Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας συγκρίνουμε με τις άλλες 2 εταιρίες

 

Wind: Εχει σταματήσει την υπηρεσία εδώ και καιρό

 

Vodafone: Την παρέχει αμεσα αλλά το καρτοκινητό θα πρέπει να έχει κάνει ανανέωση 25 ευρώ (!) τους τελευταίους μήνες

 

Ενω η cosmote κάνει μεταφορές χωρίς προυποθέσεις ανανέωσης αλλά καθυστερεί τη μεταφορά. Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο γίνεται και online ομως η μεταφορά δε γίνεται αμεσα αλλά καθυστερεί.

Edited by spartak
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

εχω ενα προβλημα.

Στις 28/12/2013 αγορασα το FULL PACK του on the go με καρτα.

απο τοτε μεχρι χτες δουλευε μια χαρα.

χτες το πρωι κατι εγινε και οταν προσπαθω να κανω συνδεση μου βγαζει αποτυχια συνδεσης.Τα apn και οι ρυθμισεις ειναι μια χαρα.Το usb βρισκει σημα αλλα δεν συνδεεται.Να σημειωσω πως περιμενω απαντηση απο το τεχνικο τμημα της cosmote.

Δεν μπορω να λαβω ουτε μηνυματα αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με τη SIM.

Το usb το δοκιμασα με αλλη sim και δουλεψε κανονικα.

 

Τι λετε να γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει σε αυτο το τηλεφωνο http://www.skroutz.gr/s/256879/Nokia-2220-Slide.html?keyphrase=Nokia+2220+Slide

φραγη σε ολα τα νουμερα εκτος απο 4-5 που θελω

Αν βαλω τη sim αυτη σε αλλο κινητο η φραγη παραμενει και για να τη βγαλω ή να προσθεσω αλλο επιτρεπομενο αριθμο πρεπει να το ξαναβαλω μονο σε αυτο τηλεφωνο

Ξερει κανεις τι γινεται ?

Σε αλλα τηλεφωνα android ή απλα πως γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

To whats up δεν περιορίζετε πλέον σε κλήσεις προς whats up .

Με κάθε αγορά πακέτου δίνει και 100 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα

Η cosmokarta από την άλλη δίνει με 10 ευρώ ανανέωση 300 λεπτά προς όλους ( κάλεσε 1350 για να γραφτείς ) , και καλώντας το 1330 θα ορίσεις δύο αριθμούς cosmote με τους οποίους θα μιλάς με 0.01

Προσωπικά θα διάλεγα cosmokarta , αλλά ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.

Η αλλαγή πακέτου στοιχίζει 3 ευρώ. Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν.

 

Τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση διατίθεται μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013

άρα δεν μπορείς να τα πάρεις τώρα και απο τι λέει στο site της cosmote λογικά και εμείς που τα παίρνουμε θα μπορούμε μέχρι 15/01/2014 μετά θα σταματήσουμε να τα παίρνουμε και εμείς λογικά.

Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση διατίθεται μόνο σε συνδρομητές COSMOKAΡΤΑ που έχουν εγγραφεί στην προσφορά έως 30/4/2013

άρα δεν μπορείς να τα πάρεις τώρα και απο τι λέει στο site της cosmote λογικά και εμείς που τα παίρνουμε θα μπορούμε μέχρι 15/01/2014 μετά θα σταματήσουμε να τα παίρνουμε και εμείς λογικά.

 

Το μήνυμα μου στο οποίο απάντησες έχει ημερομηνία 24 Δεκεμβρίου 2012 . Όταν το έγραψα , ίσχυε .

Τώρα εσύ έρχεσαι 14 μήνες μετά να το ξεθάψεις και να μου πεις ότι δεν ισχύει .

Δυστυχώς δεν έχω προφητικές ικανότητες για να ξέρω από το 2012 , ότι θα καταργηθεί η υπηρεσία το 2013 ( 30/4/2013)

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα μου στο οποίο απάντησες έχει ημερομηνία 24 Δεκεμβρίου 2012 . Όταν το έγραψα , ίσχυε .

Τώρα εσύ έρχεσαι 14 μήνες μετά να το ξεθάψεις και να μου πεις ότι δεν ισχύει .

Δυστυχώς δεν έχω προφητικές ικανότητες για να ξέρω από το 2012 , ότι θα καταργηθεί η υπηρεσία το 2013 ( 30/4/2013)

 

Όντως δικό μου λάθος δεν πρόσεξα την ημερομηνία.:whistle:

Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Θέλω να αλλάξω το what's up μου σε συμβόλαιο, λόγω δουλειάς και σκέφτηκα το παραπάνω συμβόλαιο! Σου δίνει 400' παντού και 300ΜΒ internet. Δύο πράγματα θέλω να ρωτήσω. Αν αναλογιστούμε πως υπάρχει ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτό, πόσα "πραγματικά" λεπτά σου δίνει περίπου; Και το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω αφορά το internet. Έχοντας ένα smartphone και κάνοντας απλή καθημερινή χρήση στην δουλειά (emails, surfing στις σελίδες του internet, ελάχιστο youtube σε περίπτωση που τύχει να πρέπει να δω κάτι - δηλαδή απλά πράγματα αλλά καθημερινά), είναι αρκετά τα 300MB;

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα με βοηθούσατε πολύ, πριν επιλέξω να το αγοράσω. Είναι και σχετικά φθηνό στα 31,50Ε.

Cold Was My Soul, Untold Was The Pain -I Faced When You Left Me- A Rose In The Rain
Link to comment
Share on other sites

Με ελ. χρέωση 1 λεπτό σου δίνει το πολύ 400 κλήσεις τους 1 λεπτού (το πόσα "πραγματικά" εξαρτάται από το πόσα λεπτά μιλάς μέσο όρο και πόσες κλήσεις σου είναι κάτω από 1 λεπτό).

 

Τα 300Gb είναι οριακά θα έλεγα για την χρήση που θέλεις.

 

Mε λίγο χαμηλότερο κόστος σε Cosmoκάρτα, με τις υπάρχουσες προσφορές, μπορείς να έχεις 600' προς όλους (ελάχιστη χρέωση 3') άρα max 200 κλήσεις + 620Mb + 100 SMS

 

Εάν κάθε τηλεφωνημά σου είναι 2-3 λεπτά minimum, τότε προφανώς αξίζει η Cosmoκάρτα, σου δίνει

111s
Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ μου εκαναν και εμενα μια αναπαντητη απο αυτο τον αριθμο:00359892007440 στις 2:03 το πρωι.Φυσικα και δεν πηρα πισω.Cosmote εχω και εγω.
Link to comment
Share on other sites

Θελω στον προσωπικο μου τηλεφωνητη να καταγραψω σημαντικη ανακοινωση την οποια πρεπει να ακουσουν ΟΛΟΙ οι καλουντες. Ομως σχεδον ολοι οι καλουντες τερματιζουν την κληση μολις ακουνε "η κληση σας προωθειται".

Πρεπει λοιπον να υπαρχει επιλογη να μην ακουγεται αυτο, ετσι ωστε ο καλων να ακουει αυτοματα τον χαιρετισμο του τηλεφωνητη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα πήγα να πάρω ενα τηλέφωνο και παρατήρησα στην επαφή να υπάρχει νούμερο πυο αρχίζει απο:

312103.........

Κατόπιν πήγα ακι σε άλλες επαφές και είδα οτι έχουνε κάποιες (λιγες) όχι όλες αριθμούς που αρχίζουνε απο:

316975.......

316974

316949 κτλ.....

Δεν είναι πολλές οι επαφές αυτές και πρέπει να τις δω μία μια για να δω πόσες είναι....

Ξέρει κάποιος τι ακριβλώς είναι αυτό;.....είναι ιός...;;;;;έχει αλλάξει κάτι σε κάποια εταιρεία;;;;;Eχει τύχει σε κανέναν;

Edited by axilleaslarisa
Link to comment
Share on other sites

Θελω στον προσωπικο μου τηλεφωνητη να καταγραψω σημαντικη ανακοινωση την οποια πρεπει να ακουσουν ΟΛΟΙ οι καλουντες. Ομως σχεδον ολοι οι καλουντες τερματιζουν την κληση μολις ακουνε "η κληση σας προωθειται".

Πρεπει λοιπον να υπαρχει επιλογη να μην ακουγεται αυτο, ετσι ωστε ο καλων να ακουει αυτοματα τον χαιρετισμο του τηλεφωνητη.

μας γυρισες πισω 7,5 χρονια:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα πήγα να πάρω ενα τηλέφωνο και παρατήρησα στην επαφή να υπάρχει νούμερο πυο αρχίζει απο:

312103.........

Κατόπιν πήγα ακι σε άλλες επαφές και είδα οτι έχουνε κάποιες (λιγες) όχι όλες αριθμούς που αρχίζουνε απο:

316975.......

316974

316949 κτλ.....

Δεν είναι πολλές οι επαφές αυτές και πρέπει να τις δω μία μια για να δω πόσες είναι....

Ξέρει κάποιος τι ακριβλώς είναι αυτό;.....είναι ιός...;;;;;έχει αλλάξει κάτι σε κάποια εταιρεία;;;;;Eχει τύχει σε κανέναν;

 

Συγνώμη που ξαναρωτάω.....αλλά με έχει φρικάρει το θέμα......παράκληση όποιος ξέρει κάτι ας μου το μεταφέρει και ας είναι λάθος.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι 30 αντί για 31 το αρχικό?

όχι είναι 31 ...... είμαι σιγουρος και μόλις το τσέκαρα.... (αν ήταν 30 θα ήταν Ελλάδα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις φιλους απο Ολλανδια;

κανέναν.....είναι Ολλανδίας το πρόθεμα;

το θέμα είναι ότι δεν είναι όλες οι επαφές.....αλλά λίγες,.....τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στο μειλ που έχεις συγχρονίσει τις επαφές σου να έχεις βαλει ως χώρα την Ολλανδία. Για κοίταξε το
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στο μειλ που έχεις συγχρονίσει τις επαφές σου να έχεις βαλει ως χώρα την Ολλανδία. Για κοίταξε το

αυτό πας στο email να το δεις; (οταν λες ολλανδία που να το δω;)

Αν ήταν αυτό γιατι δεν τις έχει περάσει όλες αλλά λίγες....;;

Edited by axilleaslarisa
Link to comment
Share on other sites

αυτό πας στο email να το δεις; (οταν λες ολλανδία που να το δω;)

Αν ήταν αυτό γιατι δεν τις έχει περάσει όλες αλλά λίγες....;;

 

Τσεκάρε καταρχήν στο μειλ σου μέσω υπολογιστή τι χώρα έχεις δηλώσει και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρε καταρχήν στο μειλ σου μέσω υπολογιστή τι χώρα έχεις δηλώσει και πες μας

Ελλάδα έχω δηλώσει.....τι γίνεται....χμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Και στο μειλ στους βγάζει με πρόθεμα 31;

με μπερδεψες......έχω hotmail.....πάω πάω αρχικα (και μετά θα το βρω) για αν βρω αυτό που λες......;

Link to comment
Share on other sites

Υπό την προϋπόθεση ότι έχεις σμαρτ φόουν κάνε αυτό που ζητάς με εφαρμογή
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...