Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, Harry636 said:

Και ένας μου είπε στο φόρουμ ότι έχει νοβα με 7 ευρώ απεριόριστο έπαθα πλακα

Αυτό ναι, υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sou_d said:

Και ίντερνετ απεριόριστο; Κορυφή ακούγεται

Αν θυμάσαι είχε ειπωθεί ότι κάποιος εξωτερικός συνεργάτης έδινε το απεριόριστο της Voda με 14,5 η μία γραμμή και με λιγότερο τις δύο γραμμές αρκεί να ερχόσουν με φορητότητα.

Θα το έκανα κι εγώ αλλά δεν ψήνομαι για τη δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Harry636 said:

Εγώ στην κόκκινη έχω 11,8 απεριόριστο ίντερνετ λεπτα και ίντερνετ και 200 γραπτά 

Για κάρτα ή για συμβόλαιο λες;;;;

 

1 hour ago, Harry636 said:

Και ένας μου είπε στο φόρουμ ότι έχει νοβα με 7 ευρώ απεριόριστο έπαθα πλακα

Αυτό δίνεται υπό προϋποθέσεις και όχι σε όλους σε κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για κάρτα ή για συμβόλαιο λες;;;;

 

Αυτό δίνεται υπό προϋποθέσεις και όχι σε όλους σε κάρτα 

Εγώ έχω το 11,8 στο cu για ένα μήνες 

5 minutes ago, Harry636 said:

Εγώ έχω το 11,8 στο cu για ένα μήνες 

Όχι το έδινε σε όλους 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα όχι σμαρτ τηλέφωνο, τερματίζει την ομιλία μετά από κάποιο χρόνο. Μήπως υπάρχει κάποια εντολή σε μήνυμα να μη γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, hercoulis said:

Σε ένα όχι σμαρτ τηλέφωνο, τερματίζει την ομιλία μετά από κάποιο χρόνο. Μήπως υπάρχει κάποια εντολή σε μήνυμα να μη γίνεται αυτό?

Στην κόκκινη στις δυόμιση ώρες λένε γνωστές. Προφανώς μετά από κάποια ώρα και εδώ να γίνεται κάτι παρόμοιο 

ΥΓ:Διάβασα πρόσφατα πως τα προγράμματα σταθερής πήραν αύξηση έως τρία ευρώ στην τιμή καταλόγου 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

ΥΓ:Διάβασα πρόσφατα πως τα προγράμματα σταθερής πήραν αύξηση έως τρία ευρώ στην τιμή καταλόγου 

Και εγώ το δα στο techmaniacs 😂😂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, olympios1 said:

Πληρώνεις τη δικτυαρα έτσι πάει 

Βασικά την ανικανότητα του ελληνικού κράτους 

γιατί πχ δεν επιτρέπουν την μέγιστη εκπομπή στης κεραίες ή διαμοίρασης του φάσματος είναι για κλάματα υπάρχουν άπειροι περιορισμοί για την τοποθέτηση κεραιών και δεν υπάρχουν έτοιμες κεραίες για δημόσιο χώρο όπως πχ Αγγλία 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Harry636 said:

Βασικά την ανικανότητα του ελληνικού κράτους 

γιατί πχ δεν επιτρέπουν την μέγιστη εκπομπή στης κεραίες ή διαμοίρασης του φάσματος είναι για κλάματα υπάρχουν άπειροι περιορισμοί για την τοποθέτηση κεραιών και δεν υπάρχουν έτοιμες κεραίες για δημόσιο χώρο όπως πχ Αγγλία 

Τι εταιρεία έχεις στην Αγγλία φίλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

EE o2 3 Japan Rakuten soft bank 

21 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι εταιρεία έχεις στην Αγγλία φίλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και βδομάδες δε μπορώ με τίποτα να βάλω προωθήσεις όσο το νούμερο μου έχει ενεργή υπηρεσία VoLTE.

Αν το κόψεις με END WIFICALL τότε μπαίνουν κανονικά.

Η COSMOTE δεν έχει κάνει τίποτα όσες φορές κι αν τους το έχω αναφέρει.

Το έχει κ κάποιος άλλος;

 

Screenshot_20240812_100643_Call settings.jpg

Galaxy A54 5G - COSMOTE Gigamax Unlimited

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

15 gb

Ασχολίαστο.

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

15 gb

Ασχολίαστο.

 

Γιατί η νοβαρα πόσα έδωσε;

Αφού είναι εκτός εκεί πλέον λόγω της πυρκαγιάς μόνο η Cosmote κάτι κάνει μας είπε ο συνφορουμίτης 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Γιατί η νοβαρα πόσα έδωσε;

Αφού είναι εκτός εκεί πλέον λόγω της πυρκαγιάς μόνο η Cosmote κάτι κάνει μας είπε ο συνφορουμίτης 

250 gb έδωσε.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

250 gb έδωσε.

 

250,θα λειτουργούν; εδώ δεν αντέχει σε κάποιο δώρο το δίκτυο εδώ 

Τελος πάντων πολύ κρίμα ,η κατάσταση τραγική με τις πυρκαγιές .. 

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση είναι τραγική.

Καλό κουράγιο σε όσους αγωνίζονται, σε όσους έχουν θέματα με ζημιές κλπ...

Θα ανοίξουμε τεράστια συζήτηση αν το πιάσουμε εδώ αυτό το θέμα και θα βγούμε οφτόπικ,  οπότε ας το αφήσουμε καλύτερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, p_k said:

Η κατάσταση είναι τραγική.

Καλό κουράγιο σε όσους αγωνίζονται, σε όσους έχουν θέματα με ζημιές κλπ...

Θα ανοίξουμε τεράστια συζήτηση αν το πιάσουμε εδώ αυτό το θέμα και θα βγούμε οφτόπικ,  οπότε ας το αφήσουμε καλύτερα.

Ευχαριστούμε πολύ φίλε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

250,θα λειτουργούν; εδώ δεν αντέχει σε κάποιο δώρο το δίκτυο εδώ 

Τελος πάντων πολύ κρίμα ,η κατάσταση τραγική με τις πυρκαγιές .. 

Έλεος! Αυτό βρήκες να πεις σε τέτοιες καταστάσεις! Εδώ ο κόσμος καίγεται που λένε...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chrischal1908 said:

Έλεος! Αυτό βρήκες να πεις σε τέτοιες καταστάσεις! Εδώ ο κόσμος καίγεται που λένε...

Οτι είπα είπα ,σε άλλο τοπικ έχω συνλυπηθεί και τον συνφορουμίτη ο οποίος έχασε ολόκληρο σπίτι αντίθετα εσύ απλά ρωτούσες πως είναι τα δίκτυα αλλά κανείς δεν σου είπε κάτι...οπότε..ο κόσμος καίγεται και εσύ περιμένεις τον Άραβα και θαυμάζεις το δίκτυο. 

Εννοείται πως η κατάσταση με τις πυρκαγιές είναι τραγική και αυτό είναι που απασχολεί περισσότερο. Το σχόλιο μου για τη Nova έγινε ακριβώς γιατί, σε τέτοιες στιγμές, η επικοινωνία και η σωστή ενημέρωση είναι πιο σημαντικά από ποτέ. Αν αυτό παρερμηνεύθηκε, λυπάμαι, αλλά ήταν μια παρατήρηση για το πώς επηρεάζονται κι άλλες πτυχές της καθημερινότητάς μας σε τέτοιες καταστάσεις.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τσακώνεστε. Όσο θλίβει η εικόνα αυτή τον έναν, θλίβει και τον άλλον. Δυστυχώς αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε μπροστά σε μια μεγάλη πυρκαγιά μέσα στην πρωτεύουσα της χώρας. Κανένας από τους δύο δεν έκανε κάποια άσχετη ερώτηση. Ο @Chrischal1908 ρώτησε πώς πάνε τα δίκτυα στις πληγείσες περιοχές και ο @elkonsεπεσήμανε ότι στις πληγείσες περιοχές η nova δεν λειτουργεί σωστά, ξέχωρα από την φωτιά. Σας ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές και το ενδιαφέρον σας. Ελπίζω τις επόμενες ώρες όλα να πάνε καλά, αν και δυστυχώς δεν το βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Gv2008 said:

Δεν υπάρχει λόγος να τσακώνεστε. Όσο θλίβει η εικόνα αυτή τον έναν, θλίβει και τον άλλον. Δυστυχώς αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε μπροστά σε μια μεγάλη πυρκαγιά μέσα στην πρωτεύουσα της χώρας. Κανένας από τους δύο δεν έκανε κάποια άσχετη ερώτηση. Ο @Chrischal1908 ρώτησε πώς πάνε τα δίκτυα στις πληγείσες περιοχές και ο @elkonsεπεσήμανε ότι στις πληγείσες περιοχές η nova δεν λειτουργεί σωστά, ξέχωρα από την φωτιά. Σας ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές και το ενδιαφέρον σας. Ελπίζω τις επόμενες ώρες όλα να πάνε καλά, αν και δυστυχώς δεν το βλέπω 

Καταλαβαίνω ότι όλοι είμαστε σε ένταση λόγω της κατάστασης. Ο Chrischal1908 ανέφερε πώς πάνε τα δίκτυα, και εγώ απλά είπα για το πρόβλημα με τη Nova. Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να πει μετά ότι λέω ό,τι να 'ναι με τη φράση  εδώ ο κόσμος καίγεται, και εκείνος είπε στο αλλο τοπικ πως πάνε τα δίκτυα, και επειδή είπα <χειρότερα > λόγια για τη νοβαρα που δεν την έχει πάρει καν ακόμα ο Άραβας και αν τη πάρει και κάνει κάθε μέρα σχέδια το,τι θα κάνει ο Άραβας μελλοντικά και θα γίνει δικτυαρα. Δεν θέλω να τσακωθώ, απλά ανέφερα κάτι που επηρεάζει , ειδικά σε μια τόσο κρίσιμη περίοδο. Ζητάω και εγώ συγνώμη όσο και στον Chrischal1908 όσο και για την ένταση στο τοπικ,  σε όλους.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, elkons said:

Καταλαβαίνω ότι όλοι είμαστε σε ένταση λόγω της κατάστασης. Ο Chrischal1908 ανέφερε πώς πάνε τα δίκτυα, και εγώ απλά είπα για το πρόβλημα με τη Nova. Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να πει μετά ότι λέω ό,τι να 'ναι με τη φράση  εδώ ο κόσμος καίγεται, και εκείνος είπε στο αλλο τοπικ πως πάνε τα δίκτυα, και επειδή είπα <χειρότερα > λόγια για τη νοβαρα που δεν την έχει πάρει καν ακόμα ο Άραβας και αν τη πάρει και κάνει κάθε μέρα σχέδια το,τι θα κάνει ο Άραβας μελλοντικά και θα γίνει δικτυαρα. Δεν θέλω να τσακωθώ, απλά ανέφερα κάτι που επηρεάζει , ειδικά σε μια τόσο κρίσιμη περίοδο. Ζητάω και εγώ συγνώμη όσο και στον Chrischal1908 όσο και για την ένταση στο τοπικ,  σε όλους.

Κανένα πρόβλημα! Απλά δεν ήταν το timing κατάλληλο! Απλά είμαι σίγουρος ότι το δίκτυο θα βελτιωθεί περαιτέρω και αισθητά! Οι Άραβες έχουν πολλές πιθανότητες όχι ότι έκλεισε το deal σε αυτούς! Όποιος μπορεί να δίνει συνεχή ροή για την κατάσταση στα δίκτυα στις πληγείσες περιοχές! Είναι ζωτικής σημασίας αυτές τις στιγμής! 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...