Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanks!!! μια ακομη απορια, καπου ειδα οτι για το w900 μπορεις να απενεργοποιησεις τις υπηρεσιες 3g αν δεν τις χρειαζεσαι για εξοικονομηση μπαταριας.. στο κ800 γινεται?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

stis rithmiseis>syndesimothta>diktya kiniths. Apo ekei epilegeis 3G+GSM h mono GSM.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω στο yahoo.gr από το κ800ι. Βλέπω την πρώτη σελίδα, βάζω κωδικό και username και μπαίνω στο γραμματοκιβώτιο μου που όμως είναι όλα κινέζικα. Εχει καμια επιλογή πουθενα για encoding?
Link to comment
Share on other sites

Τήν Μ2 πώς την φορμάρουμε μέσω κινητού;

 

Δοκίμασε να μπείς στο μενού με τις φωτογραφίες που είναι αποθηκευμένες στην memory stick. Εκεί χωρίς να μπεις σε κάποιον φάκελο επιλέγεις Προσθετα->Κατάσταση μνήμης->Memory stick->Πρόσθετα->Διαμόρφωση M.S.

 

Αν και λογικά η κάρτα σου πρέπει να ήταν φορμαρισμένη.

Link to comment
Share on other sites

kathome re pedia k akouo akomi ine kenourio k den evgale akomi sosto logismiko k haza...ti ine afta more???

diladi kikloforis kati k to poulas k tolmas na pis pos den douleui sosta epidi ine kenourio??giati to kikloforis??pote tha vgalis to logismiko diladi???

kanis tapiramata me tous pelates??imarton...to kataskeuases??litourgise to moni sou san eteria gia ligo k meta kikloforise to...k lete akomi ine kenourio stous allous parte to..diladi ti na paroun???kati halasmeno k na perimenoun na to diortgosoun stin sinehia???mi soso k to paro pote??grafo sto metopo malakas??i grafi kanenas apo sas..allo na to paro khoris na to ksero k allo na to ksero k na to lete oloi alla stin erotisi an aksizi apantate ehi provlimata alla otan diorthothi tha ine souper..gamise me..dil agorase to halasmeno k tha sto ftiaksoun stin poria...

Link to comment
Share on other sites

Den katalabes kati.. ola ta kinita exoun sthna arxi problima otan bgenoun sthn agora.. sto epidi douleua 2 xronia se magazi me kinhta..apla esy den to exeis dei auto.. 10 10 fernoun ta nokia ericsson siemens ktl ktl...otan bgenei ena firmware bgenei me skopo na diorthosi k na prostesi kapoia pramata!an ypir8e problima me ta kinhta oti htan elatomatika sthn kataskeuei 8a ta eixan anakalesi ola pisw gia alagi! apla einai kati pou bgenei sthn poria k mporei na dior8o8ei!psaksou ligo k 8a deis oti exw dikio! exw 2 filous pou exoun to k800 o enas to alakse 2 fores o allos einai asteri! ara cool!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βρίσκω απαράδεκτη την καθυστέρηση. Προφανώς είναι ανίκανοι να βγάλουν μια σταθερή έκδοση που να διορθώνει τα προβλήματα της τρέχουσας... Θα κρατήσω το κινητό και στην επόμενη αγορά θα φροντίσω να αποφύγω τη συγκεκριμένη εταιρεία. Η προχειρότητα με την οποία αντιμετωπίζει πια τα προϊόντα της και τους πελάτες της είναι μεγαλειώδης!

Κρίμα, από το Τ610 μέχρι το Κ750 δεν είχαν εμφανιστεί τόσα προβλήματα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Den katalabes kati.. ola ta kinita exoun sthna arxi problima otan bgenoun sthn agora.. sto epidi douleua 2 xronia se magazi me kinhta..apla esy den to exeis dei auto.. 10 10 fernoun ta nokia ericsson siemens ktl ktl...otan bgenei ena firmware bgenei me skopo na diorthosi k na prostesi kapoia pramata!an ypir8e problima me ta kinhta oti htan elatomatika sthn kataskeuei 8a ta eixan anakalesi ola pisw gia alagi! apla einai kati pou bgenei sthn poria k mporei na dior8o8ei!psaksou ligo k 8a deis oti exw dikio! exw 2 filous pou exoun to k800 o enas to alakse 2 fores o allos einai asteri! ara cool!

 

Ναι , έτσι συμβαίνει, αλλά όχι πως είναι και σωστό, ούτε πώς έτσι θα έπρεπε να γίνεται και στην τελική τι με ενδιαφέρει εμένα σαν καταναλωτή.

Είναι απαράδεκτο να δικαιολογούμε τις εταιρίες.

Ο μόνος λόγος που τα βγάζουν πρόωρα είναι το κέρδος.

Αλλά εμείς τι κέρδος έχουμε να τα αγοράζουμε?????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

επειδη παω σημερα να παρω το κ800 (με το σταυρο στο χερι μετα απο οσα διαβασα στις προηγουμενες σελιδες) μπορει καποιος να μου πει ποιο ηταν το προβληματικο firmware και ποιο το καινουριο(και εαν εχει βγει)?

Επισης ο ηχος του ακουστικου ειναι ικανοποιητικος?

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κι εγώ στο Κ800. Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση παιδιά;

 

Μια χαρά φαίνεται το κινητό. Βελτιωμένο Κ750 είναι. Το φλας του επιτέλους δεν είναι προβολέας, αλλά φλας κανονικό που αναβοσβήνει μόνο για τη φώτο. Το κακό του είναι ότι παίρνει MICRO M2 κάρτες οι οποίες βγαίνουν μόνο μέχρι 1giga. :(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει πως θα βλέπω ελληνικά και όχι κινέζικα σε μερικά ελληνικά site όπως myphone,yahoo κ.α. Το flash.gr το βλέπω κανονικά. Τι πρέπει να ρυθμίσω?
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κι εγώ στο Κ800. Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση παιδιά;

 

Μια χαρά φαίνεται το κινητό. Βελτιωμένο Κ750 είναι. Το φλας του επιτέλους δεν είναι προβολέας, αλλά φλας κανονικό που αναβοσβήνει μόνο για τη φώτο. Το κακό του είναι ότι παίρνει MICRO M2 κάρτες οι οποίες βγαίνουν μόνο μέχρι 1giga. :(

 

R1ED001

Τι να την κάνεις την κάρτα πάνω από 1GB ??:O

Link to comment
Share on other sites

R1ED001

Τι να την κάνεις την κάρτα πάνω από 1GB ??:O

Το κινητό δε το έχουμε πλέον μόνο για να σηκώνουμε το τηλέφωνο και για επικοινωνία. :p Είναι ταυτόχρονα φωτογραφική μηχανή, όπως και mp3 player. Ε για να έχεις άπειρες φωτογραφίες και πάρα πολλά mp3 μέσα. :D

 

Xμ εγώ έχω την R1CB001. Nα ρισκάρω αναβάθμιση ή θα τα φτύσει όπως παλαιότερα το Κ750... http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies_files/good/Standard/hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βρίσκω απαράδεκτη την καθυστέρηση. Προφανώς είναι ανίκανοι να βγάλουν μια σταθερή έκδοση που να διορθώνει τα προβλήματα της τρέχουσας... Θα κρατήσω το κινητό και στην επόμενη αγορά θα φροντίσω να αποφύγω τη συγκεκριμένη εταιρεία. Η προχειρότητα με την οποία αντιμετωπίζει πια τα προϊόντα της και τους πελάτες της είναι μεγαλειώδης!

Κρίμα, από το Τ610 μέχρι το Κ750 δεν είχαν εμφανιστεί τόσα προβλήματα!

υπαρχει και το wotanserver για αναβαθμιση που γινεται στο φτερο και το κινητο παει μια χαρα μετα και δεν υπαρχει και κινδυνος να σβησει και να μην ανοιγει.στην αντιπροσωπεια μας εχουν γραψει μου φαινεται.

 

Xμ εγώ έχω την R1CB001. Nα ρισκάρω αναβάθμιση ή θα τα φτύσει όπως παλαιότερα το Κ750... http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies_files/good/Standard/hmmm.gif
δεν τα φτυνει φιλε μου και μην φοβασαι σε 7 περιπου λεπτα αν θυμαμαι καλα την εχει κανει και μετα το κινητο ειναι αρκετα καλυτερο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω μη επίσημη αναβάθμιση, θα ακυρώσει την εγγύηση... Το θέμα είναι γιατί καθυστερεί τόσο πολύ. Όταν βγήκε το Κ750 η 1η αναβάθμιση ήταν διαθέσιμη 1 μήνα μετά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω μη επίσημη αναβάθμιση, θα ακυρώσει την εγγύηση... Το θέμα είναι γιατί καθυστερεί τόσο πολύ. Όταν βγήκε το Κ750 η 1η αναβάθμιση ήταν διαθέσιμη 1 μήνα μετά...

 

h anavathmish einai epishmh kai den xaneis kamia eggyhsh.

Link to comment
Share on other sites

yparxei to sudoku gia to k-800i? ean nai mporei kapios na dosei ena link ?

 

Merci ...

 

Καλησπερα.:worry: sudoku.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βρίσκω απαράδεκτη την καθυστέρηση. Προφανώς είναι ανίκανοι να βγάλουν μια σταθερή έκδοση που να διορθώνει τα προβλήματα της τρέχουσας... Θα κρατήσω το κινητό και στην επόμενη αγορά θα φροντίσω να αποφύγω τη συγκεκριμένη εταιρεία. Η προχειρότητα με την οποία αντιμετωπίζει πια τα προϊόντα της και τους πελάτες της είναι μεγαλειώδης!

Κρίμα, από το Τ610 μέχρι το Κ750 δεν είχαν εμφανιστεί τόσα προβλήματα!

 

Για το Τ610 θα συμφωνήσω οτι είχε λίγα προβλήματα αλλά και λίγες δυνατότητες. Το Κ750 όμως έγινε "τηλέφωνο" μετά από 9 μήνες και ύστερα από 6-7 αναβαθμίσεις. Μέχρι τότε είχε τα 1000 προβλήματα. Επίσης το S700δεν θέλω να το συζητήσω για τα προβλήματά του συν το οτι το παράτησαν και δεν έκαναν καμμία προσπάθεια να βελτιώσουν τη συσκευή για τους χρήστες που το χρυσοπλήρωσαν.

Τώρα έρχετε το Κ800 το οποίο νομίζω για πρώτη φορά βγαίνει συσκευή χωρίς προβλήματα. Προσωπικά το έχω ξετινάξει σε όλες του τις λειτουργίες και δυνατότητες και δεν με άφησε ποτέ. Λίγο το ραδιόφωνο και η ένταση του ήχου μένει να διορθωθεί.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

vre paidia sto forum tou esato lene oti anevhke se diafores xwres to update sto seus. to dokimase kaneis edw?

 

Ακριβώς,ένας κάτοχος από Νορβηγία έβγαλε την οθόνη του Κ800 του φωτό ή οποία απεικονίζει την διαθεσιμότητα του αρχείου για κατέβασμα μέσω της ενσωματωμένης υπηρεσίας Update Service(FOTA) μεγέθους 3 MB περίπου : http://img232.imageshack.us/img232/4264/img0100pz0.jpg

'Αρα σε λίγες μέρες αν όχι και άμεσα θα είναι διαθέσιμη και σε μας.

Σημ. Τελικά στις αναβαθμίσεις μέσω SEUS παρατήρησα ότι δεν χρειάζεται πλέον να βγάζω την κάρτα SIM,ήδη έτσι αναβάθμισα Κ610 και W810.Δοκιμάστε το;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.

Σκέφτομαι να πάρω το συσκεκριμενο κινητό. Έμαθα πολλά πράγματα για τις δυνατότητεσ και τα μειονεκτίματα του κινητού απο την συζήτηση αυτή. Μια ερωτησούλα απο εμένα. Στα ringtones γενικά πως τα πάει? Και εννοώ απο ένταση πως τα πάει?

TY!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω εβγαλα την καρτα στο k-800 μου,οσο το για το λιγες μερες ακομαι και θα δουμε την αναβαθμιση εχω βαρεθει να το ακουω εδω κι 1 μηνα.wotanserver και μετα την τελευταια αναβαθμιση το κινητο πεταει και στο κατω κατω τι ειναι 7 ευρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω εβγαλα την καρτα στο k-800 μου,οσο το για το λιγες μερες ακομαι και θα δουμε την αναβαθμιση εχω βαρεθει να το ακουω εδω κι 1 μηνα.wotanserver και μετα την τελευταια αναβαθμιση το κινητο πεταει και στο κατω κατω τι ειναι 7 ευρω.

Καλά είναι βαρετό εδώ που τα λέμε να περιμένεις μέχρι να ανέβει στο SEUS,και'γω με "βότανο"(wotanserver) εξυπηρετήθηκα στο Κ610,αν και νομίζω πως υπάρχει τελικά λόγος που καθυστερεί στο SEUS και δεν είναι άλλος από το "βότανο" και τον DaVinci,να πουλήσουν και αυτοί πρώτα.Τελικά όμως με 7 € βλέπεις το φως σου αν δεν έχεις υπομονή.:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.

Σκέφτομαι να πάρω το συσκεκριμενο κινητό. Έμαθα πολλά πράγματα για τις δυνατότητεσ και τα μειονεκτίματα του κινητού απο την συζήτηση αυτή. Μια ερωτησούλα απο εμένα. Στα ringtones γενικά πως τα πάει? Και εννοώ απο ένταση πως τα πάει?

TY!

Η ένταση των ήχων κλήσης είναι ΧΑΜΗΛΗ,μια που μένεις Αθήνα πήγαινε σε ένα κατάστημα που το έχει ως συσκευή επίδειξης(πχ.ΠΛΑΙΣΙΟ) να το ακούσεις από κοντά,θα καταλάβεις.Αν το πάρεις πρέπει να υπολογίζεις περί τις 6 και πάνω αναβαθμίσεις σε δίαστημα 6 μηνών και πάνω για πραγματικές βελτιώσεις και κάτι μου λέει ότι σίγουρα τότε θα βγαίνει αρτιότερο και σε επίπεδο hardware και φθηνότερο κατά πολύ;) .Γενική παραδοχή όμως στα καταστήματα του κλάδου είναι ότι για τα διάφορα προβλήματα που εμφάνισε το Κ800 ιδιαίτερα ως πολυαναμενόμενο μοντέλο δεν "περπάτησε" και πολύ;) ,θα σε συμβούλευα πριν το αγοράσεις να το δεις live πρώτα,μην βιαστείς;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...