Jump to content

Samsung SGH-D830


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την γλύτωσα πάντως γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα. :O

Αυτό με την μπαταρία θα μου κάτσει όντως πολύ άσχημα τη στιγμή που ο σκύλος στο αβατάρ μου τραβάει εδώ και ενάμιση χρόνο μια ολόκληρη εβδομάδα. Από την άλλη αυτό που ήδη έχω έχει ένα σωρό ελείψεις με βασικό την έλειψη ΒΤ , κάρτας κλπ κλπ κλπ.

Το D830 το βρήκα ανοικτό σε ένα κατάστημα της τιμ το έπιασα το δούλεψα και είναι όντως άψογο. :O

Κάτι θα βρώ δεν μπορεί. Θέλω όμως να είναι samsung. :D

E900 kai E780 έχουν σειρά. Το δεύτερο δυστηχός δεν παίρνει κάρτα. :( Αλλά είναι ωραίο.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε skiabox οταν λες δεν εχει καλη ακουστικη;δηλαδη ποσο ασχημα τα παει;σκεφτομαι να χτυπησω καινουργιο κινητακι τα χριστουγεννα αλλα αμα δεν τα καταφερνει στη βασικη του λειτουργία(βλ.τηλεφωνα)αστα βραστα.ειναι που ειναι το πληκτρολογιο λιγο σπασιμο οποτε φευγουν τα μηνυματα,αμα δεν μπορουμε να μιλαμε κιολας...bt δεν παιζει λογω ακτινοβλιας.μονο κλασσικο h/f.με την κλασσικη καλωδιωμενη λυση εχεις δοκιμασει την ακουστικη?

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ισα ισα που το bt εχει σχεδον μηδενικη ακτινοβολια.μη σε απασχολει αυτο.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια εκανα το μεγαλο βημα.χτυπησα ενα d900 ομως.πολυ ωραιο.αυριο το πρωι θα το εχω στα χερια μου.:D :D :D :D :D :D

Πρεπει να αλλαξω avatar.Τρεχω

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια εκανα το μεγαλο βημα.χτυπησα ενα d900 ομως.πολυ ωραιο.αυριο το πρωι θα το εχω στα χερια μου.:D :D :D :D :D :D

Πρεπει να αλλαξω avatar.Τρεχω

 

Βλέπω άλλαξες κιόλας αβατάρ :lol:

Καλορίζικο.

 

 

Εγώ ακόμα αναποφάσιστος :cry:

Αλλά που θα μου πάει :cool:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως γινεται οταν με παιρνει ενα συγκεκριμενο ατομο να μην παιζει ringtone το κινητο?
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι δεν μπορείς να βάλεις και δόνηση και ήχο όταν σε καλούν, ή το ένα ή το άλλο. Ίσχύει κάτι τέτοιο?? και κάτι ακόμα, ο ήχος κλήσης είναι υπερβολικά σιγανός (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει). thanx guys.....
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι αυτο ισχυει για τα παλαιοτερα σαμσουνγκ(με το παλιο λειτουργικο).στα καινουργια(ultra edition series)παιζουν ταυτοχρονα αν κ εχω παρατηρησει οτι πρωτα δοναει για ενα δυο δλ και μετα παιζει η μελωδια

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά μετα απο πολλή σκέψη.. :)

Κούκλα είναι πάντως.. και το πληκτρολόγιο δεν είναι και τόσο ασυνήθιστο.. ήμουν διστακτικός αν θα το περνα λόγω του πληκτρολογίου αλλά είναι μια χαρα!

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωταω λιγο πιο πανω δε το εχει βρει κανεις αν γινεται?
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

επειδη μπορεις να βαλεις ξεχωριστο ηχο σε καθε ατομο μπορεις να παρεις ενα αρχειο ηχου μπ3 που να μην εχει καθολου ηχο μεσα,η να ηχογραφησεις κατι ελαχιστο που να μην ακουγεται μεσα απο την ηχογραφηση των windows και μετα να το περασεις στο κινητο και να χτυπαει μονο για το ατομο που θες ετσι.επιλογη μεσα απο το λειτουργικο του τηλεφωνου δεν νομιζω οτι γινεται

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπορεις να βαλεις ξεχωριστο ηχο σε καθε ατομο μπορεις να παρεις ενα αρχειο ηχου μπ3 που να μην εχει καθολου ηχο μεσα,η να ηχογραφησεις κατι ελαχιστο που να μην ακουγεται μεσα απο την ηχογραφηση των windows και μετα να το περασεις στο κινητο και να χτυπαει μονο για το ατομο που θες ετσι.επιλογη μεσα απο το λειτουργικο του τηλεφωνου δεν νομιζω οτι γινεται

 

και εμενα ετσι μου φενεται οτι γινεται μονο...

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

java πως βάζουμε; :worry:

 

Κατευθειαν δεν πρεπει να γινεται.Μονο μεσω wap νομιζω.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα μέλη της κοινότητας.

 

Θα ήθελα τις απόψεις,τις εμπειρίες σας και τις γνώμες σας πάνω στο Samsung D830.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος,βρίσκομαι μεταξύ του να αγοράσω το D830 ή το Χ820. Ψάχνοντας λοιπόν να βρω κάποια σημαντική διαφορά μεταξύ τους,πέρα από το ότι το ένα είναι bar ενώ το άλλο clamshell(κάτι που μπορεί για κάποιους να είναι σημαντική διαφορά,για μένα όμως,αν και θα ήθελα ένα clamshell κινητό δεν με απασχολεί και πολύ σε σύγκριση με άλλα χαρακτηριστικά),διάβασα ότι το πληκτρολόγιο του D830 είναι πολύ δύσκολο(εννόω ότι δεν είναι εύχρηστο) έως απογοητευτικό και επίσης ότι το μεγάφωνο του έχει πολύ κακή απόδοση,σε σημείο να μην ακούγονται εύκολα οι ήχοι κλήσης.Παρόλο που το D830 έχει κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά όπως η επεκτάσιμη μνήμη αλλά και η καλύτερης ανάλυσης οθόνη,αν το X820 υπερτερεί στα θέματα ευχρηστίας και ήχου μάλλον θα προτιμήσω αυτό. Θα ήθελα,λοιπόν, να μου επιβεβαιώσετε τα παραπάνω ή να μου τα διαψεύσετε.

 

Επίσης μιας και πραγματικά βρίσκομαι σε μεγάλο δίλλημα θα ήθελα την άποψή σας για τα δύο κινητά και τα υπέρ και τα κατά του καθενός κατά την κρίση σας.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και πάλι όλους σας...

 

Τελικά αγόρασα το D830 και αν εξαιρεσω το κάπως περιέργο(όχι καλό ή κακό) πληκτρολόγιο και το μέτριας απόδοσης ηχείο είμαι κατενθουσιασμένος...

Ωστόσο αν και τα πάει πολύ καλά σε πολλά, διάφορα και κάποια καινοτόμα πράγματα,δεν τα πάει καλά με τα μηνύματα:wacko: :wacko: :( :( ...To T9 του απενεργοποιείται κάθε φορά που ολοκληρώνεις την διαδικασία αποστολής μηνύματος,ενώ από ότι κατάλαβα δεν <<μαθαίνει>> λέξεις...αχ που είναι το N70 μου ή ακομα ακόμα το V620 που είχε iTap και δεν προλάβαινε η σκέψη μου τα δαχτυλά μου...

Μακάρι όμως να ήταν μόνο αυτά...Όσες φορές έχω επιχειρήσει να στείλω μήνυμα που αποτελείται απο 2 και πάνω μηνύματα,στέλνει το πρώτο μέρος,φτάνει το πρώτο μέρος στον παραλήπτη(το οποίο στο τέλος αναφέρει ότι λείπει κείμενο) και το δεύτερο και αργεί να πάει(πηγαίνει με τη μορφή ενημέρωσης μηνύματος) και αποτυγχάνει να φύγει από το κινητό μου στην αρχή και ζητάει επανάληψη...

Έχετε παρόμοια προβλήματα;;;αν ναι τα λύσατε και πώς;;;

Λέτε να φταίει τίποτα στη SIM που είναι από το 2004...έβαλα και μία του 2006 αλλά τα ίδια...

 

σημειώνω ότι έχω την D830BDFH3 έκδοση firmware...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να μαθω αν το d830 εμφανιζει την ωρα που μιλαει καποιος ,τη συνολικη διαρκεια της κλησης?

εχω vodafone cu και ενεργοποιω τα 5λεπτα και πρεπει να βλεπω ποση ωρα μιλαω γαι να μη ξεπερασει τα 5λεπτα.

ευχαριστω πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νομιζω δειχνει παντως στου θειου μου που καποιες φορες το χρησιμοποιω και γω κραταει πολυ δηλαδη αμα δν το πολυσκαλιζεις και 3 μερες βγαζει:)
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

τα σαμσουνγκ γενικως ειναι πολυ αξιοπιστες συσκευες.εγω το εχω δυο μηνες και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα,καμια επανεκινηση τιποτα.οσο για το σερβις εξαρταται πολυ απο την πολη που εισαι,και απο τον καθε τεχνικο,δεν υπαρχει μια γενικη αληθεια σε αυτο,μονο προσωπικες εμπειριες

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω.... βοηθατε?

Για καλώδιο USB.. Tο έχω και λειτουργεί μια χαρά!

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=138513:)

 

Update μέσω Internet είναι εφικτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να το αγορασω.Μια ερωτηση.Με τον ηχο συμβαινει οτι και με τα αλλα samsung δαλαδη στην αρχη η ενταση ειναι χαμηλη και μετα ανεβαινει?:worry: :worry:
A 160
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω διαβάσει (και δεί) ότι μπορώ να βάλω video σαν background αλλα και σε επαφή. Προσπαθώ με διάφορα video ομως συνέχεια "Μη υποστηριζόμενο μέσω". Ξέρει κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση. Πήρα πρόσφατα το samsung 830 και έχω πρόβλημα με τα sms, μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει αναφέρει κανείς καθώς διάβασα όλα τα posts. Πρέπει να έχει πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες και ένα απλό sms, κανονικού μεγέθους το σπάει σε δύο ή και τρία κομμάτια και τα στέλνει έτσι. Που σημαίνει βέβαια ότι και χρεώνεσαι αντίστοιχα μυνήματα (δύο ή τρία) και φυσικά είναι εκνευριστικό και για τον παραλήπτη. Επιπλέον συμφωνώ ότι έχει πρόβλημα με το Τ9 καθώς απενεργοποιείται μόνο του, όπως και με το ότι δεν "μαθαίνει" νέες λέξεισ στο λεξικό. Γενικώς προβλήματα στο λογισμικό που δεν ξέρω αν και πως λύνονται, αύριο θα μιλήσω με το σερβις, αλλά εάν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα το ειχα και εγω (με το σπασιμο των sms) με το 6131 μου.το ελυσα απενεργοποιώντας την επιλογη της πληρους υποστηριξης χαρακτηρων οποτε το μεγεθος του μηνυματος επανηλθε στους 160 χαρακτηρες.οποτε δες τις ρυθμισεις των μηνυματων μηπως κανεις τιποτα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...