Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα 500 ευρω ιντερνετ? πες τους τι κατεβασα ολο το hollywood στο τηλεφωνο?

κατι τετοια σιχαθηκα με τα παγια και τις κρυφες χρεωσεις τους και την εκανα σε καρτα.

και σε αλλη εταιρια να πας τα ιδια θα γινονται. εχουν βγει χρηστες στο φορουμ απο ολες τις εταιριες και ειχαν ιδια προβληματα.

στην θεση σου θα επερνα τον αναλυτικο λογαριασμο και θα εκανα αμφισβητηση αν δεν τις εκανα εγω τις χρεωσεις.

 

το θεμα ομως ειναι αν κανει αμφισβητιση λογαριασμου ειναι σιγουρο οτι θα τον δεχτει αλλη εταιρια? γιατι απο οσο ξερω συνεργαζονται οι εταιριες μεταξυ τους και αν χρωστας σε μια εταιρια οι αλλες δεν σε δεχονται.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λέω να πληρώσω του μήνα του προηγούμενου τα 27,14 που μου ηρθαν γιατι ειναι το συμβολαιο μου αλλα να παω σημερα στην κοσμοτε να ζητησω αναλυση και σε 15 μερες που μου είπαν οτι θα το έχω στα χέρια μου να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμου!

Να πω κάτι επειδή γνωρίζω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτούν το αιτημά μου γιατι όπως είπες είναι 999/1000 περιπτωσεις και δεν πιστέυω οτι ειμαι μια εξαίρεση φοβάμαι μην μου το κόψουν αν και εχω πειρθωριο ενα μηνα αλλα επειδη ειναι της δουλειας μου το κινητο μην μεινω ξεκρεμαστη!περα απο αυτο εχω ακουσει οτι χρεωνει παρα πολυ η κοσμοτε γενικοτερα!ελπιζω παντως οταν δουλευες να μην ανηκες στους αγενεστατους γιατι μονο που δεν με βρισαν σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δουλευα κοσμοτε 999/1000 περιπτωσεις ειχαν αδικο(αγνοια πεστο,ψιλα γραμματα της κοσμοτε πες το) ,μακαρι να εισαι στη μια, αλλα χλωμο...

 

Απλώς στην cosmote είναι κλέφτες! Δεν έχουν καμιά δικαιολογία και θα πρέπει να φύγουν όλοι οι πελάτες σιγά σιγά για να μείνουν μόνο με τα whats up τους. Τότε να δεις πόσο θα παρακαλάνε. Έχουμε 2013 και αυτή η εταιρία ζει στο 1990! Αν έχεις BlackBerry και θέλεις την ψυχική σου ηρεμία πήγαινε σε Vodafone η wind! Πλήρωσα όπως κι εσύ 610 ευρώ:mad: στο ίδιο πρόγραμμα BIS 100mb, έφυγα αμέσως και πήγα στην Vodafone και ηρέμησα!!!

 

όποιος τρέφει για κάποιο λόγο την οποιαδήποτε συμπάθεια για την cosmote και θέλει να μάθει γιατί είναι κλέφτες να με ρωτήσει και θα του απαντήσω δημόσια για να μάθουν και οι άλλοι χρήστες του forum.

Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν μπορούν να δουν τι χρεώθηκε και που από το τηλεφωνικό κέντρο. Άρα δεν μπορεί να ισχύει ότι όλα αυτά είναι ίντερνετ. Οι εταιρείες έχουν εξωτερικούς συνεργάτες που είναι άσχετοι και το δίπλα ντεσκ να κάνει πχ telemarketing. Πλήρωσε τον τελευταίο που είναι κανονικός και ζήτα αναλυτικό. Ταυτόχρονα καταγγελία και να πας σε άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκαθαρισαν οτι είναι απο ιντερνετ και να σου πω κατι?αν εκανα τοση χρηση να την πληρωνα αλλα δεν εχω κανει και το θεμα ειναι οτι εστελνα μνμ στο 1256 να μαθω σε τι κατασταση βρισκεται ο λογαριασμος μου αλλα και τι περιθωριο εχω ακομη στις υπηρεσιες μου!δλδ οταν καποιος ειναι υπευθυνος και μετρημενος πως ρε π.. να ξεφυγει??πως?

Δλδ ειναι απατεωνες!!!Το πιστευω BlackBerry και κοσμοτε ....επικινδυνος συνδυασμος!Και να σου πω κατι xapos μου ξεκαθαρισαν οτι δεν ξεπερασα το χρονο ομιλιας και τις αλλαες υπηρεσιες μονο το ιντερνετ και αυτο το εχω και αποδειξη απο τα μνμ του 1256 που το τελευταιο το εστειλα βραδυ σαββατου ξημερωματα κυριακης!

Ξερω τη χρηση κανω εχω γνωση!Εχω αλλαξει πολλες συσκευες αλλα με το τελευταιο που μου συνεβη σκεφτομαι να παρω ξανα ιφον τερμα το BlackBerry οσο και αν μου αρεσει τωρα το σιχαθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε η κοσμοτε παρακαλαει να φυγει κοσμος, ειδικα οι κακοπληρωτες, γιατι δε ξερουν πια τι να στοχοποιησουν για να πιασουν οι πωλητες και τα καταστηματα της...υπαρχει κορεσμος στην εταιρια...και δεν ειναι κλεφτες(οπως δεν ειναι και και η vf και η wind)..εμεις ειμαστε αμαθεις...
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα το ψάχνεις,δες αν μπορείς να κανεις κατι αλλιώς τρεχα κανε νέα σύνδεση και μην πληρώσεις φραγκο στην παλιά.

Εγω με Vodafone ειμαι πολυ ευχαριστημένος σε σχεση με την cosmote.

Α.και προσοχή στο bb....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και δεν ειναι κλεφτες(οπως δεν ειναι και και η vf και η wind)..εμεις ειμαστε αμαθεις...

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ξεκαθαρισαν οτι είναι απο ιντερνετ και να σου πω κατι?αν εκανα τοση χρηση να την πληρωνα αλλα δεν εχω κανει και το θεμα ειναι οτι εστελνα μνμ στο 1256 να μαθω σε τι κατασταση βρισκεται ο λογαριασμος μου αλλα και τι περιθωριο εχω ακομη στις υπηρεσιες μου!δλδ οταν καποιος ειναι υπευθυνος και μετρημενος πως ρε π.. να ξεφυγει??πως?

Δλδ ειναι απατεωνες!!!Το πιστευω BlackBerry και κοσμοτε ....επικινδυνος συνδυασμος!Και να σου πω κατι xapos μου ξεκαθαρισαν οτι δεν ξεπερασα το χρονο ομιλιας και τις αλλαες υπηρεσιες μονο το ιντερνετ και αυτο το εχω και αποδειξη απο τα μνμ του 1256 που το τελευταιο το εστειλα βραδυ σαββατου ξημερωματα κυριακης!

Ξερω τη χρηση κανω εχω γνωση!Εχω αλλαξει πολλες συσκευες αλλα με το τελευταιο που μου συνεβη σκεφτομαι να παρω ξανα ιφον τερμα το BlackBerry οσο και αν μου αρεσει τωρα το σιχαθηκα!

 

Μάλιστα...δηλαδή από όλο αυτό που σου συνέβει εσύ τα έχεις βάλει με την BlackBerry και όχι με την Cosmote! Ε τι να πω...πολύ

καλά μας κάνουν...:(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αμαθής?Σορι αλλα τωρα θα το παρω προσωπικα!!Ξερεις τι είναι για χρονια να εχεις σταθερο παγιο 25 και ενα πρωι να ξυπνας και να εχεις 525?μαλλον δεν ξερεις γιαυτο μιλας με τετοιο τροπο!Αμαθης ειναι καποιος που δεν εχει γνωση του τι κανει!εγω κυριε ή κυρία εχω γνωση πολυ καλα του τι κανω και που σπαταλαω τα λεφτα μου αν ειχες διαβασει προσεκτικα την ιστορια νωριτερα θα καταλαβαινες και δεν θα πετουσες λεξεις που αυτη την στιγμη φερνουν σε εκνευρισμο και εμενα αλλα και σε οσους την εχουν πατησει!Αν την πατουσες και εσυ για να δω τι θα λεγες!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...δηλαδή από όλο αυτό που σου συνέβει εσύ τα έχεις βάλει με την BlackBerry και όχι με την Cosmote! Ε τι να πω...πολύ

καλά μας κάνουν...:(

 

ΦΥσικα και με την κοσμοτε ειναι απαραδεκτο απο λευρα τους οι χρεωσεις που κανουν!!!απαραδεκτες γνωστοι μου μου ειπαν οτι η χρεωση αν ξεπερασεις το ιντερνετ φτανει και στα 4,5 ευρω!!με αυτους τα εχω και οχι με το κινητο μου!αλλα δυστυχως δεν ξερω σε ποια εταιρεια να παω γιατι ολοι κατηγορουν το κινητο μου στα καταστηματα της κοσμοτε!και παντου...αυτο θα το ξερεις και εσυ που εχεις την ιδια εταιρεια με μενα.

Link to comment
Share on other sites

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.
Link to comment
Share on other sites

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.

 

σωστός. κι όλοι το έχουν επισημάνει πιστεύω, πως τα συμβόλαια χρίζουν ιδιαίτερης προσοχής στο θέμα κίνησης δεδομένων. "θωρακιστείτε" ανάλογα, με εφαρμογές καταγραφής καθώς και σε καλά πακέτα

Link to comment
Share on other sites

VIME δε νομίζω να μιλάει για σένα προσωπικά. Όπως και εγώ που συμφώνησα μαζί του. Όλοι μας πιστεύω έχουμε δει περιστατικό με κάποιο άτομο να είναι πιστός σε ένα δίκτυο ακόμα και αν μπορεί να βρει κάτι πολύ φθηνότερο/οικονομικότερο. Πχ το wu αυτή την εποχή δεν είναι το οικονομικότερο πακέτο, όμως όπως θα ξέρεις δεν υπάρχει έφηβος που να μην έχει wu.

 

ξερεις κατι?αυτη την στιγμη μου εχει ερθει ντουβρουτζας δεν μπορω να ηρεμησω μου φταινε ολοι και ολα!

Link to comment
Share on other sites

ΦΥσικα και με την κοσμοτε ειναι απαραδεκτο απο λευρα τους οι χρεωσεις που κανουν!!!απαραδεκτες γνωστοι μου μου ειπαν οτι η χρεωση αν ξεπερασεις το ιντερνετ φτανει και στα 4,5 ευρω!!με αυτους τα εχω και οχι με το κινητο μου!αλλα δυστυχως δεν ξερω σε ποια εταιρεια να παω γιατι ολοι κατηγορουν το κινητο μου στα καταστηματα της κοσμοτε!και παντου...αυτο θα το ξερεις και εσυ που εχεις την ιδια εταιρεια με μενα.

 

Ακριβώς...! 4,5 ευρώ χρέωση για κάθε mb πέραν του προγράμματός σου. Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb! Το ξέρεις πως στην vodafone η χρέωση είναι κάπου στα 3 ευρώ κάθε 100mb επιπλέον του προγράμματός σου και σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις το 80% των mb σου;

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια θα σου πω και γώ να κάνεις που πρότειναν τα παιδιά παραπάνω. Πλήγωσε τα πάγια που χρωστάς μέχρι και το 500αρι που βγηκε για να μην στο κοψουν, ζητησε εναν αναλυτικο λογαριασμο για να δεςι τις χρεωσεις και τελος κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Παντως σε καμια περιπτωση μην δεχτεις να πληρωσεις το ποσο αυτο ,εκτος και ξερεις οτι εχει γινει με δικη σου υπαιτιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...! 4,5 ευρώ χρέωση για κάθε mb πέραν του προγράμματός σου. Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb! Το ξέρεις πως στην vodafone η χρέωση είναι κάπου στα 3 ευρώ κάθε 100mb επιπλέον του προγράμματός σου και σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις το 80% των mb σου;

 

Οχι βεβαια τι ενημερωση σοβαρολογεις???ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...δεν το γνωριζα αυτο?στο παρελθον ειχα vodafone αλλα οπως καταλαβες αλλαξα!τωρα που σταματαει το συμβολαιο μου σε 1 μηνα την εχω κανει λουις.....!!!!!!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ τλκ πληρωσες το ποσο?ή εκανες διακανονισμο ή σου εκαναν εκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια τι ενημερωση σοβαρολογεις???ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...δεν το γνωριζα αυτο?στο παρελθον ειχα vodafone αλλα οπως καταλαβες αλλαξα!τωρα που σταματαει το συμβολαιο μου σε 1 μηνα την εχω κανει λουις.....!!!!!!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ τλκ πληρωσες το ποσο?ή εκανες διακανονισμο ή σου εκαναν εκπτωση?

 

Τελικά ναι δυστυχώς τα πλήρωσα. Στο Βόλο τα κεντρικά καταστήματα της cosmote και Vodafone είναι στον ίδιο δρόμο και μάλιστα το ένα ακριβώς δίπλα στο άλλο! Πλήρωσα τον λογαριασμό στην cosmote και μετά πήγα δίπλα στην Vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας. Μετά με πήρανε τηλέφωνο από την Cosmote για να με ρωτήσουν ποιος είναι ο λόγος για τον οποίο φεύγω από την εταιρεία τους, τους τα είπα όλα για τις εξωφρενικές χρεώσεις αλλά και για την τεράστια διαφορά της Vodafone και δεν είχαν ούτε ένα επιχείρημα για να υπερασπίσουν τα δικά τους προγράμματα. Το μόνο που μου έλεγαν είναι το ότι πλέον με την Vodafone δεν θα μπορώ να μιλώ απεριόριστα με τους αριθμούς cosmote. Είναι για γέλια οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Και συνδύασε αυτή την λεπτομέρεια με το ότι για έναν πολύ ύποπτο λόγο στα προγράμματα BIS της cosmote μόνο δεν σε ειδοποιούν με sms όταν ξεπεράσεις τα διαθέσιμα mb!

 

Αυτό είναι κακόπιστη αντισυμβατική συμπεριφορά και αν την πάνε στο δικαστήριο θα κερδίσουν. Το θέμα είναι ότι αν δεν πληρώσει θα τρέχουν τόκοι υπερημερίας. Θα συνιστούσα ένα εξώδικο που θα αναφέρει τα ανωτέρω και θα ζητάει πλήρη διαγραφή λόγω μη ενημέρωσης. Αν γράψουν το εξώδικο στα παλιά τους τα παπούτσια τότε αγωγή ότι η συμπεριφορά τους είναι κακόπιστη και αναγνώριση της ΜΗ οφειλής. Δε χρειάζεται δικηγόρος διότι το ποσό είναι μικρό αλλά θα πρέπει να ξέρει κάποιος που θα τη γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ήρθαν σήμερα τα συμβόλαια (δεν τα υπέγραψα ακόμα μιας και τα "ξεψαχνίζω").

Πιο συγκεκριμένα αναφέρουν:

 

οικονομ.προγρ.: Cosmote Απερ.45 ΠΑΛΑΙΟ

ποσό επιδότησης: 0,0

διάρκεια σύμβασης (μήνες): 18

ποσό έκπτ. παγίου αντί επιδότησης (με φπα 23%): 180,0

είδος σύνδ: φορητότητα

άλλες: προσφορά 2χ λεπτα και ΜΒ Οικιακά, Υπηρεσία Cost Control, Περιαγωγή

 

 

για πείτε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κακόπιστη αντισυμβατική συμπεριφορά και αν την πάνε στο δικαστήριο θα κερδίσουν. Το θέμα είναι ότι αν δεν πληρώσει θα τρέχουν τόκοι υπερημερίας. Θα συνιστούσα ένα εξώδικο που θα αναφέρει τα ανωτέρω και θα ζητάει πλήρη διαγραφή λόγω μη ενημέρωσης. Αν γράψουν το εξώδικο στα παλιά τους τα παπούτσια τότε αγωγή ότι η συμπεριφορά τους είναι κακόπιστη και αναγνώριση της ΜΗ οφειλής. Δε χρειάζεται δικηγόρος διότι το ποσό είναι μικρό αλλά θα πρέπει να ξέρει κάποιος που θα τη γράψει.

 

Μολις τελειωσα εκανα αιτηση για αναλυτικο λογαριασμο σε 20 μερες μου ειπαν πως θα τον εχω στα χερια μου!

τεσπα τα λεφτα και μονο που θα χαλασω για δικηγορους ειναι παρα πολλα

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ειμαι συνδρομητης vodoafone με blackberry.ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το προγραμμα κτλ αλλα παω στην cosmote γιατι δεν μου εδωσαν καλη εκπτωση απο την vodafone.αναγκαστικα θα πουλησω το bb και θα παρω αλλο κινητο για να μην εχω προβλημαμα οπως ο φιλος μας.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που αναφέρει ένα μέλος πιο πάνω, η Cosmote ενημερώνει και εκείνη όταν ξεπεράσεις το 80% του εκάστοτε προγράμματος, είτε είναι τα 1500' προς Cosmote, είτε τα ΜΒ του Internet. Η υπηρεσία αυτή δεν ενεργοποιείται αυτόματα. Κάλεσα στο 1212 (ή όπως αλλιώς είναι πλέον) για να την ενεργοποιήσουν. Και κάθε μήνα κοντρολάρω μιά χαρά το λογαριασμό. Επίσης, το My Cosmote πλέον στο Site, ενημερώνει αμέσως την κίνηση. Αυτά τα λέω για να γνωρίζετε, εγώ σε ένα μήνα πάω σε άλλη εταιρεία έτσι κι αλλιώς. ;)

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...