Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 1313 της κοσμοτέ, όλοι γνωρίζουμε ότι είναι δωρεάν. Αλλά είπαμε, όχι επειδή ειναι δωρεάν θα πρέπει να καλέσουμε 20 φορές για να πιάσουμε γραμμή!Προσπάθησα σήμερα από μια κοσμοκάρτα που έχω να πάρω τηλ 15 συνεχόμενες φορές και τις 15 άκουγα το γνωστό ποιηματάκι ότι όλες τους οι γραμμές είναι κατειλειμμένες!!! :mad:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia8310/1.0 (06.20))

 

Αρχικό Μήνυμα από kardoula

Το 1313 της κοσμοτέ, όλοι γνωρίζουμε ότι είναι δωρεάν. Αλλά είπαμε, όχι επειδή ειναι δωρεάν θα πρέπει να καλέσουμε 20 φορές για να πιάσουμε γραμμή!Προσπάθησα σήμερα από μια κοσμοκάρτα που έχω να πάρω τηλ 15 συνεχόμενες φορές και τις 15 άκουγα το γνωστό ποιηματάκι ότι όλες τους οι γραμμές είναι κατειλειμμένες!!! :mad:

 

Dikio exeis...Nomizw pws tha itan protimotero,na ipirxe anamoni...&oxi na kleinei to til.Mallon tha prepei kapoios na steilei ta parapona tou...(egw tha to kanw molis parw pc,twra ap'to kin stelnw)makari,na kanoun kati!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (fanish: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

mexri 30 logariasmo plhronoume 1.50 kai otan einai pano apo 30 paei 3 !!

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι, για κάθε πρώτα 30 ευρώ πληρώνεις 1,5 ευρώ φόρο.. για λογαριασμό 61 ευρώ πληρώνεις φόρο κινητής τηλεφωνίας 4,5ευρώ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με αυτό αυτό γιατί είναι επείγον;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman ( 6 Μάι. 2004 , 00:12)

 

Μου αρεσει που ενω εχει απαντηθει το θεμα, συνεχιζουν να γραφουν λεγοντας τα ιδια ακριβως... :p :wacko:

 

 

Συγνώμη αφεντικό!!!

Με την καλή έννοια !!!(αν έχει)!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 ( 6 Μάι. 2004 , 00:16)

 

Συγνώμη αφεντικό!!!

Με την καλή έννοια !!!(αν έχει)!!!! :rolleyes:

 

 

Ελα μωρε... πλακα κανουμε :p :rolleyes:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

εχει στοιχεια η κοσμοκαρτα ή ειναι ανωνυμη?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χάσει ΡΙΝ, PUK και κωδικό χρήστη και η σύνδεση είναι ανώνυμη τότε όχι μόνο δεν μπορείς να ξεμπλοκάρεις την κάρτα, αλλά δεν μπορείς να ζητήσεις και την έκδοση καινούριας, οπότε θα πρέπει να αλλάξεις και αριθμό... Δυστυχώς...

 

Αν πάλι η σύνδεση είναι επώνυμη, τότε η Κοσμοτέ μπορεί να σου δώσει το PUK για να την ξεμπλοκάρεις! (Σε αυτή την περίπτωση μην προσπαθείς τυχαία PUK γιατί στις 10 λανθασμένες εισαγωγές η κάρτα αχρηστεύεται).

 

Λόγω πολύ ισχυρής κρυπτογράφησης και ασφάλειας, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεμπλοκαριστεί η κάρτα εκτός αν δουλεύεις για την ΚΥΠ, την CIA ή... την Κοσμοτέ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα την ιδια περιπτωση πριν μια εβδομαδα .

 

ο γιος μου μου μπλοκαρε το pin και πηρα την Cosmote να μου δωσουν το puk λογου οτι ειχα χασει τα παντα .

 

μου ειπαν λοιπον να παω σε ενα καταστημα ΟΤΕ / Cosmote με την ταυτοτητα μου και να γραψω ενα αιτημα με την εξης μορφη:

 

Αριθμος Τηλεφωνου

Ημερομηνια Ενεργοποιησης

Ημερομηνια Τελευταιας Ανανεωσης Χρονου Ομιλιας

Υπογραφη Κατοχου

 

Αυτα μαζι με μια φωτοτυπια της ταυτοτητας σου το στελνουν με FAX απο το καταστημα στην Cosmote και μετα απο δυο ωρες τους παιρνεις τηλεφωνο για να σου δωσουν το PUK.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Αυτα σε περιπτωση που ΔΕΝ εχεις μπλοκαρει το PUK

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter ( 7 Μάι. 2004 , 00:28)

 

και εγω ειχα την ιδια περιπτωση πριν μια εβδομαδα .

 

ο γιος μου μου μπλοκαρε το pin και πηρα την Cosmote να μου δωσουν το puk λογου οτι ειχα χασει τα παντα .

 

μου ειπαν λοιπον να παω σε ενα καταστημα ΟΤΕ / Cosmote με την ταυτοτητα μου και να γραψω ενα αιτημα με την εξης μορφη:

 

Αριθμος Τηλεφωνου

Ημερομηνια Ενεργοποιησης

Ημερομηνια Τελευταιας Ανανεωσης Χρονου Ομιλιας

Υπογραφη Κατοχου

 

Αυτα μαζι με μια φωτοτυπια της ταυτοτητας σου το στελνουν με FAX απο το καταστημα στην Cosmote και μετα απο δυο ωρες τους παιρνεις τηλεφωνο για να σου δωσουν το PUK.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Αυτα σε περιπτωση που ΔΕΝ εχεις μπλοκαρει το PUK

 

 

Δηλαδή ζητούν αυτά τα στοιχεία για να επιβεβαιώσουν ότι το καρτοκινητό σου ανήκει; Δεν το ήξερα, σε άλλες εταιρείες δεν γίνεται αυτό...

 

Πάντως την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας εντάξει αλλά άντε να θυμηθείς τώρα πότε ακριβώς έκανες την ενεργοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmmour ( 7 Μάι. 2004 , 01:08)

 

Δηλαδή ζητούν αυτά τα στοιχεία για να επιβεβαιώσουν ότι το καρτοκινητό σου ανήκει; Δεν το ήξερα, σε άλλες εταιρείες δεν γίνεται αυτό...

 

Πάντως την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας εντάξει αλλά άντε να θυμηθείς τώρα πότε ακριβώς έκανες την ενεργοποίηση...

 

 

στην ΤΙΜ γινεται με τον ιδιο τροπο , απλα θελουν τα στοιχεια σου ( πες το φακελωμα :confused: )

 

οσο για την ενεργοποιηση μου ειπε περιπου ημερομηνια , μια δυο μερες πανω κατω δεν χαλαει ο κοσμος

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινετε.. Γιατι δεν υπαρχει ISO στις υπηρεσιες και διαδικασεις τους.. Και ευτυχως εδω που τα λεμε..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι θέλουν τα στοίχεια σου τόσο για φακέλωμα αλλά για να επιβεβαίωσουν ότι είσαι εσύ... άμα δεν τα ζητούσαν θα μπορούσε ο καθένας να βρει τα ΡΙΝ κλπ ή να κάνει αντικατάσταση sim για όποιον ανώνυμο αριθμό ήθελε!
Link to comment
Share on other sites

Mycosmos email προβλήματα. Αργεί πολύ να τα λάβει

Τον τελευταίο καιρό καθυστερεί πολύ τα email.

Tο έχετε παρατηρήσει?

Εκτός βέβαια από τις 2 μέρες που ήταν εκτός λειτουργίας.

Ξέρει κανείς τι γίνεται?

Είναι μεμονωμένο?

Εμένα μόνο λαμβάνει εδώ και καιρό.

Τώρα αργεί κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6600: Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Exei bgi anakinosi sto site tis cote. To syberasma ine oti i xreosi sto wap over gprs apo 6/6/04 tha ine 0,01 euro/kb. Osoi exun me pagio apo 6/6/04 i epipleon meta ta 40 Mb xreosi tha ine 0,0006 euro/kb. Pada gia internet acess point. To kalo gia aftus pu exun tora gprs me pagio ine oti to dorean wap over gprs tha ine mexri 6/7/04.

Link to comment
Share on other sites

pou vrisketai h anakoinwsi? mporeis na dwseis url?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6600: Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Sto www.cosmote.gr Stin enotita cosmonea.

Link to comment
Share on other sites

To eida, eyxaristw :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

twra pou teleiwnei o hronos teleiwnoun kai ta trilepta stis etairikes syndeseis mas.

mas irthe ena mynhmataki pou leei oti tha metaferthoume sta 45 lepta.

thymatai kaneis pou mporw na dw poia einai ta alla programmata? nomizw oti oi misoi den kanoun oute 15 lepta kai oi ypoloipoi misoi to kseskizoun opote einai asymforo na meinoume sta programmata pou mas proteinoun.

 

2o. profanws mporw kai na allaksw ayta ta programmata. mipws kserei kaneis na mas pei an mporw na ehw free lepta se kapoies syndeseis kai se kapoies alles na min ehw? kai epishs, den pisteyw me to pou tha zitisw allagi twn programmatwn na mou hrewsoun tipota eyrw gia allagi programmatos hrisis opws kanoun me tous ypoloipous pelates...

 

kai telos, kserei kaneis an yparxei kanas normal tropos na parakolouthw posa lepta kanw se kapoia sygkekrimena noumera?

(se opoiadipote syskeyh, alla an den yparxei tropos gia oles tis syskeyes, toulahisto gia s60 pou einai ta misa kinhta tis etairias)

 

eyharistw ek twn proterwn

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Τα τρίλεπτα καταργούνται (για τους παλιούς, για τους νέους δεν ισχύουν εδω και μήνες) και στη θέση τους υπάρχουν τα εξής προγράμματα με τα αντίστοιχα πάγια :

 

1) 45' / μήνα = 2,65 ευρώ

2) 90' / μήνα = 4,90 ευρώ

3) 120' / μήνα = 6,50 ευρώ

 

Οι άνωθεν χρόνοι ομιλίας αναφέρονται σε κλήσεις μεταξύ των εταιρικών και το πάγιο είναι για κάθε αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

yparxei sigoura kai ena akoma me ligotera apo 45 lepta. oso gia ta diaforetika paketa ana arithmo? kai to pws na parakolouthw ti kinhsh?

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...