Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες άσχημα τα νέα:(

Το Κ800 μου το πάτησε μια BMW:cry: Κοιτάξτε πως έγινε:

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00734ye9.jpg

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00740sd8.jpg

 

Πάντως μπορώ να πάρω τηλ. και να με πάρουν κανονικά!!! Αυτό θα πεί ποιότητα κατασκευής SonyEricsson...

Άν ήταν ΝΟΚΙΑ ακόμα θα μάζεβα τα κομμάτια του:lol:

Και το είχα μόνο 1 μήνα ρε γ@μ...

Το παρήγορο είναι οτι πήγε από ΜΠΕΜΠΑ!!!!!!!:p

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες άσχημα τα νέα:(

Το Κ800 μου το πάτησε μια BMW:cry: Κοιτάξτε πως έγινε:

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00734ye9.jpg

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00740sd8.jpg

 

Πάντως μπορώ να πάρω τηλ. και να με πάρουν κανονικά!!! Αυτό θα πεί ποιότητα κατασκευής SonyEricsson...

Άν ήταν ΝΟΚΙΑ ακόμα θα μάζεβα τα κομμάτια του:lol:

Και το είχα μόνο 1 μήνα ρε γ@μ...

Το παρήγορο είναι οτι πήγε από ΜΠΕΜΠΑ!!!!!!!:p

 

Ωχχχχχ:dizzy: .παντως αν τυχει και το πουλησεις γραψε ελαφρως μεταχειρισμενο.ελπιζω τουλαχιστον να μην ηταν δικο σου λαθος και να αποζημειωθηκες:O

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση! Κατα την διάρκεια των συνομιλιών παρατηρώ ένα θορυβο στο ηχείο ακόμη και με την ένταση ιδιαίτερη χαμηλή. Ο ήχος δεν είναι συνεχής αλλά εμφανίζεται μόνο κατα την διάρκεια της ομιλίας και δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός. Έχει κανείς καμία ιδέα; Έχω αναβαθμίσει και κατά τα άλλα όλα πάνε τέλεια!
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχχ:dizzy: .παντως αν τυχει και το πουλησεις γραψε ελαφρως μεταχειρισμενο.ελπιζω τουλαχιστον να μην ηταν δικο σου λαθος και να αποζημειωθηκες:O

 

 

 

Μου έπεσε χωρίς να το καταλάβω.Πάνε τα λεφτάκια μου!:cry:

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες άσχημα τα νέα:(

Το Κ800 μου το πάτησε μια BMW:cry: Κοιτάξτε πως έγινε:

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00734ye9.jpg

 

http://img128.imageshack.us/my.php?image=dsc00740sd8.jpg

 

Πάντως μπορώ να πάρω τηλ. και να με πάρουν κανονικά!!! Αυτό θα πεί ποιότητα κατασκευής SonyEricsson...

Άν ήταν ΝΟΚΙΑ ακόμα θα μάζεβα τα κομμάτια του:lol:

Και το είχα μόνο 1 μήνα ρε γ@μ...

Το παρήγορο είναι οτι πήγε από ΜΠΕΜΠΑ!!!!!!!:p

1. Δοκίμασε να του βάλεις την καινούρια και πολυαναμενόμενη αναβάθμιση από το SEUS, άκουσα οτι κάνει "θαύματα"...

2. Μάθε αν έχει αδερφή το κορίτσι του antonios...

 

(antonios αν σου'λειψε ο φακός κάνε jar το παρακάτω αρχείο και βαλ'το στις εφαρμογές)

May The Force Be With You...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

καθε φορα που το βλεπω τοσο με τραβαει πιο πολυ αυτο το gadgetaki......καλο μου ακουγεται για χριστουγεννιατικο δωρο!:D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ ενώ έκανα δοκιμές με το PC Suite στο PC!!! :( Θεραπεία με SEUS ξέχνα το. Η αναβάθμιση που κάνει είναι πολύ "light". :mad:

Φρόντησε να κρατήσεις ένα backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό σου, και κάνε αναβάθμιση στο wotan. Απ' ότι κατάλαβα δυστυχώς, είναι το μόνο μέρος που μπορείς να κάνεις σοβαρά δουλειά! 2 μέρες μου βγήκε η ψυχή να προσπαθώ να το επαναφέρω και τελικά μόνο όταν έσκασα τα 7 ευρώ στο wotan μπόρεσα να κάνω δουλειά! :mad:

 

 

 

Φίλε μου fanatikos είσαι σίγουρος ότι θα στρώσει γιατί από ότι είδα και στο wotanserver μιά απλή

αναβάθμιση κάνει. Εχω την R1ED001 από το SEUS. Να κάνω την R1CF001 ή την R1CB001? Αν μπορείς πες μου επακριβώς τι έκανες (και τι να κάνω) και συνήλθε το κινητό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

egkatesthse oti sou leei apo to cdaki kai sto telos 8a paiksei. mhn perimeneis na sou pei mono "K800i".

kanta ola install kai 8a deis oti 8a paiksei meta (kane kai kana restart sto telos).

 

τα εχω κανει ολα...δεν αφησα τπτ! αλλα δεν παιζει....το βλεπει σαν modem!

μου εχει σπασει τα νευρα!

προτεινεις κανεις κατι αλλο;;

αν παρω τηλ στο c.s. λετε να βοηθησουν;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ ενώ έκανα δοκιμές με το PC Suite στο PC!!! :( Θεραπεία με SEUS ξέχνα το. Η αναβάθμιση που κάνει είναι πολύ "light". :mad:

Φρόντησε να κρατήσεις ένα backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό σου, και κάνε αναβάθμιση στο wotan. Απ' ότι κατάλαβα δυστυχώς, είναι το μόνο μέρος που μπορείς να κάνεις σοβαρά δουλειά! 2 μέρες μου βγήκε η ψυχή να προσπαθώ να το επαναφέρω και τελικά μόνο όταν έσκασα τα 7 ευρώ στο wotan μπόρεσα να κάνω δουλειά! :mad:

 

 

 

Φίλε μου fanatikos είσαι σίγουρος ότι θα στρώσει γιατί από ότι είδα και στο wotanserver μιά απλή

αναβάθμιση κάνει. Εχω την R1ED001 από το SEUS. Να κάνω την R1CF001 ή την R1CB001? Αν μπορείς πες μου επακριβώς τι έκανες (και τι να κάνω) και συνήλθε το κινητό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο wotan φίλε μου σου σβήνει και ξαναπερνάει το λογισμικό από την αρχή. Το τηλ θα γίνει όπως όταν το πήρες. Θα περάσεις την ίδια έκδοση που έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ ενώ έκανα δοκιμές με το PC Suite στο PC!!! :( Θεραπεία με SEUS ξέχνα το. Η αναβάθμιση που κάνει είναι πολύ "light". :mad:

Φρόντησε να κρατήσεις ένα backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό σου, και κάνε αναβάθμιση στο wotan. Απ' ότι κατάλαβα δυστυχώς, είναι το μόνο μέρος που μπορείς να κάνεις σοβαρά δουλειά! 2 μέρες μου βγήκε η ψυχή να προσπαθώ να το επαναφέρω και τελικά μόνο όταν έσκασα τα 7 ευρώ στο wotan μπόρεσα να κάνω δουλειά! :mad:

 

 

 

Φίλε μου fanatikos είσαι σίγουρος ότι θα στρώσει γιατί από ότι είδα και στο wotanserver μιά απλή

αναβάθμιση κάνει. Εχω την R1ED001 από το SEUS. Να κάνω την R1CF001 ή την R1CB001? Αν μπορείς πες μου επακριβώς τι έκανες (και τι να κάνω) και συνήλθε το κινητό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Λοιπόν! Από το wotan ΔΕΝ κάνει απλή αναβάθμιση. Σου σβήνει το παλιό λειτουργικό και γράφει το καινούργιο. Το τηλέφωνο θα γίνει τελείως μαμά. Πάρε backup ότι χρειάζεσαι από φωτό, ringtones και τα σχετικά (τηλέφωνα κλπ). Θα κάνεις την αναβάθμιση και μόλις τελειώσει θα σου ξαναξεκινήσει ζητώντας όλες τις αρχικές ρυθμήσεις. Την αναβάθμιση θα την κάνεις ΧΩΡΙΣ την Μ2 μέσα! Αφού λοιπόν κάνεις όλα τα αρχικά, ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΟ το τηλέφωνο θα βάλεις την Μ2 μέσα. Εάν την δει έχει καλώς ξεμπέρδεψες εύκολα. (καλό θα είναι όμως να την κάνεις ένα format πριν σώσεις κάτι σ' αυτήν). Αν δεν την δει, δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις 1-2 φορές. Πάντα ανοικτό το τηλέφωνο. Αν δεν την δει πάλι, άσε την μέσα, σβήστο και βγάλε την μπαταρία για 5-10 λεπτάκια. Ξαναβάλτη και άνοιξέ το (με την Μ2 πάντα μέσα). Μόλις έρθει στην κατάσταση αναμονής κοίταξε εάν την είδε (με τα πάνω δεξιά πλήκτρα, αυτά που ρυθμίζουν την ένταση). Κανονικά πρέπει να την έχει δει. Πήγαινε αμέσως και κάντη ένα format, και τελείωσες. Εάν μετά από όλα αυτά δεν την έχει δει τότε θα σε στεναχωρήσω αλλά η Μ2 μάλλον απεβίωσε!

Ελπίζω να σε βοήθησα φίλε μου.

 

 

PS. Version να βάλεις την ίδια που έχεις, Την R1ED001.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mia aplh erwthsoula kai grigorh.

 

To K800i trabaei kalyteres fwtografies apo to K750i? Kai bebaia den ennow sta pixels alla san poiothta dhladh katharh eikona ligoteros thorybos klp... To rwtaw ayto giati prin apo ligo kairo otan eixe prwtoelthei to K800i eixa diabasei tote oti sth fwtografia ypoloipetai toy K750i se poiothta (perissoterh tholoula). Dedomenou oti apo tote exei perasei kairos kai den eixa asxolithei ksana me to thema enw eseis safws tha exete dei kapoia pragmata kalytera giayto kanw kai thn erwthsh. Malista mias kai exw to K750i kai eimai poly ikanopoihmenos apo thn poiotht fwtografiwn toy, thelw men na to allaksw me ena neo kinhto omws na exei kalyterh poiothta fwtografias. Fantasteite oti stis diakopes kai stis eksormiseis mou den pairnw kan pshfiakh fwtografikh mias kai me to K750 kanw th douleia mou poly kala.....panta sta plaisia apodekths poiothtas fwtografias sta 2 mp gia na mh me parekshghsete...

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα...δεν αφησα τπτ! αλλα δεν παιζει....το βλεπει σαν modem!

μου εχει σπασει τα νευρα!

προτεινεις κανεις κατι αλλο;;

αν παρω τηλ στο c.s. λετε να βοηθησουν;

 

Κατέβασε τη σουίτα από το site της SE:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10407&fid=33045&esi=true

Μόλις κατεβάσεις το αρχείο θα βρεις 2 ακόμα μέσα. Το ένα είναι η σουίτα και το άλλο είναι οι drivers, σου φωνάζει από μακρυά το όνομά του να το βάλεις πρώτο. Αφού εγκαταστήσεις τους drivers και πιθανώς μετά από ένα restart, θα αρχίσει να ανιχνεύει διάφορα και αυτή τη φορά θα έχει τους drivers στο σκληρό.

Το άλλο ενδεχόμενο είναι να έχει βρει τις διάφορες "συσκευές" που αντιστοιχούν στο Κ800 αλλά, επειδή δεν είχες drivers, να τα έχει στο device manager σαν unknown devices. Στην περίπτωση αυτή πρέπει να πας χειροκίνητα σε κάθε unknown device να κάνεις update driver, να το αφήσεις να ψάξει στο σκληρό και να τα βρει...

Καλή τύχη!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mia aplh erwthsoula kai grigorh.

 

To K800i trabaei kalyteres fwtografies apo to K750i? Kai bebaia den ennow sta pixels alla san poiothta dhladh katharh eikona ligoteros thorybos klp... To rwtaw ayto giati prin apo ligo kairo otan eixe prwtoelthei to K800i eixa diabasei tote oti sth fwtografia ypoloipetai toy K750i se poiothta (perissoterh tholoula). Dedomenou oti apo tote exei perasei kairos kai den eixa asxolithei ksana me to thema enw eseis safws tha exete dei kapoia pragmata kalytera giayto kanw kai thn erwthsh. Malista mias kai exw to K750i kai eimai poly ikanopoihmenos apo thn poiotht fwtografiwn toy, thelw men na to allaksw me ena neo kinhto omws na exei kalyterh poiothta fwtografias. Fantasteite oti stis diakopes kai stis eksormiseis mou den pairnw kan pshfiakh fwtografikh mias kai me to K750 kanw th douleia mou poly kala.....panta sta plaisia apodekths poiothtas fwtografias sta 2 mp gia na mh me parekshghsete...

 

Thanx!

Σίγουρα, λόγω του φλάς είναι πολύ καλύτερο το βράδυ.

Την ημέρα, είναι καλύτερο επίσης, κατά την άποψή μου, αλλά όχι δραματικά.Η λέξη-κλειδί είναι λιγότερος κόκκος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

fanatikos και kosmas73 ευχαριστώ πολύ.

Ξεκινάω δουλειά με wotanserver λοιπόν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

fanatikos και kosmas73 ευχαριστώ πολύ.

Ξεκινάω δουλειά με wotanserver λοιπόν.

 

 

Best of luck, φίλε μου!!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Καμιά τιμούλα ξέρουμε στο περίπου;

Το ΘΕΛΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , παιδια για αλλη μια φορα χρειαζομαι την βοηθεια σας, πως θα κανω απο το wotan debrand (αφαιρεση live Menu) , εχω ηδη δωσει μεσω του Payball 7ευρω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι κανω και πως θα το κανω ? θα κατεβασω καποιο προγραμμα ?
Link to comment
Share on other sites

pedia den ine tragiko to video?? giati isteri toso sigritika me to k750i??

 

elpizw me anavathmisis firmware na veltiothi opos kai sto k750 pou ixe gini apsogo..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Best of luck, φίλε μου!!;)

 

Να'σαι καλά, όλα πήγαν τέλεια. Το κινητό έγινε όντως μαμά.

Ξανά-μανά όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή βέβαια αλλά άξιζε τον κόπο.

Τα 7 ευρώ μάλλον ήταν πολύ λίγα για τη συγκεκριμένη δουλειά.

Με γλύτωσε από το service της SonyEricsson και φυσικά από αρκετή ταλαιπωρία!

Ευχαριστώ και πάλι.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την M2(1GB) δουλεύει άψογα.

Την έκανα format στο PC και μετά την έβαλα μέσα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πόσο θα περιμένουμε για την επόμενη επίσημη αναβάθμιση σπό τη SE... Έτσι όπως το πάει, ούτε 3 εκδόσεις δεν θα δούμε μέχρι να βγει ο αντικαταστάτης του Κ800!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...