Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oντως και μενα μου εχει συμβει 2-3 φορες να με πάρουν και να με ρωτησουν γιατι τους πηρα τηλέφωνο, κοιταω στις εξερχομενες τιποτα δεν ειχε γινει ποτε κληση απο το κινητο μου. Κινητο Ν70 με vodafone

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παίδες, άκουσα στο ραδιόφωνο, ολόκληρο ρεπορταζ ότι ο Μαρτιγόπουλος παραιτήθηκε, ή οτι μεθοδεύεται η παραίτησή του από τον Βουρλούμη, για να ανοίξει ο δρόμος για τη απορόφηση της Cosmote από τον ΟΤΕ.

 

Έχει ακούσει κανείς κάτι έγκυρο;

 

 

http://www.reporter.gr/default.asp?pid=16&la=1&art_aid=96146

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μετέδωσε και το Mega την είδηση.

Ο κ.Βουρλούμης ανάγκασε σε παραίτηση τον πρόεδρο της Cosmote ώστε η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας να απορροφηθεί από τον ΟΤΕ. Εν συνεχεία θα εκποιηθεί κι ο ΟΤΕ, σύμφωνα με το ρεπορτάζ.

Link to comment
Share on other sites

Του χαλαγανε τη μασα του Μαρτιγοπουλου. Δεν του εφτανε ο Γερμανος, κι' αλλο ηθελε? Ουστ κρατικοδιαιτοι.
Link to comment
Share on other sites

Το μέλλον θα δείξει πιο είναι το σωστό και πιο το λάθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε καταφερει να συνδεθείτε με τον Opera Mini και Cosmote??? Εγώ με ένα Νοκια 6300 έφαγα αρκετή ώρα σε κατάστημα της Cosmote χωρίς επιτυχία….

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ

Όταν είχα το Nokia 6230 συνδεόμουν μέσα απο τη σύνδεση του WAP over GPRS. Αργότερα ενεργοποίησα και το Wireless Internet Easy και έμπαινα με φθηνότερες χρεώσεις.

 

Τώρα με το 6120 μπαίνει μέσω Wireless Internet Easy 3G αλλά έχω παρατηρήσει ότι δεν μπαίνει με HSDPA.

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιησουμε την γραφη στα 901, 909; ευχαριστω..

ΔΕΝ εννοω με το 1200, 1212..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Series 60 μου απεστάλησαν απο την Cosmote ρυθμίσεις WAP τις οποίες να να αποθηκευσω -λέει- θα πρέπει να βάλω σαν κωδικό τον αριθμό "1".

Η απορία μου ειναι η εξής - αφου ποτέ δεν τις ζήτησα, γιατί τις στέλνει η κοσμοτε? ή μήπως δεν τις στέλνει η κοσμοτέ αλλά κάποιος που θέλει να χρησιμοποιήσει το κινητό μου σαν proxy για να στέλνει τσάμπα μηνύματα? (και σκεφτήτε το αρκετά πρίν μου πείτε πως δεν γίνεται).

Κανεις με περισσότερες πληροφορίες?

Το μήνυμα ούτως ή άλλως διεγράφη καθως ουδέποτε χρησιμοποίθησα ή χρειάστηκα το wap της κοσμοτέ απλά σκέφτηκα να σας το κοινοποιήσω ωστε να ψαχτείτε κι εσείς για να μην την πάθουμε ξαφνικά.

 

Ο Header του μηνύματος (το αντίστοιχο του callerID) είναι Cosmote (αντί για νούμερο) αλλά αυτό το φτιάχνεις έυκολα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά επειδή είναι το πρώτο Nokia που παιρνω (Nokia 6300) δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να κατεβάζω τα mails μου απο τον imap server του gmail.

 

 

Ξέρει κανείς να μου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είδατε τις νέες, φθηνιάρικες διαφημίσεις της cosmote με τους εξωγήινους;

Προσωπικά τις θεωρώ χειρίστου αισθητικής αλλά παρ'όλα αυτά έχουν μία τρομερή ομοιότητα με τον αντίστοιχο καρα-kitsch χαρακτήρα της τουρκικής Turkcell...

Link to comment
Share on other sites

Για την turkcell δεν ξέρω αλλά με τα υπόλοιπα συμφωνώ.

Εντελώς για τα μπάζα, μετα βίας 80s acceptable

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνουν οικονομικά φαίνεται... Γενικά οι διαφημίσεις όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύουν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι διαφημίσεις είναι μόνο για τις συσκευές νομίζω.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Μα η αισθητική των διαφημίσεων είναι ο καθρέφτης του μέσου συνδρομητή κινητής... Και αν κρίνω από τις διαφημίσεις και των 3 δικτύων, ο μέσος συνδρομητής πρέπει να είναι κάτι σε πίθηκο, δεν γνωρίζω καν αν έχει κατέβει από τα δέντρα... :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ειδού και το λογότυπο της Turkcell το οποίο είναι ο εξωγήινος με τις δύο κεραίες! Για την ακρίβεια η εταιρεία δεν έχει καν λογότυπο, έχει μόνο το όνομά της και τον εξωγήινο και μετά "ντύνει" όλες τις διαφημίσεις με "χαριτωμένα" παιδάκια που φοράνε τα κεραιάκια του εξωγήινου ή (αυτόν τον καιρό) με μεταλλαγμένες εξωγήινες κότε που έχουν τις δύο κεραίες και γενάνε αυγά... Μεγάλα γέλια...

Ούτε καν ιδιόκτητα καταστήματα με ενιαίο concept δεν έχουν (σε αντίθεση με τις έταιρες δύο vodafone και avea), έχουν μόνο "συνεργάτες" με τα γνωστά παρακμιακά μαγαζάκια που έχουν τις βιτρίνες γεμάτες dummies! Και παρόλα αυτά είναι πρώτη επειδή είναι κρατική...

 

Η εν λόγω εταιρεία είναι η πιο μεγάλη και η πιο κιτς της τουρκικής αγοράς κάτι το οποίο λέει πολλά για τις ομοιότητες των δύο λαών!

 

http://www.prepaidgsm.net/loghi/logo_turkcell.gif

 

Άντε και εις ανώτερα στην Μομοτέ... Παλιότερα η voda έβγαζε προσεγμένες διαφημίσεις (σε παγκόσμιο επίπεδο, όχι τις τοπικές) και η wind κάπως το προσπαθούσε, αλλά τώρα έχουν αναλωθεί στο να ξεκατινιάζονται!

Αλλά η αλήθεια είναι επίσης ότι παλιότερα ήταν πιο συνεννοημένες οι εταιρείες σε θέματα τιμών και ασχολούνταν μόνο με το περιτύλιγμα ενώ τώρα υπάρχει ένας άτυπος εμπορικός πόλεμος όπου δεν προλαβαίνουν να βγάλουν προσεγμένες διαφημίσεις γιατί ξεκατινιάζονται συνέχεια με τις μειώσεις των μειώσεων ω μειώσεις (και τα ψιλά γράμματα και τις ημερομηνίες λήξης και τις παραπλανητικές διαφημίσεις)...

Τουλάχιστον από θέμα τιμών αυτό είναι καλό για τον καταναλωτή!

Link to comment
Share on other sites

-Υπάρχουν τοσο χαλια διαφημισιεις σαν της vodafone?

-Σαν της vodafone...

 

-Όταν αλλαζεις καναλι στις διαφημισεις τις cosmote, ειναι καλύτερα

 

-Θέλω από τις διαφημισεις σας, πολύ περισσοτερα.

 

Πάντως, ειναι θεμα target group πιστευω. Καλά η cosmote, αλλα οι υπολοιπες, κοτζαμ μεγαλο-ιδιωτικες εταιριες, δεν νομιζω να πετάνε λεφτα ετσι. Απλά αυτές οι διαφημισεις πιάνουν. Οχι φυσικά σε εμας, που ξερουμε τι θελουμε και πως το θελουμε.

 

Πιάνουν σε κατι χαζοκοριτσα που θα πανε να παρουν το νεο "γλυκουλι" razr ("το εχετε και σε ροζακι; α τι ωραια":ρ) μονο με 40€ και μετα ενα κοροϊδο-πατερας θα πληρωνει τα 25€ παγιο + οσα γραψει η κορουλα στο ευγενες αθλημα του κατινγκ. Και αμα δεν της αρεσει επειδή δεν χωραει mp3, θα αναρωτιεται γιατι της ζητανε 240€ για ακυρωση συμβολαιου.

 

Ο ιδιος ο πατερας πιστευει ότι εκανε το καλύτερο deal που πήρε το νοκια 0000 μαζι με το συμβολαιο των 20€ παγιο

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ειδού και το λογότυπο της Turkcell το οποίο είναι ο εξωγήινος με τις δύο κεραίες! Για την ακρίβεια η εταιρεία δεν έχει καν λογότυπο, έχει μόνο το όνομά της και τον εξωγήινο και μετά "ντύνει" όλες τις διαφημίσεις με "χαριτωμένα" παιδάκια που φοράνε τα κεραιάκια του εξωγήινου ή (αυτόν τον καιρό) με μεταλλαγμένες εξωγήινες κότε που έχουν τις δύο κεραίες και γενάνε αυγά... Μεγάλα γέλια...

Ούτε καν ιδιόκτητα καταστήματα με ενιαίο concept δεν έχουν (σε αντίθεση με τις έταιρες δύο vodafone και avea), έχουν μόνο "συνεργάτες" με τα γνωστά παρακμιακά μαγαζάκια που έχουν τις βιτρίνες γεμάτες dummies! Και παρόλα αυτά είναι πρώτη επειδή είναι κρατική...

 

Η εν λόγω εταιρεία είναι η πιο μεγάλη και η πιο κιτς της τουρκικής αγοράς κάτι το οποίο λέει πολλά για τις ομοιότητες των δύο λαών!

 

http://www.prepaidgsm.net/loghi/logo_turkcell.gif

 

Άντε και εις ανώτερα στην Μομοτέ... Παλιότερα η voda έβγαζε προσεγμένες διαφημίσεις (σε παγκόσμιο επίπεδο, όχι τις τοπικές) και η wind κάπως το προσπαθούσε, αλλά τώρα έχουν αναλωθεί στο να ξεκατινιάζονται!

Αλλά η αλήθεια είναι επίσης ότι παλιότερα ήταν πιο συνεννοημένες οι εταιρείες σε θέματα τιμών και ασχολούνταν μόνο με το περιτύλιγμα ενώ τώρα υπάρχει ένας άτυπος εμπορικός πόλεμος όπου δεν προλαβαίνουν να βγάλουν προσεγμένες διαφημίσεις γιατί ξεκατινιάζονται συνέχεια με τις μειώσεις των μειώσεων ω μειώσεις (και τα ψιλά γράμματα και τις ημερομηνίες λήξης και τις παραπλανητικές διαφημίσεις)...

Τουλάχιστον από θέμα τιμών αυτό είναι καλό για τον καταναλωτή!

 

Nα υπήρχαν τα εξωγήινα ανθρωπάκια της Turkcell μόνο στα συνεργαζόμενα καταστήματα (αν μπορείς να τα πεις καταστήματα)... Όλη η Κωνσταντινούπολη έχει γεμίσει με αυτά τα τερατάκια! Πως εδώ όταν έχουμε Χριστούγεννα ή Πάσχα κρεμάνε πάνω από τους δρόμους κάτι απαράδεκτα δέντρα ή αβγά και λαγουδάκια αντίστοιχα, φτιαγμένα απο λαμπάκια, έτσι εκεί έχουνε αυτές τις αηδίες... Ευτυχώς η Cosmote δεν έχει φτάσει στο σημείο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχουν χειρότερα λοιπόν !!! Έχουν δρόμο ακόμα οι ελληνικές εταιρείες στον κατήφορο της αισθητικής που έχουν πάρει !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

gmmour έχεις κανενα βιντεάκι της Turkcell να μας προτείνεις στο youtube να παρουμε κι εμεις μια ιδέα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...