Jump to content

Sony Ericsson W300i


xalibas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως απλά αποσείρεται καθώς είδη κυκλωφορέι σε πολύ κοντινή τιμή το εν γένει καλύτερο Z550i? Το 550 έχει 1,3Mp κάμερα, (vs 0,3) και καλύτερη εσοτερική οθόνη και πιο λεπτό και από μέταλο με μόνο αρνητικό την μικρότεη μπαταρία (ε και λίγα ακόμα όπως όχι IR όχι ένα από τα τρία εξ πλήκτρο και χειρότερη εξ οθόνη και όχι προσφερόμενη κάρτα) :geek: Ατυχής η συνκυκλωφόρηση με το 550..

 

Γιατί εγώ νομίζω ότι ότι υπάρχει από W300 είναι υπόλοιπο? :innocent:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας.

 

Προσπαθώ να μεταφέρω αρχεία μεγαλύτερα απο 100 ΜΒ στο κινητό, μέσω windows με copy - paste και USB καλώδιο και μου πετα σφάλμα στο τελος της μεταφοράς, "Sector not found". Το κινητό το αναγνωρίζει ως γνωστόν ως USB mass storage device.

 

Όταν τα μεταφέρω μέσω του Sony Ericsson PC suite δεν υπάρχει πρόβλημα.

Επίσης, μικρά αρχεία τα μεταφέρει κανονικά.

 

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων?

Η κάρτα ειναι micro MS 256MB.

 

Ευχαριστώ πολύ.

:)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ο μόνος τρόπος να περάσουμε themes και παιχνίδια σοτ κινητό είναι μόνο μέσω wap? Έτσι φαίνεται από το site lasyk.net ...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ο μόνος τρόπος να περάσουμε themes και παιχνίδια σοτ κινητό είναι μόνο μέσω wap? Έτσι φαίνεται από το site lasyk.net ...

Τα κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και μετα με ενα καλωδιο τα στελνεις στο κινητο σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Newbie στο myphone.gr, με καινούργιο κινητό ανάχείρας, το w300i φυσικά.Γενικά δεν έχω τρομερές απαιτήσεις (είχα ένα κ500ι δύο χρόνια) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η πρώτη μου απορία είναι η εξής:

Το μενού μου, με οποιοδήποτε θέμα είναι το κλασσικό μενού των SE, με τα 12 εικονίδια. Σε άλλο w300 έχω δει διαφορετικό μενού! Είναι μεγάλα τα εικονίδια και φαίνονται 3-3 στην οθόνη. Έχετε καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Newbie στο myphone.gr, με καινούργιο κινητό ανάχείρας, το w300i φυσικά.Γενικά δεν έχω τρομερές απαιτήσεις (είχα ένα κ500ι δύο χρόνια) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η πρώτη μου απορία είναι η εξής:

Το μενού μου, με οποιοδήποτε θέμα είναι το κλασσικό μενού των SE, με τα 12 εικονίδια. Σε άλλο w300 έχω δει διαφορετικό μενού! Είναι μεγάλα τα εικονίδια και φαίνονται 3-3 στην οθόνη. Έχετε καμμιά ιδέα;

Καλημερα και καλως ηλθες στο myphone.μηπως εννοεις τα animated themes,:worry: μπορεις να μπεις εδω και να κατεβασεις στον υπολογιστη σου οτι θελεις και επειτα να τα περασεις στο κινητο σου με καλωδιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν εννούσα αυτό. Δεν μπορώ να καταλάβω...ΣΤο άλλο κινητό το επιλεγμένο θέμα είναι το Circle Shine. Μόλις μπαίνω στο menu όπως είπα και πριν μου βγάζει εικονίδια που καταλαμβάνουν το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης. Κινούμε σε αυτά μόνο με δεξιά-αριστερά.Είναι σε πορτοκαλί απόχρωση. Σε καναδυο μέρες θα ανεβάσω pic. Δηλαδή δεν σας έχει τύχη αυτό;

 

 

 

edit: Άσχετο, υπάρχει πρόγραμμα να κλειδώνω τις φωτό μου με κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνω και εγω. Επισης συμβαινει και με το θεμα streetstyle η κατι τετοιο. Μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι παρομοιο και πιστευω πως τα εικ ειναι εγκατεστημενα στο τηλ και το θεμα απλωσ τα ενεργοποιει
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

ειναι εγκ στο κινητο και οχι στο θεμα δηλ απλως υπαρχουν εκει που ειναι και τα κλασικα εικ και το θεμα επειδει ειναι τις se εχει καποια εντολη που τα ενεργοποιει.......

Βεβαια μπορει να κανω και λαθος.......

 

αφου λες πως δεν υπαρχουν στο δικο σου μηπως διεγραψες τα θεμ?

Στο δικο μου υπαρχει το συγκ θεμα

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα αυτά υπάρχουν. Δεν είπα ότι δεν τα έχω. Είπα ότι με το ίδιο θέμα "Circle Shine" έχω διαφορετικό μενού από το άλλο w300i!
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το double post. Να σας ρωτήσω, στο ραδιόφωνο του κινητού ακούω ένα βουητό ώρες ώρες...Σαν βόμβα που σκάει(πολύ αιμοβόρικο ακούγεται αυτό).Είναι αρκετά σπαστικό. Δεν το ακούω στα Mp3, μόνο στο ράδιο.Όταν το κλείνω το ράδιο, φεύγει. Το έχει συναντήσει κανένας αυτό; Καμμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το double post. Να σας ρωτήσω, στο ραδιόφωνο του κινητού ακούω ένα βουητό ώρες ώρες...Σαν βόμβα που σκάει(πολύ αιμοβόρικο ακούγεται αυτό).Είναι αρκετά σπαστικό. Δεν το ακούω στα Mp3, μόνο στο ράδιο.Όταν το κλείνω το ράδιο, φεύγει. Το έχει συναντήσει κανένας αυτό; Καμμιά λύση;

κακη ληψη απο το σταθμο,το ειχα παρατηρησει και εγω καποιες φορες οταν ειχα το κ700ι :) μην ανησυχεις,δεν ειναι (bug) του κινητου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή ποτέ δεν έχω καταλάβει αυτό με την ρύθμιση του κόστους για να δούμε πόσο χρεωνόμαστε όταν μιλάμε, μπορεί να μου πει κάποιος τί τιμή δίνω εκέι που λέει "Αξία"?
Link to comment
Share on other sites

κακη ληψη απο το σταθμο,το ειχα παρατηρησει και εγω καποιες φορες οταν ειχα το κ700ι :) μην ανησυχεις,δεν ειναι (bug) του κινητου!

 

thanx man

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μου προτεινετε να παρω το w300 ή το z550i

αν θελεις την γνωμη μου παρε το z550i,το w300 ειναι παιδικο μπροστα του,να σκεφτεις οτι η αναλυση του ειναι 128x160 pixel,μικροτερη και απο το κ700ι :blink: .το μονο θετικο σε αυτη την περιπτωση ειναι η 256mb μνημη που σου προσφερει στο πακετο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ήχο της φωτογραφικής μηχανής?

 

Επίσης, παράκληση: Θα ήθελα κάποιος συντονιστής να μεταφέρει το thread του W300i στα sticky έτσι ωστε να μην το ψάχνουμε στις σελίδες. Εϊναι αρκετά δημοφιλές κινητό και θα ήταν χρήσιμο για πολλούς να μεταφερθεί εκεί. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ήχο της φωτογραφικής μηχανής?

 

Επίσης, παράκληση: Θα ήθελα κάποιος συντονιστής να μεταφέρει το thread του W300i στα sticky έτσι ωστε να μην το ψάχνουμε στις σελίδες. Εϊναι αρκετά δημοφιλές κινητό και θα ήταν χρήσιμο για πολλούς να μεταφερθεί εκεί. Ευχαριστώ.

Καλησπερα.τον ηχο καμερας μπορεις να το απενεργοποιησεις μονο οταν εχεις αθορυβο προφιλ,πριν βγαλεις φωτογραφια πατα την "#" και μετα εισαι ετοιμος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα θέματα αυτά υπάρχουν. Δεν είπα ότι δεν τα έχω. Είπα ότι με το ίδιο θέμα "Circle Shine" έχω διαφορετικό μενού από το άλλο w300i!

 

auto ofeilete sto firmware tou kinitou.otan to pira to circle shine fainotane opos ola ta apla 8emata.afou ekana update me to programmataki pou dinei i etairia auto to 8ema allakse kai emafanizete me tin alli morfi diladi ena megalo eikonidio gia ka8e menu

 

w300i mamaei kai dernei gia ta lefta tou kai gia auta pou sou dinei

Link to comment
Share on other sites

+1 φίλε είμαι υπευχαριστημένος, φυσικά για τις απαιτήσεις που έχω και για το πόσο το πλήρωσα (100Ε 1,5 μήνα μεταχειρησμένο). Μπορείς να μου πεις πως έκανες το firmware update? Πως γίνεται? Χρεώνεσαι? Αν έχεις όρεξη πες μου....
Link to comment
Share on other sites

+1 φίλε είμαι υπευχαριστημένος, φυσικά για τις απαιτήσεις που έχω και για το πόσο το πλήρωσα (100Ε 1,5 μήνα μεταχειρησμένο). Μπορείς να μου πεις πως έκανες το firmware update? Πως γίνεται? Χρεώνεσαι? Αν έχεις όρεξη πες μου....

 

Υπηρεσία Αναβάθμισης της Sony Ericsson Aκολουθησε τις οδηγιες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanx Raven. Κατέβασα το προγραμματάκι κ.λπ. Τι πρέπει να ξέρω? Μπορεί το λογισμικό να είναι χειρότερο από το υπάρχον? Μπορεί να χάσω καταλόγους και μηνύματα? Τι άλλο να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

Thanx Raven. Κατέβασα το προγραμματάκι κ.λπ. Τι πρέπει να ξέρω? Μπορεί το λογισμικό να είναι χειρότερο από το υπάρχον? Μπορεί να χάσω καταλόγους και μηνύματα? Τι άλλο να προσέξω?

Καμια φορα το νεο update ειναι χειροτερο απο το παλιο.παντως εαν δεν εχεις καποιο σημαδι κακης λειτουργιας απο το κινητο,δεν χρειαζεται να κανεις αναβαθμιση.Τα μηνυματα θα τα χασεις,αλλα καντα ενα μπακαπ πριν .Το προγραμμα που χρειαζεσαι για το απολυτο μπακαπ.:blink: :worry: myphonexplorer.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...