Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε τη λέξη turkcell στο search του youtube και θα σου εμφανιστούν άπειρες, που, ναι, όντως δείχνουν κοριτσάκια με κερατάκια, αλλά και άλλα "μωρά"!! Η αισθητική είναι κάκιστη, όμως εκείνο το 96,7% κάλυψης το είδε κανείς? Συμπέρασμα, ας είναι η αισθητική των διαφημίσεων κακή, αρκεί να υπάρχει βελτίωση της ουσίας. Εγώ προσωπικά περιμένω την περίφημη αναβάθμιση του backbone της COSMOTE, ώστε να δούμε επιτέλους αξιοπρεπείς ταχύτητες στο 3g...
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Είδατε τις νέες, φθηνιάρικες διαφημίσεις της cosmote με τους εξωγήινους;

Προσωπικά τις θεωρώ χειρίστου αισθητικής αλλά παρ'όλα αυτά έχουν μία τρομερή ομοιότητα με τον αντίστοιχο καρα-kitsch χαρακτήρα της τουρκικής Turkcell...

 

Όντως.Καρακιτς διαφημίσεις.

 

Η cosmote διαφημιστικα (και όχι μόνο) πάει από το κακό στο χειρότερο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για Τουρκία:

 

Ξέρει κανείς αν με watch up στην Τουρκία χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια για να έχω περιαγωγή (roaming);

 

Δηλαδή με το που θα περάσω τα σύνορα το τηλ μου θα λειτουργεί; Πρέπει να επιλέξω χειροκίνητα το δίκτυο που συνεργάζεται η cosmote στην Τουρκία ή θα μπει αυτόματα αυτό;

.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω θα γίνουν όλα αυτόματα αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάτε για Τουρκία:

 

Ξέρει κανείς αν με watch up στην Τουρκία χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια για να έχω περιαγωγή (roaming);

 

Δηλαδή με το που θα περάσω τα σύνορα το τηλ μου θα λειτουργεί; Πρέπει να επιλέξω χειροκίνητα το δίκτυο που συνεργάζεται η cosmote στην Τουρκία ή θα μπει αυτόματα αυτό;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, απλώς να έχεις αρκετό υπόλοιπο στη κάρτα σου γιατι οι χρεώσεις είναι πολύ υψηλές:!: (χρεώνεσαι και για τη λήψη κλήσεων και δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση με ξένη κάρτα...)

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote το τελευταίο διάστημα έκανε και συνεχίζει να κάνει αλλαγή των αριθμών σε διάφορες υπηρεσίες. Παρακάτω αναφέρονται διάφορες αλλαγές και η λίστα θα αλλάζει όταν θα διαπιστώνονται νέες αλλαγές.

Έτσι έχουμε:

  • Το 1400 για τις chat υπηρεσίες έγινε 19519
  • Το 5000 για τις υπηρεσίες mail mycosmos έγινε 54000
  • Το 1244 για το φωνητικό mail mycosmos έγινε 1888
  • Το 1414 για τις υπηρεσίες beat box έγινε 14014

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει, η προσφορά χωρίς συνδρομή για πάντα ήταν μέχρι 31/7. Αν θέλει να την προωθήσει, καλό θα είναι να την προσφέρει κατά περιόδους χωρίς συνδρομή για πάντα όπως η Citibank τη Visa Vf...

 

Σήμερα πήρα ένα διαφημιστικό για την συγκεκριμένη κάρτα και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να μεταφερθώ από Πειραιώς University se Cosmote Eurobank.

Αναφέρω ότι στο έντυπο έγραφε πως ενεργοποιήσεις μέχρι 31/12/2007 απαλλάσσονται για πάντα από τη συνδρομή.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τη λειτουργία Track ID σε ένα Κ810 και σε ένα W950 με τη δική μου σιμ και ενώ μπορώ να χρησιμοποιώ το gprs κανονικά δεν μου δουλέυει τo συγκεκριμένο κόλπο.Επειδή κατι ανάλογο συμβαίνει και με pop email πέραν της ίδιας της Cosmote, υπέθεσα οτι δεν επιτρέπουν να συνδεθεί το κινητό στους σέρβερ του TrackID.

 

Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να δουλέψει;

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω...

Οι της Wind νομίζω ότι δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα!

Για να δούμε.. τι θα κάνει η Cosmote με μας?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση κλήσης από αυτό το νούμερο!:confused:

Γνωρίζει κανείς τι νούμερο είναι αυτό;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Frog ή Cosmote τουλάχιστον αρχικά εκτός αν είναι πολύ εύκολο οπότε έγινε λογικά φορητότητα οπουδήποτε.

Αλλιώς κλασσικά κάποιος 2ος αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί από κάποια εταιρία ή τράπεζα. από μια τράπεζα με είχαν καλέσει και είχε παρόμοιο αριθμό.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση κλήσης από αυτό το νούμερο!:confused:

Γνωρίζει κανείς τι νούμερο είναι αυτό;

Ευχαριστώ...

 

Τράπεζα πρέπει να είναι. Και μένα από τράπεζα με πήραν με τέτοιο νούμερο, έφαγαν το βρισίδι τους που χρησιμοποιούν και τα κινητά τώρα για να προωθήσουν τις βλακείες τους και ησύχασαν... Φαντάζομαι πλέον ότι με τις αποκρύψεις δεν το σηκώνει το ευρύ κοινό, οπότε αναγκάστηκαν να βάλουν κομμένο νούμερο για να το σηκώσεις... Αλήτικα κολπάκια!

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες για τους περισσότερους με εξαίρεση το mycosmos mail...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

για πιο λόγο κάνει αυτές τις αλλαγές απο 4ψήφια σε 5ψήφια?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

EETT μάλλον...

 

αν ήταν έτσι θα το έκαναν και οι άλλες εταιρίες...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δοκίμασα να καλέσω αυτό το νούμερο και μου λέει ότι δεν χρησιμοποιείται!:confused:

Αν ανακαλύψω ότι είναι από τράπεζα, θα τους αρχίσω στα τάλαρα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσες φορές με κάλεσε αυτό το νούμερο ήταν η εξυπηρέτηση πελατών, για να (προσπαθήσει) να απαντήσει σε ερωτήματα ή παράπονα που είχα κάνει 1-2 μέρες νωρίτερα στο 1212... :p
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δοκίμασα να καλέσω αυτό το νούμερο και μου λέει ότι δεν χρησιμοποιείται!:confused:

Αν ανακαλύψω ότι είναι από τράπεζα, θα τους αρχίσω στα τάλαρα!

 

λογικά μπορεί να μην είναι καν 697131. μπορεί να είναι ένας άσχετος αριθμός και απλά να εμφανίζεται στην αναγνώριση σαν 607131.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστες για τους περισσότερους με εξαίρεση το mycosmos mail...

 

Και που ξέρεις εσύ τι είναι χρήσιμο και τι άχρηστο για τους άλλους; Τους παρακολουθείς Ο Λ Ο Υ Σ με κάποιο τρόπο; Μ΄ ενδιαφέρει κι εμένα αυτό γι΄ αυτό ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Το 697131 είναι αποκλειστικά της υπηρεσίας καταλόγου Κοσμοτέ.

Το 697151 είναι όταν σε καλούν μέσα από την Κοσμοτέ από γραφείο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, μου λέτε ότι κάποιος ψάχνει να με βρει και κάλεσε 11831, ώστε να τον συνδέσουν με μένα;:worry:

 

Από την άλλη το συμβόλαιο δεν είναι στο όνομά μου χάρη στη γραφειοκρατεία της Κοσμοτέ!

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να κάλεσε και να ζήτησε να τον συνδέσουν με τον αριθμό σου απλά!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω λάβει ήδη 2 λογαριασμούς της eurobank cosmote visa και εκπτωση μηδέν, απευθύνθηκα στην cosmote κ μου παν ότι δεν έχει γίνει η αίτηση για πληρωμή του λογαριασμού στην κάρτα κ ότι είναι ένα δικό τους εσωτερικό θέμα( πήγα στο Γερμανό κ έκανα εκ νέου εξουσιοδότηση). Θέλω να ρωτήσω εαν έχετε κ σεις το ίδιο θέμα ή απλά με δουλεύουν στην osmote...Επίσης το θέμΑ είναι ότι έπρπεπε να γίνονται αυτόματα αυτές οι απλές κ τυπικές διαδικασίες κ όχι να ταλαιπωρούν κ εξαπατούν τον πελάτη (στο Γερμανό μου είπανε μάλιστα ότι υπήρξε κ πελάτης που έμεινε ήσυχος ότι θα πληρώνονται με την κάρτα οι λογαριασμοί κ ήταν ακάλυπτος...!)

 

Μεγάλη κοροιδία μια κ εαν δεν το πάρεις είδηση θα σου κόψουν κ το τηλέφωνο, ασε που θα μπορούσα να κάνω χρήση άλλων προνομίων που παρέχουν αγορές με άλλες κάρτες, που πολλές φορές είναι πάνω από 2%...

 

Εγώ που την έχω 2 μήνες τώρα, έχω πάρει κανονικότατα έκπτωση στους λογαριασμούς. Επίσης, η προσφορά για δωρεάν συνδρομή ισχύει μέχρι 31/12.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...