Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κριμα που δεν ηξερα για την προσφορα να παρω το iphone.

 

Ξερει κανενας αν υπαρχει καποια αντιστοιχη προσφορα σε Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν ηξερα για την προσφορα να παρω το iphone.

Ξερει κανενας αν υπαρχει καποια αντιστοιχη προσφορα σε Vodafone?

 

ακούγεται πως ναι

 

Τρέχει αντίστοιχη προσφορά απο τη Vodafone εδώ και κάποιες μέρες, γι'αυτό έβγαλε και η Cosmote. Απλά στη Vodafone ισχύει μόνο για φορητότητες και όχι νέες συνδέσεις.
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Κριμα που δεν ηξερα για την προσφορα να παρω το iphone.

 

Ξερει κανενας αν υπαρχει καποια αντιστοιχη προσφορα σε Vodafone?

 

Nαι. 300 ευρώ επιδότηση σε όλα τα προγράμματα iPhone (εκτός από το basic), δλδ 199 ευρώ το 8άρι και 269 το 16άρι. Δεν ξέρω έχρι πότε θα ισχύει. Επίσης σε κάποιο πρόγραμμα (όχι το μεγαλύτερο, από τα μεσαία αλλά δεν θυμάμαι ποιό) δίνει ως προσφορά το iPhone 99 ευρώ με 12μηνο συμβόλαιο σε απάντηση προς τη Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Nαι. 300 ευρώ επιδότηση σε όλα τα προγράμματα iPhone (εκτός από το basic), δλδ 199 ευρώ το 8άρι και 269 το 16άρι. Δεν ξέρω έχρι πότε θα ισχύει. Επίσης σε κάποιο πρόγραμμα (όχι το μεγαλύτερο, από τα μεσαία αλλά δεν θυμάμαι ποιό) δίνει ως προσφορά το iPhone 99 ευρώ με 12μηνο συμβόλαιο σε απάντηση προς τη Cosmote.

 

Το i75 alla me 18μηνη δεσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Το i75 alla me 18μηνη δεσμευση.

 

Στο μήνυμα μου αναφερόμουν στη Vodafone, η οποια ούτε πρόγραμμα με 75 ευρώ πάγιο έχει ούτε από όσο γνωρίζω δίνει 18μηνο συμβόλαιο. Νομίζω ότι η δική της προσφορά (δεν θυμάμαι σε ποιό ακριβώς πρόγραμμα) είναι με 12μηνη δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

σε τι πάγιο συνδέθηκες φίλε μου και σου έδωσαν 400 ευρώ ?

και πότε πήγες?

 

kalhmera se olous,thn paraskeuh pou mas perase phga ston germano sto Poluguro kai opws eipa phra to E66,sto pageio 39 euro ,sto idio hmoun kai prin kanw thn aithsh gia forhtothta apo wind .ean anebaina se megalhtero pageio 8a eixa akoma megalhterh epidothsh.to xperia pou rwthsa ebgaine ligotero apo 200 euro

Link to comment
Share on other sites

H νεα προσφορα ειναι 20% εκπτωση στα ακουστικα bluetooth μεχρι 31/3.

σε καταστηματα cosmote και γερμανος.

ισχύει και πήρα σήμερα το καταπλητικό itech ivoice pro 55,20 ευρώ αντί για 69

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

για την άλλη προσφορα του cosmote συμφωνα με την οποία μπορούμε να έχουμε έκπτωση 20% σε όλα. το ερωτημα είναι αν αυτό ισχύει για υπάρχουσες συνδέσεις. η για παράδειγμα έχω το κινητό αν βάλω και σταθερώ θα ισχυσει η έκπτωση και για τα δύο;

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

το 20% είναι αποκλειστικά και μόνο για αγορά bluetooth ακουστικού!

μπορείς να έχεις αυτή την έκπτωση ακόμα και χωρίς να έχεις/κάνεις συμβόλαιο με cosmote

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

για την άλλη προσφορα του cosmote συμφωνα με την οποία μπορούμε να έχουμε έκπτωση 20% σε όλα. το ερωτημα είναι αν αυτό ισχύει για υπάρχουσες συνδέσεις. η για παράδειγμα έχω το κινητό αν βάλω και σταθερώ θα ισχυσει η έκπτωση και για τα δύο;

 

αν κανεις το smart play Που διαφημηζεται παιρνεις 10% σε καθε παγιο και 20% μονο στο παγιο που θα κανεις σαν νεα συνδεση οποτε στην περιπτωση σου απλα θα εχεις 10% στο κινητο και 20% μονο στο σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα. και εγω έψαχνα σε άλλη κατηγορία για απαντήσεις για το smart play.

ευχαριστώ για την πληροφόριση.

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis ean tha epanalifthei kai pote peripou i prosfora me ta 300 eyro gia nea syndesi??? Elpizw na ginei syntoma alliws isws anagastw na kanw foritotita an kai prospathw na to apofigw!!!
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis ean tha epanalifthei kai pote peripou i prosfora me ta 300 eyro gia nea syndesi??? Elpizw na ginei syntoma alliws isws anagastw na kanw foritotita an kai prospathw na to apofigw!!!

 

 

μπαααα κανεις δεν το ξερει αυτο και ουτε προκειται να ανακοινωθει νωριτερα αν γινει τιποτα τετοιο. εδω στα καταστηματα και καναμε καμια ωρα να το επαληθευσουμε την πρωτη μερα κυκλοφοριας της προσφορας.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς προβλήματα αντιμετωπίζω και εγώ τώρα με ένα απλό σταθερό τηλέφωνο που παράγγειλα. Μάλλον πρέπει να ρίξουμε Χ στο e-germanos... :down:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

ελειψα απο το forum για αρκετο καιρο.

 

μπενω στο θεμα.

 

θελω να βαλω msn στο κινητο μου nokia 3250!

 

παλιοτερα ειχα κανει τα εξης οπως περιγραφω εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146028

 

ειχα wind και εμπενα με διαφορα προγραματα οπως το migg33.

 

για αρκετο καιρο εμεινα εκτος του θεματος και τωρα το ξαναχρειαζομαι και ψαχνω να βρω λυση γιατι απ'οτι ειδα η wind εχει βαλει περιορισμα στα 40mb.

 

εψαξα στο ιντερνετ και ειδα οτι η cosmote και η vodafone εχουν βγαλει πακετα με 2,5ευρω το μηνα για το μσν!

 

εβαλα μια καρτα cosmote στο κινητο, πηρα την εξηπηρετηση πελατων και μου στηλανε μυνημα με τις ρυθμισεις και μου ειπα οτι για το μσν θα πρεπει να μπω στη σελιδα απο το κινητο και να το κατεβασω απο κει.

μπηκα λοιπον απο το κινητο μου εκει αλλα λεει οτι το μσν ΔΕΝ ειναι διαθεσιμο για το κινητο μου.

 

κουφο βεβαια αφου ειναι symbian 60s3.

 

δοκιμασα να βαλω χειροκινητα το windows live messenger που κυκλοφορει στο ιντερνετ για symbian, αλλα δε κανει login με το profil τις cosmote wap.

 

ξερει κανεις καποια λυση για να εχω απεριοστιστο μσν στο κινητο μου????????

δε με νοιαζει ποια εταιρια απλα να χρεωνομαι μονο 2,5ευρω το μηνα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που δε γινεται,αναγκαστικα πρεπει να ενεργοποιησεις το πάσο να μπαίνεις από άλλη εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum ,

θέλω να διευρευνήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να συνδυάσω κάποιο πρόγραμμα φωνής που έχω με το Cosmote @ Home στην ίδια κάρτα sim μέσω του προγράμματος dual sim.

 

Δηλαδή να μπορώ να έχω ταυτόχρονα σε λειτουργία όταν βρίσκομαι εντός ζώνης και κινητό αριθμό ( γραμμή 1 - Cosmote i60 ) και σταθερό ( γραμμή 2 - Cosmote @ Home) .

 

Στο 1212 μου είπαν ότι μπορεί να γίνει ωστόσο θα προωθεί μόνο το κινητό νούμερο του Cosmote @ Home * και αν με καλούν στο σταθερό (γεωγραφικό) αριθμό θα παραπέμπει στον τηλεφωνητή.

 

* Ως γνωστόν, το Cosmote @ Home είναι σταθερό εντός ζώνης και κινητό εκτός ζώνης .

 

Παρακαλώ τις απόψεις σας.

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις σταθερό εκτός ζώνης δεδομένου ότι εκτός ζώνης δεν υφίσταται σταθερό. Ο αριθμός του σταθερού ( για να σε καλούν ) λειτουργεί μόνο εντός ζώνης. Και τα δωρεάν λεπτά ομιλίας επίσης παρέχονται μόνο για κλήσεις που πραγματοποιούνται εντος ζώνης. Καλή ιδέα όμως, να τα έχεις σε μια συσκευή και όταν βρίσκεσαι σπίτι σου, οι κλήσεις που γίνονται προς τον αριθμό του κινητού σου να γίνονται προς τη συσκευή που έχεις το at home σου. Έτσι, ναι, πιστεύω ότι σε βολεύει κιόλας ( αν και πρώτη φορά το ακούω ).
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για το Hp 2140 με δεκάρα οθόνη κ 160αρη σκληρό που δίνει τώρα "δωρεάν" η κοσμοτέ;

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=InternetOnTheGo&catID=0b0f42bb801f8a75&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Go

Σκέφτομαι αν αξίζει τώρα με το Smart play κ την προσφορά του -20% που το πάγιο πάει στα 31,2€ αντί για 39€

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,

Η πρόσφατη εμπειρία μου από την εταιρία σας, έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την μέχρι πρότινος εικόνα και εξυπηρέτηση που είχα από εσάς.

Είμαι κάτοχος 3 συνδέσεων (όσα και τα μέλη της οικογένειάς μου) που αποτελούν οικογενειακό πακέτο.

Επιδότηση συσκευής έχω από το 6977******, 70 ευρώ .

Την προηγούμενη εβδομάδα χάλασε η συσκευή που είχε η σύζυγός μου.

Πήγαμε σε κατάστημα Πλαίσιο να πάρουμε το ΝOKIA 6600 FOLD PURPLE.

Στο μεταξύ ενημερώθηκα ότι θα μπορούσα να ζητήσω μέσω του 1212 υψηλότερη επιδότηση, πράγμα το οποίο έκανα. Εγκρίθηκε επιδότηση 30 ευρώ επιπλέον. Εκ των υστέρων έμαθα ότι αυτήν θα μπορούσα να την χρησιμοποιήσω μόνο σε κατάστημα cosmote. Πήγα λοιπόν σε κατάστημα cosmote να πάρω την παραπάνω συσκευή. Με ενημέρωσαν ότι σε όλο το δίκτυο των καταστημάτων cosmote δεν είναι διαθέσιμη.

Τους είπα λοιπόν ότι εγώ θέλω την συγκεκριμένη συσκευή και γι αυτό θα πάω στο πλαίσιο, έστω με μικρότερη επιδότηση.

Σημειώνω ότι ήδη η σύζυγος είναι χωρίς συσκευή 4 ημέρες.

Ενημερώνομαι ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την αρχική επιδότηση γιατί θα πρέπει και αυτό να περάσει πάλι διαδικασία έγκρισης. Παρακαλώ λοιπόν την υπάλληλο στο 1212, να μην περιμένω άλλες τόσες ημέρες για να χρησιμοποιήσω ένα δικαίωμα που έτσι και αλλιώς το είχα από πρίν.

Σήμερα Τρίτη 14/4, έχω παρακαλέσει αρκετές φορές στο 1212, η σύζυγος μου δεν έχει για πάνω από 1 εβδομάδα πλέον τηλέφωνο και εγώ έχω μείνει να περιμένω την αδικαιολόγητη γραφειοκρατία σας, να επανεγκρίνεται την ακύρωση μιας έγκρισης. Εβδομάδα των Παθών.

Λυπάμαι πολύ για την συμπεριφορά που μου επιφυλάξατε.

 

Θεσσαλονίκη 14-4-2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου συμπάσχωντα.

Μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω κάτι παραπλήσιο εδώ και να το έστελνα και στην Κοσμοτέ.

Το πρόβλημα λοιπόν είναι περίπου ίδιο με του φίλου παραπάνω.

 

Κατ'αρχήν να πω πως είμαι πελάτης της Κοσμοτέ εδώ και 10 ολόκληρα χρόνια φέτος, με λογαριασμούς 150-180 ευρώ μέσω όρο κάθε μήνα και κάθε χρόνο σκάω και 500 ευρώ επιπλέον για συσκευή.

 

Με ενημερώνει λοιπόν πριν μια εβδομάδα η Κοσμοτέπως έχω επιδότηση 170 ευρώ.

Παίρνω τηλέφωνο στο 1212 και ζητάω μεγαλύτερη επιδότηση. Μου λένε πως θα με ειδοποιήσουν αυτοί.

Αφού πέρασαν 10 μέρες και δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου, τους παίρνω τηλέφωνο για να μάθω τι έγινε. Μου λένε πως έχει εγκριθεί το ποσό των 55 ευρώ εδώ και μια εβδομάδα και είχαν την εντύπωση πως με ειδοποίησαν. Είχαν την εντύπωση.

Αφού συμφώνησα με το ποσό που μου έδωσαν, μου είπαν πως θα πρέπει να πάω σε κατάστημα Κοσμοτέ να πάρω τη συσκευή που θέλω ή να την παραγγείλω τηλεφωνικά και να μου τη στείλουν. Είπα οτι θα σκεφτώ τι θέλω και θα τους ειδοποιήσω.

Αφού κατέληξα στη συσκευή που ήθελα (HTC Touch HD), πήγα στο κατάστημα Oteshop το οποίο είναι δίπλα μου (το κοντινότερο κατάστημα Κοσμοτέ είναι μισή ώρα μακριά) και ρωτάω αν μπορώ να πάρω την επιδότηση από εκεί.

Εξηγώ στην κυρία στο Oteshop πως έχει η κατάσταση (ότι ζήτησα και πήρα μεγαλύτερη επιδότηση) και ψάχνει στο σύστημα της αλλά δε με βρίσκει.

Παίρνει τηλέφωνο στην Κοσμοτέ η κυρία και ρωτάει αν μπορώ να πάρω την επιδότηση από το συγκεκριμένο κατάστημα. Η Κοσμοτέ δέχεται να μου μεταφέρει την επιδότηση ολόκληρη εκεί.

Μετά 10 λεπτά, όντως μεταφέρθηκε η επιδότηση αλλά μόνο το αρχικό ποσό και όχι το παραπάνω που μου έδωσαν.

Παίρνω αμέσως στο 1212 και μιλάω με κάποιο υπάλληλο (διαφορετικό προφανώς από αυτό που μίλησε η κυριά) ο οποίος μου λέει πως δε μπορώ να πάρω την επιδότηση από πουθενά αλλού εκτός από κατάστημα Κοσμοτέ.

Του εξηγώ πως μιλήσαμε πριν 10 λεπτά κλπ κλπ αλλά αυτός ανένδοτος. Μου λέει πως έχω χάσει τα επιπλέον χρήματα και πως πρέπει να κάνω πάλι τη διαδικασία από την αρχή και με παραπέμπει να μιλήσω με κάποιο άλλο υπεύθυνο για το θέμα και μου δίνει να πάρω κάποιο άλλο τηλέφωνο.

Παίρνω κι εγώ και μιλάω με κάποια κυρία η οποία με παραπέμπει σε κάποια άλλη κυρία η οποία είναι πιο υπεύθυνη γι'αυτά τα θέματα (μέχρι εδώ έχω συμπληρώσει 20 λεπτά ομιλίας με το 1212 και ο κάθε ένας που με παρέπεμπαν μου ζητούσε από την αρχή τα στοιχεία μου).

Αφού μιλάω λοιπόν με την τελευταία κυρία κάνα δεκάλεπτο, μου επαναφέρει τα επιπλέον χρήματα αμέσως και με στέλνει στην προηγούμενη κυρία για να διαλέξω συσκευή κλπ.

Μιλάω ξανά με την προηγούμενη και ζητάω να δει αν υπάρχει η συσκευή που θέλω σε κάποιο κατάστημα Κοσμοτέ στη Θεσσαλονίκη. Τη βρίσκει σε κάποιο αλλά είναι κρατημένη και μου λέει πως στην αποθήκη τους έχουν αρκετά κομμάτια και μπορούν να μου τη στείλουν. Αυτό γίνεται η Πέμπτη η Παρασκευή.

Παραγγέλνω να μου στείλουν τη συσκευή, και η κοπέλα μου λέει πως έχει γίνει η κράτηση και θα παραλάβω την Τρίτη. Σήμερα δηλαδή.

Αφού έχει πάει 2.30 το μεσημέρι και δεν έχει έρθει κανείς, παίρνω στην Κοσμοτέ για να μου δώσουν τον αριθμό αποστολής και να δω που βρίσκεται.

Η κοπέλα που μιλάω μαζί της, διαπιστώνει με μεγάλη έκπληξη πως η συσκευή δεν έχει αποσταλεί, διότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην αποθήκη και δε γνωρίζει πότε θα παραλάβουν.

Της εξηγώ πως την προηγούμενη εβδομάδα η συσκευή υπήρχε και πως είχε γίνει κράτηση και μου απαντάει πως η κοπέλα που μίλησα μαζί της την προηγούμενη εβδομάδα....έκανε μάλλον λάθος.

 

Μετά λοιπόν από 10 μέρες πραγματικής ταλαιπωρίας και πάνω από 3 ώρες ομιλίας με διάφορους υπαλλήλους της Κοσμοτέ, (πιστεύω πως σχεδόν έχω ξοδέψει την επιπλέον επιδότηση στα τηλέφωνα με το 1212), αποφάσισα μεταφέρω τον αριθμό μου αλλά και άλλους 2 που υπάρχουν στην οικογένεια μου στη Vodafone.

 

Η επιδότηση συσκευής δεν πρέπει να ξεχνάμε πως σημαίνει και ανανέωση συμβολαίου για ένα ακόμη χρόνο. Γι'αυτό το λόγο δίνουν την επιδότηση.

Και αντί να μας παρακαλάν αυτοί να ανανεώσουμε το συμβόλαιο μας, καθόμαστε και τους παρακαλάμε εμείς για το αυτονόητο.

 

Δυστυχώς όπου υπάρχουν δημόσιοι υπάλληλοι αυτά τα φαινόμενα θα συνεχίσουν να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γειά σου.

Την βλακεία κάποιων δυστυχώς την έχουμε υποστεί πολλοί.

Κατά διαβολική σύμπτωση, για την έγκριση της μεγαλύτερης επιδότησης με είχαν διαβεβαιώσει και εμένα ότι θα με ενημερώσουν οι ίδιοι. Αν δεν έπαιρνα πάλι εγώ τηλέφωνο, ακόμα θα περίμενα.

Την δική μου επιστολή την έστειλα επώνυμα σε μια υπηρεσία παραπόνων, όπου όπως φαίνεται την έγραψαν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.

Αν συνεχίσουν το γράψιμο θα επιλέξω και εγώ μια λύση ανάλογη με την δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπείτε στο site της cosmote θα δείτε στο cosmote 210 με πάγιο 33,5 ευρώ επιδοτήσεις των 300-350 ευρώ.Σκέφοτμαι το Omnia i900 8gb με 250 ευρώ.
A WORLD OF HIGH DEFINITION @ http://www.blu-rayshop.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...