Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello !!!pira prin mia bdomada to k800i apo thn vodafone !!exw katebasei to update center ths ericsson alla den mou bgazei tis ******** ths vodafone !!!kserei kanenas ton tropo ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180711

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κ810ι τι λεει?

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κ810ι τι λεει?

Μια χαρα κινήτο.αν και στην θεσγ σου θα επαιρνα το k800i που ειναι πιο φθηνο..και ειναι σχεδον το ιδιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινήτο.αν και στην θεσγ σου θα επαιρνα το k800i που ειναι πιο φθηνο..και ειναι σχεδον το ιδιο!

 

ειναι πιο ομορφο και το firmware του ειναι πιο αναβαθμισμενο και εχει μερικα καλουδια ακομη

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο ομορφο και το firmware του ειναι πιο αναβαθμισμενο και εχει μερικα καλουδια ακομη

και εχει και καμια 70αρια ευρο παραπανω! αξιζει :blink: ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος αγόρασε πρόσφατα το K810i και χθες έσπασε (ούτε κι'εγώ κατάλαβα πως) το κάλυμμα της κάμερας. Τώρα η κάμερα δεν λειτουργεί και του βγάζει μήνυμα "ανοιξτε το πορτάκι της κάμερας". Φαίνεται δηλαδή σαν να είναι μόνιμα κλειστό. Μπορεί με κάποιο τρόπο να διορθωθεί αυτό? Είτε με software (να ανοίγει η κάμερα δηλαδή αγνωόντας αν είναι ή όχι ανοιχτό το πορτάκι) είτε με αλλαγή του back-cover. Εψαξα για το δεύτερο στο ebay αλλά δεν κατάλαβα αν μαζί με το back-cover περιλαμβάνεται και το πλαστικό πορτάκι της κάμερας.

 

Επίσης, στην περίπτωση που προτιμήσουμε τη δεύτερη λύση, είναι εύκολη η διαδικασία?

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος αγόρασε πρόσφατα το K810i και χθες έσπασε (ούτε κι'εγώ κατάλαβα πως) το κάλυμμα της κάμερας. Τώρα η κάμερα δεν λειτουργεί και του βγάζει μήνυμα "ανοιξτε το πορτάκι της κάμερας". Φαίνεται δηλαδή σαν να είναι μόνιμα κλειστό. Μπορεί με κάποιο τρόπο να διορθωθεί αυτό? Είτε με software (να ανοίγει η κάμερα δηλαδή αγνωόντας αν είναι ή όχι ανοιχτό το πορτάκι) είτε με αλλαγή του back-cover. Εψαξα για το δεύτερο στο ebay αλλά δεν κατάλαβα αν μαζί με το back-cover περιλαμβάνεται και το πλαστικό πορτάκι της κάμερας.

 

Επίσης, στην περίπτωση που προτιμήσουμε τη δεύτερη λύση, είναι εύκολη η διαδικασία?

 

προς το παρών καλύπτεται με το face warp που έχει το κινητό στο boring;)τώρα για μετά δε ξέρω!:ninja:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος αγόρασε πρόσφατα το K810i και χθες έσπασε (ούτε κι'εγώ κατάλαβα πως) το κάλυμμα της κάμερας. Τώρα η κάμερα δεν λειτουργεί και του βγάζει μήνυμα "ανοιξτε το πορτάκι της κάμερας". Φαίνεται δηλαδή σαν να είναι μόνιμα κλειστό. Μπορεί με κάποιο τρόπο να διορθωθεί αυτό? Είτε με software (να ανοίγει η κάμερα δηλαδή αγνωόντας αν είναι ή όχι ανοιχτό το πορτάκι) είτε με αλλαγή του back-cover. Εψαξα για το δεύτερο στο ebay αλλά δεν κατάλαβα αν μαζί με το back-cover περιλαμβάνεται και το πλαστικό πορτάκι της κάμερας.

 

Επίσης, στην περίπτωση που προτιμήσουμε τη δεύτερη λύση, είναι εύκολη η διαδικασία?

 

Logika prepei na exei spasi o diakoptis apo mesa pou leei ti ginete me to an to cover einai opened i closed!!!

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

προς το παρών καλύπτεται με το face warp που έχει το κινητό στο boring;)τώρα για μετά δε ξέρω!:ninja:

 

Δεν το κατάλαβα αυτό... τι είναι το face warp??

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό... τι είναι το face warp??

java εφαρμογη που μπορεις να επεμβεις στην φωτογραφια και να την παραποιησεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, πάντως μην πάρεις μαϊμού hands-free. Αυτό που θα ακούς εσύ, και αυτό που θα ακούνε οι άλλοι από σένα, θα είναι μαύρα χάλια. :X Στο τέλος θα αναγκαστείς να πάρεις original και θα έχεις πετάξει τα λ7 που έδωσες για τα μαϊμού.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, πάντως μην πάρεις μαϊμού hands-free. Αυτό που θα ακούς εσύ, και αυτό που θα ακούνε οι άλλοι από σένα, θα είναι μαύρα χάλια. :X Στο τέλος θα αναγκαστείς να πάρεις original και θα έχεις πετάξει τα λ7 που έδωσες για τα μαϊμού.

Έτσι ακριβώς είναι. Άχρηστα εντελώς τα ημιτασιόν χαντσφρι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την R1ED001 σε Βονταφον λάιβ. Ξερετε αν έχει βγει κάποια νεότερη έκδοση που να κρατά το λάιβ;

 

Δε θέλω να το βγάλω από το κινητό μου γιατί μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον περασμένο Μάρτιο απέκτησα κι εγώ ενα Κ800i VLive. Toν Ιούνιο από απροσεξία το έκανα "μπάνιο".Μου έπεσε σε μια λεκάνη με νερό. Το τράβηξα γρήγορα, το έκλεισα, το άνοιξα, έβγαλα τα πάντα από μέσα και το άφησα 4-5 ημέρες να στεγνώσει φυσιολογικά. Το κινητό ξαναδούλεψε χωρίς προβλήματα μέχρι τον Αύγουστο, όπυ και άρχισαν να μην ανταποκρίνονται κάποια πλήκτρα. Το πήγα για service στην SE ξέροντας πως έχω χάσει την εγγύηση. Τους είπα να το επισκευάσουν με κανονική χρέωση. Αρνήθηκαν και μου το χαρακτήρησαν ανεπισκεύαστο. Κάποια στιγμή άρχισε να μην ανταποκρίνεται και το joystick, αλλά και η οθόνη να κάνει γραμμές. Ψάχνοντας στο internet παράγγειλα μια καινούργια πλακέτα πληκρολογίου, ένα ασημί housing , και μια νέα οθόνη γιατί την παλιά την έβγαλα off. Καθάρισα καλά τα υπόλοιπα μέρη με ειδικό καθαριστικό. Κατέβασα ένα service manual και σύνδεσα ξανά τα κομμάτια. Το κινητό δούλευε κανονικά!!!!!!!!!!! Διαβάζοντας το topic εκανα debranding (μέσω wotanserver) και το μετέτρεψα σε Κ810i. Το συνολικό κόστος ήταν περίπου 85 €. Έχω ένα "άλλο" κινητό στην ουσία. Σας ευχαριστώ, γιατί η βοήθειά σας μου ήταν πολύτιμη και επίσης ευχαριστώ το service της SE που δεν επισκεύασε τότε το κινητό μου (ποιός ξέρει τι θα με χρέωναν!!!!).
Link to comment
Share on other sites

paides exw ena prob me to PC Suite gia to K800i !! Ta Windows mou emfanizoun "unable to load configuration" ka8e fora pou paw na anoiksw to programma !!! To ekana uninstall k pali install k ta idia !!Help me !!!
S.F.C :w00t:
Link to comment
Share on other sites

loipon afou telika brika to krifo menou i ekdosi logismikou mou einai R1KG001 ειναι η τελευταια? χρειαζετε να κανο τιποτα αλλο?
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...