μηχανη (Sony P12), και θα ηθελα συμβουλη... Πρωτον : υπαρχει καποιο site με συγκρίσεις διαφορων μηχανων compact? Σκεφτομαι να αγορασω την Olympus μju 1010 ή 1020 αν και δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορα τους. Ενας φιλος ομως μου προτεινει μια canon compact που ειναι η μονη με ευρυγωνιο φακο... (νομιζω ειναι ixus 850is)

Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε? Ευχαριστω εκ των προτερων. Ανοικτος και για αλλη ιδεα (Nikon, Sony)....

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για την ΤΖ5 της Panasonic? Σε οσα site εχω διαβασει review λενε τα καλυτερα. Εχει κανενας προσωπικη αποψη?
Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνωμη σας για την ΤΖ5 της Panasonic? Σε οσα site εχω διαβασει review λενε τα καλυτερα. Εχει κανενας προσωπικη αποψη?

 

Προσωπική άποψη δεν έχω μια και δεν την έχω δει απο κοντα, αλλα κι εγώ έχω διαβάσει τα καλύτερα... μονη ένσταση η ακριβή τιμή της (προς το παρόν). Αν δε σε πειράζει να περιμένεις λίγο να πέσει τότε θα είναι best value...

 

Νομίζω είναι στα 300Ε, εκεί έχει και την Fz 18 της πανασονικ αν θελεις σουπερ ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

L11 δεν βρηκα!

 

μετα απο μια ερευνα αγορας εκατσα και εψαξα μερικες μηχανες στα χρηματα που θελω και με τα χαρακτηριστικα που θελω.

βρηκα την pentax optio E50 που εχει και μικρο μεγεθος.

 

επισης OLYMPUS FE-310 BLACK δινει και δωρο εκτυπωτη και FUJIFILM FINEPIX J10 BLACK αν και δεν με τρελενει..αλλα οπως σας ειπα ειμαι ασχετος περι φωτογραφικων και τελευταια την NIKON Coolpix L18

 

 

 

τωρα ειμαι σε σκεψη..αν και η PENTAX μου αρεσει περισσοτερο.για πειτε μια τελευταια γνωμη.

CANON οπως σας ειπα δεν θελω..εχω ηδη IXUS 40 αλλα η μπαταρια της ειναι κακη.

 

 

Αν και ο εκτυπωτης ειναι δελεαρ, καλυτερα να επιλεξεις την νικον... ο φιλος παραπανω συστηνει το παλιοτερο μοντελο L11 αρα προφανως την εχει δοκιμασει και η L18 σαν νεοτερο σιγουρα θα ειναι βελτιωμενη.

 

Επιπλεον εχει φωτεινοτερο φακο στο wide και 3" οθονη... (αυτο μπορει να ειναι και μειον στην αυτονομια, αλλα με τις ΑΑ που περνει, ενα περιπτερο θα το βρισκεις) σε σχεση με την ολυμπους περνει sd καρτες, εχει βιντεο στα 30 fps και δυνατοτητα αργοτερου κλειστρου. Χανει στο ζουμ αλλα... δεν ειναι πρωτευον.

 

Και η πενταξ ειναι στα ιδια με τη νικον, χανει ομως στο μεγεθος-αναλυση οθονης και στο 16:9 φορμα (γκατζετακι περισσοτερο).

 

Πιασε τις στο χερι σου και οποια σου κανει κλικ.

 

Όσο αργεις, τοσο χανεις σε... ληψεις.... αλλωστε αν ασχοληθεις με τη φωτογραφια, οποια απο αυτες και να παρεις θα την αλλαξεις σε 1 μηνα, αν δεν ασχοληθεις θα εισαι μια χαρα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εδω που μενω δεν εχω την απαιτηση να βρω πολλες φωτογραφικες μηχανες για δοκιμη.αναγκαστικα θα παω σ 4-5 μοντελα.αλλα εχω :food: κολλημα με της PENTAX με το μεγεθος και εχω ακουσει για πολυ καλη αυτονομια.βεβαι σημερα μου προτεινανε και μια CASIO στα ιδια χρηματα..και αρκετα λεπτη και το σκεφτομαι..παντως η μηχανη αποκλειτικα την θελω με απλες μπαταριες..γιατι ποτε δεν μενεις.βεβαια αυτο ειναι ενα εξτρα κοστος..αλλα δεν με νοιαζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω που μενω δεν εχω την απαιτηση να βρω πολλες φωτογραφικες μηχανες για δοκιμη.αναγκαστικα θα παω σ 4-5 μοντελα.αλλα εχω :food: κολλημα με της PENTAX με το μεγεθος και εχω ακουσει για πολυ καλη αυτονομια.βεβαι σημερα μου προτεινανε και μια CASIO στα ιδια χρηματα..και αρκετα λεπτη και το σκεφτομαι..παντως η μηχανη αποκλειτικα την θελω με απλες μπαταριες..γιατι ποτε δεν μενεις.βεβαια αυτο ειναι ενα εξτρα κοστος..αλλα δεν με νοιαζει.

 

casio παρε κομπιουτερακι...

 

φωτογραφικη παρε pentax...

 

καλοριζικη...

Link to comment
Share on other sites

Εδω που μενω δεν εχω την απαιτηση να βρω πολλες φωτογραφικες μηχανες για δοκιμη.αναγκαστικα θα παω σ 4-5 μοντελα.αλλα εχω :food: κολλημα με της PENTAX με το μεγεθος και εχω ακουσει για πολυ καλη αυτονομια.βεβαι σημερα μου προτεινανε και μια CASIO στα ιδια χρηματα..και αρκετα λεπτη και το σκεφτομαι..παντως η μηχανη αποκλειτικα την θελω με απλες μπαταριες..γιατι ποτε δεν μενεις.βεβαια αυτο ειναι ενα εξτρα κοστος..αλλα δεν με νοιαζει.

 

Καθόλου έξτρα κόστος αν χρησιμοποιείς επαναφορτιζόμενες. Τέσσερις επώνυμες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες μαζί με φορτιστή στοιχίζουν λίγο λιγότερο από 20 ευρώ σε γνωστό πολυκατάστημα της Θεσσαλονίκης. Μόνο στην περίπτωση που θα "μείνεις", όπως είπες κι ο ίδιος, θα χρησιμοποιήσεις απλές/αλκαλικές μπαταρίες. ;)

 

casio παρε κομπιουτερακι...

 

φωτογραφικη παρε pentax...

 

καλοριζικη...

 

+1 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες αγόρασα μια samsung s1060 με 10,2 megapixels και οθόνη 2,7 στα 89€. Πιστεύω ότι έχω κάνει μια καλή αγορά αλλά θα ήθελα και μια δεύτερη, τρίτη, τέταρτη γνώμη....

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα πριν 1 μήνα την Canon powershot SX100is με 8 mp και 10Χoptical zoom, με υπόδειξη του καταστήματος ότι είναι μια παρα πολύ καλή μηχανή. Πράγματι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη μηχανή αλλά δεν με βολεύει το μέγεθός της. Υπάρχει καμμία άλλη αντίστοιχης απόδοσης αλλά να είναι πολύ compact? Δεν με ενδιαφέρει και αν είναι αρκετά πιο ακριβή, αλλά με ενδιαφέρει να είναι όσο πιο λεπτή γίνεται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες αγόρασα μια samsung s1060 με 10,2 megapixels και οθόνη 2,7 στα 89€. Πιστεύω ότι έχω κάνει μια καλή αγορά αλλά θα ήθελα και μια δεύτερη, τρίτη, τέταρτη γνώμη....

:)

Απο που την αγορασες τοσο φθηνα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα πριν 1 μήνα την Canon powershot SX100is με 8 mp και 10Χoptical zoom, με υπόδειξη του καταστήματος ότι είναι μια παρα πολύ καλή μηχανή. Πράγματι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη μηχανή αλλά δεν με βολεύει το μέγεθός της. Υπάρχει καμμία άλλη αντίστοιχης απόδοσης αλλά να είναι πολύ compact? Δεν με ενδιαφέρει και αν είναι αρκετά πιο ακριβή, αλλά με ενδιαφέρει να είναι όσο πιο λεπτή γίνεται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας

 

panasonic TZ5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα πριν 1 μήνα την Canon powershot SX100is με 8 mp και 10Χoptical zoom, με υπόδειξη του καταστήματος ότι είναι μια παρα πολύ καλή μηχανή. Πράγματι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη μηχανή αλλά δεν με βολεύει το μέγεθός της. Υπάρχει καμμία άλλη αντίστοιχης απόδοσης αλλά να είναι πολύ compact? Δεν με ενδιαφέρει και αν είναι αρκετά πιο ακριβή, αλλά με ενδιαφέρει να είναι όσο πιο λεπτή γίνεται. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας

 

Αντίστοιχη όχι... Πάρε και μια "μικρή" για κάθε μέρα όπως η Nikon S210 που είναι πραγματικά φορητή...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia, auti i olympus pou diafimizei o germanos me ta 8 mpixel, pou kanei 69 euro, leei tpt? dn gnwrizw kai polla apo mixanes alla mou fainetai kali prosfora... poia i gnwmi sas???:D

Σε αυτα τα χρηματα και απο τον germanos εχω δει μια polaroid μικρη και συμπαθητικη μηχανη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα χρηματα και απο τον germanos εχω δει μια polaroid μικρη και συμπαθητικη μηχανη.:)

 

opa sorry, lathos mo... polaroid einai, oxi olympus....!!!!1;)

leei tpt? i petamena lefta? kai genika ti tha eprepe na prose3w se periptwsi agoras mixanis????

Link to comment
Share on other sites

opa sorry, lathos mo... polaroid einai, oxi olympus....!!!!1;)

leei tpt? i petamena lefta? kai genika ti tha eprepe na prose3w se periptwsi agoras mixanis????

Δεν χω ιδεα..κι'εγω σε αναζητηση νεας μηχανης τσεπης ειμαι.μου αρεσε και αυτη που λες..αλα ψαχνω να βρω μια PENTAX(στο ψαξιμο ακομη) kai mia ΝΙΚΟΝ colpix L18 με πολυ καλα χαρακτηριστικα.αλλα και 50 ευρο ακριβοτερη της polaroid.παντως στα 100-150 ευρο μπορεις να βρεις αξιολογες μηχανες :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...