Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το movies club θυμάμαι από την ίδρυση της πλατιφόρμας μέχρι και σήμερα έχει εξωφρενικές τιμές. 

Screenshot_20241020_205316.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Το movies club θυμάμαι από την ίδρυση της πλατιφόρμας μέχρι και σήμερα έχει εξωφρενικές τιμές. 

Screenshot_20241020_205316.jpg

Οι τιμές αυτές είναι για ταινίες που παίζονται τώρα στους κινηματογράφους.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μέρος τ Βασιλικού έχει θέμα με το ίντερνετ, adsl 300+ ping μπήκα στη πύλη του ρουτερ του φίλου βλέπω snr 6 download 7 upl 0.3.

Κάνω έλεγχο στο Cosmote app βλάβη, Μπαίνω τσατ λένε για booster και κουραφέξαλα..

Παίρνω 13888 λένε ανεφικότητα κάτι τέτοιο αλλά λένε να κάνω ένα speedtest 4G+,βγαίνει 150,οκ λένε θέλετε Doble Play 4G+ ξεκινάει 35€ μετά λένε σας κάνουνε προσφορά από adsl 24 από 27€ σας δίνουμε Doble play 4G+ στα 25€ με κόφτη μετά 400GB στα 15mbps

[Η 24αρα συνήθως έπιανε 12/0.80]

Μετά έχασα τη γραμμή γιατί έχασα το σήμα πήρα από το κινητό του Vodafone. 

Λέτε να το προχωρήσει; εγώ ναι λέω. 

Θα ξανά δώσουν τη προσφορά εάν ξανά πάρουμε ή μπα.. ή ήταν της στιγμής άραγε;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elkons said:

Ένα μέρος τ Βασιλικού έχει θέμα με το ίντερνετ, adsl 300+ ping μπήκα στη πύλη του ρουτερ του φίλου βλέπω snr 6 download 7 upl 0.3.

Κάνω έλεγχο στο Cosmote app βλάβη, Μπαίνω τσατ λένε για booster και κουραφέξαλα..

Παίρνω 13888 λένε ανεφικότητα κάτι τέτοιο αλλά λένε να κάνω ένα speedtest 4G+,βγαίνει 150,οκ λένε θέλετε Doble Play 4G+ ξεκινάει 35€ μετά λένε σας κάνουνε προσφορά από adsl 24 από 27€ σας δίνουμε Doble play 4G+ στα 25€ με κόφτη μετά 400GB στα 15mbps

[Η 24αρα συνήθως έπιανε 12/0.80]

Μετά έχασα τη γραμμή γιατί έχασα το σήμα πήρα από το κινητό του Vodafone. 

Λέτε να το προχωρήσει; εγώ ναι λέω. 

Θα ξανά δώσουν τη προσφορά εάν ξανά πάρουμε ή μπα.. ή ήταν της στιγμής άραγε;

Τη συγκεκριμένη προσφορά τη δίνουν όπου υπάρχει ανεφικτότητα adsl. Σε σχέση με τον χαλκό προσωπικά θα το προχωρούσα με τα χίλια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, marios239 said:

Τη συγκεκριμένη προσφορά τη δίνουν όπου υπάρχει ανεφικτότητα adsl. Σε σχέση με τον χαλκό προσωπικά θα το προχωρούσα με τα χίλια.

Οκκ θα του πω να τη ζητήσει. 

Θα συνεχίσει το συμβόλαιο ή θα πάει από την αρχή ; συνήθως έχει σταθερή τιμή;; εμένα μου φάνηκε σούπερ!!

Μου φαίνεται πολύ δυνατή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Οκκ θα του πω να τη ζητήσει. 

Θα συνεχίσει το συμβόλαιο ή θα πάει από την αρχή ; συνήθως έχει σταθερή τιμή;; εμένα μου φάνηκε σούπερ!!

Μου φαίνεται πολύ δυνατή προσφορά!

Κάνεις νέο συμβόλαιο double play sim με μεταφορά του αριθμού σταθερής. Γύρω στα 25-26€ έχω ακούσει ότι το δίνουν. Αν υπάρχει καλό δίκτυο 4g+ είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει σήμα-75dBm μέσα στο σπίτι Β7 τι εννοείς τέλειο είναι, με 5G 1Gbps+.

Εσωτερική φορητότητα; εχει ήδη την 24αρα Cosmote.

Επίσης λόγω βλάβης έδωσαν 20GB σε 3 κινητά για ένα μήνα 🗿

Εάν το κλείσει θα πληρώνει τις ίδιες ημερομηνίες; θα πληρώσει διακοπή 24αρας ή θα μπει σαν αναβάθμιση συμβολαίου;

Είναι 3 όροφοι, ο κάτω έχει nova 24αρα έχει το ίδιο θέμα αλλά ζήτησε nova 4g home του είπαν δεν έχει καλό σήμα κινητής θα είναι χειρότερο, Β20 2 γραμμές έχει 2mbps όντως.  

Θα καλέσει στο 210...... της Cosmote για φορητότητα κινητών και σταθερό, γίνεται να πάρει το 4G+ στα 25€;

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Έχει σήμα-75dBm μέσα στο σπίτι Β7 τι εννοείς τέλειο είναι, με 5G 1Gbps+.

Εσωτερική φορητότητα; εχει ήδη την 24αρα Cosmote.

Επίσης λόγω βλάβης έδωσαν 20GB σε 3 κινητά για ένα μήνα 🗿

Εάν το κλείσει θα πληρώνει τις ίδιες ημερομηνίες; θα πληρώσει διακοπή 24αρας ή θα μπει σαν αναβάθμιση συμβολαίου;

Είναι 3 όροφοι, ο κάτω έχει nova 24αρα έχει το ίδιο θέμα αλλά ζήτησε nova 4g home του είπαν δεν έχει καλό σήμα κινητής θα είναι χειρότερο, Β20 2 γραμμές έχει 2mbps όντως.  

Θα καλέσει στο 210...... της Cosmote για φορητότητα κινητών και σταθερό, γίνεται να πάρει το 4G+ στα 25€;

 

Άμα έχει τέτοιο σήμα τι το συζητάμε;

Λογικά το θεωρούν σαν αναβάθμιση. Νομίζω πώς είναι κάτι σαν εσωτερική φορητότητα αν και δεν το έχω κάνει ποτέ.

Δε γνωρίζω αν θα πάρει τέτοια προσφορά με φορητότητα. Πιθανόν θα πρέπει να κάνει φορητότητα σε adsl, να δηλωθεί ανεφικτότητα και να ξαναπάρει την προσφορά για την άλλη γραμμή.

Με το αν θα πληρώνει τις ίδιες ημερομηνίες εννοείς πότε θα βγαίνουν οι λογαριασμοί;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, marios239 said:

Άμα έχει τέτοιο σήμα τι το συζητάμε;

Λογικά το θεωρούν σαν αναβάθμιση. Νομίζω πώς είναι κάτι σαν εσωτερική φορητότητα αν και δεν το έχω κάνει ποτέ.

Δε γνωρίζω αν θα πάρει τέτοια προσφορά με φορητότητα. Πιθανόν θα πρέπει να κάνει φορητότητα σε adsl, να δηλωθεί ανεφικτότητα και να ξαναπάρει την προσφορά για την άλλη γραμμή.

Με το αν θα πληρώνει τις ίδιες ημερομηνίες εννοείς πότε θα βγαίνουν οι λογαριασμοί;

Ναι θα είναι ίδιες ημερομηνίες;

Έχει κ COSMOTE tv ξέχωρα αλλά ίδια μέρα τα πληρώνει 

Κ να τα φάμε 400Gb λόγω Cosmote tv streaming, 15 δεν θα έφτανε η adsl κ δεν κολλούσε η τηλεόραση. 

Το προχώρησε, απλά περιμένει το ρουτερ. 

Επιστρέφει το παλιό ή θα έρθει με τεχνικό αυτό ;

Δεν πήγε όμως sms τώρα και ανησυχώ εάν το εκανε όντως 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Ναι θα είναι ίδιες ημερομηνίες;

Έχει κ COSMOTE tv ξέχωρα αλλά ίδια μέρα τα πληρώνει 

Κ να τα φάμε 400Gb λόγω Cosmote tv streaming, 15 δεν θα έφτανε η adsl κ δεν κολλούσε η τηλεόραση. 

Δεν είμαι σίγουρος επειδή ουσιαστικά είναι νέο συμβόλαιο. Θα πρέπει να το ρωτήσει και στην εξυπηρέτηση.

OFF-TOPIC

[Εν τω μεταξύ, κάπως άσχετο,  αλλά επειδή ανέφερες το δίκτυο της Nova, όταν πέρασε πρίν από 2 μήνες η victus και αναβάθμισε όλο το νότιο Πήλιο, η κατάσταση του δικτύου βελτιώθηκε αρκετά. Έβαλαν σχεδόν παντού όλες τις μπάντες και μου είπαν απ' τη voda ότι αυτή ήταν η 1η φάση και πλέον είναι σε αναμονή για άδειες για κεραίες που θα καλύψουν τις κενές περιοχές που απομένουν. Άντε να περάσουν κι από εσάς μήπως φτιάξουν τίποτα, να υπάρχει κάποια εναλλακτική του ΟΤΕ.]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένω Στενή βόλτα πήγα, έχει κοντά στο βασιλικό κεραία νόβα βοντα χωρίς Ν78 τους λέω να βάλουν εκεί στη βοντα και λένε δεν είναι επείγον δεν είναι σημαντική η περιοχή δεν είναι πυκνοκατοικιμένη ,ενώ η κεραία καλύπτει 4 μέρη......

Η Cosmote έχει σε κτήριο ΟΤΕ είναι κομπλέ και Ν78 έχει, απλά Αναβοσβήνει LTE τα έχει παίξει ή κάτι πειράζουν. 

Off topic. 

Μόνο που μου είπαν αυτό στη vf δεν περιμένω να γίνει κάτι ουσιαστικό. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, elkons said:

Ναι θα είναι ίδιες ημερομηνίες;

Έχει κ COSMOTE tv ξέχωρα αλλά ίδια μέρα τα πληρώνει 

Κ να τα φάμε 400Gb λόγω Cosmote tv streaming, 15 δεν θα έφτανε η adsl κ δεν κολλούσε η τηλεόραση. 

Το προχώρησε, απλά περιμένει το ρουτερ. 

Επιστρέφει το παλιό ή θα έρθει με τεχνικό αυτό ;

Δεν πήγε όμως sms τώρα και ανησυχώ εάν το εκανε όντως 

Εάν η παλιά συσκευή είναι από αυτές που συνεχίζει να χρησιμοποιεί ο ΟΤΕ, συνήθως τη ζητάνε (ή την χρεώνουν στον επόμενο λογαριασμό, για να την πιστώσουν όταν την επιστρέψεις).

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι speed port 2 plus ,το μαύρο .

Εάν δεν το φέρει πχ τεχνικός θα πάει να τ δώσει στον Γερμανό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Μήπως λειτουργεί επειδή έχεις για μηνύματα το Google Messenges;..

Δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μενα αλλα εγω δεν εχω το google messages

Link to comment
Share on other sites

Μα η φωτογραφία είναι από την εφαρμογή Google Messages και όχι από iMessage της apple .

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, elkons said:

Δεν μένω Στενή βόλτα πήγα, έχει κοντά στο βασιλικό κεραία νόβα βοντα χωρίς Ν78 τους λέω να βάλουν εκεί στη βοντα και λένε δεν είναι επείγον δεν είναι σημαντική η περιοχή δεν είναι πυκνοκατοικιμένη ,ενώ η κεραία καλύπτει 4 μέρη......

Η Cosmote έχει σε κτήριο ΟΤΕ είναι κομπλέ και Ν78 έχει, απλά Αναβοσβήνει LTE τα έχει παίξει ή κάτι πειράζουν. 

Off topic. 

Μόνο που μου είπαν αυτό στη vf δεν περιμένω να γίνει κάτι ουσιαστικό. 

Off-topic

Άρα θεωρητικά η περιοχή είναι αναβαθμισμένη. Ωχ ωραία, κατάλαβα. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ που έχει μπόλικη n78 πλέον.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, marios239 said:

Off-topic

Άρα θεωρητικά η περιοχή είναι αναβαθμισμένη. Ωχ ωραία, κατάλαβα. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ που έχει μπόλικη n78 πλέον.

Ακριβώς η Cosmote την έχει αναβαθμίσει σχεδόν όλη απλά χρειάζεται καλύτερη κάλυψη. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, elkons said:

Μα η φωτογραφία είναι από την εφαρμογή Google Messages και όχι από iMessage της apple .

a ok! sorry! 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, MIKU said:

Οι τιμές αυτές είναι για ταινίες που παίζονται τώρα στους κινηματογράφους.

Φαντασου πολυ πιο φθηνα σου ερχεται το εισιτηριο για κινηματογραφο απο οτι στο σπιτι. Σου λεει ομως σπιτι θα το δειτε 10 ατομα ενω κινηματογραφο 1 ατομα 8 9 εισιτηριο. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η DT ανακοίνωσε ότι θα κλείσει στη Γερμανία το 2G μέχρι το 2028.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MIKU said:

Πάντως η DT ανακοίνωσε ότι θα κλείσει στη Γερμανία το 2G μέχρι το 2028.

Αρκετός χρόνος για να γίνει τούμπανο το 4G και να του μεταφέρουν το φάσμα του 2G. Εύχομαι και στην Ελλάδα να πιεστουν να τελειώνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανία είναι έτη φωτός μπροστά από τη COSMOTE στην Ελλάδα ή όχι; πάντως σίγουρα θα είναι καλύτερη. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MIKU said:

Πάντως η DT ανακοίνωσε ότι θα κλείσει στη Γερμανία το 2G μέχρι το 2028.

  

1 minute ago, johnny_htc said:

Αρκετός χρόνος για να γίνει τούμπανο το 4G και να του μεταφέρουν το φάσμα του 2G. Εύχομαι και στην Ελλάδα να πιεστουν να τελειώνει.. 

 

Θα μείνει μόνο μια ανταγωνιστική εταιρία στην Ευρώπη να έχει 2g μέχρι το 2048 και είναι στην Ελλάδα 🤣 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Το 2G παντού έχει φουλ σήμα πάντως. 

Για αυτό μια εταιρία επενδύει εκεί σε edge sa+ 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...