Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia den mporo na egkatastiso tous drivers gia to kinito(usb)mouzitaei kati perierga pou den ta exei to cd.

 

 

Όταν λες κάτι περίεργα τι ακριβώς;Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot με αυτά που σου ζητάει για να δούμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε;

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κάτι περίεργα τι ακριβώς;Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot με αυτά που σου ζητάει για να δούμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε;

exei sxesi me to modem tou kinitou.bgazei modem usb sony ericsso kai kati alla.den ta briskei sto cd me apotelesma na min mporo na peraso ta arxeia me to usb.antitheta me to w800 leitourgei mia xara.ti na peis...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα γιατί να έχεις? Απλά είναι πιο αργές από τις Μ2 της SONY. Μιλάω πάντα για την απλή σειρά της SanDisk και όχι την Ultra2 σειρά. Αν δεν σε ενοχλεί αυτή η λεπτομέρια χτύπα την. Εκεί τριγύρω παίζουν πάντως σε τιμή.

den einai aisthita pio arges otan apothikeueis binteo ii fotografies sto kinito.auto pou ennoeis einai stin taxitita metaforas arxeion apo ton h/y stin karta

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά, εχω το κ800 (software R1ED001) - και εγκατέστησα τους drivers + Sony Ericson PC Suite, το σύνδεσα με το USB καλώδιο της SE, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ επιτρεπει την επεξεργασία των "Επαφών" του τηλεφώνου, ωστε να τις κατεβάζει κάποιος στο PC να τις επεξεργάζεται (που είναι και πολύ πιό εύκολο με το πληκτρολόγιο του PC) και μετά να τις ξαναστέλνει στο SE K800. Είπα να δοκιμάσω και άλλο ένα πρόγραμμα που επικοινωνεί με το Κ800, το "FloAt's Mobile Agent" (freeware από https://sourceforge.net/projects/fma/ ) αλλά αυτό δεν το κατάφερα να επικοινωνεί με το Κ800 μέσω USB καλώδιο της Sony + drivers που εγκατέστησε το SE PC Suite. Δοκίμασα και ένα άλλο πρόγραμμα (freeware απο http://www.fjsoft.at/ ). Αυτό συνδέεται με USB, αλλά βλέπει και επικοινωνεί με όλα του SE K800 ΕΚΤΟΣ των "επαφών" !!!!!!. Παρακαλώ εάν κανείς έχει καταφέρει να βρεί ένα πρόγραμμα που επεξεργάζεται τις "Επαφές" ας μας βοηθήσει να ξεπεράσουμε αυτό το πρόβλημα. Εχει μήπως κανείς χρησιμοποιήσει το "Mobile Action" ;;;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και ανεκτικότητα.
Link to comment
Share on other sites

Εχουν τελειωσει παντου οι μνημες.Κριμα.Μακαρι να τις ξαναφερουν με τις ιδιες τιμες

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τρόπος να μεταφέρω τα μηνυματα μου απο το κινητο στον υπολογιστή?????

 

MyPhoneExplorer.

http://www.fjsoft.at/

Link to comment
Share on other sites

:blink: Είδες πουθενά 2GB? Και πόσο?

 

αυτο ψαχνω κι εγω,που θα παει ολο και κατι θα βρουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ψαχνω κι εγω,που θα παει ολο και κατι θα βρουμε.

 

Άμα βρεις τίποτα, πες το και κατά δώθε μεριά. Την 1GB μεσα σε 5-6 μέρες την έφτασα στο 60%! Δεν την βλέπω να φτουράει για πολύ! :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν τελειωσει παντου οι μνημες.Κριμα.Μακαρι να τις ξαναφερουν με τις ιδιες τιμες

 

 

Θα φέρουν σίγουρα! Ίσως και με καλύτερη τιμή.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τα εμφανιζει καθόλου.Ενω κανει "κανονικα"(?) λήψη των μηνυματων απο το κινητο μολις τελειωνει η οθονη παραμενη λευκη και δεν μου δειχνει κανενα μηνυμα.
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

paidia den mporo na egkatastiso tous drivers gia to kinito(usb)mouzitaei kati perierga pou den ta exei to cd.

 

τα ιδια μου εκανε κ εμενα! αλλα απο εδω μεσα δεν προκειται να παρεις βοηθεια! (οταν ειχα ρωτησει κ εγω, κανεις δεν ηξερε..)

Tespa, φανταζομαι. οταν συνδεεις το κινητο σου εμφανιζει οτι βρεθηκε νεο Modem!!!! εκτος απο αυτο δεν μπορει να βρει αυτοματα τους drivers και οταν πας χειροκινητα...τα ιδια κ χειροτερα!

λυση μονο μια: πετας το cd που εχεις! μπαινεις στο στο site της s.e. και κατεβαζεις την καινουργια σουιτα...

εχει μεσα οδηγιες, κ επιτελους μεσα σε λιγα λεπτα θα ειναι ολα ετοιμα!

 

sos: δωσε αρκετη προσοχη στις οδηγιες, αν δεν προσεξεις......αστο καλυτερα! :p

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια μου εκανε κ εμενα! αλλα απο εδω μεσα δεν προκειται να παρεις βοηθεια! (οταν ειχα ρωτησει κ εγω, κανεις δεν ηξερε..)

Tespa, φανταζομαι. οταν συνδεεις το κινητο σου εμφανιζει οτι βρεθηκε νεο Modem!!!! εκτος απο αυτο δεν μπορει να βρει αυτοματα τους drivers και οταν πας χειροκινητα...τα ιδια κ χειροτερα!

λυση μονο μια: πετας το cd που εχεις! μπαινεις στο στο site της s.e. και κατεβαζεις την καινουργια σουιτα...

εχει μεσα οδηγιες, κ επιτελους μεσα σε λιγα λεπτα θα ειναι ολα ετοιμα!

 

sos: δωσε αρκετη προσοχη στις οδηγιες, αν δεν προσεξεις......αστο καλυτερα! :p

douleuei apo tio internet kanonika?pianei kai tin mnimi tou tilefonou?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια μου εκανε κ εμενα! αλλα απο εδω μεσα δεν προκειται να παρεις βοηθεια! (οταν ειχα ρωτησει κ εγω, κανεις δεν ηξερε..)

Tespa, φανταζομαι. οταν συνδεεις το κινητο σου εμφανιζει οτι βρεθηκε νεο Modem!!!! εκτος απο αυτο δεν μπορει να βρει αυτοματα τους drivers και οταν πας χειροκινητα...τα ιδια κ χειροτερα!

λυση μονο μια: πετας το cd που εχεις! μπαινεις στο στο site της s.e. και κατεβαζεις την καινουργια σουιτα...

εχει μεσα οδηγιες, κ επιτελους μεσα σε λιγα λεπτα θα ειναι ολα ετοιμα!

 

sos: δωσε αρκετη προσοχη στις οδηγιες, αν δεν προσεξεις......αστο καλυτερα! :p

mporeis na paratheseis to link?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

sonyericsson.gr / υποστηριξη / επιλεγεις το τηλ. (πχ κ800) / download λογισμικου / sony ericsson pc suite

thanks.

by the way που ειναι τα πευκακια?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: μετα τον περισσο κ πριν την νεα ιωνια! :lol:

τελικα μια φορα δουλεψε και μετα παλι τα ιδια.Τιποτα θελει εναν card reader για να τελειωνει η ιστορια.thanks για τις πληροφοριες

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εχω το κ800 και εχω ενα προβλημα.. ενω μπορει κατι να κανω με το κινητο..ξαφνικα μπορει να σβησει η οθονη..και μετα οταν πατησω παλι καποιο κουμπι θα αναψει παλι απο το σημειο που εσβησε..Δεν κανει δηλαδη καποιο restart.Ειναι θεμα λογισμικου?Ειχα κανει απο το site ths SE πριν απο κανενα μηνα.Εχετε ακουσει και απο αλλους αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εχω το κ800 και εχω ενα προβλημα.. ενω μπορει κατι να κανω με το κινητο..ξαφνικα μπορει να σβησει η οθονη..και μετα οταν πατησω παλι καποιο κουμπι θα αναψει παλι απο το σημειο που εσβησε..Δεν κανει δηλαδη καποιο restart.Ειναι θεμα λογισμικου?Ειχα κανει απο το site ths SE πριν απο κανενα μηνα.Εχετε ακουσει και απο αλλους αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω.

Καλως ήρθες. Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα (οσο καλη μπορει να ειναι)

Σημερα το πρωι το κ800 "πεθανε"

Το ειχα κλειστο και ηρθε η ωρα για το ξυπνητηρι. Αρχισε να αναβοσβηνει λευκη οθονη, χωρις ηχο και δονηση.

Μετα απο αυτο "τελος". Δεν ανοιγει με τιποτα.

Παω για service και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα (οσο καλη μπορει να ειναι)

Σημερα το πρωι το κ800 "πεθανε"

Το ειχα κλειστο και ηρθε η ωρα για το ξυπνητηρι. Αρχισε να αναβοσβηνει λευκη οθονη, χωρις ηχο και δονηση.

Μετα απο αυτο "τελος". Δεν ανοιγει με τιποτα.

Παω για service και βλεπουμε

 

Τι γινεται με αυτα τα Κ800.

Το ενα μετα το αλλο αρχιζουν και τα φτυνουν.

Λετε να ειναι ολα ετσι?

Εμενα μεχρι σημερα παντως ολα καλα αλλα σε ολα τα φιλαρακια μου εκλεισαν και δεν ξανα ανοιξαν και τςρα τρχουν για Service.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...