Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα by the way. Έχω 2-3 ερωτήσεις και ελπίζω κάποιος που ξέρει να τις διαβάσει εδώ.

 

Υπάρχει η δυνατότητα με κάποιο από τα PC software να κάνεις backup και όλα τα settings του τηλεφώνου ή πρέπει να ξοδέψω πάλι ένα απόγευμα μετά από EPROM upgrade για να κάνω πάλι setup το κινητό?

 

Ποιά θεωρείται η τυπική διάρκεια της μπαταρίας από full φόρτιση (με κανονική χρήση, ανοιχτό 3G και καμιά φωτογραφία που και που)? Η δική μου καθε μέρα (μερικές φορές κάθε 2 μέρες) τα έχει φτύσει.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πρόσοψη απο το K800i αλλάζει????

 

 

Και κάτι ακομα απο ποια αλλα κινητα ειναι συμβατα οι εφαρμογές και τα παιχνίδια????

 

 

 

Εγώ άλλαξα πρόσοψη+οθόνη+joystick+το πληκτρολόγιο γύρω απο το joystick και έδωσα 120 Ευρώ.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το κινητο χθες αλλα σε vodafone live.Αν θελω να κανω αναβαθμιση μπορω on-line απο την ericsson η θα πρεπει να το παω στην Vodafone.Και κατι αλλο ποσο κοστιζει μια M2 καρτα για το κινητο?(1gb)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα πρόσοψη+οθόνη+joystick+το πληκτρολόγιο γύρω απο το joystick και έδωσα 120 Ευρώ.

 

Σε εξουσιοδοτημένο της SE???:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το κινητο χθες αλλα σε vodafone live.Αν θελω να κανω αναβαθμιση μπορω on-line απο την ericsson η θα πρεπει να το παω στην Vodafone.Και κατι αλλο ποσο κοστιζει μια M2 καρτα για το κινητο?(1gb)

 

 

egw pira prin kana 2 evdomades mia sony 70euro apo to plaisio..

iparxoun omos kai oi sandisk pou ine exisou kales kai mou fenete mporis na tis vris giro sta 55-60euro..:rolleyes:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

egw pira prin kana 2 evdomades mia sony 70euro apo to plaisio..

iparxoun omos kai oi sandisk pou ine exisou kales kai mou fenete mporis na tis vris giro sta 55-60euro..:rolleyes:

Εγω νομιζα οτι εχει γυρω στα 35euro

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

45 euros πήρα την Μ2 1 GB της SONY από Media Markt στις Βρυξέλλες!

Δεν νομίζω να βρεθεί φθηνότερη τιμή στην παρούσα φάση

Link to comment
Share on other sites

45 euros πήρα την Μ2 1 GB της SONY από Media Markt στις Βρυξέλλες!

Δεν νομίζω να βρεθεί φθηνότερη τιμή στην παρούσα φάση

Την εχω βρει 41 euro λες να την χτυπησω?Βασικα νομιζα πως η vodafone την ειχε 35 euro.Τεσπα παντως παιδια αν καποιος την εχει βρει πιο φθηνη ας ριξει ενα σημα.Αξιζει επισης να αναφερω πως ο κλεφτης ο γερμανος ηθελε 65euro.Ημαρτον σε αυτη την χωρα!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να βρω μια στα 2giga γιατι πλεον το 1 μου φαινεται λιγο με οτι του χω βαλει μεσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

egw pira prin kana 2 evdomades mia sony 70euro apo to plaisio..

iparxoun omos kai oi sandisk pou ine exisou kales kai mou fenete mporis na tis vris giro sta 55-60euro..:rolleyes:

 

tis sandisk tis exoun kai poio fthnes lao 45 euro apo oti eixa dei se ena site den thumame poio akrivos.

 

O germanos thn M2 1GB thn dinei 65euro phga kai phra giati h 512 einai mikrh

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βρει 41 euro λες να την χτυπησω?Βασικα νομιζα πως η vodafone την ειχε 35 euro.Τεσπα παντως παιδια αν καποιος την εχει βρει πιο φθηνη ας ριξει ενα σημα.Αξιζει επισης να αναφερω πως ο κλεφτης ο γερμανος ηθελε 65euro.Ημαρτον σε αυτη την χωρα!

 

dwse informantions gia to magazi? apo pou thn phres 41euro?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα και εγω το κινητο χθες αλλα σε vodafone live.Αν θελω να κανω αναβαθμιση μπορω on-line απο την ericsson η θα πρεπει να το παω στην Vodafone.Και κατι αλλο ποσο κοστιζει μια M2 καρτα για το κινητο?(1gb)

 

 

Μόνο από την voda, νομίζω. Από την SE έχει το unbranded λογισμικό και δεν νομίζω να σε αφήσει να το κάνεις.

Την 1GB (SONY) μαζί με ένα USB card reader/writer stick τα αγόρασα 70 ευρώ. Να προτιμήσεις της SONY γιατί οι απλές της SanDisk είναι πόλύ πιο αργές. Εκτός αν μπορέσεις να βρεις SanDisk Ultra2. Νομίζω όμως ότι δεν έχει βγάλει ακόμα σε αυτή την σειρά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βρει 41 euro λες να την χτυπησω?Βασικα νομιζα πως η vodafone την ειχε 35 euro.Τεσπα παντως παιδια αν καποιος την εχει βρει πιο φθηνη ας ριξει ενα σημα.Αξιζει επισης να αναφερω πως ο κλεφτης ο γερμανος ηθελε 65euro.Ημαρτον σε αυτη την χωρα!

 

 

Αν βρήκες 41 ευρώ (με τον ΦΠΑ) την SONY 1GB, χτύπα την χωρίς καθυστέρηση!!! Την SONY όμως, έτσι? Όχι SanDisk! Είναι πολύ καλή τιμή (εξωφρενικά καλή θα έλεγα). Γύρω στα 60 ευρά παίζουν κανονικά, +/- κάτι ψιλά! Να σκεφτείς ότι από ebay μαζί με ένα memory card reader/writer stick τα πήρα 70 ευρώ περίπου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να βρω μια στα 2giga γιατι πλεον το 1 μου φαινεται λιγο με οτι του χω βαλει μεσα.

 

 

:blink: Είδες πουθενά 2GB? Και πόσο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

tis sandisk tis exoun kai poio fthnes lao 45 euro apo oti eixa dei se ena site den thumame poio akrivos.

 

O germanos thn M2 1GB thn dinei 65euro phga kai phra giati h 512 einai mikrh

 

 

Οι SanDisk είναι όντως φτηνές, αλλά είναι και περίπου 30% πιο αργές!!!;)

Εντάξη περίπου νορμάλ τιμή την έχει ο Γερμανός. Ίσως 2-3 ευρώ πιο ακριβές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν βρήκες 41 ευρώ (με τον ΦΠΑ) την SONY 1GB, χτύπα την χωρίς καθυστέρηση!!! Την SONY όμως, έτσι? Όχι SanDisk! Είναι πολύ καλή τιμή (εξωφρενικά καλή θα έλεγα). Γύρω στα 60 ευρά παίζουν κανονικά, +/- κάτι ψιλά! Να σκεφτείς ότι από ebay μαζί με ένα memory card reader/writer stick τα πήρα 70 ευρώ περίπου.

sandisk exo brei 41 euro.aksizei?prepei na sas po oti kai sto w800 sandisk exo kai den exo problima.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

sandisk exo brei 41 euro.aksizei?prepei na sas po oti kai sto w800 sandisk exo kai den exo problima.

Για μενα η sandisc ειναι καλυτερες απο της sony.μονο με αυτες δουλευω τοσα χρονια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές πού υπάρχουν στό νέο firmware V.L από το παλιό όπως τις είδα εγώ είναι:

α)Απο την κατάσταση ύπνου για να επανέλθει το τηλέφωνο πρέπει να πατήσεις οποιοδήποτε πλήκτρο εκτός του κεντρικού

β) Το (Games) έχει αντικατασταθεί από το (Παιχνίδια).

Όποιος έχει παρατηρήσει και άλλες αλλαγές να τις γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές πού υπάρχουν στό νέο firmware V.L από το παλιό όπως τις είδα εγώ είναι:

α)Απο την κατάσταση ύπνου για να επανέλθει το τηλέφωνο πρέπει να πατήσεις οποιοδήποτε πλήκτρο εκτός του κεντρικού

β) Το (Games) έχει αντικατασταθεί από το (Παιχνίδια).

Όποιος έχει παρατηρήσει και άλλες αλλαγές να τις γράψει.

σημερα εντελως ξαφνικα μπαινω στο Menu και τα εικονιδια ηταν παραμορφωμενα.τι ειναι αυτο ρε παιδια.εχει κανεις το ιδιο προβλημα με εμενα?ποιο ειναι το καινουργιο firmware για τις vodafone live συσκευες?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο της SE???:blink:

 

 

Θα σε γελάσω.Δεν το ρώτησα.Το πήγα σε έναν κατ-μα ΤΙΜ που έχουμε γίνει γνωστοί πλέον από τα τόσα κινητά που έχω αγοράσει:lol: και κάπου το έστειλε.Τώρα που το έστειλε δεν τον ρώτησα και ούτε που με έννιαξε από την στιγμή που το κινητό το πάτησε αυτοκίνητο και αυτη τη στιγμή λητουργεί κανονικα.Μου είπε πάντως ότι τα ανταλλακτικά έχουν κανονικά εγγύηση και μου έκανε και αναβάθμηση.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω.Δεν το ρώτησα.Το πήγα σε έναν κατ-μα ΤΙΜ που έχουμε γίνει γνωστοί πλέον από τα τόσα κινητά που έχω αγοράσει:lol: και κάπου το έστειλε.Τώρα που το έστειλε δεν τον ρώτησα και ούτε που με έννιαξε από την στιγμή που το κινητό το πάτησε αυτοκίνητο και αυτη τη στιγμή λητουργεί κανονικα.Μου είπε πάντως ότι τα ανταλλακτικά έχουν κανονικά εγγύηση και μου έκανε και αναβάθμηση.

paidia den mporo na egkatastiso tous drivers gia to kinito(usb)mouzitaei kati perierga pou den ta exei to cd.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

paidia den mporo na egkatastiso tous drivers gia to kinito(usb)mouzitaei kati perierga pou den ta exei to cd.

 

 

Join the club!!

Τα ίδια έλεγα και εγώ λίγο πιο πριν! Για κάποιον κουφό λόγο ενώ υπάρχουν μέσα στο cd τα windows δεν τους βρίσκουν! Να σκεφτείς ότι πήγα χειροκίνητα στο directory που βρίσκονται στο cd, έβλεπα μπροστά μου τα αρχεία που ζητούσε για εγκατάσταση, του έλεγα ΟΚ να τα βάλει, και το #!$^%$# έλεγε ότι δεν έβρησκε κατάλληλο driver!!!!:wacko:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος που ξερει να μας πει αν το ΟΤΑ δουλευει κανονικα η οχι.ευχαριστω πολυ.

 

Μάλλον όχι! Η μάλλον για κάποιο λόγο δεν συμβαδίζει με την version που υπάρχει για τελευταία.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

sandisk exo brei 41 euro.aksizei?prepei na sas po oti kai sto w800 sandisk exo kai den exo problima.

 

 

Πρόβλημα γιατί να έχεις? Απλά είναι πιο αργές από τις Μ2 της SONY. Μιλάω πάντα για την απλή σειρά της SanDisk και όχι την Ultra2 σειρά. Αν δεν σε ενοχλεί αυτή η λεπτομέρια χτύπα την. Εκεί τριγύρω παίζουν πάντως σε τιμή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...