Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια βοήθεια αν γίνεται.

ξέρεται που μπορώ να βρω θήκη για το κ800; δεν θέλω να είναι bodyglove ουτε χαρτοφύλακας.

αν κάποιος ξέρει απο ελλάδα να μου πει που θα βρω μια ωράια διάφανη θηκη θα του ήμουν ευγνώμων .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε ποια ειναι η ταχυτητα μεταφορας και αναγνωσης μεταξυ μιας καρτας sony m2 και μιας sandisk m2(3mb/s εγγραφη,10mb/s αναγνωση)?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμενα γιατι δεν μου κανει εγκατασταση το προγραμμα για την αναβαθμιση απο το SEUS????
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμενα γιατι δεν μου κανει εγκατασταση το προγραμμα για την αναβαθμιση απο το SEUS????

 

Τι σου λέει δηλαδή??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από stavregos Εμφάνιση Μηνύματος

Ρε παιδιά εμενα γιατι δεν μου κανει εγκατασταση το προγραμμα για την αναβαθμιση απο το SEUS????

 

Τι σου λέει δηλαδή??

 

Απολύτως τιποτα μολις παταω το κουμπι εγκατασταση σταματαει εκει και δεν κανει τιποτα αλλο

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τιποτα μολις παταω το κουμπι εγκατασταση σταματαει εκει και δεν κανει τιποτα αλλο

Tην στιγμή εκείνη είσαι on line?

Πρέπει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

έβρηκα!!!!!!!

 

δωρεάν αναβάθμιση μέσω wotan στο erom και μετά πάλι δωρεάν αναβάθμιση απο το seus το fs.

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι πρέπει να έχετε acount στο wotan αλλα τα credits δέν αφερούντε. :)

 

Άψογος!! Μια χαρά είσαι!!! :cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:) τα credits λήγουν κάποτε;

Τι να τα κάνω τώρα 2 credits(πήρα και 2 τρομάρα μου :):):):):) )

Δωστα με PM σε κανεναν αλλο, να κανει το update...:p

Ετσι κι αλλιως παλι 2 θα μεινουν...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν το κινητο το ειναι vodafone live δεν γινετε να κανει αναβαθμιση απο το σπιτι.

μεγα λαθος

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

μεγα λαθος

Που μπορεις να κανεις αναβαθμιση?Κανονικα απο το se.Δεν υπαρχει προβλημα που ειναι vodafone live?r u sure?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεις να κανεις αναβαθμιση?Κανονικα απο το se.Δεν υπαρχει προβλημα που ειναι vodafone live?r u sure?

 

Φυσικά και μπορείς να κάνεις κανονικά αναβάθμιση. Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

:) τα credits λήγουν κάποτε;

Τι να τα κάνω τώρα 2 credits(πήρα και 2 τρομάρα μου :):):):):) )

 

Δεν νομίζω να έχουν ημερομηνία λήξης. Δεν είμαι όμως και απόλυτα σίγουρος. Τα credits δεν μειώθηκαν γιατί δεν έκανες κανονική αναβάθμιση. Θα σου έλεγα να τα κρατήσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Πρόσφατα, σε προσπάθειά μου να δει το pc το usb modem του τηλεφώνου, είχα κάποιο πρόβλημα και σκαλίζοντας από εδώ και από εκεί στο τέλος έχασα από το τηλέφωνο τους φακέλους των προγραμμάτων και των παιχνιδιών. Τους εφάνιζε αλλά δεν μπορούσε να τους ανοίξει, ούτε και να εγκαταστήσει κάτι σε αυτούς. Προσπάθησα να το φτιάξω από το SEUS αλλά τίποτα. Μόνον όταν του ξαναπέρασα το software από το wotan ήρθε στα ίσια του το τηλέφωνο. Το SEUS κάνει πολύ light αναβάθμιση ενώ το wotan στο κάνει εντελώς μαμά, πράγμα άκρως χρήσημο όταν υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να κάνεις κανονικά αναβάθμιση. Ποιος σου είπε ότι δεν γίνεται;

 

Μιλάτε σοβαρά? :blink:

Γίνεται κάτι τέτοιο? Ένα Κ700 Vflive που είχα προσπαθήσει να αναβαθμήσω από το SEUS, αρνήθηκε πισματικά να προχωρήσει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Tην στιγμή εκείνη είσαι on line?

Πρέπει...

 

Ειμαι on line και παλι δεν κανει τιποτα.το εχω δοκιμασει πολλες φορες.

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε σοβαρά? :blink:

Γίνεται κάτι τέτοιο? Ένα Κ700 Vflive που είχα προσπαθήσει να αναβαθμήσω από το SEUS, αρνήθηκε πισματικά να προχωρήσει!

 

Δεν θυμάμαι αν γινόταν με το Κ700. Από το Κ750 πάντως και μετά γινόταν σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχουν ημερομηνία λήξης. Δεν είμαι όμως και απόλυτα σίγουρος. Τα credits δεν μειώθηκαν γιατί δεν έκανες κανονική αναβάθμιση. Θα σου έλεγα να τα κρατήσεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Πρόσφατα, σε προσπάθειά μου να δει το pc το usb modem του τηλεφώνου, είχα κάποιο πρόβλημα και σκαλίζοντας από εδώ και από εκεί στο τέλος έχασα από το τηλέφωνο τους φακέλους των προγραμμάτων και των παιχνιδιών. Τους εφάνιζε αλλά δεν μπορούσε να τους ανοίξει, ούτε και να εγκαταστήσει κάτι σε αυτούς. Προσπάθησα να το φτιάξω από το SEUS αλλά τίποτα. Μόνον όταν του ξαναπέρασα το software από το wotan ήρθε στα ίσια του το τηλέφωνο. Το SEUS κάνει πολύ light αναβάθμιση ενώ το wotan στο κάνει εντελώς μαμά, πράγμα άκρως χρήσημο όταν υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο.

 

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και μια και μου το θύμισες να σ' ευχαριστήσω και πάλι.

Είχα απογοητευτεί και ήμουν έτοιμος να το πάω για service αλλά με τη βοήθειά σου ήρθε και πάλι το τηλέφωνο στα καλά του.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!θα ηθελα την βοηθεια σας.Η κοπελια μου σκεφτεται να παρει το κ800 απο την vodafone γιατι εχει επιδοτηση απο εκει.Της ειπαν ομως οτι αυτο το κινητο βγαινει μονο vodafon live στην vodafon.Ρωτησε η ιδια εναν υπαλληλο του μαγαζιου στη Καβαλα και αυτος της ειπε οτι πλεον οι vodafon live συσκευες μπορουν να δεχονται και να παιζουν ηχους και παιχνιδια(απο αλλα κινητα ή μεσω pc), χωρις να ειναι κλειδωμενες οι υπηρεσιες.Μαλιστα ειπε οτι μπορει και το ξεκλειδωσουν και οι ιδιοι στο μαγαδι εαν υπαρχει προβλημα. Μετα επειδη μου φανηκε μουφα η ιστορια πηρα τηλ. στα κεντρικα κατω στην Αθηνα οπου και εκει ισχυριστηκε οτι το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο στις υπηρεσιες που ανεφερα, παρολο που ειναι vodafon live.Θελω να ρωτησω εαν ισχυουν αυτα που μας ειπαν στη vodafon και εαν οχι εαν υπαρχει τροπος και πως για να το ξεκλειδωσουμε?Thaaanks
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν γινόταν με το Κ700. Από το Κ750 πάντως και μετά γινόταν σίγουρα.

Εσυ το εχεις δοκιμασει?Μην παρουσιασει κανενα προβλημα και τρεχουμε και δεν φτανουμε.Αν κανεις την αναβαθμιση κανονικα χανεται το vodafone live menu?Γιατι αν χανεται παει και η εγγυηση.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!θα ηθελα την βοηθεια σας.Η κοπελια μου σκεφτεται να παρει το κ800 απο την vodafone γιατι εχει επιδοτηση απο εκει.Της ειπαν ομως οτι αυτο το κινητο βγαινει μονο vodafon live στην vodafon.Ρωτησε η ιδια εναν υπαλληλο του μαγαζιου στη Καβαλα και αυτος της ειπε οτι πλεον οι vodafon live συσκευες μπορουν να δεχονται και να παιζουν ηχους και παιχνιδια(απο αλλα κινητα ή μεσω pc), χωρις να ειναι κλειδωμενες οι υπηρεσιες.Μαλιστα ειπε οτι μπορει και το ξεκλειδωσουν και οι ιδιοι στο μαγαδι εαν υπαρχει προβλημα. Μετα επειδη μου φανηκε μουφα η ιστορια πηρα τηλ. στα κεντρικα κατω στην Αθηνα οπου και εκει ισχυριστηκε οτι το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο στις υπηρεσιες που ανεφερα, παρολο που ειναι vodafon live.Θελω να ρωτησω εαν ισχυουν αυτα που μας ειπαν στη vodafon και εαν οχι εαν υπαρχει τροπος και πως για να το ξεκλειδωσουμε?Thaaanks

Δεν ειναι κλειδωμενα φιλαρακο.Εχω το κ750 και το κ800 σε Vodafone live και τιποτα πλεον δεν ειναι κλειδωμενο.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το εχεις δοκιμασει?Μην παρουσιασει κανενα προβλημα και τρεχουμε και δεν φτανουμε.Αν κανεις την αναβαθμιση κανονικα χανεται το vodafone live menu?Γιατι αν χανεται παει και η εγγυηση.

 

Δεν χάνεται.Γίνεται η επόμενη αναβάθμιση για vodafone live.

Απλά είναι τα πράγματα.

Πρόβλημα μπορεί να προκύψει ανα πάσα στιγμή είτε πρόκειται για κανονικό είτε για vl.

Προσωπικά ΔΕΝ συνιστώ αναβάθμιση μέσω net.Αλλά πάντως γίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...